marara

LIMENAS

1073 poruke u ovoj temi

Zamolila bih vas, ako ste ove godine boravili u Vili Versa, da nam opišete na šta da obratimo pažnju da li fali nešto od posuđa, da li ima mesta za parkiranje auta ispred same vile? Unapred hvala:cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi tamo idemo sad u sredu. Ovde pise da nema parkinga: http://www.sabra.rs/grcka/tasos/versa.htm

Pitam se ja fali li sta od posudja, ne daj Boze lonce za kafu :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Može li neko objasniti kako doći do tog supermarketa u Limenasu?

Do supermarketa ARVANITIDIS se dolazi tako što iz Limenasa kreneš prema Makrijamosu , od skretanja sa glavnog puta posle 200m sa desne strane. Imaš manji Arvanitidis market u centru Limenasa iznad Beneton radnje . Iz glavne ul.18.oktobar , samo suprotno od luke.

A ima i jedan mnogo dobar market ( ne sećam se imena ) kad se pođe prema Limenariji srednjom ulicom , preko puta vile Lina i Konti.

Ima plavu tendu , veći je i za neke stvari jevtiniji od Arvanitidisa. Npr. tzatziki i feta domaća na meru i sl. Nadam se da sam pomogla , ako treba mapa staviću .:) Mi smo prošle godine bili baš u Lini i oduševljeni smo kako Tasosom , tako i Limenasom . Ovog septembra idemo u Limenariju .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili ove godine u komšiluku, vila Edem. Što se parkinga tiče, postoji jedan improvizovani, između vile Versa i super marketa ima jedna mala uska uličica i na kraju te ulice je parking. To mu baš dođe nekako iza Verse a udaljen je oko 100 m. Taj smo i mi koristili, ima dosta mesta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jesi, pomogla si mi. Hvala Jelena!

Ako imas vremena, mozes staviti mapicu. Jedna korisna informacija vise, nece da skodi. :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jesi, pomogla si mi. Hvala Jelena!

Ako imas vremena, mozes staviti mapicu. Jedna korisna informacija vise, nece da skodi. :-)

vmarijaaaa , baš mi je drago da sam bila od pomoći.....Moram da sačekam Batu za par minutas da postavi mapu , on je teh.lice :D!!!! Jako mi je drago što si baš LImenas odabrala , mislim da se mi već sada malo kajemo , ali nema veze...rentiraćemo auto i gde nas put nanese !:lol: Samo da znaš , gradska plaža u Limenasu , prema staroj luci uopšte nije tako loša kako su je neki predstavili....Mi smo se čak lepo kupali i na Vournelis plaži , od nove luke levo prema Tarsanasu....Naravno , ako imaš mogućnosti da obiđeš ostrvo , uradi to kako god . Rent a car Potos je po meni jako korektna agencija , a imaš i iz Limenas nove luke brodiće do Makriamosa ( onda ne plaćaš ulaz ! ) , a i do Mermerne i Vathi kako čujem ove godine. Mislim da je cena povratne karte oko 4 eura. U svakom slučaju želim ti lep provod i mirno more , a Bata će ti postaviti mapu ! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledaj i naše MFT (ono što te zanima) i link prema Youtube (ima šetnja po Limenasu)

Pozdrav, ako treba još neka informacija o Limenasu slobodno pitaj :cvetic:

Izmenjeno (jelenabata)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A to počinje ovako...proprati nastavke

Izmenjeno (jelenabata)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja ću da uletim sa pitanjem-kako je u Kavali? :D

Skupo ali moze da prodje. Kavala nije podredjena turistima, nema onih djindjuva, suvenira, magneta i sl. Dva puta sam bio u Kavali poslom na 2 do 3 dana a ovog leta prvi put turisticki na 12 dana. Bio sam u hotelu Lucy sa 5 zvezdica opravdava sve svoje zvezdice ali on je namenjen poslovnom svetu tako da tamo nocu nemate nikakav provod. Mir, tisina i higijena na svetskom nivou, a tek hrana. Ovo je jedini hotel u kome vam u toku dana tri puta menjaju peskire, posteljinu jedanput dnevno, ciscenje soba i hodnika 2 puta na dan...

Ni sam centar grada nije podredjen provodu. Restorani su dosta skuplji, gradski prevoz dobro organizovan ali zato duplo skuplji nego u Solunu ili Atini. Sve je skupo, stice se utisak da tamo nema srednje klase. Postoji kvart pesackih ulicica sa brendiranim markama u koji je lepo otici i videti sta se nosi u svetu. A jako se pronadje nesto to je samo u hipermarketima kojih ima dosta na razlicitim mestima na periferiji grada. Subotom u luci radi buvljak.

Vredi nocu prosetati po fantasticno osvetljenom gradu i diviti se arhitekturi, Kavala je jedini grad u Grckoj u kome osim arhitekture egejske makedonije imate i dvorac u stilu madjarske secesije ciji je vlasnik bio grof Zolnai iz Madjarske, zatim ovde imate i jaku katolicku crkvu sa svojim manastirom u centru grada a u stilu austrougarskog baroka i sl. Grad podseca na gradove iz Dalmacije jer ima puno uskih strmih ulicica u kojima mozete jedva da se mimoidjete sa nekim. Zatim podseca i na na Ohrid, na Sibenik...U svakom slucaju trebace puno vremena i napora da se obidje nisam ocekivao da je ovako velik.

Gradom dominira akvadukt iz rimskog perioda i tvrdjava. Do tvrdjave se moze otici mini vozom besplatno.

Prava stvar je stari grad koji neodoljivo podseca na stari Ohrid. Tu se nalazi hotel Imaret bivski turski hamam u kome je prenociste izmedju 500 i 600 evra a vecera se zakazuje bar 7 dana ranije. U samom centu grada u luci na setalistu se nalazi hotel Galaxy koji je veoma otmen i uredjen sa 4 zvezdice. Na krovu hotela sedmi sprat je predivan restoran sa kojeg se vidi grad sve njegove strane. Idealno mesto za fotografisanje i odmor.

Uglavnom Kavala je grad mermera kojeg najvise prodaju arapima iz Dubaija, Abu Dabi...tako da su i cene podredjene arapima, imaju para i ne haju za turiste. U Kavali je rodjen Mohamed Ali tvorac modernog Egipta, tako da grad posecuju turisti kako iz Egipta tako i iz drugih arapskih drzava. Naravno ima i puno bugara kojima je Kavala najbliza destinacija, a ima ih puno po pekarama, prodavnicam i hotelima kao radnici. Najvise rdane snage ju rudnicima mermera je iz Indonezije, Malezije.

Ovo je ipak veliki grad za letovanje ima 80000 stanovnika, lud saobracaj, nekoliko sirokih bucnih bulevara. Preporuka za Kavalu je doci sopstvenim prevozom.

Jos jedna preporuka je obilazak arheoloskog muzeja i Tobacco muzeja odnosno muzeja duvana.

Osim ovih nedostataka oseca se duh kosmoplitizma jer ima puno turista narocito iz skandinavskih drzava i puno nekog finog poslovnog sveta sa svih kontinenata. Naravno ima i dosta bugara koji tamo rade pa i letuju. Kavala je grad bogatih i mocnih politicara kojih ima u celoj Grckoj i u celom svetu. Znacajni politicari, umetnici, sportisti, bankari su poreklom iz Kavale i oni ulazu svoj grad . Kao i svaki drugi vec grad u Grckoj ni Kavala nije postedjena strajkova i ulicnih protesta. Pre destak dana su strajkovali taksisti, na svu srecu gradski prevoz nije bio u strajku.

Gradskim autobusom se moze stici do obliznjih plaza. U gradu postoje tri gradske plaze. Najbolja je na zapadnom ulazu u grad zove se Kalamitsa. Na njoj se nalazi i pomenuti hotel Lucy.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jelena hvala na svim korisnim informacijama, a zahvali se i tehnickom licu, ovaj mislim Bati, na postavljanju slicica. :klap:

Citala sam raznorazne komentare za gradsku plazu u Limenasu. Jedni kazu ok, drugi kazu nista ne valja. Nasla sam neki snimak na youtube-u i iskreno ne vidim sta je tu toliko lose.

Mislim da neki ljudi preteruju sa negativnim komentarima, a kad se kupaju na Adi ili Strandu tad im je super.

No, bilo kako bilo, uskoro cu otici i videti, pa cu moci prosuditi ko je u pravu, a ko ne. :)

Jos niste ni posli na letovanje, a vec se kajete. Sacuvajte to za kasnije. :D

Uvek treba probati nesto novo.

Jos jednom hvala!

Ako mi zatreba jos nesto do petka (tad putujem) znam kome da se obratim. ;)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi nismo konformisti što se tiče svega. Čak više volimo te divlje plaže sa manje gužve. Tu možeš i da izroniš ponešto :zvizduk:. Nismo se kupali na gradskoj jer je bila prenatrpana, Jesmo na KARNAGIO i najviše na VOURNELIS. Neki je ne vole, ali nama je bila sasvim OK. Imaš odgovor i na temi PLAŽE, pa pogledaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo gradske plaže i karnagio

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ima li po gradu wirelessa na koji se može zajačiti za DŽ?

I prethodno i ovo pitanje:

Pogledaj naš YOUTUBE kanal. Sve plaže su za Dž, a možeš na ležaljku sa suncobranom za cenu pića. Slobodno ponesi sve svoje i namesti se gde hoćeš (ne baš po sred kafićkih ležaljki). Klima nama nije bila potrebna jer je noću sasvim OK. Skoro svi kafići imaju Wi-Fi. Ako možeš uzmi rent-a-car, a može i busom (preporučujem prvu varijantu). Videti (po mogućnosti) Mermerenu, Vathi, Alyki, Šećernu, Maries, Pefkari, Tripiti... prve 4 OBAVEZNO!!!:). Za BUS varijantu evo reda vožnje (sa desne strane su cene)

http://www.go-thassos.gr/thassos-bus-schedule.html

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Goranns

Hvala na detaljnom odgovoru! Takve najviše cenim :)

Iz svega navedenog, vidim da je za moj ukus Kavala možda ''pregužvovita'' za odmor, ali je vredi posetiti. O najistaknutijim mestima je pisala i Bixi i postavljala sjajne fototure, tako da sam zahvaljujući njoj već stekla neku sliku o ovom gradu..

U svakom slučaju, još jednom hvala za sve informacije!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Arheološki muzej u Limenasu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26205
    Ukupno tema
    873871
    Ukupno poruka