marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Jumbo je otvoren u Limenasu pre dve ili tri godine.

Market je mali u odnosu na one koji se nalaze oko velikih gradova.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako idete autobusom u limenas..

autobus je pravio pauzu u slatkoj  kuci u povratku..tako je vodic nazvao...rapsodija kolaca...ja jela najlepsu urmasicu do sada..ostavite koji evric....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 16 minut, sandraivlada je rekao/la:

autobus je pravio pauzu u slatkoj  kuci u povratku..tako je vodic nazvao...

Gde se nalazi "slatka kuća"?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne znam..meni je ovo bio prvi put da idem ovim putem jer uvek idem na jonsko more...posle te pauze nije vise bilo pauza u grckoj...tu je onaj deo gde su sve oleanderi kraj puta i izmedju dve trake...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u Vili Eleni u Limenasu? I da li moze da mi kaze nesto vise o toj vili, ne mogu da pronadjem nikakve komentare vezane za nju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo obećao sam info o prodavnicama. Arvanitidis je u stečaju, nisu plaćali radnike 5-6 meseci i odoše pod katanac. Sad se čeka da se vidi hoće li ih neko ozbiljan preuzeti. Znači sve prodavnice na teritoriji Grčke ne rade (samo ova firma naravno). 

Smile je ok, čini mi se da sam video dva komada, a otvorena je i jedna nova prodavnica prilično velika i (njima bar) poznata. U prilogu su naziv i lokacija da ne bih lupao gluposti. :)

Inače onaj "čuveni" Tasos bazar u kome se prodaju svakakve domaće djakonije takodje više ne radi. Eto, toliko za sada od mene, a sada odoh da probam "mussels", baš me zanima ukus. :)

QuickMemo+_2016-06-25-17-38-18.png

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Masutis je poznati grčki lanac marketa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u tom marketu ima sve sto je neophodno...na spratu ima jos sitnica za kucu raznih...cak i ukrasa za jelke...nalazi se na ulazu u limenas sa desne strane..

.ili na izlazu sa leve strane kraj puta...ka skala prinosu....

cene su normalne...kod tog marketa ima i mesnica i simpaticna prodavnica stvari za kucu...posteljine,stoljnaci, tepihici...ja se zalepila vec prvi dan..

.i da u ulici iz koje se izlazi na mikriamos sa desne strane ima lepa i dosta povoljna prodavnica predmeta za kucu kao sto su termos flase, hladne torbe, lepe svetiljke...bilo je bas lepih svetiljki ono kao fenjer po dosta povoljnim cenama..

u ulici u kojoj su nasi smestaji versa, amu, i hotel aehtria ima mala sasvim mala pekarica...kiflice i kolacici za pohvalu..dosta je mala pa se ne uocava bas na prvi pogled...uvek treba kupovati u malim pekarama i poslasticarnicama...prave manje kolicine pa je sve lepse...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ta mala pekara, da nije od Amy ka centru nekih 100 metara, sa desne strane? Ako je to ta (evo i slike) to nam je najdraža pekara u gradu... tu sam krofni pojeo kao nigde u životu :)

Stella.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da pitam ja sad malo iskusinje: koje restorane preporučujete u Limenasu? Vidim da je neko spominjao Tavernaki na nekoj od tema - to bi mogli da probamo. Prošle godine smo sjajno klopali u Masabuko (na kraju centralne šetališne ulice, ka staroj marini, sa leve strane). Tamo je standardan suvlaki, grilovane pečurke, sjajna domaća lepinja/hleb/tortilja (nešto između)... Bili smo i u Mythos-u, koji je na početku gradske plaže; nije bilo loše.

Pre par godina smo ručali u taverni na Tarzanasu; ali nisam oduševljen hranom (možda i moja odluka da naručim pljekavicu nije doprinela :D); mada je tamo atmosfera sjajna - u hladovini, par metara ti je ležaljka, talasi.... uživanje :)

Od brze hrane, Panos u centru u šetalištu ima fine burgere i girose.

Tako da, dajte neke preporuke, koje mogu da preskoče plodove mora - to jedem samo kad drugog izbora nema...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, probao mussels i preživeo. :) Uzeo sam u nekom crvenom sosu (što mu dodje elitni naziv za običan paprikaš) sa onim grčkim sirom koji se prži sve zajedno sa tim. Jelo je ekstra, ali ja sam jeo i dagnje (mussels) posebno da bih osetio njihov ukus. Meni se dopada i sumnjam da nekome mogu biti baš toliko grozne da ne može da pojede porciju pošto nemaju neki prejak ukus niti šmek. Za prvu probu predlažem u nekom sosu. :)

Inače jeli smo u restoranu thassian doukas, ja sam rokao musaku a žena grčku salatu. Ja ću musaku najverovatnije ponoviti, a čini mi se da je i ona sa salatom bila prezadovoljna... :)

Kad završimo sa trstiranjima i degustacijama možda dam još koju preporuku. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u Simiju, na kraju setalista, pored mora, i super je hrana, a veceras i u Mousesu, ogromne porcije,  prepuno, lep ambijent sa uzivo muzikom, igracicama, plesacima....Da Remo solidan, Masabuko standardno ok. Prednost ipak za Simi,mada nam je delovao previse nekako ulickan, izvikan. Neka preporuka za giros, bas onako dobar?

Ispravka, nije Da Remo, vec gore pomenuti Thassian Doukas, oni su jedan do drugog pa pogresih....

 

Izmenjeno (jelenam)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 16 sat, putnik srećko je rekao/la:

Gde se nalazi "slatka kuća"?

Verovatno čuvena poslastičarnica gde vode već nekoliko godina u povratku iz Grčke svi.Jer Vas zanima baš tačno gde je?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve su cene hrane na Tasosu, koliko od prilike kosta tako neka vecera za dvoje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prethodne 3 godine, 2x Argus 1x Oktopod - niko nije vodio u tu poslastičarnicu... :(

Videćemo da li Oktopod vodi ove godine :)

 

I hvala za preporuke za klopu! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka