marara

LIMENAS

1350 poruka u ovoj temi

Napisite mi jos nesto o Limenasu. Kakve su cene? Kakva je gradska plaza? Ima li u blizini plaza? Unapred zahvalan. Ove godine najverovatnije idem u Limenas i to preko Argus toursa, pa sta vi mislite?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da jos nesto. Jel bolje otici u Limenas ili Limenariju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prosle godine bili u Limenasu. Razlozi su bili:

- 1. put sa 2 male dece na toliki put

- najvece mesto, ako nesto podje po zlu...

- prvi put u Grcku/na more sopstvenim autom

- povoljna cena za apartman, sa odlicnom lokacijom

- najkrace se ide trajektom, a kada dodjes na Tasos, put je gotov.

Realno, nama je u stvari trebala baza da prespavamo i da cena i smestaj budu odgovarajuci za ono sto nam je potrebno.

Ove godine smo trazili najpovoljniju cenu za veci broj dana i nasli je u jednom malom mestu koje ce nam opet sluziti kao baza.

Znaci, sve zavisi od toga sta zelis od odmora. Gradsku plazu zaboravi osim ako ce te mrzeti da istrazujes ostrvo i nalazis divnu prirodu. Drugi neka dodaju ali mislim da je Limenas dobar i za nocni provod (ne znam, nisam probao):neznam:

Cene su ok, manje vise kao svuda na ostrvu, gorivo je na severu ostrva za nijansu skuplje nego na jugu. Mi smo se snabdevali u jednom velikom marketu i cene su nam bile korektne i usluga odlicna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam mnogo na odgvorima. Naravno da je bolje u Limenas otici, jer je vece mesto, i sigurno ima vise sadrzaja. Problem je sto idemo busom. Nas dvoje idemo, imamo 17 i 18 godina. Pa me zanima jel ima neki klub, ne nameravam da legnem u krevet. Jel gradska plaza toliko zagadjena? Ima li u blizini neka plaza, do koje se moze stici peske? Cuo sam da nekog amfiteatra ima bas dosta gmizavaca tj. zmija, pa da li je to istina? Jel ima prodavnica odece i slicnih stvari? Kakva je temperatura vazduha, jel toplo puno ili umereno toplo? Pada li kada kisa kada? Razumeju li engleski, ili ima li ko da zna srpski jezik? IZVINITE STO SAM POSTAVIO PUNO PITANJA, ALI ZNATE KAKVE SU MAJKE KADA PUSTAJU DETE OD 17 GODINA DA IDE SA DRUGARICOM NA OSTRVO...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kazi mami da se ne brine mnogo, snaci cete se Vi "deca" vec?!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo, odgovoricu ti donekle, jer sam u Limenasu bila pre 5 godina.

Ima 2-3 klubica (ovo namerno kazem, jer ne ocekuj nista grandiozno, vise kao veci kafic). Za te vase godine, iskreno mislim da vam je Zakintos bolji, ali ako ste uplatili ...

Gradska plaza nije zagadjena, normalna je, samo nije lepa kao neke na Tasosu (npr. kao u CG). Peske mozes do Tarzanas plaze, koja je mnogima lepsa od gradske, zatim do Makrijamosa, plaze i hotelskog kompleksa, sredjeno sa bazenom, terenima itd. Dalje je, stignes za jedno pola sata, ali kad smo mogli mi da prosetamo, moci cete i vi.

Amfiteatar smo obisli, zmije i sl. nismo videli, ali ne tvrdim da ih nema.

Ima prodavnica odece, i najbolji ti je izbor, mozda bas u Limenasu, ali ne ocekuj nikakav soping, jer u odnosu na Bgd, to je smesno. To izgleda kao 3-4 kineske radnje i 2-3 osrednja butika, a cene mnoogo vece nego ovde. Soping, recimo, zaboravite. Mozda med i sl. stvari :D

Vreme je slicno kao i u Bgd, uglavnom kada je ovde lepo i tamo je, kada je ovde hladno i tamo je, tako da odprilike mozete to da ispratite. I naravno da pada kisa!

Znaju engleski, a neki i srpski.

Limenas je meni sasvim ok, mislim da bih od svih mesta (a obisli smo ceo Tasos), da ponovo idem na Tasos, opet izabrala njega. Ali, iskreno, za vase godine, mozda je bolje da izaberete neko zivahnije ostrvo, pogotovo ako vas zanima klubing. Ili mozda, cak i Paraliu ;)

Nadam se da sam ti malo pomogla.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

... ALI ZNATE KAKVE SU MAJKE KADA PUSTAJU DETE OD 17 GODINA DA IDE SA DRUGARICOM NA OSTRVO...

Знамо, мене моја не пушта самог са другарицом, тера ме да водим и њу и децу osmeh.gif

Остало сам ти одговорио на главној теми

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da Tasos nije za mlade vaših godina, ali ako baš insistirate bolje je da izaberete Potos, jer Limenas baš ne može da se podiči nekim plažama, a vi nećete biti motorizovani da biste stigli do lepih plaža u okolini.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam u Limenasu pre par godinia, pa je moje iskustvo prečišćeno vremenom. Išli smo Argusom, autobusom, pa nisam bila u situaciji da lunjam ostrvom kao kad idemo sa sopstvenim prevozom tako da su me Argusovci navukli na njihov izlet po ostrvu za 35 e Panagija, Olimpik bič, Aliki, a lokalni autobus vozi na ta ista mesta za mnogo mnogo manje novca. Što se Limenasa tiče ja se nisam pokajala, meni je značilo što je to mesto kuća mnogim primercima Antičkih skulptura koje se danas nalaze u Njujorku ili Luvru...i anfiteatar iz mislim 4 veka pne. iznad Limenasa sa lepim pogledom na grad meni je bio jako prijatno mesto.Hmm, Limenas: Imaš malo da prošetaš, nije previše buka, nema seljane i vašarišta (koliko se sećam),ima lepih restorana i kafića , ja sam bila sa bebom pa nemam preporuke za mlade gde da luduju, i šta sve krije Limenas noću,plaže su ok, naravno bolje su one van grada, ako nemate kola iskoristite lokalne autobuse pa se odvezite na one ostale plaže sa zastavicama, i obavezno u Panagiju koja je jako blizu Limenasa. Moja preporuka je da OBAVEZNO odete i do Kavale. Ima neki gliser što vozi 35min od glavne luke do Kavale, što je bolja varijanta od trajekta koji putuje 100 godina... Sve u svemu ja sam uživala na Tasosu, da mi neko plati išla bih ponovo, ovako Grčka ima puno ostrva pa ću sad na neko drugo...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Setila sam se da napišem još neke možda korisne informacije. Ja sam mislim putovala na Tasos početkom jula ili krajem juna početkom jula i voda je bila odlična, dovoljno topla. Klimu nismo koristili jer su noći prijatne. Koliko se sečam, a da je bio problem verovatno bih pamtila na plažama nije bilo vetra, u a vodi nije bilo neprijatnih životinja. Ono što pamtim jeste da nijedno sretsdvo ni srpsko, ni grčko, a sećam se da smo sve što ima da se kupi u samoposluzi isprobali nije moglo da pobije komarce koji su nas oždrali... Dobra stvar je da'l zbog mora ili čega plihovi su nam nestajali za dan/dva pa smo kasnije valjda postali i imuni znam da su nas jeli i dalje a da se to nije primećivalo...

Izmenjeno (Lempika)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam u Limenasu krajem avgusta pocetkom sept., dosta je sve jeftinije, medjutim uvece nema provoda, samo vecerinke po tavernama, diskoteke su prazne. Drugarica i ja smo se od muke kartale uvece:). Preko dana je bilo odlicno, obilazile smo brodicima plaze - gradska plaza je vrlo obicna u Limenasu, Srbi su se uglavnom skupljali kod "Seke" u beach baru, manje vise tu su i uvece sedeli, opustena varijanta. Ima puno puno prodavnica sa sitnicama, zacinima, medom, mada je u Limenasu bilo uzasno puno pcela - bas su nas izujedale ...

Obavezno obilazi plaze (Makriamos, Golden beach itd)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio smesten u ovom hotelu- ili ima bilo kakve informacije o smestaju? Mi smo rezervisali za kraj juna, ali imo jos sanse da otkazemo, pa da proverim....

Hvala puno unapred na svakoj vrsti pomoci....

Pozdrav ,

Marija

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao!

Video sam taj hotel,ali samo spolja.

Bio sam u Limenasu,10 dana.

Vratio sam se pre par dana.

Nadam se da cu ponovo na Tasos,

ali ne vise u Limenas.

Mnogo je lepsi jug ostrva,

Limenaria,Potos itd.

Na sever,samo autom kada se obilazi ostrvo.

Limenas

Gradska plaza,nije neka.

Daleka je od bilo kog hotela,vile i sl.

Prva dobra plaza je Makriamos,gde se placa ulaz,

plus lezaljka i suncobran. Nije obavezno,ali nema hlada na plazi.

Tarsanas plaza je mala,imate lezaljku ako nesto narucite.

Ako ima pedesetak ljudi na plazi,guzva.

Prva normalna plaza je Golden beach.

10,12 km od Limenasa. Bus je 2e u jednom pravcu.

Lezaljka je 5e.

Ko ide u Limenas bez auta,ili ne rentira auto ili skuter,

mislim da pravi gresku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vila Versa

Samo gornji spratovi.

Od br.20,pa nadalje.

Renovirano ove godine.

Prizemlje je uzasno.

Buka sa ulice,iz dvorista,

neudobni kreveti itd.

Topla voda,ima pa nema.

Nije ni blizu gradske plaze.

Vecina vila su u tom kraju.

Izmenjeno (Dukelander)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mnogo je lepsi jug ostrva,

Limenaria,Potos itd.

Na sever,samo autom kada se obilazi ostrvo.

Ko ide u Limenas bez auta,ili ne rentira auto ili skuter,

mislim da pravi gresku.

Ja bih rekla da je mnogo lepši sever i istok ostrva, da je Limenas najbolja baza na ostrvu, i složila se sa tobom da se u Limenasu treba smestiti samo ako ideš svojim automobilom ili planiraš da rentiraš na ostrvu.

O pomenutom hotelu, nažalost, ne znam ništa. Ali ako je u pitanju OVAJ HOTEL, prema opisu vidim da mu je lokacija ok.. A dopada mi se što pominju velike terase. Nadam se ne na uštrb kupatila :lol:

Izmenjeno (cmoka80)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868252
    Ukupno poruka