marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Vila, tj.sobe su skroz pristojne. Kuhinja i kupatilo mali. Terasa velika. Ponesi peskire za tusiranje, jer su oni koji se dobijaju u sobi, mali. Do gradske plaze ti treba desetak minuta pesaka od vile. sad sto se tice cena: uglavnom na plazama narucujes pice, pa dobijes lezaljke i suncobran, a na nekima smo ih posebno placali, ALiki-5 evra, Paradizo- 7. Nes kafa je 2,5-3.5 evra, sokovi od svezeg voca 2.5-5 evra, kokteli 5 evra, pivo 3-4 evra. Vodu ne moras da kupujes, pijes "sa cesme". Girosi od 2.2-2.7 evra. Riba porcija 12 evra, musaka oko 6 evra. Za skutere ne znam, a sto se same agencije tice, moj jedini kontakt sa njima je bio sastanak koji organizuju tamo prvog dana. Sa njima nismo isli na izlete, ali probacu da se setim cena. Obilazak Tasosa autobusom ( selo Panagia, manastir Sv Arhangela Mihaila, i cini mi se Golden beach) je 27 evra, krstarenje je 27 ili 28 evra, a za Kavalu ne mogu da se setim cene. Ako te jos nesto zanima, pitaj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaža je što bi klinci rekli vrh.

Iako je plaža hotelska, otvorena je za posetu uz plaćeno piće.

Izuzetak su separea, za koja je potrebno potrošiti 40 i više evra.

Skretanje sa magistrale je obeleženo velikom tablom, a postoji i

dovoljno veliki parking.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedno pitanje. Da li na Tasosu ima LIDL? Ako ima u kom je mestu?! Ako nema, onda koji je market najpovoljniji :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pisali smo već puno puta. Na Tasosu Lidla nema. Ima ga u Kavali i Hrisupoliju, dakle na kopnu. Može se u njih svratiti i kupiti sve potrebno pre prelaska na Tasos.

Na samom Tasosu postoje dva veća marketa, Arvanitidis u Limenasu na skretanju za Makriamos i Laturis u Skali Rahoni. Oba su povoljnija od manjih lokalnih marketa. U Limenasu u centru postoji i jedan manji Arvanitidis, jednako povoljan kao i veliki, ali sa mnogo manjim asortimanom. Takođe, postoji u širem centru Limenasa malo veći market na dva nivoa sa dosta niskim cenama. Jelena i Bata su pisali o njemu i kačili mapu sa ucrtanim svim značajnijim marketima u Limenasu.

U Potosu je najveći market sa leve strane magistrale, neposredno pre luna-parka i centralne raskrsnice. Dosta toga povoljnog se može naći.

U Limenariji je zadnjih godina otvoreno puno malo većih lokalnih marketa. Do skoro je market Maliatos sa prodavnicom pića bio najpovoljniji, a da li je i dalje tako ili ih je konkurencija prešišala, ne znam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se secate da li u Arvanitidisu ima gotovih jela (ne u konzervi vec onih na merenje)? U Sartiju je npr. u Arvanitidisu bilo da se kupe pecene kokoske, gulas na merenje,musaka, cufte u paradajz sosu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno nešto nismo videli...ali nismo ni tražili, najbolje pogledaj na njihovom SAJTU..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nigde na Tasosu nisam videla ta gotova jela na merenje. Jedino u toj formi prodaju rusku salatu, sirnu salatu i još neke vrste salata koje nisam probala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce dosla sa Tasosa :( Proletelo je :( Moje prvo opazanje ove godine je da nikada nije bilo manje turista, uvece nema guzvi na setalistima, restorani uglavnom zvrje poluprazni, plaze nisu krcate (milina) osim Mermerne na kojoj ne moze igla da se spusti. Kazu mestani u Limenasu da je ovo jedna od najgorih sezona godinama unazad. Ali meni je to bas prijalo, ali kao sto rekoh, prebrzo je proslo :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se secate da li u Arvanitidisu ima gotovih jela (ne u konzervi vec onih na merenje)? U Sartiju je npr. u Arvanitidisu bilo da se kupe pecene kokoske, gulas na merenje,musaka, cufte u paradajz sosu...

Nekada je bilo levo od frižidera sa sirom i iza gondola sa pićem.

Unazad par godina nema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce sam stigla sa Tasosa, po treci oput smo bili smesteni u vili Roula. Imas moje fotografije koje sam postavila na temi Izbor smestaja u Limenasu, pa da se ne ponavljam ovde.

Dobijaju se peskiri, po dva mala i jedan veliki, posteljina i peskiri se menjaju jednom u toku smene. Ove godine su nam samo jednom cistili sobu na pola smene, prethodnih godina svaki dan.

Hvala na odgovoru. Zanima me samo koliko je vila udaljena od plaze ? Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od gradske plaze, recimo desetak, 15 minuta pesaka, s tim sto prolazite kroz setaliste na kojem ima milion prodavnica tako da je put do plaze interesantan i nije strasno sto se toliko pesaci. Bila sam samo jednom na gradskoj plazi i mislim da mi je tako trebalo, oko 15 minuta. Do Tarzanasa mozda oko 15, 20 minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok. Hvala. Videla sam i slike sto si postavila , u vezi vile , i svi foto albumi tvoji su predivni. Nadam se da cu i ja isto tako napraviti dobre fotografije kao tvoje. I samo jos ovo me interesuje koliko ste casova putovali ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo iz Velike Plane putovali 14 sati, iz Beograda (ukoliko odatle kreces) racunaj jos jedan sat vise. ALi sve zavisi i koliko cete cekati na granici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok. Hvala. Videla sam i slike sto si postavila , u vezi vile , i svi foto albumi tvoji su predivni. Nadam se da cu i ja isto tako napraviti dobre fotografije kao tvoje. I samo jos ovo me interesuje koliko ste casova putovali ?

Hvala :) Krenuli smo iz Beograda u 17h i uhvatili trajekt u Keramotiju u 7:30 po grckom vremenu, 6:30 po nasem, znaci, 13 i po sati, mada smo dosta cekali na makedonskoj granici, oko sat i po, sat i 45 minuta.
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima, trentuno sam u Limenasu, sve je extra osim sto nema nigde fudbala ;)Da li neko zna ima li kakva teretana u Limenasu? Veliko razoracanje je vila Elia preko agencije Sabra, jer je soba neverovatno mala, ne mozes se okrenuti, na slikama je bila pokazana sasvim druga soba, a da ne govorim da sam dao preko 600 evra, znaci nikad vise preko agencije ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka