marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

hi,

Idemo u Limenas pocetkom avgusta :P ,pa me zanimaju cene hrane i cene uopste,gde je preporucljivo kupovati.....

Takodje,posto odsedamo u vili Irini ,jel nekom poznata i blizu kojih plaza se nalazi,u agenciji nisu znali da nam kazu :huh:

hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja ti je to agencija kad u njoj nisu znali da ti kazu pored kojih plaza se nalaze apartmani koje oni prodaju? :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U samom Limenasu imas dve plaze, gradsku i drugu, privatnu i manju Tarzanas koje su na suprotnim krajevima grada. Gradska plaza je blizu luke, ali je more jako cisto, pescana je i iako ima mnogo lepsih, vrlo je upotrebljiva ako ste smesteni u centru Limenasa, a ne zelite da koristite prevoz. Ne znam tacno gde je vila o kojoj govoris, raspitaj se u agenciji. Na plazi imas mnostvo taverni i kafica, cije lezaljke i suncobrane mozes da koristis ako nesto porucis. Cene su kafa 1,5-2e, pića oko 2e, rucak npr. neko jelo i salata oko 10e, girosi, pice, sendvici 2-3e. Ne znam sta bi kupovala, ali ne ocekuj mnogo. Uglavnom losa kineska roba, jedna pumina radnja, i klasicne "trange-frange" sitnice. Imaju dobar borov med, maslinovo ulje i kojekakve grickalice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blizu Tarzanasa nije skoro niko. Ona je udaljena sigurno više od kilometar od centra. I nalazi se na kraju. levo gledano prema moru. Do nje vodi prašnjavi put ali je mala i simpatična. I ima restoran i hlad popodne. Tako je, doduše, bilo pre 5 godina

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sada je sve spojeno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I bas niko nije bio u vili Irini,preko kompas kg-a ?:huh:

Izmenjeno (marara)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde, evo ja da ti odgovorim kad nema nikoga ko je bio tamo. Vila Irini je jedna od lepsih i nalazi se u onom novom delu, gde je vecina vila. Otprilike podjednako su ti udaljene i gradska i Tarzanas (10min), a Vournelis je blize ako volis onaj divlji fazon plaze. Ako hoces lezaljke i sl. onda na ove dve. U vilu nisam ulazila, ali valjda je OK i unutra kao i spolja. Do centra imas isto desetak minuta. U blizini ti je supermarket. Cene su OK, mozda 10% skuplje nego kod nas.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam se vratila iz Limenasa...bilo je predivno...obisli smo ponovo celo ostrvo,ovog puta mi se najvise dopala Paradise plaza,talasi su fenomenalni...cene su skroz ok,vrlo slicne cenama u Bg-u...gradska plaza je dosta prljava,kao i Makriamos...na gradskoj postoji kafe Aqua u kom radi devojka iz Bg-a,tu se uglavnom srbi okupljaju,sluze cak i don kafu...Tarzanos plaza nije kao st je bila pre dve godine,dosta je iskomercijalizovana,puna je,prave dnevne zurke povremeno,u njenom produzetku je neka plaza na N(ne znam tacan naziv) na kojoj nam je bilo divno,ali ima puno pcela koje su u jednom trenutku poludele i sve nas iznapadale...Moram da napomenem svima koji nemaju mogucnost rent a cara da im je autobuski prevoz na ostrvu odlican, na glavnoj autobuskoj stanici uzmete raspored sa cenovnikom ib mozete tako obici celo ostrvo po nekim smesnim cenama,tacni su,autobusi su klimatizovani...

Nekog specijalnog provoda nije bilo ovog leta,popularan je i dalje klub Just in time,ali ima dosta klinaca tamo,tako da meni nije odgovaralo, obavezno posetite kafe Karnagio na kraju grada,posebno u predvecernjim satima kada je zalazak sunca predivan...Ako vas jos nesto zanima ,slobodno me kontaktirajte na PM

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

B) Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, da li je neko išao preko agencije Atlantic u Limenas, da li zna kakva je villa Conti i gde se tačno nalazi tj. koja joj plaža najbliža? Ako je neko bio skoro na Thassosu molila bih za još neku svežu informaciju.Inače sam uplatila aranžman u septembru, unapred hvala na odgovorima!!!!!!!! :D:D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao!

Sad sam čitala sve komentare ovde u vezi putovanja na Tasos u Vilu Conti. Veoma mi interesuje Vaše doživljaje i iskustvo iz prošle godine, jer sad smo počeli planiranje naše svadbeno putovanje tamo.

Da li je Atlantic pouzdana agencija? Kako je bilo vreme, kad ste bili? Vila tako izgleda kao na slici iz sajta? Ima mogućnosti za kuvanje, je li? Dečko mi pita, da li ima sef za vrednosne stvari npr. novac, pasoš, fotoaparat itd.? Kakve su mogućnosti za ekskurzije, šta trebamo svakako pogledati? Kakve su cene npr. u hipermarketima, kafićima, restoranima?

Hvala svima unapred za odgovore! :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prva polovina septembra, vreme uglavnom ok, ujutru pomalo oblačno, ali bi se oblaci uglavnom rasčistili od 10h. o vremenu više ne vredi naglabati, svaka sezona je priča za sebe. išao preko atlantika, nemam zamerki. da li vila ima sef, pitaš u agenciji. ako nema, pitaj ih da li je moguće uzeti sef na recepciji recimo nekog hotela koji rade...ni ja ne volim da pasoše, avio karte i pare vučem sa sobom na plažu.

u vezi cena: ukoliko idete kolima, svakako svratiti u Lidl u Hrisopuliju, cene su čini me se i do 40% niže u poređenju sa većinom malih prodavnica na ostrvu. vrlo je zgodno, jer bukvalno 5km pre trajekta potrpate stvari u gepek, i čim pređete preko, stižete u vilu pa nema bojazni da će vam hrana duže stajati van frižidera. cene po restoranima se ne razlikuju bitno od ostatka grčke: musaka 6-7E, pivo 2-2.5E, morski spec. 8-11E... ručak za dvoje sa pićem je 18-25E. ukoliko vam je ovo skupo, sasvim pristojno možete pojesti giros 1.5-2E. inače, sever ostrva je zeleniji od juga, moja preporuka su plaže pahis i glifoneri. ma, nema greške, priroda je neuporedivo lepša nego na rodosu ili kritu...

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Ti za odgovor! Ove su veoma važne informacije za nas. Još nismo rezervisali putovanje, razmislimo i pogledamo i druge ponude, ali ja mislim, da to će biti dobitnik. :) Još hoću nešto važno pitati: otprilike koliko košta rent-a-car za jedan (ili par) dan?

Čekam još saveti, ako neko ima! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesantno da na forumu nema nekih informacija o Limenasu. Gde su najbolji restorani, gde najbolja riba, giros, palačinke, najsnabdevenije samoposluge....Za Limenariju se svi ovi podaci mogu pronaći na dosta mesta (zahvaljujući Nikani ali i ostalima). Dakle molim za informacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se sa porodicom vratio pre pet dana iz Limenasa,bili smo u vili VERSO koja je 400m udaljena od centra.Proveli smo 11 nezaboravnih dana i sledece godine idemo sigurno opet samo duze.Koga interesuju pojedinosti neka pise(cene,plaze,restorani,shoping,smestaj)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napisi nam cene,gde su dobri restorani...Da li ste se kupali u Limenasu?

Izmenjeno (zmajstor)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka