marara

LIMENAS

1084 poruke u ovoj temi

8maja8 , iskreno mi bus nismo koristili nijednom ... mislim da možeš da pitaš vozača da stane na neku od plaža koju bi posetila i da to nije problem. Kako staje sigurno u LImenariji , možeš da obiđeš Metalia beach ili pak ispred Limenarije Tripiti.

A u Potosu , gradsku , San Antonio i Pefkari . :hello:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U sustini, ima izleta i brodicem,tu je i bus, tako da ima nacina da obidjemo neke plaze s'obzirom da ne idemo kolima,to mi je bitno.

Jos jedna stvar,idem sa Argusom i zanima me koliko su daleko njihove vile od plaze i centra,ako znas mozda,bitno mi je samo da nije brdovito da stalno idem gore-dole?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

8maja8, mi smo bili 2010. u Lini . Nama je bilo super , jedino što nismo imali baš terasu, onako odvojenu,insistirali smo na prvom spratu, pa smo imali ispred studia,kao neki mali prostor,za 2 stočića i 8 stolica dovoljno! Baš smo se tu na tom prolazu-terasi lepo družili sa nekim Rumunima i Beogradjanima.

Sve u svemu, bazen nismo koristili , sobe su dovoljno velike, čisto je i nama je bilo sjajno!

Zavisi šta ko očekuje...Do Vournelis plaže nam je trebalo 7-10min. laganog hoda, do stare luke i gradske plaže oko 15 min.

Neznam gde su im ostale vile , ali mislim da bi ti možda Mirarbi mogla da pomogne konkretnije. :hello:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos ne znam koju cu vilu,ali ne ocekujem nikakav luksuz,dakle da bude cisto i pristojno,ni 15 min pesacenja nije problem.

Citala sam da su Argusove vile u sustini sve OK,zavisi od ocekivanja kao sto kazes.

Samo da ne moram da se penjem svaki put do vile,zato sto sto sam na netu citala kako je Tasos brdovit,a u Limenas idem prvi put.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije brdovito toliko...Uopšte nemaš uspone, normalne ulice i centar ul.18 oktobar - pešačka zona ti je na 10-15min. lagane šetnje.

U svakom slučaju želimo ti sjajan provod ! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovog leta idemo u Limenas, pa me zanima ako je neko bio skoro da mi saopsti utiske. :Help:

Zanima me kakva je gradska plaza, posto jedni kazu onakva drugi ovakva, koliko je vremena potrebno do Nisteri i Tarsanas plaze peske, a koliko do Mermerne plaze i da li se uopste isplati ici na nju jer smo culi da od kako je organizovana guzve su stravicne , a bas bih volela da je vidim :sad2: i gde je autobuska stanica u Limenasu posto planiramo da obidjemo i Golden beach...

Hvala unapred na odgovorima !!! :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam prosle god bio na tasosu ali u Limenariji,al obisao sam celo ostrvo...koliko se ja secam ni jedna plaza u Limenasu mi nije bila nesto spektakularno ali su plaze u okolini bile fantasticne... nikako ne propustaj da obidjes i mermernu, golden beach(ona je ogromna) i paradise beach,fenomenalne su...po mom ukusu mermernu i paradise ne smes prpustiti...mermerna je manja ali besprekorno beli pesak i plavo more ne smes zaobici...ja kad sam bio uopste nije bilo guzve,bilo je puno al ne i pretrpano. najbolje je da rentiras auto ili skuter na par dana i obidjes sve plaze na ostrvu...mislim da je tako najlakse, a inije neki luksuz. mi smo uzeli auto bez ikakve dozvole,sa starom lk bez ikakvih problema.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Limenasu smo boravili 2 puta,prosle 2012. i 2010. godine. Oba puta smo bili smesteni u vili Aleksandra koju radi Argus. Vila je bila bliza Tarzanas plazi,nekih 500 m, po mojoj proceni,mada na putu do Tarzanasa su se pojavile prosle godine jos 2 plazice,jedna uredjena i jedna divlja. Tarzanas plaza je po mom ukusu,mala sa dosta zelenila i cveca,hladovinom i prelepim kaficem. Na gradsku nismo odlazili posto nam je pesaka bilo malo dalje mozda 1,5 km. Nisteri nismo obisli,ali jesmo neke druge na toj strani,koje su blizu Limenasa,kao na primer plaze Glifada i Papalimani.Za mene je Glifada preeeelepa zbog jedinstvene zelenkaste boje vode i mira koji pruza. Oba puta smo obisli mermernu,prvi put bili potpuno opcinjeni njom,a drugi put onako,bila je pretrpana,jedva nasli mesto,a i voda je bila prljavija,Tesko je do mermerne stici pesaka,ali to je sve stvar zelje i mogucnosti.

