marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Ne znam kako da izbrišem sliku iz citata, nije V. plaža, ona jeste očajna :D, ne znam kakvo je uživanje lokalcima da se kupaju na tom kamenju!

Ovo je pre Costas Pot., verovatno isto spda u Tar.plažu, samo niej tako skockano.Kada se vratim sa mora, postaviću sliku ili ću sada videti ima li te plaže u mojoj FT.

 

Evo

http://www.putovanja.info/galerije/slika/2568222-Tarsanas-plaza

http://www.putovanja.info/galerije/slika/2568223-Tarsanas-plaza/?browse=1

http://www.putovanja.info/galerije/slika/2568224-Tarsanas-plaza/?browse=1

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sandra, žao mi je što se približio kraj tvom letovanju, pre svega zbog tvog dragog i tebe, ali i zbog svih nas koje si navikla na interesantne izveštaje sa lica mesta. Meni će te tvoje svakodnevne pričice baš faliti :(. Nadam se da planiraš još jedno letovanje ove godine, pa makar i u septembru :).

Inače, da znaš da sam ja bila u ubeđenju da ste vas dvoje klinci, koji se zabavljaju, i prvi put kreću na letovanje zajedno, pa sam se šokirala kada sam pročitala da ste bračni par sa dugim stažom i odraslom decom :). Očigledno je da si mlada u duši, pa pišeš k'o tinejdžerka :). Ne zameri, sve ovo iznosim u najpozitivnijem mogućem smislu.

I još nešto, manastir je Arhangela Mihaila, a ne Gavrila :), i renovira se od duže od 10 godina, tako da nije novost što u njega, osim u dvorište, niste mogli ući. Sad tek uviđam da je potrebno da to češće naglašavamo ovde na forumu i na svojim blogovima, kako se ljudi ne bi razočaravali na licu mesta.

Veliki pozdrav i srećan povratak kući!!!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sandra, proletelo mi je vaše letovanje, verujem i vama. U manastir uopšte niste ušli ili ste bili u dvorištu? Onaj pogled sa terase je jedan u milion. :srce:

Sve što ste propustili u ovom krugu taman neka bude podsticaj da se ponovo vratite na Tasos ali verujem da hoćete, sudeći po opisima i utiscima koje ste sa nama delili. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se javim i ja, stigli smo i prelepo je. Mi smo locirani skoro u samom centru. Još se nismo privikli na vrućine tako da se posle plaže zavučemo u sobu pustimo klimu i glumimo pingvine do nekih 6-7h uveče kada postaje malo podnošljivije. 

E sad, mi imamo problem sa snabdevanjem. Nismo očekivali Lidl niti smo navikli na tolike markete, ali smo se baš iznenadili koliko su ovde slabo snabdeveni marketi. Rafovi poluprazni, jedna vrsta jogurta, dve vrste piva i tri vrste keksa. I to ne preterujem. Onaj ogroman market o kome je bilo govora na ovom forumu očigledno ne radi pošto smo bili dva puta tamo (kasnije uveče i popodne) i sve je zaključano. Odmah pored našeg hotela je još jedan veliki market ali ni on ne radi. Propuštamo li mi nešto bitno ovde? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probajte ovde, ranije je bio Arventidis, ne znam da li je sada Carefour ili koji već lanac - trebalo bi da je ista (samo manja) prodavnica kao taj ogromni market... mi smo se uglavnom snabdevali u ovom. Ima još par većih marketa; ali sve zavisi gde ste smešteni - šta vam je blizu.

arventidis.JPG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E to je market bukvalno pored našeg hotela, velik jeste, ali stoji zakatančen od kako smo došli (treći dan). Baš ću pitati na recepciji danas šta se dešava. Još neka ideja? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Imate Arrenopoulos, nije baš blizu ali je uvek bio fino opremljen. Drži ga naš čovek, koji tu živi već 10-15 godina (zaboravih da li je Goran, ili kako već - nije ni bitno).

2. Tu je neka lokalna prodanvica, tu smo kupovali voće... nije nešto velik, ne sećam se ni imena; ali može da posluži - blizu vas je. Mislim da je Arenopoulos veći...

Ima još prodavnica, naravno, ali ne znam koje su veće (tj, znam jednu kad se ulicom DImitrade produži od vile Amy ka Tarzansu, nekih 100-200m - tu je supermarket na sprat, ali deluje kao naše državne prodavnice devedesetih :) ). I to ništa nije baš blizu vas, ako niste kolima...

 

Btw, šta se dešava sa ex-Arventidisom? To je nama inače glavno snabdevalište....

arenopulois.JPG

Izmenjeno (Darkorudar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zatvoren je onaj na izlazu iz Limenasa (kad se krene ka Mermernoj)? To je bio Carrefour, on je bio očajno snabdeven prošle godine, to sam pripisala krizi koja je tada bila u jeku.

Moj savet, ali to ako imate automobil, je da lepo sednete u isti i da odete do onog najvećeg supermarketa na ostrvu u Skali Rahoni, nije daleko uopšte. On je baš velik, na dva nivoa, uvek je bio super snabdeven. Pa tu lepo kupite sve što vam je potrebno za boravak, eventualno posle ponešto malo da dokupljujete po tim lokalnim STR-ovima po Limenasu. Ja bih tako, kad je već taj veliki zatvoren ali kažem, on je i prošle godine bio sav jadan i očerupan, baš kao naše samoposluge za vreme sankcija.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako. I ja bih otišla do velikog marketa Laturis u Skali Rahoni. To je na nekih 13 km od Limenasa.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Darkorudar je rekao/la:

Ima još prodavnica, naravno, ali ne znam koje su veće (tj, znam jednu kad se ulicom DImitrade produži od vile Amy ka Tarzansu, nekih 100-200m - tu je supermarket na sprat, ali deluje kao naše državne prodavnice devedesetih :) ). I to ništa nije baš blizu vas, ako niste kolima...

Taj supermarket je jedan od jeftinijih na ostrvu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Srećko, nisam to znao. Dok smo odsedali u Amy, tamo smo se snabdevali (nemamo auto). Sad kako smo kod arheološkog muzeja, mali ex- Arvenditids nam je najbliži...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 8 sati, Darkorudar je rekao/la:

Ima još prodavnica, naravno, ali ne znam koje su veće (tj, znam jednu kad se ulicom DImitrade produži od vile Amy ka Tarzansu, nekih 100-200m - tu je supermarket na sprat, ali deluje kao naše državne prodavnice devedesetih :) ). I to ništa nije baš blizu vas, ako niste kolima...

Hvala svima za savete, predloge i informacije. Situacija je sledeća, našli smo smiley market vrlo blizu lokacije koju je opisao Darko, prilično velik i solidno opremljen. E sad, mi jesmo kolima, ali smo ga tražili pešaka, kao upoznajemo mesto i nakupovali smo svakakve gluposti (uključujući i paket piva i par sokova) koje sam morao tegliti sve do sobe, tako da su mi sada ruke ko kod majmuna. Recimo da sam sačuvao gume od trošenja do prodavnice. :)

Još jedan par nam je rekao da onaj market ne radi (na onom putu što vodi ka mermernon plaži), tj da su džabe išli do njega. Što se ovog marketa pored mog hotela tiče i dalje ne radi, ali nisam uspeo da saznam ništa više. Čim saznam nešto, javljam. 

Planiramo ovih dana i pokušaj penjanja na vrh Ipsariona pa ako bude uspešno pohvaliću se. :)

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Našao si pravi market. To je trenutno (i unazad dve godine) najbolji market u Limenasu.

Spominjani market Laturis je mnogo bolje opremljen, ali su pojedini proizvodi jeftiniji u marketu koji si danas posetio. 

Gore napisano je iskustvo od prošle godine.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka