marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Nase agencije rade dve vile pod nazivom Aleksandra. Jedna je Argusova i blizu je Tarzanasa. Bili smo dva puta u njoj. Druga je bliza centru i radi je Aqua travel.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno smo u vili Anastasija, preko Sabre. Verovali ili ne, studio ima samo jedan jedni steker i to onaj u koji se uključuje reso!!! Dakle, kad želiš da ukljucis npr. punjac za telefon, vadis reso i stavljas tel na sudoperu da se puni :angry:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratilli se iz Limenasa pre neki dan, na Tasos ne vredi bez auta, skutera ili bar njihovog lokalnog busa. Gradska plaza nije po mom ukusu, podseca na Stavros, previse nacickanih lezaljki, a parkic pored smrdi. Vurnelis plaza koja nam je bila najbliza je blago receno gora od Dunava, ali kad se krene dalje, sve lepse plaze, prema Potosu... Vila Kouros ma magistrali je ok, soba nam je gledala na brdo pa se nije cula buka, samo sto smo sobu prvo morali da dezinfikujemo koliko je bila prrljava, bazencic ok, predivni mirisi okolo, setnka 15 min do centra. Limenas je simpatican ali bi ipak odabrala Potos sledeci put. 

Pisem sa tel pa se izvinjavamm na greskama. Tu sam za pitanja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto, kako su ukusi različiti. Ja sam pre 3 godine bila u Potosu, a sada u Limenasu i više mi se dopao Limenas. Uvek bih pre njega odabrala. Sve zavisi šta volite, da li idete sa decom, volite da pešačite, imate prevozno sredstvo, obilazite okolna mesta, menjate plaže, pecate, ronite...ili ne. E, da i nisam primetila da parkić smrdi :) 

 O Vurnelis plaži sam čula samo negativne komentare, pa je uopšte nisam posetila da ne gubim vreme i kvarim utsak koji sam stekla i to preporučujem i vama.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi i gde živite ... ko živi u mirnijim mestima ... njemu više prija ta buka Limenasa ..

Da li na Tasos vredi ici autobusom? 

naravno .. 

 na Tasos ne vredi bez auta, skutera ili bar njihovog lokalnog busa.

vredi SVE naravno da vredi ... samo onda za bazu izaberi pristojnu plažu .. 

Trenutno smo u vili Anastasija, 

jesi li proverio da tu iza natkazni i lampi u sobi ne postoji neki šteker možda .. ili u wc kod ogledala .. 

 Gradska plaza nije po mom ukusu, podseca na Stavros,

normalno ... pa oba mesta su luke za brodove .. i Limenas i Stavros .. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se pre dva dana sa Tasosa, bili smo smesteni u vili Costalini u Limenasu i bilo nam je predivno. 
Pre svega sve pohvale za smestaj. Gazdarica Lina je sjajna zena i izasla nam je u susret za sve. Trazili smo sobu sa bracnim krevetom a na kraju smo dobili sobu sa bracnim i sa jos jednim i to nam je bilo super. Sobe su ciste, prostrane i imaju lepo odvojenu terasu. Vila se nalazi na mozda 7,8min od centra. Uvek je lakse kada ste naravno blize centru koliko god da je mali grad, ali kada imate u vidu da svuda idete kolima onda je mozda bolje kada niste u onim malim ulicama u samom centru jer je i za parking mnogo teze. Tako da ako idete kolima dobro razmislite i raspitajte se o mogucnostima parkinga. U samom centru je poprilicno nezahvalno za voznju.

Od plaza smo obisli La Scalu, Makrijamos, Mermernu tj Porto Vathi i Golden Beach. Nismo isli dalje od Golden Beacha jer da budem iskrena meni nije bilo prijatno za voznju. Naravno magistrala je dovoljno siroka i bezbedna da neko ne shvati pogresno, ali izgleda da sam saznala nesto vise o sebi na tom putu:) Nama je i Porto Vathi bila toliko lepa da bi mi prelepo bilo i da smo 10dana samo na njoj bili. Toliko je cudan osecaj kada vam je hladan sitan mermer pod nogama i kada na 40stepeni bez problema mozete da hodate do plaze. Voda je topla, mirna i cista. 
Lezaljke se ne placaju vec se narucuje pice. Cene pica su potpuno ok, kao i jela u tom baru. Ukoliko dodjete i nesto ranije do 11h recimo, mozete naci i mesto na parkingu koji je odmah iza lezaljki i ujedno u delimicnoj hladovini. Medjutim ukoliko niste preterano iskusan vozac, preporucila bih pre parking kod prve plaze, Saliare jer do Porto Vathija imate mozda 500m a put do nje je dosta uzi. Generalno, zemljani put do tih plaza o kome se dosta pisalo je solidan ali ima dosta prasine i naravno ne preporucujem odlazak pesaka. Sa strane na putu ima dosta kupova nabacanog mermera, sitnih parcica. Mi smo uzeli par njih jer su nam se mnogo dopali. 
O ostalim plazama se vec dosta pisalo i ne bih imala nista posebno da dodam. LImenas je mali lep gradic ali je mirniji od ocekivanog iako sam isla vec sa saznanjem da je miran grad:) oko 12 je vec poprilicno prazno na ulicama i kafici i nisu preterano puni. Nama to naravno nije smetalo i mi smo se bas super odmorili. Od suvenira ima svaceg i niceg, uglavnom dosta njihovih lokalnih poslastica. 
Svakom kome ne trazi preterani nocni provod bih preporucila Tasos, a i idealan je za neplivace (kao sto sam ja) jer je more na svim plazama bez talasa. Makar je tako bilo za ovih 10dana:))

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biljana2302, mislim da nema veze gde živiš, nego šta voliš. Meni gužva i buka ne prija i to na odmoru nisam želela. Vila Versa je u neprometnoj ulici i jako je tiho, pogotovu noću, a u gradu je gužva u "glavnoj" uličici gde je vašar, a za šetnju ima i drugih mesta.  Nikada recimo ne bih večerala u restoranu u toj ulici, gde milion ljudi šeta i bukvalno mi gleda u tanjir, a od buke međusobno ne znam da li bismo se čuli. Stazom pored mora od nove luke ka staroj  je tiho, mirno, ima klupica, ma uživancija. U Nekoliko prvih restorančića na plaži je jako prijatna atmosfera, tiha muzika, stolovi uz more....Svako traži ono što voli i to u Limenasu može da nađe.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi i gde živite ... ko živi u mirnijim mestima ... njemu više prija ta buka Limenasa ..

naravno .. 

vredi SVE naravno da vredi ... samo onda za bazu izaberi pristojnu plažu .. 

jesi li proverio da tu iza natkazni i lampi u sobi ne postoji neki šteker možda .. ili u wc kod ogledala .. 

normalno ... pa oba mesta su luke za brodove .. i Limenas i Stavros .. 

naravno da jesam, ne bih objavljivao ovako nesto da nisam 100% siguran. Ah, da, postoji još jedan steker - onaj u koji su uključeni klima i tv, ali njega su montirali na sigurnom mestu - na visini od 2 m :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi i gde živite ... ko živi u mirnijim mestima ... njemu više prija ta buka Limenasa ...

Moje mišljenje je drugačije. Živim u mirnom kraju i takva mesta biram i na letovanju.

Unazad par godina na severu ostrva letujem u Limenasu, a na jugu u Limenariji. Razlog je upravo taj što su ta mesta (MENI) manje bučna od Potosa i zato što je manja gužva.

Nismo isti i ne treba da budemo. Bili bi jedni drugima dosadni da pričamo iste priče.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze neko da mi da tacnu lokacije vile Verse...Unapred zahvalan.

Izmenjeno (Milkyway921988)
pomena teksta
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Biljana 2302, ovo uopste nije tacna lokacija vile Versa, tako da ne mora da znaci da je google uvek u pravu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesi li sigurna u to --- zašto ju je tako dobra agencija stavila na svoj sajt onda... hajde proverićemo

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sigurna 100%...

Evo gde je locirana vila Versa, a evo i linka ka street view :)

https://www.google.rs/maps/@40.776631,24.7057701,3a,75y,145.2h,98.79t/data=!3m6!1e1!3m4!1skpxKQFn8Y7mDK0uwjXNZHw!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr

versa.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka