marara

LIMENAS

1084 poruke u ovoj temi

Da li autobus staje iz pravca Limenasa na plazama La Scala,Pahis i Papalimani...Kakav je put do Golden Beach plaze kad se izadje iz autobusa,Hvala punoo

divan je video...

Staje,jer ide oko ostrva,a te plaze su uz put,samo kazete vozacu dokle idete i to je to..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav je put do Golden Beach plaze kad se izadje iz autobusa,

Put je odlican. To je mestasce u zaledju plaze tako da je urbanizovano, uredjeno, ravno, asfaltirani put i trotoari. Nemam slika samog mesta i zaledja plaze, ali precesljajte net, pa cete videti i sami. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, Deneris.

Moje iskustvo sa tasoskim prevozom je pozitivno. Vozači su nagodni, i kao što reče korisnica iznad, kažeš mu kuda ideš i staće ti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I preporuka koje plaze je najzgodnije obici busem. hvala unapred,i uzivajte u letovanju

Mi smo busom iz Limenasa obisli: Nisteri, Glifadu, Glifoneri, Pahis, Golden ali smo znali da cemo doci i autom, pa se nismo cimali da idemo na jug ostrva, sto vi mozete da izvedete i obidjete jos puno lepih plaza. Pored samog puta su i neke od najlepsih na ostrvu: Aliki, Psili amos, Notos, Roso Gremos..mozete izaci i u Limenariji, pa obici grad i Metaliju, zatim mozete izaci iznad Pefkarija, u Potosu...takodje mozete obici i manastir, jer je uz sam put. Mozete izaci i u mestu Astris...ima solidnu plazu. Skala Maries je prelepa, u nju mozete busom i ima dve odlicne plaze, ali ona koja je lepsa je Atspas. Mislim da je vecina plaza uz sam asfalt ili bar lako dostupna sa magistrale. Ono sto vam je tesko dostupno je definitivno u manjini.

Moj predlog je da obidjete i Kavalu. To je lako izvodljivo iz Limenasa, nije skupo a zaista je grad predivan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

takodje smo bili u vili Aleksandra, kao i @Posejdonija i za svaku je preporuku.

kako da razlikujemo te dve vile Aleksandra? Moze neka mapa sa lokacijom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@drug.lukic, ona losa vila je u centru i nudi je, koliko se secam da je ovde neko pisao, agencija Aqua tr. i pise Aleksandra 1. Proverih, oni nude i ovu bolju Aleksandru.

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

koja agencija radi ovu drugu Aleksandru?

Isto Aqua....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aleksandru u kojoj sam ja bila radi Argus. Nalazi se gotovo na izlazu iz Limenasa i bliže su joj Tarsanas i Nisteri od npr. gradske plaže. Grad je na 15 minuta pešaka uz more. 

Izmenjeno (Posejdonija)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posejdonija, odgledah tvoj snimak, uh, teleportovala si me nazad u Limenas ❤️

Kapiram da si bila u smeni od 7.6.do 17.6. i ako je tako, vrlo je moguće da smo bile u istom autobusu :)

Dakle, mi smo išli preko Argusa (sve pohvale za predstavnika agencije Ivana), odseli smo u kući Edelweiss za koju imam samo reči hvale. Smeštaj je izuzetno čist, na finom je mestu, a vlasnici su jako ljubazni i dragi ljudi. Vana jako dobro govori srpski jezik ☺️

Limenas je divan, njegove ulice imaju dušu, a i ljudi su divni. Što se hrane tiče, mi smo uglavnom obedovali u restoranu Thassian Doukas, porcije su velike, a cene korektne. Moram pomenuti i kantinu Janis, jedino smo kod njega pojeli domaći pomfrit. Giros je sjajan, zamerka je jedino što se kod njega tzatziki uzima posebno. Giros pita- najbolja je u lokalu Nice to meat you, cena je 3 evra. 

Sitnice (hleb, vodu, grickalice) smo uglavnom kupovali u Masutisu ili Kosmosu. 

Nismo želeli da uplaćujemo krstarenja i ekskurziju pod nazivom Neotkriveni Tasos, već smo Tasos otkrivali sami, tako smo do Makriamosa išli kroz šumu, naišli na dosta arheoloških nalazišta, čak smo sreli i arheologe kako čačkaju po šumici, kao i meštane koji su brali origano :)

Često smo bili na Tarzanas plaži, ali posetili smo i La Scalu, Marble, Porto Vathy, Golden beach, Glifoneri, Makriamos itd. 

Na Mermernu smo išli PEŠAKA, jako lepo iskustvo, a plaža je bajkovita! Mi smo bili oduševljeni. Na Golden beach smo išli autobusom iz Limenasa, lepa je, ali je voda bila jako prljava, pored trave su se po vodi mogle naći maramice, omoti slatkiša itd... 

Makriamos me je razočarala, atmosfera je uštogljena, svi su fensi i bitni, skupo je, dve flašice vode smo platili 2 evra. Plaža je lepa, ali voda nikakava, taj dan sam se smorila skroz. Plus što ima dosta stršljenova... 

Žao mi je što nismo stigli da odemo na Paradise i Papalimani, ali neki drugi put! 

Moram spomenuti i Panagiju, jako lepo seoce, vrlo lepo smo se proveli. 

Izmenjeno (Scadlett)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pisalo se o obilasku plaza autobusom i da vozac stane tamo gde zelite...kakva je situacija sa povratkom sa plaza,konkretno sa Papalimani ,Pahis plaze i La Scale...da li postoji neka bus stanica ili je to varijanta na srecu ako stane autobus?  Pozdrav svima,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kod Pahisa je bus stajaliste...gde izadjete, tu ga kasnije cekajte po onom redu voznje koji bude vazeci u vreme vaseg boravka. Na preostale dve nisam isla. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26682
    Ukupno tema
    895726
    Ukupno poruka