marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Da li je neko išao u Limenas svojim kolima, bez prethodne rezervacije i "na licu mesta" tražio smeštaj? Gledajući po forumu, vidim da većina ide preko agencija. Možete mi odgovoriti i u PP.

Samo tako i idem godinama unazad. I sada sam tako došao.

Smeštaj tražim na dva načina. Od vile do vile/od hotela do hotela. Ili preko booking.com ako naleti dobra ponuda.

Sa svima i svuda možeš da se pogađaš. Čak i u hotelima. Sve zavisi koliko im je kapacitet popunjen.

Može da se prođe jeftinije od agencijske ponude, a može i skuplje. Ali ponavljam. Sve zavisi od mnogo faktora. Da li se ide na najjeftiniji - paradajz turizam? Koliki vam je budžet? Kakav ste pregovarač? Da li imate strpljenja? Itd... U suštini je mnogo prostije u praksi nego kada se filozofira ovako.

Sve je subjektivna stvar, a univerzalni odgovor ne postoji.

Generalno sam bolje prolazio u sopstvenoj režiji kada dodjem i lično pogledam sobe. Lično se dogovrim i napravim aranžman koji meni odgovara i koji mogu da vidim na licu mesta. Jednostavno više verujem sebi nego našim agencijama i fotografijama na sajtovima.

Izmenjeno (Wilson)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da ne zvuci glupo ali dajte jos neke zanimljive info ko je bio ove godine u limenasu ,cene hrane u restoranima,prodavnicama,iznajmljivanje automobila ili bilo sta da vam padne na pamet

Ako zelis detaljan opis, pa i cene i informacije o Limenasu, mozes sve videti u mojoj foto turi, upravo postavljenoj http://www.putovanja.info/galerija/grcka/tasos/limenas/limenas-pravi-izbor-za-tasos-11350 :happy: Tu imas neke cene u kaficima, a u mojoj drugoj turi, koja mi je u potpisu, imas cene na Tarsanas i Papalimani plazi. Inace u restoranima su cene od 6-10 evra, iam i za vise...Hleb 1-2.5, voda 6x 1.5l 1.5-2 evra, paradajz 1.5-2.5, krastavci 0.5 za komad, velik, voce 3-5 evra, kiselo mleko, 2 kom od oko 200g je oko 2 evra, nutela bese na akciji 2 evra, sokovi oko 2-3 evra.Vecinu ovoga nismo kupovali, ali sam obratila paznju. Rentiranje ne znam koliko je jer smo dosli kolima, ali su ljudi pisali 30-40 za auto, skuter ne znam, bicikl 10 evra. Pekare 1.5-3 evra, kolaci oko 2 evra. Kozne tasne 15-100 i vise. Pice od 2.5 pa navise.Sladoled 1.5. Pivo i uopste alkohol ne znam jer nista od toga ne pijemo. Ako izgoris, gel je 6.5-8 evra-to uvek zaboravimo da kupimo u Bg-u.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo drugačiji Limenas

sl274532.jpg

sl274538.jpg

Izmenjeno (WOB)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sl274519.jpg

sl274543.jpg

sl274501.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danjom

sl274120.jpg

i noćom

sl274496.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
sl274528.jpg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni onaj par u restoranu lici na ove koje sam ja fotograisala :

p6230648.jpg

A vidim i pokosili su travu na Agori, konacno!

.....................

p6252041.jpg

p6252044.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mala dopuna, Arvanitidis više ne postoji, taj lanac prodavnica je kupio Carrefour Marinopulos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za informaciju.

Znaš li možda da li su cene i dalje najniže ili je sa promenom vlasništva došlo i do skoka cena?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paaa, nisu. Na ostrvu da, ali je Lidl znatno jeftiniji. Zanimljivo je da u Skala Potamiji ima Market Niki, koji je jeftiniji i od Marinopulosa, a odlično je snabdeven, ima svega.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zove se "5 Star"

img0002-7.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

upravo sam se vratio sa tasosa pa reko da napisem par stvari ako ima ljudi koji ce tek da idu...isao sam preko banbusa u vilu eleni pa da pocnem od toga sa strane agencije sve na najvisem nivou .predstavnik u limenasu je uvek tu za sve sto vam zatreba tako da nema problema...vila u kojoj sam bio nalazi se u mirnom delu grada pravom ulicom 5,6 min do setacke zone i 10 min max do gradske plaze ..sto se tice vile lepa kucica devojka i ja smo bili u trokrevetnoj sobi koja je super posebna velika kuhinja i velika soba sa istotako velikom terasom...dvokrevetne su nesto manje ali i dalje sve na nivou...ciste se svaki drugi dan...malo o gradu sto se tice limenasa lep gradic pun zivota u svakom slucaju ne moze da bude dosadno...dajem preporuku da se iznajme kola nama je sasa predstavnik agencije preko nekog rent a car nasao kola 4 dana 136 eur s obzirom da nas je bilo 6 oro a 4 dan smo imali jos jedna kola za obilazak ostrva izaslo nas je po osobi sve sa gorivom 40eur...ako se vec odlucite za kola provo golden pa paradise plaze da se obidju (paradise ima da se pesaci od parkinga jedno 10 min prasnjavim putem a mozda ako dobijete jaca kola mozete i da se spustite do plaze) mi smo posle te dve plaze isli na puto ko ostrva prvo u fabriku zlata ,dorucak u potos ,manastir svetog mihaila (na zalost ne moze da se udje u glavni jer se obnavlja) za manastir mozete u sorcevima jer se tamo dobije odeca...potom giona i prelepi aliki ....sto se tice cena one su sledece po prodavnicama tost hleb je oko 1.6 do 2 eur,koka kola 1e mala 1.5 srednja i 1.8 velika,pivo cesko i najbolej ali ne mogu da se setim naziva je od 0.60 do 0.80 mitos i amstel od 1.2 do 1.4eur...sto se tice restorana rucak izadje npr od 8 do 12 eur za picem ...simi restoran kada se krene ka gradskoj plazi je lepo mesto i super hrana ,....negde na sredini pesacke zone ima nice to meat you i tu je super klopa 2.5 eur burgeri sa pomfritom i punjeni burger 2.5eur bez pomfrita koji je 0.50 porcije su velike tako dao vo mesto preporucujem...izbegavajte alexandru restoran ka gradskoj plazi ..mnogo su spori i losa je usluga...imaju dva mesta na sredini setacke zone gde za 5eur i 4eur dobijete 4 suvlakija i veliko pivo...takodje bih preporucio honeyballs nalaze se u ulici paralelno sa setackom znaci odma pored vode ...ima 2 lokala ..cena pica u restoranima je uglavnom svuda ista piva su od 2.5 do 3.5 kafe od 2 do 2.5..sto se tice lezaljki na plazama gradska tarasanas ,golden dovoljno je da ase kupi pice i imas 2 lezaljke i suncobran ...cene su iste kao u svim restoranima tj ove gore navedene...ali aliki i paradise su druga prica,na paradise se placa 7 eur dok na aliki mora da se potrosi min 35eur tj da se ruca ili 15eur po osobi i tu prilaze jako bezobrazno u fazonu daj 35eur ili ustani...gorivo je 1.69 do 1.79...od nase vile kada se izadje na magistralu ima 2 km do tarsanas plaze gde ponedeljkom ima prelepa grcka muzika ..a magistralom sa leve strane u pravcu tarsanasa blizu vile versa nalazi se najveci i najbolji market na 2 sprata...ako nekoga zanima jos nesto neka pita :D u svakom slucaju mesto koje treba videti

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Шта тачно обнављају у манастиру, објасни ми?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

glavni manastir veliki deo ..ali moze da se udje u malu crkvu gde se nalazi deo krsta isusa u prostoriji sa svecama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала, Милоше.

Иначе је раде годинама, а мислим да недељом и о већим празницима пуштају и у ту, нову цркву.

Ипак, мала црквица је оно право место и ту је Светиња, тј. извор позитивне енергије, барем мени.

Јел на капији још увек онај седи чича који контролише и дели гардеробу?

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka