marara

LIMENAS

1348 poruka u ovoj temi

Koliko sam primetio,

80% hotela,vila i ostalog,

u istoj su ulici,ili u istom kraju.

To se vodi kao glavna ulica.

Sa jednom kraju su vile i hoteli,

a na drugom je centar tj. taverne,setaliste i ostalo.

Gradska plaza je skroz sa druge strane,posle centra.

Na severu nisam primetio nista osim Limenasa i Makriamosa...

isto tako i zapad.

Jug je super,kao i istok.

Ko ima prevoz,nije mu problem gde se nalazi.

malo je ostrvo,sve je blizu.

Velike su terase,

mozda...zbog njih,imaju samo jedno, zajednicko kupatilo... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVala Vam puuuno, nadam se da ce biti OK: Mi krecemo 25.juna, pa cemo videti. Na ovo malo fotografija koje ima na booking-u deluje ok.

Kad se vratim, napisacu utiske...

:klap:M.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi ljubitelji Tasosa, molim za pomoć,

Prvi put putujemo na Tasos... da li je neko cuo za vilu Amy u Limenasu? Ako jeste molim da nam iznese utiske da znamo sta da ocekujemo. Putujemo preko Argusa. Krecemo 28. juna. Hvala unapred... :Help:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put planiramo da letujemo na Tasosu, pa smo planirali da uplatimo Vilu Versu. Zamolila bih vas da nam opišete Vilu Versu? Da li postoji mogućnost da parkiramo auto ispred vile, jel kako smo saznali nema mogućnost parkinga... I koje su najbliže obližnje plaže Limenasa, zato i planiramo autom da bi mogli što više da obilazimo plaže. Pozdrav :cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam mnogo na odgvorima. Naravno da je bolje u Limenas otici, jer je vece mesto, i sigurno ima vise sadrzaja. Problem je sto idemo busom. Nas dvoje idemo, imamo 17 i 18 godina. Pa me zanima jel ima neki klub, ne nameravam da legnem u krevet. Jel gradska plaza toliko zagadjena? Ima li u blizini neka plaza, do koje se moze stici peske? Cuo sam da nekog amfiteatra ima bas dosta gmizavaca tj. zmija, pa da li je to istina? Jel ima prodavnica odece i slicnih stvari? Kakva je temperatura vazduha, jel toplo puno ili umereno toplo? Pada li kada kisa kada? Razumeju li engleski, ili ima li ko da zna srpski jezik? IZVINITE STO SAM POSTAVIO PUNO PITANJA, ALI ZNATE KAKVE SU MAJKE KADA PUSTAJU DETE OD 17 GODINA DA IDE SA DRUGARICOM NA OSTRVO...

LIMENAS OBAVEZNO

Vec 12 godina letujem na Tasosu znam svaki kamen. Sto se plaze tice u Limenasu na gradskoj plazi imate prirodni hlad od platana, lipa i japanskih bagrema. Tamo vam ne treba suncobran ne postoji, tj. postoje u par kafica na samom pocetku plaze. Na plazi imate restorane, tavrene, samoposlugu, spasioca, tuseve dok svaki lokal ima wc.

Luka u Limenasu je iskljucivo putnicka sav teretni saobracaj se obavlja istim trajektima kao i putnicki u isto vreme na trajekat udju i kamioni , automobili i autobusi.

Ne postoji biolosko ili hemijsko zagadjenje mora. Sam grad ima nekoliko stotina kafica, restorana, prodavnica... i sve to radi do kasno u noc. Imate masu pekara sa predivnim pecivima koje drze bugari. Strasno me naljuti kada nasi svetski putnici koji po prvi put izlaze iz drzave napisu nemojte na ovu ili onu plazu, kao sto su napisali za gradsku plazu u Limenasu.

Isti ovi putnici deset dana pre letovanja idu na Adu kako bi dobili bronzani ten i naravno ne smeta im sto na Adi dnevno u Savsko jezero pisa 100 hiljada ljudi, a ovamo se kao zgrazavaju luke u Limenasu ili bilo kom drugom mediteranskom gradicu.

Sopinga ima ali naravno ne radi se o ekskluziva ili markiranoj robi ali u manjim ulicicama i sporednim trgovima mozete naici na radnjice u kojima pazare lokalni grci i tamo je sve jeftinije.

Nemate potrebe da iznajmljujete rent a kar. Autobuski prevoz je dobro organizovan. Naravno idite jedan dan u autobuski obilazak ostrva. Preporuka je obici manastir i sela u unutrasnjosti ostrva. Organizujte sebi lep odmor bez nepotrebnih jurcanja od plaze do plaze. Obavezno posetite Agoru u Limenasu i novi arheoloski muzej. Odavno nisam bio u tako dobro organizovanom i uredjenom muzeju.

Uzimati auto i pri tome placati 38 evra + pun rezervoar za dan je cista glupost, a sve to da bi se okupali na nekoj nazovi mirnoj plazi. Sve te nazovi mirne, male sakrivene uvale su odavno provaljene tek kada odete tamo vidite da nemate gde da spustite peskir od napaljenih bubuljicavih pubertetlija iz Srbije. Na ovim plazama nemate hlada a na vecini njih ni restoran kako bi se osvezili ili popili nesto.

Na Paradiso beach smo bili prvi put pre 12 god kada je to bila iskljucivo nudisticka plaza. Bilo je predivno zbog velikih talasa, medjutim sada su nudisti proterani a na samoj plazi imate na desetine kafica iz kojih tresti muzika i naravno sve se debelo placa od suncobrana i pica.

Ovu glupost sa rent a karom u Grckoj samo cine srbi koji hoce sebi da pridaju na vaznosti.

Upravo sam se vratio sa Sardnije tamo je renta kar 120 evra dan i niko se nije latio za novcanik da iznajmi auto.

Ako vas jos nesto interesuje pitajte, jer osim Tasosa letujem i u Kavali ovo je tek grad za pricu.

Izmenjeno (Goranns)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja ću da uletim sa pitanjem-kako je u Kavali? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiramo put na Tasos i to u Limenas ,sledece godine,interesuje me jeli zivahan grad ,tj da li ima uvece setaca,da nije prazno bili mi u Polihronu ove godine i tamo je posle 23h bukvalmo prazno,a Pefkohori i Hanioti su puni uvece,ne trazim provod tipa diskoteke i tako to,vec taverne uvece malo guzvica nista posebno,onako da je idilicno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle velikih muka sa jednom agencijom (danas je trebalo da da dodjemo sa letovanja, a mi nismo još ni otišli) danas uplatismo bukvalno jedinu preostalu vilu sa polaskom 10. 08. vilu Versa, drugi sprat. Čitala sam da je gore na spratu fino, ima svojih nedostataka, ali sve u svemu ima pozitivnih komentara.

Može li se u Limenasu poneti svoj suncobran i zabosti na većini plaža ili samo na nekim? Na kojim plažama je besplatan ulaz? Šta preporučujete od obaveznih obilazaka busom? Ima li nekoga da se skorije vratio sa svežim utiscima? Vredi li ići do druga dva grada i koji je bliži? Ako se setim još nečega pitaću :D

E da, neki nam rekoše da možda i nema potrebe da uplaćujemo klimu jer bude i vetrića nekog pa bude prijatno? Šta vi mislite? Još bolje ako znate kako je u Versi na spratu, pakleno ili podnošljivo bez klime u ovo doba?

Izmenjeno (maryyy)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ima li po gradu wirelessa na koji se može zajačiti za DŽ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzimati auto i pri tome placati 38 evra + pun rezervoar za dan je cista glupost, a sve to da bi se okupali na nekoj nazovi mirnoj plazi.

Ovu glupost sa rent a karom u Grckoj samo cine srbi koji hoce sebi da pridaju na vaznosti.

Upravo sam se vratio sa Sardnije tamo je renta kar 120 evra dan i niko se nije latio za novcanik da iznajmi auto.

О овоме се може расправљати.

Прво, дан није 38 евра, чак и за један дан. Далеко је мање, чак и у пуној сезони. Друго, не враћа се "пун резервоар", већ се долије само онолико са колико си добио ауто на почетку.

Мирне плаже су ствар укуса. А о томе се не расправља. Ми не идемо на мирне плаже, али уопште не осуђујемо оне који их страствено воле. Има људи који не воле песак и плићак, већ воле стене и дубину. И то је супер, али није за нас. И сви задовољни.

Ми који идемо аутобусом одавде нисмо нимало жељни да стојимо по острвским станицама на врућини, а, што је пресудније, бусеви не иду касно увече или ноћу. Са друге стране, ко жели да уштеди, аутобуси су сасвим добар превоз по острву, поготово за одрасле људе без деце, склоне авантури. Пун Тасос таквих. Што бицикала (бициклова:klap:), што мопеда, мотора, оних малих четвороточкаша, а многи, Богме... иду и пешке унаоколо. Неки и стопирају. Битно је да се не седи на једном месту, ако се не мора и неће.

Према мојим сазнањима, људи који доле иду аутобусом одавде, у преко половине случајева обавезно узму ауто барем на три дана, а често и више.

Нама је ауто тамо неопходан, јер имамо доста расутих пријатеља по острву, а често вучемо доста са собом (поклони, купљена роба и осетљиве ствари) а са аутобусом то не бисмо могли.

Рентакар није јефтина работа, али, ко хоће да за тих десетак дана обиђе што више и понови нека искуства/локације, обавезан је.

=====

Не видим како ми, који изнајмљујемо (годинама) кола доле тиме "себи придајемо на важности"? Скоројевићи ли смо, шта ли?

Ми смо ове године осам дана платили (са бензином за 650 км) око 250 €. То није никакво "придавање важности", пре је одраз наше сиротиње, а може и хедонизма. :D

Поздрав!

Izmenjeno (Ton_majstor)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Može li neko objasniti kako doći do tog supermarketa u Limenasu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zamolila bih vas, ako ste ove godine boravili u Vili Versa, da nam opišete na šta da obratimo pažnju da li fali nešto od posuđa, da li ima mesta za parkiranje auta ispred same vile? Unapred hvala:cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi tamo idemo sad u sredu. Ovde pise da nema parkinga: http://www.sabra.rs/grcka/tasos/versa.htm

Pitam se ja fali li sta od posudja, ne daj Boze lonce za kafu :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Može li neko objasniti kako doći do tog supermarketa u Limenasu?

Do supermarketa ARVANITIDIS se dolazi tako što iz Limenasa kreneš prema Makrijamosu , od skretanja sa glavnog puta posle 200m sa desne strane. Imaš manji Arvanitidis market u centru Limenasa iznad Beneton radnje . Iz glavne ul.18.oktobar , samo suprotno od luke.

A ima i jedan mnogo dobar market ( ne sećam se imena ) kad se pođe prema Limenariji srednjom ulicom , preko puta vile Lina i Konti.

Ima plavu tendu , veći je i za neke stvari jevtiniji od Arvanitidisa. Npr. tzatziki i feta domaća na meru i sl. Nadam se da sam pomogla , ako treba mapa staviću .:) Mi smo prošle godine bili baš u Lini i oduševljeni smo kako Tasosom , tako i Limenasom . Ovog septembra idemo u Limenariju .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili ove godine u komšiluku, vila Edem. Što se parkinga tiče, postoji jedan improvizovani, između vile Versa i super marketa ima jedna mala uska uličica i na kraju te ulice je parking. To mu baš dođe nekako iza Verse a udaljen je oko 100 m. Taj smo i mi koristili, ima dosta mesta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25949
    Ukupno tema
    865709
    Ukupno poruka