djmutic

Leto

76 poruka u ovoj temi

Aman bre ljudi , ubiste me sa ovom temom . Em nisam mogao da odem na more iz objektivnih razloga (bilo je uplaćeno ) em pokušavam da nemislim na propušteni odmor a gde ćemo , pa gde ćemo . Bilo gde samo da izbacim ovu negativnu energiju skupljanu od prošlog letovanja (2008) . Naravno to će biti Grčka a gde videćemo .

OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE.

Tantal ako je za utehu, a znam da nije, ja sam trenutno u takvom bedaku i depresiji kada se vratim sa letovanja da to nije normalno.

Ne znam da li je teže tebi, koji ove godine nisi ni okvasio j*jca ili nama koji smo kao pali sa Marsa kada se vratimo iz Hellas-a.

Prvih nedelju dana na poslu nisam mogao da funkcionišem, rekao sam sekretarici da odloži sve aktivnosti, lažući i pravdajući se nekim nepostojećim virusom, koji je doduše zakačio klince ali je mene zaobišao.

I tako svake godine već 14 za redom.

Samo polako, doćiće i sledeće leto a dotle smo tu da tešimo i hrabrimo jedni druge :)

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto gledam ona ostrvca ispod Atine, tzv Saronic islands, npr Agistri, ili Poros, nisu tako daleko kao Kikladi (pa ni trajekt iz Pireja nije preskup), po zelenilu takodje više liče na Jonska ostrva, a plaže deluju sasvim lepo. Ma, to su majušna ostrvca, po par km u prečniku, ali za neki miran odmor deluju savršeno, sve je na dohvat ruke... E, sad, ne mogu da nadjem iskustva iz prve ruke, izgleda da se još niko sa foruma niko nije otiskivao put tih ostrva, plašim se da ipak ne ispadne neki promašaj u procenibootfahren.gif..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bootfahren.gif..

ja sam bila na Porosu, Egini (Aigina)...i nije lose...s tim sto bih ja predlozila i posetu ostrvima Spetses i Hydra (ona takodje spadaju u ostrva Argosaroniikou)...Poros je toliko blizu obali da bukvalno mozes da preplivas do Peloponeza...slatko ostrvce, al nema bog zna sta za videti (kao ni Aigina uostalom)...dva tri dana na svakom od tih ostrva ti je i vise nego dovoljno da sve obidjes, iskupas se i posteno odmoris (cisto da shvatis koliko su mala i u sustini bez sadrzaja)

Izmenjeno (Infoputnik)
korekcija citata
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Igrom slučaja, ja sam baš juče, ne znajući za prethodna 2 posta, pregledavao nešto ova ostrva na netu, i otprilike, zaključak je sledeći:

Hydra je najmondenskija, sa izuzetno lepom arhitekturom, ali nema baš mnogo plaža. Spetses ima najbolje plaže, Salamina najbliže Pireju, ali je baš zbog toga tamo velika gužva.

Poros ima 5-6 solidnih plaža i 2 jako zanimljive, a može se vrlo lako stići iz mesta Galatas odakle trajekt ide na pola sata (a boat taxi na samo 15 min.) i stiže se za manje od 10 min. Cena za putnike na trajektu je samo 0,5 EUR, a po nekoj proporcionalnoj računici, rekao bih da cena za auto ne bi trebala da bude viša od 5 EUR, možda čak i niže. Samo, ima dosta do tamo da se vozi, od Soluna je nešto manje od 700km.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OĆU NA MORE OĆU NA MORE OĆU NA MORE

pa nije jos gotovo!!!!! ako pozuris mozes i da stignes do kraja ove godine 2009;;);););)

Izmenjeno (Infoputnik)
korekcija citata
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam trenutno u takvom bedaku i depresiji kada se vratim sa letovanja da to nije normalno.

pozz

godinama tvrdim da je post odmorska depresija, jedna od najgorih i najruznijih !!!!

taj osecaj bezvoljnosti i gubitka motivacije,strasno!!!

