marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Pozdrav,

za dve nedelje dolazim u Limenas sa dečkom, odabrali smo vilu Edelweiss, pa nas interesuje koliko je ona udaljena od kojih plaža, kao i od centra, i koje plaže preporučujete za posetiti. Takođe nas interesuju cene rent a cara, ili iznajmljivanja kvada ako to postoji. Ili autobuskog prevoza, mada prvenstveno bismo iznajmili nešto. Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ta vila je na polovini grada ako se dobro secam, imate da peglate bar 15tak min do plaze u gradu i one van grada,  rent a car imate na vise mesta, samo zavisi gde cete da nadjete, mislim da sm okoacila link negde ranije gde je bio najpovoljniji, ali morate da iscitate temu, ima i kvadra ali cena kao auto..Bus je lepo organizovan, ide do svih plaza, a najpovoljniji je..uglavnom krenite po temi Tasos,sve pise....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Cao ljudi, drugarica i ja smo se odlucile za vilu La Luna, po onome sto smo gledale, najvise nam je odgovarala, ipak, ima li neko da podeli koji utisak bas za ovu vilu? 

Pozdrav

Vila je malo udaljenija od setalista, u neasfaltiranoj ulici, u blizini je hipermarket... soba u kojoj su bili moji prijatelji je po meni skroz ok, veliki francuski lezaj, kuhinja je u odvojenom prostoru, dve ogromne terase, bazen, malo kupatilo..koliko znam redovno su cistili...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili smesteni u Limenariji, ali moram da prokomentarisem da je Limenas definitivno najlepse mesto na ostrvu i jedino koje ima taj mediteranski duh. Sva druga mesta na obali mora su rezervisana samo za turiste, kuce i vile su samo nabacane i zidane samo sa idejom da se izdaju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja sam trenutno tu, okej je baba, ne dira frizidere i ne smara nikog. Jedino sto ponekad nema tople vode, i skucen je prostor ali koliko para toliko muzike.

Pozdrav!!!

Nestrpljivo cekamo da napisete vase utiske o Limenasu i vili (imamo duplexna prvom spratu) - da li znate da li je na uglu? Mi krećemo 24.08. pa se nadam da ćemo dočekati. Veliki pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limenas je super, ima svasta da se vidi i radi. Od plaza u blizini su gradska i Tarsanas, malo dalje je Makrijamos koja mi se najvise svidela. Za giros preporuka Panos place, sto se tice rostilja Masabuka je odlicna cena-kvalitet. Bili smo u Simiju na ribi, super je usluga i sama hrana. Ako ste ljubitelji piva imate kafic preko puta standova za krstarenje. Videcete na sta tacno mislim cim dodjete do luke.

Na gradskoj plazi smo bili u Aqua beach baru, zena vlasnika je srpkinja, ne placaju se lezaljke vec idu uz pice. U proseku dva pica izadju 6 evra. 

Mi smo uglavnom kupovali u Masutisu, ima i dobar market u centru pored vodafone prodavnice, zove se KosmoPlus. 

Vila je realno okej, meni i devojci je sluzila da prespavamo tu i povremeno da napravimo neku salatu. Desavalo se nekad da nema tople vode, ali dodje posle ~sat vremena.

Ako vas jos nesto zanima pitajte. Ostalo mozete videti po drugim temama, da se ne ponavljam. Nije se nista drasticno menjalo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limenas je zaista odlican izbor! Boravio sam tokom jula u vili Sirens fresh i nosim dobre impresije - sama vila ima dva dela, ekskluzivniji i naravno skuplji (sedam soba) i uslovno govoreci obicniji koji nude nase agencije (deset soba). Vila poseduje bas lepo dvoriste i bazen, a vlasnici su ljubazni i predusretljivi. U odnosu na pomenutu La Lunu definitivno je bolji izbor (u isto vreme u njoj su bili kumovi). Najbliza plaza je na par minuta (Vasiliki, u fazi sredjivanja i doterivanja, mala), Tarzanas je bolji izbor (do njega od vile ima nekih pet minuta hoda), a gradska plaza je najudaljenija u odnosu na vilu, sa suprotne strane grada. Supermarket Masutes je odlican i snabdeven, sa dobrom lokacijom. Sam grad nudi dosta - dve luke, setaliste uz more, centralnu pesacku ulicu, anticki amfiteatar i iskopine, arheoloski muzej...Nadomak grada, i sa istocne i sa zapadne strane, nalazi se prilican broj plaza sa kaficima i tavernama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

http://prntscr.com/g5w71y

Ja nadjoh dve na mom kompu :D   Koja?  Mada mogu samo oko lokacije da vam pomognem , bila nisam...

Eh ova u sredini je nasa. Malo su nas zbunili prethodni komentari o razdaljinama, s obzirom da smo sa sajta agencije pokupile informacije da su nam plaze udaljene 100-400m :)

Izmenjeno (TeksiAna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

To je ta vila...Samo lazu za razdaljinu do Tarsanas plaze...Vurnelis je mozda 400 m udaljen ali to je bas losa plaza...I da lokacija je pogresna...Blizu je i luka pa i voda nije najcistija

Evo ustanovile smo da su u pitanju dve razlicite vile, otud i nepodudarnosti. Hvala u svakom slucaju :) Mi smo u principu tipovi za setnju, tako da se radujemo obilascima i pesacenju.

 

Hvala na odgovorima, u principu, nama je najbitnije da nam bude cisto, a za ostalo cemo lako.

Malo smo guglale plaze na koje bismo mogle da idemo, a da pritom ne koristimo kola/skuter, vec bus/brodic.

Za sada smo izdvojile par: Makrijamos, Mermerna, La Skala, Golden Beach

Imate li neki predlog jos?

(da je u krugu Limenasa i moguce je otici busom ili brodicem)

Pozdraav :)

Izmenjeno (TeksiAna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza Nisteri je posle Tarsanasa i do nje mozete pesaka.Posle Nisterija a pre La scale je Glifada koja se nama nije narocito dopala ali znate kako kazu"Stotina ljudi,stotina cudi".Na samom kraju gradske plaze je Karnagio beach bar sa interesantnom plazom.     Ovo su plaze na koje mozete otici peske.

Izmenjeno (nesacaca1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Busom mozete soro na sve osim Makriamosa, Mermerne... jer na Tasosu je dobro sto je put na celom ostrvu uglavnom pored obale i gde kazete on stane,  Ove dve mislim da moze brodicem. Evo ovo skinite i odstampajte :) 

https://www.scribd.com/document/349095939/TASOS-KONZUMIRANJE-pdf

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Evo ustanovile smo da su u pitanju dve razlicite vile, otud i nepodudarnosti. Hvala u svakom slucaju :) Mi smo u principu tipovi za setnju, tako da se radujemo obilascima i pesacenju.

 

Hvala na odgovorima, u principu, nama je najbitnije da nam bude cisto, a za ostalo cemo lako.

Malo smo guglale plaze na koje bismo mogle da idemo, a da pritom ne koristimo kola/skuter, vec bus/brodic.

Za sada smo izdvojile par: Makrijamos, Mermerna, La Skala, Golden Beach

Imate li neki predlog jos?

(da je u krugu Limenasa i moguce je otici busom ili brodicem)

Pozdraav :)


Ja sam bio sa devojkom u istoj situaciji, peske smo obilazili Makrijamos, Tarzanas, Nisteri, Papalimani. Busem smo isli do Golden Beacha i Pachis plaze, kao i do sela Panagija. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno @MrDjibrilo^! Mi smo do Makriamosa isli jednom brodicem, jednom kolima, peske samo do Trazanas, do Papalimani i Nisteri kolima. Jeste li do te 2 isli putem ili ima neka precica? Mi smo do T.isli uz more.

Ima li novosti kada ce da zavrse sa sredjivanjem amfiteatra?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa krenuli smo od vile Aleksandra pesaka pored luke i posle produzili puticem pored mora do Tarzanasa. Tu smo seli malo, popili frape, kupali se do nekih 11, pa krenuli ka Nisteri. Do nisteri se ide magistralom jedno 5 minuta, pa se spusti nekim puticem pored mora, na toj plazi imaju klupice u prirodnom hladu, tu smo seli da odmorimo malo, okupali se i krenuli ka papalimaniju. Do Papalimanija smo isli magistralom nekih 15ak minuta otprilike. 

Amfiteatar stoji onakav kakav je vec 2 godine minimum :D 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A gde je put koji od Tarzanasa vodi do magistrale? Da li jos radi Costas Potery, divni covek sa najboljom terasom na ostrvu :-)?

Nesto mi se poremetio G.Earth, iamm neki novi koji nista ne radi :-(

Ne razumem zasto ne zavrse sa amfitatrom, takav je bio i pre 3 godine?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka