pedjalon

Sremski Karlovci

192 poruke u ovoj temi

Vino obavezno kupujte flaširano a ne ono što prodaju na tezgama. Onda neće boleti glava.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojane, ako se zadesiš u Novom Sadu poslednje nedelje septembra, moja topla preporuka je da posetiš Grožđebal u Sremskim Karlovcima. Čak je i interesantnije danju prošetati, jer nije velika gužva i lako se može prići štandovima sa vinom i od iskusnih vinara dobiti savet koje vino degustirati. Naravno, pod uslovom da volite vino... ;)

Ja godinama unazad ovu manifestaciju ne propuštam, i ne mogu iščekati kraj septembra da ponovo posetim Sremske Karlovce.

Inače, ako ne ideš u vreme Grožđebala, opet ti svakako predlažem obilazak Karlovaca, blizu su, a ima zaista lepih lokacija za videti... Nisu veliki i ne bi vam oduzimalo mnogo vremena... :)

Nazalost propusticu za malo taj dogadjaj jer bicu u NS 13-14 Oktobar :( :) Ali kako i da je poslusacu vase preporuke i stavio sam i Sremski Karlovci u agendi :) Kako sam vidio na netu ne treba mi mnogu vremena da obidjem sve sto je lepo u Karlovcima :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jako lepo mesto i blizu novog sada, blizu reke...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila pre par meseci i stvarno lepo mesto...

Izmenjeno (Zorana73)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li mi neko dati informaciju koliko je zeleznicka stanica udaljena od centra grada?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekih 10 minuta šetnje, možda i manje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prelep gradic, ja sam bila odusevljena. Sve preporuke.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stražilovo i Sremski Karlovci

Preporučujem izlet na Stražilovo, koje se nalazi oko 4 km od Sremskih Karlovaca. Stražilovo se nalazi na obroncima Fruške gore, pa će vam na ulazu naplatiti 150 dinara za ulazak u nacionalni park. Stažilovo je oaza mira i zelenila. Na početku izletišta, nalazi se restoran Brankov čardak u kome možete ručati. Hrana je ukusna, a cene su zaista povoljne. Uz čorbu, roštilj i vino uživaćete na terasi restorana sa lepim pogledom na prirodu.

Nakon ručka, možete se, polako, stazom koja i počinje od restorana, popeti na vrh proplanka na kome je sahranjen pesnik Branko Radičević, tj do njegovog spomenika. Staza ide kroz šumu i zelenilo, penjete se poput serpentina, ali do vrha na više mesta imate drvene klupe na kojima se možete odmoriti, pa vam penjanje neće biti teško.

Na povratku sa Stražilova, možete svratiti u Sremske Karlovce i obići Gimnaziju, Patrijašijski dvor, Bogosloviju, Sabornu crkvu, Magistrat, Česmu četiri lava, a u centru koji predstavlja pešačku zonu možete u bašti popiti kafu ili piće.

U svakom slučaju imaćete ispunjen dan i sadržajan izlet koji vas neće puno koštati.

Izmenjeno (nshedonist)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! :)

Za vikend bih sa momkom otisla u Sremske Karlovce pa me interesuje da li mi neko moze preporuciti pristojan smestaj..

Da li neko ima iskustva sa Karlovackim konakom ili Belilo 69 ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovogodišnji praznik rada iskoristili smo za obilazak Sremskih Karlovaca i manastira Krušedol. Bez prenoćišta, došli ujutru, prošetali, klopali i vratili se. :)

Izuzetno lep, miran i fin gradić, odličan za jednodnevni izlet ili možda za vikend izlet uz obilazak malo šireg područja. Kad dođete u Karlovce, sve vam je na dohvat ruke - gimnazija, česma, crkve, patrijaršija,dvorska bašta, ništa ne možete da pogrešite i promašite. :) Skoro svaka kuća je muzej i eksponat lepa na svoj način, i to mi se baš sviđa što je sve očuvano. Kao što kažu, pravi muzej na otvorenom. Takođe, u gradu je i nekoliko vinarija, u koje nismo svraćali, jer ipak je trebalo voziti nazad u Bg. :) Malo više šetnje treba do vidikovca, ali vredi. Vidikovac je fantastično uradjen i osmišljen, sa prelepim pogledom na ceo Karlovac (raspitajte se kako doći do njega, jer nikakvog putokaza nema, šteta).

Doručkovali u Bermet vili u samom centru grada i sve pohvale za klopu i uslugu. Ručak smo obavili u restoranu Dunav, u kom je bila prevelika gužva, konobari (kojih nije bilo dovoljno) nisu znali gde će pre, pa je to pokvarilo utisak o restoranu. Dugo se čekalo na porudzbinu, još duže na klopu, na stolu nije bilo osnovnog pribora. Ali moram priznati da je riba bila odlično spremljena, dok je porcija mešanog mesa bila veoma loša, da ne kažem jadna. Konobar ne čuje kada tražiš piće, so ili viljušku, ali je vrlo dobro čuo kada sam tražio račun, koji nam je doneo u rekordnom roku. :) Cene su ok. Možda to bolje izgleda ostalim radnim danima, ali ovoga puta su razočarali.

Lep je osećaj biti na mestu gde su snimani naši poznati filmovi Varljivo leto, Lajanje na zvezde i serija koja se trenutno prikazuje Samac u braku. :)

Odličan sajt TO Sremskih Karlovaca http://www.karlovci.org.rs/index.html

Izmenjeno (Dare87)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li otprilike opis kako doci do Vidikovca? Mi idemo u subotu...Ima li neki lep park?

Sad videh, u Kucnom redu, da se spominje Pupinova ulica, pa cu da vidim na mapi gde je...:-)

Druga izmena ;-)..evo nadjoh ulicu...tu je negde Vidikovac?

ddddd.png

Treca izmena, nadjoh sve :-)!!

ffdd.png

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A ja baš krenula da pokušam da pomognem. :)

Uglavnom, kreneš putem koji vodi na Stražilovo (Stražilovska) i posle Dvorske bašte i nekog kao mostića skreneš levo, bukvalno polukružno u Pupinovu ulicu, voziš do kraja te ulice, parkiraš ispred nečije kuće i dalje se penješ stepenicama do vidikovca.

Sad vidim da na ovoj tvojoj mapi ne deluje da je tu kraj Pupinove ulice, ali meni se uvek činilo da jeste. U svakom slučaju videćeš stepenice sa desne strane pa tu negde parkiraj.

A kao park može da posluži Dvorska bašta ili Stražilovo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala :-)..Na bastu sam mislila...:-)

Ja moram sto vise da pesacim, tako da cemo sve da obilazimo peske, parkiracemo se negde u centru...Da li moze peske do Strazilova, tj.ima li staza ili ne....?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze peske, samo trebace vam u zavisnosti od tempa hoda, oko 45 min.. Nema staza za pesake, ide se putem kojim i kola idu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To nije puno ;-)..a kako sme tuda da se seta...? Zavicajna kuca, Andreja Volnog 1a.

Evo i mapa, za ostale turiste :-)

rhrh.png

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26851
    Ukupno tema
    901715
    Ukupno poruka