marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Pre 15 sat, Sale Bozic je rekao/la:

Drugari, pozdrav.

Zdravo.

Skuterom se može do nabojanih plaža. Makrijamos je najbliži od ovih koje se nabrojao, 2-3km; mi smo tamo išli i peške iz grada. Ima uzbrdo-nizbordo, ali je dobar put... Do Marble ima još 3-4km da se produži posle Makrijamosa, ali put nije asfalt, već je zemljani. Može da se ode i skuterom, može i kolima, biciklom - samo je pitanje šta ti agencija preko koje si rentirao vozilo dozvoljava, Taj put je prošle godine bio bolji nego ranije.

Do Golden Beacha ima da se ide dosta uzbrdo.(tipa, brda do Makrijamosa su uzbrdice - ako si biciklom nije ravno, i ako nisi u formi možda ne uspeš da odvozaš tu turu uzbrdo - ali može da se odvoza). Do Goldena je ozbiljno brdo koje nema šanse da odvozaš bajsom ako nisi baš ozbiljan biciklista - kao da se penješ na Avalu. Mnogo je ravniji pravac ka zapadu, ka Skala Prinos, iz Limenasa, nego ka Goldenu.

 

Gradska plaža može da posluži, nije loša, ali nije ni ništa specijalno. Mislim da je vaša vila jednako blizu ako ne i bliža Tarzanasu - maloj plaži na drugom kraju grada, a meni lično je Tarzanas neuporedivo bolji od gradske.

Najveći broj plaža funkcioniše po principu konzumacije - kupite piće i to je to. Na par plaža se plaća i ulaz i/ili ležaljke (npr. Makrijamos 3eur po osobi ulaz + 7eur 2 ležaljke i suncobran).

 

Ostalo su kolege već pokrile, i ne bih imao šta da dodam :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji, 

Zahvaljujem svima koji su izasli u susret i odgovorili mi na ova osnovna pitanja koja me zanimaju kao nekog ko prvi put ide Na Tasos. Svakako je bolje da se pripremimo, nego da izgubimo 3-4 dana dok se ne upoznamo sa svim stvarima (a i novca, svakako) 

-Leteci Delfin je sjajna stvar, to je kao gliser neki, secam se da je slicna opcija bila na relaciji Spit - Hvar, i da, kako kazete - Lebdi. 

Ako imate za predlog neki dobar restoran, piceriju,(a da nije skup, idem krajem juna) mesto gde je giros dobar a cena npr oko 2.20, neki supermarket ili samo market gde su cene pristupacne - slobodno podelite sa mnom. :) 
 

Skuter i Bajs sigurno uzimamo, ali cu uzeti u obzir i BUS opciju, pogotovo ako je stanica blizu nase vile. Malo sam prosetao Street View-om po gradu - jako simpatican. :-)

Do sada sam bio prezadovoljan Krfom (celim), Pargom pa cak i Nea Vrasnom i Asprovaltom, pa mislim da cemo i ovde naci dosta toga sto ce ostati u sjajnoj uspomeni. Kavala je nesto sto BAS zelim da vidim. :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 4 sata, Sale Bozic je rekao/la:

Dragi moji, 

Zahvaljujem svima koji su izasli u susret i odgovorili mi na ova osnovna pitanja koja me zanimaju kao nekog ko prvi put ide Na Tasos. Svakako je bolje da se pripremimo, nego da izgubimo 3-4 dana dok se ne upoznamo sa svim stvarima (a i novca, svakako) 

-Leteci Delfin je sjajna stvar, to je kao gliser neki, secam se da je slicna opcija bila na relaciji Spit - Hvar, i da, kako kazete - Lebdi. 

Ako imate za predlog neki dobar restoran, piceriju,(a da nije skup, idem krajem juna) mesto gde je giros dobar a cena npr oko 2.20, neki supermarket ili samo market gde su cene pristupacne - slobodno podelite sa mnom. :) 
 

Skuter i Bajs sigurno uzimamo, ali cu uzeti u obzir i BUS opciju, pogotovo ako je stanica blizu nase vile. Malo sam prosetao Street View-om po gradu - jako simpatican. :-)

Do sada sam bio prezadovoljan Krfom (celim), Pargom pa cak i Nea Vrasnom i Asprovaltom, pa mislim da cemo i ovde naci dosta toga sto ce ostati u sjajnoj uspomeni. Kavala je nesto sto BAS zelim da vidim. :) 

http://prntscr.com/e9xdcu 

Meni je bas dosadno u zivotu :D

Generalno ta vila je na nezgodnom mestu sto se plaza tice, treba ici na levo 1km, ta crvena linija,a na desno malo manje ...Obelezila sam i BUS stanicu, a verujte mi da po suncu je mnogo bolja opcija nego bajs! Osim ako niste bas ludi za takvom avanturom,ali uzmite u obzir da se po ostvrvu vozi kao na reliju i da ima vozaca iz celog sveta...

Cene,nisu nista skuplje od drugih mesta, girosa ima od 2.5 pa na vise,klopa po restoranima zavisi sta jedete, ali imate ulicu koja je puna restorana i tu kad se prosetate videcete gde je najveca guzva,pa taj je dobar :) Imam negde slike i te ulice..

Supermarketi su od vase vile na desno ako gledate ovaj moj snimak :) Masutis i jos neki ima tu pored...zaboravih mu ime...

http://prntscr.com/e9xktu Ovo gore zaokruzeno je Masutis, ovaj pravougaonik je ta ulica sa klopom,a ovo sto je cik cak je setalisna zona, jedan deo, nje...

I jos nesto, Kavala je divna, obavezno je posetiti, taj leteci delfin staje na zgodnom mestu, malo se pesaci i stigne do centra, jer vrucine morate uzeti u obzir :) 

Mi imamo dete od 6g, sa njom smo prepesacili prilicno puno, malo klopali razgledali i puno para potrosili,jer nam svasta nesto treba ...Ima dosata snizenja,mada mi smo bli u avgustu... kad se setim jos necega pisem vam ili ako treba nesto pisite!  

 

Pre 6 minuta, biljagenije je rekao/la:

http://prntscr.com/e9xdcu 

Meni je bas dosadno u zivotu :D

Generalno ta vila je na nezgodnom mestu sto se plaza tice, treba ici na levo 1km, ta crvena linija,a na desno malo manje ...Obelezila sam i BUS stanicu, a verujte mi da po suncu je mnogo bolja opcija nego bajs! Osim ako niste bas ludi za takvom avanturom,ali uzmite u obzir da se po ostvrvu vozi kao na reliju i da ima vozaca iz celog sveta...

Cene,nisu nista skuplje od drugih mesta, girosa ima od 2.5 pa na vise,klopa po restoranima zavisi sta jedete, ali imate ulicu koja je puna restorana i tu kad se prosetate videcete gde je najveca guzva,pa taj je dobar :) Imam negde slike i te ulice..

Supermarketi su od vase vile na desno ako gledate ovaj moj snimak :) Masutis i jos neki ima tu pored...zaboravih mu ime...

http://prntscr.com/e9xktu Ovo gore zaokruzeno je Masutis, ovaj pravougaonik je ta ulica sa klopom,a ovo sto je cik cak je setalisna zona, jedan deo, nje...

I jos nesto, Kavala je divna, obavezno je posetiti, taj leteci delfin staje na zgodnom mestu, malo se pesaci i stigne do centra, jer vrucine morate uzeti u obzir :) 

Mi imamo dete od 6g, sa njom smo prepesacili prilicno puno, malo klopali razgledali i puno para potrosili,jer nam svasta nesto treba ...Ima dosata snizenja,mada mi smo bli u avgustu... kad se setim jos necega pisem vam ili ako treba nesto pisite!  

 

http://prntscr.com/e9xrg7 mi smo bili ovde smesteni,savrsno mesto,ali malo losiji apartmani, mislim sto se kupatila tice..ali mesto idealno!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao što Bilja već napisa, Masutis je "must have" za kupovinu - definitivno najveći market u Limenasu. Ono što je vama malo bliže a vredno spomena, i na putu ka centru, je Arenopulos - drži ga naš čovek, zaboravio sam mu ime... verovatno će odatle donositi npr. vodu za piće - kad treba poneti 6x1,5l - svaki metar se broji :D

Mi smo jeli fin giros u Panos Place - na polovini šetališta, kad se ide od vas ka gradskoj on je sa desne strane. Takođe, moj predlog da ne preskočite je Masabuka - restoran na kraju šetališta, uvek se čeka za prazan sto; ali je klopa odlična... nije tradicionalna grčka (musake i sl.) već samo roštilj - pileći i svinjski suvlaki (ražnjići), pita bread (vrela lepinja/tortilja), ćevapi, grilovane pečurke... uh!
Od tradicionalnih restorana, preporučili su nam Tavernaki - od vas, šetalištem ka gradskoj plaži, pa u jednoj od uličica desno. Klopa je super, porcije su VELIKE! Dobija se bez pitanja predjelo u vidu zapečenog (grilovanog) hleba, koji se malo prelije maslinovim uljem.. Cene okvirno, 2 odrasle osobe, glavno jelo, salata, piće - oko 30Eur (ugrubo). U Masabuki oko 20-25.

Ako volite ribu, tj plodove mora, nama su spominjali Simi, koji je 50ak metara pre gradske plaže, sa desne strane - ali ja volim plodove tora, nikako mora :D, tako da nismo bili...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 4 sata, Darkorudar je rekao/la:

Samo joKao što Bilja već napisa, Masutis je "must have" za kupovinu - definitivno najveći market u Limenasu. Ono što je vama malo bliže a vredno spomena, i na putu ka centru, je Arenopulos - drži ga naš čovek, zaboravio sam mu ime... verovatno će odatle donositi npr. vodu za piće - kad treba poneti 6x1,5l - svaki metar se broji :D

Mi smo jeli fin giros u Panos Place - na polovini šetališta, kad se ide od vas ka gradskoj on je sa desne strane. Takođe, moj predlog da ne preskočite je Masabuka - restoran na kraju šetališta, uvek se čeka za prazan sto; ali je klopa odlična... nije tradicionalna grčka (musake i sl.) već samo roštilj - pileći i svinjski suvlaki (ražnjići), pita bread (vrela lepinja/tortilja), ćevapi, grilovane pečurke... uh!
Od tradicionalnih restorana, preporučili su nam Tavernaki - od vas, šetalištem ka gradskoj plaži, pa u jednoj od uličica desno. Klopa je super, porcije su VELIKE! Dobija se bez pitanja predjelo u vidu zapečenog (grilovanog) hleba, koji se malo prelije maslinovim uljem.. Cene okvirno, 2 odrasle osobe, glavno jelo, salata, piće - oko 30Eur (ugrubo). U Masabuki oko 20-25.

Ako volite ribu, tj plodove mora, nama su spominjali Simi, koji je 50ak metara pre gradske plaže, sa desne strane - ali ja volim plodove tora, nikako mora :D, tako da nismo bili...

Samo da dodam jos nesto :) Tavernaki je super, gore sam postavila slike klope,lignje su odatle,a grilovani sir HALUMI je iz te taverne na obali na setalistu.

I veoma bitna stvar,voda ne treba da se kupuje, imaju svoje bunare,voda je potpuno ispravna, nema nikakve bojazni za bilo kakvim bolestima, nasa dr letuje tamo preko 10g,rekla nam to jos davno, tako da i mi to godinama praktikujemo, i detetu od 3g  smo davali i sada kad je starija....A  muz koji u Srboji pije flasiranu tamo pije sa cesme :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biljo, Darko, hvala na informacijama.. ja kao da sam vec bio tamo kada citam Vase analize! :)

A ako moze sad jos jedna info :D (Naravno ako Vam je neradna subota :) )
Sto se tice izleta, sta je preporuka, gde se ide, i kakve su cene? I na samom ostrvu, ali i van, naravno.
Ok, Kavalu smo akcentovali svakako. 

Hvala unapred. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 36 minuta, Sale Bozic je rekao/la:

Biljo, Darko, hvala na informacijama.. ja kao da sam vec bio tamo kada citam Vase analize! :)

A ako moze sad jos jedna info :D (Naravno ako Vam je neradna subota :) )
Sto se tice izleta, sta je preporuka, gde se ide, i kakve su cene? I na samom ostrvu, ali i van, naravno.
Ok, Kavalu smo akcentovali svakako. 

Hvala unapred. 

Meni je neradan svai dan pa i subota,ako ne racunam one dosadne poslove po stanu...I sve cekam da nadjem neki posao i nemam slobodnog vremena da visim po netu :) 

Nema nesto izleta sto se Tasosa tice, kopna Kavala, a ostrvo je svakako sadrzajno dovoljno da je malo 10 dana da se sve vidi, Panagija i sela u centru ostrva,jagnjetina u Teologosu :) To vam jekao izlet na jagnjetinu :D 

Giola, ona rupa sa vodom u steni ali treba da se pesaci,a nije za malo dete pa je mi izbegavamo, a i devojka se prosle godine ubola na jeza tamo...

U samom Limenasu imate arheoloskih nalazista i muzej ako vas to zanima...nace Tasos je zanimljiv zbog plaza...

E sad se setih,ima brodica koji voze okolo ostrva, na neke plaze i tako neke izlete, ali to tamo na licu mesta vidite,iskreno dosta su skupi...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obilazak oko ostrva, busem, staje se na plazama, ide se u selo Panagija i do manastira svetog Arhangela Mihaila.

Selo je mnogo slatko, mi smo posle sami otilsi autom, amozete i autobusom.

Ima i krstarenje oko ostrva ( bar je bilo pre 3 godine)

Idite do sela Teologos, sami, kolima ili autobusom, jako je lepo!

Pored Tarsanas plaze ima plaza koja nije toliko fensi, do nje mozete isto peske, nama je bila lepa, ima sportova na vodi, udaljena od Tarsanas 2 minuta peske obalom.

Sto se mene tice, Limenas je 1 od najsavrsenih mesta za letovanje, a da nije skupo jer ima i lep grad i arh.nalazista i muzej i luku i setaliste pored mora i plaze do kojih se brzo stize, cak i ta u centru je dobra za nekoliko dana. Nedostaje jos takvih gradica u GR.

 

Zna li neko do kada traju radovi na amfitetatru, necu da idem ponovo dok ga ne zavrse :-)?

Izmenjeno (Tirkizna)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala jos jednom, Divni ste! :)
Sve ove informacije ce nam znaciti, jer otici bilo gde na more i biti samo u tom jednom mestu svih 10 dana, po meni je propao odmor. Kazu, kao pa, dosao sam na more da se odmorim...  
Pa odmaram se u glavi sa svim lepotama koje mi se pruzaju da vidim... :) 
Na Krfu, da smo bili samo u mestu gde nam je bio hotel, poludeli bi posle 3 dana, a znajuci sta sve moze da se vidi tamo - najezis se odmah! :)

Svakako, ako neko ima sta da doda na ovu temu, neka bude slobodan. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad ides sa 2-3 male dece na odmor, brojis korake od sobe do plaze:D. Sto je manje to bolje, treba nositi: kofice, duseke, slaufe, igracke, torbe, suncobrane i sto drugih cuda. Svaki korak je bitan na +30 :smorilo:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 3 sata, Sale Bozic je rekao/la:

Biljo, Darko, hvala na informacijama.. ja kao da sam vec bio tamo kada citam Vase analize! :)

A ako moze sad jos jedna info :D (Naravno ako Vam je neradna subota :) )
Sto se tice izleta, sta je preporuka, gde se ide, i kakve su cene? I na samom ostrvu, ali i van, naravno.
Ok, Kavalu smo akcentovali svakako. 

Hvala unapred. 

Sto se tice izleta: Giola i Teologos. Cene su svuda slicne,a ukusi su razliciti.Samo dovoljno energije i volje je potrenbno i odmor vam moze biti prelep.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitao sam ove komentare od poslednjih par dana i dosta su korisni, hvala sto ste se ovoliko raspisali! :D Devojka i ja smo se odlucili ove godine da idemo u Limenas na preporuku forumasa. Jel biste mogli da nam preporucite plaze koje moramo obavezno da posetimo, a da su dostupne autobusom? :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.mappery.com/map-of/Thassos-Hertz-Map ovo je mapa plaza, sitnim slovima su napisane, ali malo uvelicajte, vecina tih plaza je uz put pa bus staje tu,a ovo  http://www.putovanja.info/forum/topic/19354-pla%C5%BEe-na-tasosu-i-kako-im-pri%C4%87i-koordinate/?page=57 je link do forum i teme plaze na Tasosu,sve opisano u detalje,koliko ovde o gradu toliko tamo o plazama, pa da se ne ponavljamo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 2/18/2017 at 23:16, MrDjibrilo je rekao/la:

 Jel biste mogli da nam preporucite plaze koje moramo obavezno da posetimo, a da su dostupne autobusom? :) 

Jos ako idete oko 28.06.2017, mozemo u zajednickoj reziji organizovati izlete ili odlaske na plaze. :):) 

Ja sam ovde na forumu, dobio sve potrebne informacije (Strana 58 - Tema Limenas), jos samo da docekamo datum polaska. :D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče izleta, ako se uklapa u budžet, i ako volite krstarenje - onda obavezno krstarenje brodom :)

Cena je 30Eur po osobi, kreće se u 09h, povratak oko 16h; u cenu je uračunata klopa na brodu (ujutru na polasku kafa/sok; u toku dana roštilj 2 ražnjića i pljeka, sa salatom i hlebom). Ako je more mirno ide se na istok, vozi bez pauze donekle, pa onda pravi pauze za kupanje/skakanje/pecanje i pomalo se vraća nazad. Svake godine staje na sličnim, ali ne istim mestima; najdalje smo išli do ostrva Kinira. Staje u par laguna sa savršenom bojom mora; na Vathi, Mermernoj... mi idemo svake godine :D
p.s. ranije je mogao da se dobije popust od naše ljubazne Maje (devojka koja radi prodaju karata za brod VIktorija), pa su karte bile 27Eur; ali je to vlasnik ukinuo prošle godine...

 

E sad, ne ulazim u cenovni aspekt cele priče - kome se uklapa ili ne uklapa u budžet, to svakako poštujem.

 

Od plaža, ovo je neki naš spisak:

- gradska: prvi i poslednji dan :) (nije loša, ali kad vidiš prvu sledeču shvatiš koliko je bezveze :D ) p.s. moj savet je NE ići kod Seke, tamo je jednostavno pretrpano, ležaljka na ležaljci...

- Tarzanas: obavezno, ima prirodan hlad, mirna, intimna, ima i tu gužve (nije prazna), treba doći idealno do 10h da se zauzmu mesta po želji ;). Tu dolazimo uvek 3. dan, kad meni izgore ramena/glava/noge/štagod (iako ja sam potrošim preko 2x200ml faktor 50 - svaki put izgorim)

- Golden beach: ludi talasi, najduža plaža na ostrvu, 3km, severni deo je nama najbolji (skala panagia)

- Makrijamos: skupa (plaća se ulaz + ležaljke), ali sjajno uređena plaža.... kad vidiš čoveka koji sa mrežicom za leptirove skuplja pikavce sa plaže - znaš zašto si dao pare :D

- Glifada: najmirnija plaža, plaća se ulaž, plaža pripada hotelu... tu smo se baš odmorili u tišini.

- LaSkala je malo izvikana, već i malo "potrošena"; Marble i Vathi nemaju ništa (ni suncobrane, kafić, ležaljke, vodu, WC...) ali su jako lepe za videti i kratko biti; Porto Vathi je tu tek 1 ili 2 sezone i pretrpan je gužvom, gužvom i gužvom...

 

Moram sad da idem, pišem opet kad stignem ;)

p.s ko će dočekati avgust :D

 

 

E da, popeti se na Ipsarion - to je nešto što odavno želim, ali mi je svaki put žao da "potrošim" dan mora za planinu... to čeka nekad da spojimo 2 smene na Tasosu :) A vama spominjem čisto ako volite nešto drugačije, što nije vezano samo za more i vodu :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka