marara

LIMENAS

1214 poruka u ovoj temi

Slucajno, sve do sad nisam ni video da ima slovo viska :D

hvala :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Promeni nick :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema viška, samo ne stoji gde bi trebalo :).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u vili Edelweiss u Limenasu? Znamo gde se nalazi ali nas zanima kakav je smestaj,higijena,kada se menja posteljina,peskiri...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Je l' ima neko da preporuci neki dobar sladoled u Limenasu?

Prosao sam kroz temu, nisam video nijednu preporuku.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav. Da li neko ima iskustva sa hotelom(mada bi se pre moglo reci hotelcicem) Christa? Cini mi se da je to nesto novije u ponudi u nasim agencijama i nisam primetio da je neko bio.. Deluje OK i planiramo da uplatimo jer je ponuda totalno izlizana, 90% je zauzeto, bas smo zakasnili. Izgleda da ove godine niko nece u Egipat, Tunis, pa ni Tursku... 

A sada bih vas pitao malo detaljnije o Tasosu i Limenasu. Prvo me zanima da li Grci traze medjunarodnu vozacku dozvolu? Da li uopste policija zaustavlja? Otac, koji je bio preko 30x u Grckoj, mi kaze da mu niko nikad nije trazio medj. dozvolu u zivotu, i da je uopste vise ni ne vadi. Drugo, da li ima plina(TNG) na pumpama do Tasosa i na Tasosu?

Koja su najbolja mesta za ronjenje, tj. gde je najbogatiji podvodni svet? Nekoliko puta sam isao na ronjenje u Egipat i znam da ne mogu da ocekujem ni izbliza nesto slicno Crvenom moru, ali mozda ima negde nesto zanimljivo da se vidi... Da li je neko zalazio u te borove sume unutar ostrva? Znam da ce ovo pitanje zgroziti mnoge, ali da li je neko vidjao gmizavce na Tasosu(zmije pre svega)? Godinama se bavim teraristikom i volim da fotografisem gmizavce u prirodi pa bih voleo i tamo nesto da nadjem ;)

I na kraju, da li ima neka slika, mapa ili sajt sa obelezenim najlepsim plazama, arheoloskim znamenitostima, ostalim prirodnim lepotama i njihovim opisom na jednom mestu? Idemo na 10 dana i voleli bismo da obidjemo i vidimo sto vise od Tasosa za to vreme, jer nemamo naviku da se vracamo 2x na isto mesto(izuzetak je jedino gorepomenuti Egipat i Hurgada u koju smo se vracali zbog ronjenja)...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledala sam fotografije na netu i lokaciju vile "Christa". Sigurna sam da sam je obilazila u avgustu 2011. godine, da je uživo izgledala pristojno, ali sam takođe prilično sigurna da se tada nije tako zvala. Čini mi se da su je u međuvremenu renovirali i dodelili joj novo ime. Vidim da na Booking-u ima dosta recenzija turista, pa iščitaj šta su imali da kažu.

Po propisima u Grčkoj moraš da imaš međunarodnu dozvolu, ali ti je na terenu verovatno neće tražiti ako te kojim slučajem zaustave, a retko zaustavljaju. Većina nas je ipak poseduje, zlu ne trebalo. Traje 3 godine, košta oko 2.000 dinara, pa je možda bezveze da je ne izvadiš i rizikuješ.

Na Tasosu imaš samo jednu pumpu koja toči TNG i to u mestu Astris, na jugu ostrva.

Podvodni svet na Tasosu nigde nije nešto posebno zanimljiv. Vidi OVDE koje plaže smatram najlepšim i koje sam preporučila za ronjenje.

Slabo sam zalazila u šume u unutrašnjosti ostrva, a gmizavce na tvoju žalost, a moju sreću nisam viđala :).

I za kraj, evo najdetaljnije mape Tasosa za koju znam.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da TNG toči i BP pumpa na ulazu u Limenas iz pravca S. Potamije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam puno na savetima. Uplatili smo danas Hotel Christa 10 noci od 21.7. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Posle vise godina Jonskog mora krecemo na Egejsko i Tasos oko 20. jula. Koliko sam gledao Limenas je najbolja baza za nas koji zelimo da obilazimo plaze kolima a da uvece imamo gde da prosetamo, sednemo u kafice i taverne. Da li sam u pravu?

Kako najbolje doci do kvalitetnog a jeftinog smestaja u Limenasu?

Imaju li negde licni kontakti sa vlasnicima vila? Ima li neko vilu za preporuciti?

Prosle godine mi je forum puno pomogao sa Lefkadom, sa kontaktima sa vlasnicima vila sa kojima sam iz Srbije dogovorio cenu i samo otisao, pa se nadam da ce i sada sa Tasosom :) Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imate street view na Google mapsu za ceo Tasos pa cete videti gomile brojeva telefona na kućama. Izaberite poziciju gde vam se svidja i zovite da vidite kako se krecu cene i rezervišite. Ako imate mts-ov broj uplatite inocall vaucer od 200 din (  dovoljno za 10 poziva sigurno). 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25096
    Ukupno tema
    831267
    Ukupno poruka