Autobusku stanicu sam videla kod glavnog pristanista, cim sidjete sa trajekta i predjete parking. Meni je Limenas jako lep,gradic koji vise odgovara nasem ukusu od Potosa i Limenarije,ali i to je individualna, stvar ukusa.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre dva dana smo se vratili iz Limenasa........

Malo je opisati recima treba videti :), birala sam glavni grad ostrva jer mi je dosta malih mesta sa dve ulice ipak volim uvece da prosetam i vidim nesto a Limenas je prelep plaze tarsanos i jedna manja papis su skroz ok opet zavisi sta ko ocekuje ipak je to glavni grad i luka ima glavna gradska plaza koja je isto ok i karnagio on nije za manju decu po meni ulaz je kamenit al posto mi imamo dve cerkice birali smo druge plaze sa boljim ulaskom,Smestaj nisam mogla bolji da izaberem odusevljena sam Vilom Albatros nalazi se na glavnom putu smesteni smo bili u studiju u prizemlju divno dvoriste sa garniturom za sedenje,lezaljkama i ljuljaskom milina za decu najvise zbog malih terasa u ostalim smestajima :) Posle obidjenih plaza na Tasosu ni jedna plaza mi vise nece biti lepa :) Makriamos je jedina plaza gde se placa ulaz 3e po odrasloj osobi deca ne placaju u cenu ulazi i koriscenje bazena lezaljki terena za kosarku,,,,Mermerna plaza je na mene ostavila najveci utisak sitan beli mermer voda cista prelepa divo vredi od rampe pored ulaska u makrijamos 4km put je losiji ali vredi necete se pokajati....Metalija,Tripiti,Kinira...i Aliki je prelep tu je moja mladja cerkica od pet godin naucila da pliva pamticu je citav zivot :) U Limenasu ima dosta mesta koja treba posetiti kao sto je Anticko pozoriste ,stara luka,muzej.....

Uzivajteee............

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba mi mali info, može li mi neko reći ukratko kakav je noćni život u Limenasu (diskoteke, klubovi, pabovi )itsl...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekog burnog nocnog zivota generalno na Tasosu nema. Sve su to kafici i taverne, gde je takodje vrlo zivo i zanimljivo, ali ako ocekujete neki ludi nocni zivot, to na Tasosu necete naci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok. Hvala puno na odgovoru... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima ! Ja idem na Tasos , u glavni grad , krajem avgusta. Tacnije 30. avgusta, preko argusa, vila Roula. Citala sam dosta o Tasos , misljenja su podeljena. Idem s deckom, i necemo iznamljivati auto . Treba mi neki savet oko autobusa, jer ne bih htela da se zadrzim samo na gradskoj pazi. I da li je neko bio u ovoj vili, pa cisto neko iskustvo. I od poznatijih plaZa koja nam je najbliza. Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam bila na Tasosu i koristila autobus. Moze da se ode do velikog broja plaza, jedino sto je meni smetalo sto je covek ograniocen vremenom, tj.kad je najlepse na plazi moras da se pakujes i trcis na bus. Na Mermernu plazu mozes da odes pesaka, to je nekih 6 km, nama je trebalo oko sat i 10 minuta. Takodje, pesaka mozes da odes i do Makrijamos plaze, to je nekih 2 km, kakva je sama plaza, ne mogu ti pomoci, jer na istoj nisam bila, nema se vremena. Mi smo autobusom isle na ALiki, Paradiso, Skala Potamija, Golden beach, Pahis, Psili Ammos, Potos, Papalimani i Kohilia. Blizu ti je i Tarzanas, mozes pesaka ( nista posebno po meni). Busom od gore navedenih najbliza ti je Kohilia, Papalimani i Pahis.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uplatila sam Kefaloniju za 11.09. ali sam zamenila za Tasos 13.09. preko Aqua travela vila Aleksanda Limenas. Ako neko ima iskustva sa ovom agencijom i vilom neka pise. Kako se krecu cene na Tasosu ove godine? Koliko kosta iznajmljivanje skutera na 10 dana? Molila bih za sve informacije koje imate.

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26687
    Ukupno tema
    895803
    Ukupno poruka