cestto se pitam dali i vredi ici na taj odmor.:huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh:<_<<_<<_<<_<<_<<_<

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih na Krit 2010. ako bude dovoljno para,a ako ne bude-na Krf jos jednom,nismo sve videli ovog leta!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Igrom slučaja, ja sam baš juče, ne znajući za prethodna 2 posta, pregledavao nešto ova ostrva na netu, i otprilike, zaključak je sledeći:

Hydra je najmondenskija, sa izuzetno lepom arhitekturom, ali nema baš mnogo plaža. Spetses ima najbolje plaže, Salamina najbliže Pireju, ali je baš zbog toga tamo velika gužva.

Poros ima 5-6 solidnih plaža i 2 jako zanimljive, a može se vrlo lako stići iz mesta Galatas odakle trajekt ide na pola sata (a boat taxi na samo 15 min.) i stiže se za manje od 10 min. Cena za putnike na trajektu je samo 0,5 EUR, a po nekoj proporcionalnoj računici, rekao bih da cena za auto ne bi trebala da bude viša od 5 EUR, možda čak i niže. Samo, ima dosta do tamo da se vozi, od Soluna je nešto manje od 700km.

Do istih zaključaka sam i ja došla. Hydra i Aegina se ne odlikuju nekim prirodnim lepotama, a naročito ne plažama, što je za mene od primarne važnosti. Pritom su oba ostrva popularna i mondenska, što diktira i cene. Pored Aegine je malo ostrvce kao satelit - Agistri i ima lepe plažice, izmedju ostalih i jednu zaista rajsku - Aponissos. Poros zauzima centralnu lokaciju medju tim ostrvcima, kao što se vidi jako je blizu kopna, tako da se može doći sa jedne strane npr iz Pireja (nije skupo, za troje odraslih i kola manje od 80 eura), a vratiti se sa druge strane obalom preko Korinta, sudeći po slikama ostrvo obiluje zelenilom, pa se može pešačiti ili iznajmiti bicikl i vozikati uzduž i popreko, a ima i nekoliko lepih plaža, npr Love bay. Dušu dalo za pravi odmor. Pretpostavljam da ima organizovanih izleta do susednih ostrva, a može se ići i trajektom, samo ne znam koliko se isplati ukrcavanje sa kolima? Za Spetses sam pogledala neke cene smeštaja i učinio mi se mnogo skuplji od Porosa.

ja sam bila na Porosu, Egini (Aigina)...i nije lose...s tim sto bih ja predlozila i posetu ostrvima Spetses i Hydra (ona takodje spadaju u ostrva Argosaroniikou)...Poros je toliko blizu obali da bukvalno mozes da preplivas do Peloponeza...slatko ostrvce, al nema bog zna sta za videti (kao ni Aigina uostalom)...dva tri dana na svakom od tih ostrva ti je i vise nego dovoljno da sve obidjes, iskupas se i posteno odmoris (cisto da shvatis koliko su mala i u sustini bez sadrzaja)

Bitno mi je da je "slatko ostrvce" sa lepim peščanim plažama, a ne nešto nalik Paraliji, kad već preduzimamo toliki put :bez-zuba: . Ne plašim se da će nam biti dosadno,jer u Grčkoj nam nikad do sada nije bilo dosadno, vrlo lako se pronadje neki sadržaj - a kao što reče preko puta je čitav Peloponez, da obidjemo samo deo Saronskog i Argoliskog zaliva, sa susednim ostrvima, biće tu posla :) ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bitno mi je da je "slatko ostrvce" sa lepim peščanim plažama, a ne nešto nalik Paraliji, kad već preduzimamo toliki put :bez-zuba: . Ne plašim se da će nam biti dosadno,jer u Grčkoj nam nikad do sada nije bilo dosadno, vrlo lako se pronadje neki sadržaj - a kao što reče preko puta je čitav Peloponez, da obidjemo samo deo Saronskog i Argoliskog zaliva, sa susednim ostrvima, biće tu posla :) ...

taj deo Grcke nema nikakve veze sa Paralijom tako da ce ti se svaki predjeni kilometar sa te strane isplatiti :)

a Peloponez je predivan, po meni svakako spada medju top 5 najlepsih delova Grcke

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

taj deo Grcke nema nikakve veze sa Paralijom tako da ce ti se svaki predjeni kilometar sa te strane isplatiti :)

a Peloponez je predivan, po meni svakako spada medju top 5 najlepsih delova Grcke

Malo ih je koji su bili, a pretpostavljam da je interesovanje veliko :zaljubiska: ... Pa zašto ne otvorite temu npr "Saronic islands" ili "Peloponez sa susednim ostrvima" i napišete svoja iskustva, vi malobrojni srećnici koji ste se spuštali južnije od Atine? Zaista mi se čini da je taj deo Grčke neopravdano zapostavljen. Ali, do pre neku godinu su i Lefkada i Kefalonija bile neotkrivene za srpski turizam, a već sada se mogu smatrati "osvojenom teritorijom", pa tako korak po korak :D ... Ovako se podforum Atinska regija svodi samo na Atinu smilie_sleep_052.gif..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje ne odosmo na odmor ove godine(uplaceno ) i stecene komplekse lecim u svakodnevnom citanju iskustva ljudi sa ovoga foruma.Sledece godine ako bog da opet Grcka i provereno odmaranje na Tasosu

Izmenjeno (bane1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da mnogi imaju "slatkih problema" kada je rec o sledecoj godini.

Mi smo apsolvirali gotovo sve destinacije koje se odavno mogu nazvati "srpske', od Tasosa, Asprovalte, Stavrosa,.., Halkidikija, Paralije, Leptokarije, Platamona, Nei Porija, Jonske "biserne ogrlice" sa Pargom,...., Skiatosa...

E sta sad, jer mi svake godine idemo na drugo mesto?

Cekam Codemakera da se vrati iz Amerike da se izdivanimo o Peloponezu, pa cemo da vidimo.

Ako nas Codemaker "ubedi" (da prave informacije, a najvise me brine cena smestaja jer sam cuo da je Peloponez dosta skuplji od ovog ostatka Grcke koji uglavnom poznajemo svi) najverovatnije je da cemo naredne minimum dve-tri godine letovati na Peloponezu!

Ako ne, ovde sam nasao temu o Kikladima (recimo Naxos jer je veci) gde se navode neke strasno povoljne cene smestaja od 25-30 evra u sezoni???

Ne znam samo da li je to navedeno po osobi ili po apartmanu!?!

Sve u svemu, mi smo stari helenofili dakle idemo u Grcku sigurno (ako ne bude neka kataklizma), ali sada gde...

Videcemo, daleko je to sada, sad tragamo za nekom novom ski-destinacijom!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

grci kazu da je halkidiki jedna od najskipljih destinacija sto se tice smestaja, ako ides u sopstvenoj reziji.... ja sam bio 4 dana u afitosu na halkifdkiju i platio sam dvokrevetnu sobu sa kupatilom, kuhinjom, klimom i tv-om, 40e.... u kalitei je to isto min 50e...

tako da ne verujem da je peloponez skuplji...

ove informacije su od lika koji je proputovao mnogo mesta u grckoj, i jos sto mi je rekao je da su ostrva mnogo jeftinija sto se tice smestaja od kopna, izuzev Mikonosa....

poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Moja porodica je na konsenzusu odlučila da nam je nekako sledeće godine Tasos meta. Saosećam sa, opravdano ili neopravdano, osobama bez letovanja, jer smo mi preskočili 2008. zbog naglog gojenja od devet meseci.

Posao posle letovanja, mislim da je to teška bolest.Izlečiva ali teška.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kada se saberu utisci sa letovanja koje mesto je na Vas ostavilo najbolji utisak i dobilo najvišu ocenu .

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka