marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Iznajmljenim kolima ili skuterom do Mermerne, najbolja varijanta.

Brodići voze od Limenasa (iz nove luke) do Golden beach-a, preko Makriamosa (možda svraćaju do Mermerne, ako ih zamolite), a ima izletničkih tura koje uključuju i kupanjac na plaži Vathi, koja je pored Mermerne. Da li su uvrstili i Mermernu u program od kako je komercijalizovana, tj. upropaštena, to ne znam.

O pomenutoj vili ne znam ništa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko može da mi kaže nešto o vili Aleksandra 1? I kako da stignem do Mermerne plaže ako bus ne ide tamo? Idu li brodići?

Ja znam za vilu Aleksandra u koju idemo i ove godine u julu(bili 2011),a to 1 mi je nepoznato.Vila je u aranzmanu Agusa i sasvim je OK za te pare.Nalazi se nekih desetak minuta setnje od centra u prelepoj basti sa maslinama koje prave prijatnu hladovinu tako da nedostatak klime ne predstavlja problem.Sve sobe su u prizemlju ali su terase odvojene zidom tako da mozete u miru popiti kafu sto bi se reklo razgaciti bez radoznalih pogleda.Vlasnici su vrlo ljubazni i na usluzi ali malo teze govore engleski,ali zato su tu ruke i noge pa se razumemo dobro.Vila ima poseban tus za zadnji dan kada je problem gde se istusirati posle kupanja.Jedino deda tj Broj 1 ima naviku da vas srdacno tresne po ramenu valjda da pokaze gostoprimstvo.Moja subjektivna ocena vrlo dobar,cisto i uredno

Ako idete kolima vila ima pristojan parking u hladovini

Izmenjeno (autograf)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan :) Nov sam na ovim stranicama Tasosa pa imam 1001 pitanje :))))

Molio bih za pomoc, idem sa devojkom i dvoumimo se izmedju Limenasa i Limenarije, pa bih zamolio sve koji znaju i koji su bili da mi kazu sta je lepse i bolje za mlade (da ima gde da se proseta, uvece romantika itd :) ) pritom bitno nam je i gde je lepsa gradska plaza od ta 2 mesta mada nije strasno ni ako mora malo da se hoda do neke jos lepse :) skutre bi iznajmili na 5,6 dana :) Takodje ako neko ima neka lepa iskustva sa vilama iz argusove ponude da nam prepouruci :))

Najljubaznije vam hvala drugari :)

Izmenjeno (Nikolajtd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I Limenas i Limenarija imaju šetalište i restorane i kafiće za romantične večere ili pijackanje pića sa pogledom na more. Prednost Limenasa je što je veći, sadržajniji i ima lepšu gradsku plažu. Dok je prednost Limenarije to što u okolini ima više lepih plaža do kojih biste skuterima lako stigli. Takođe, na plažama oko Limenasa ranije zađe Sunce, a i oblaci se često navuku iznad Ipsariona i zaklone Sunce, dok to u Limenariji nije slučaj. Dobro proučite slike, vidite šta vam se više sviđa, pa prelomite. I naročito pazite da lokacija vile u samom mestu bude dobra i blizu gradske plaže i centra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno. A kazi mi molim te jer to znaci da su plaze dalje oko Limenasa ili? I cuo sam da se u Limenariji oseca miris kanalizacije po ceo dan, jel to istina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Limenariji ne smrdi kanalizacija, vec se povremeno, na neko vreme, oseca miris iz fabrike maslina....njima (mestanima) mozda ne smeta, nasi nosevi nisu navikli...ali taj miris se oseca samo oko glavne raskrsnice, kod banke...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm, miris kanalizacije u Limenariji. Nisam ga primetila, iako sam dva puta odsela tamo (2005. i 2007. godine). Mada, leta 2011. godine jeste pomalo smrduckalo u delu gradića dalje od centra ka Stelakis plaži. Može da bude da je to zbog te fabrike maslina. Pomislila sam da prosto nisu blagovremeno očistili spetičke jame kojih na Tasosu ima (nemaju kanalizaciju, barem ne u Limenariji i Potosu).

Što se plaža tiče, mislim da u blizini Limenarije postoji veći izbor lepih plaža. Tu su: Tripiti, Atspas, Metalia, Pefkari, Rozo Gremos, Notos, Psiliamos, Salonikios... Dok u okolini Limenasa od baš lepih plaža postoji samo Papalimani. Glifoneri i Pahis su već malo dalje, a po meni i nisu baš toliko lepe, ali su super za klince zbog peska i prirodnog hlada. Mermerna i Vati jesu lepe, mada Mermerna od kad su je urbanizovali više i nije, ali su teže dostupne. Ipak dajem prednost Limenariji kada je izbor plaža u okolini u pitanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno. A recite mi molim vas, od Limenasa koliko su udaljene te poznate tasoske plaze? Skuter bi iznajmio na par dana, pa da znam koliko kubika da iznajmim zbog voznje, jer ce dvoje biti na skuteru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Navešću udaljenosti od centra Limenasa do poznatijih plaža u okolini. Idemo prvo u pravcu ka Skali Prinos:

- Tarsanas 1 km

- Nisteri oko 2 km

- Papalimani oko 3 km

- Glykadi oko 4-5 km

- Glifoneri oko 7-8 km

- Pahis oko 9 km

- Skala Rahoni oko 11km

A zatim i pravac ka Panagiji:

- Makriamos oko 2-3 km

- Saliara ili Mermerna oko 6-7 km

- Vati oko 8-9 km

O svim ovim plažama smo dosta do sada više puta pisali, a i ja sam ih predstavila u svojim putopisima i foto turama, pa prostudirajte malo. Gotovo sve vam je servirano :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi pomoc, nisam dosad bila na Tasosu, pa me zanima da li je bolje ici u Limenariju ili Limenas ako ne planiram da iznajmljujem auto/skuter? Nisam bas mogla da zakljucim na osnovu prethodnih komentara kom mestu su blize plaze da bi moglo da se ide pesaka. Hvala unapred. :blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već smo puno, puno puta pisali o izboru mesta na Tasosu. Postoji čak i posebna tema o tome.

Ukratko, gradska plaža u Limenasu je bolja od gradske plaže u Limenariji.

Okolne plaže su i od Limenasa i od Limenarije udaljene od 500m pa na više.

Od Limenasa peške su dostupne plaže Karnagio i eventualno Makriamos, na jednu stranu, i Vurnelis, Tarsanas, Nisteri i eventualno Papalimani i Glikadi, na drugu stranu.

Od Limenarije su peške dostupne plaže Stelakis i eventualno Tripiti, na jednu stranu, i Metalia i eventualno Pefkari i Potos na drugu stranu.

Ovo "eventualno" gore stoji, jer neki ljudi mogu po Suncu i vrućini da pešače više od 2 kilometra, a neki ne mogu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno. :) Pogledali smo slike i ipak se odlucili za Limenas. :happy:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno. A recite mi molim vas, od Limenasa koliko su udaljene te poznate tasoske plaze? Skuter bi iznajmio na par dana, pa da znam koliko kubika da iznajmim zbog voznje, jer ce dvoje biti na skuteru?

do prve dobre plaze imas 10km...pricam o svom ukusu...

Izmenjeno (marko81)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misliš na Pahis?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...pa me zanima da li je bolje ici u Limenariju ili Limenas ako ne planiram da iznajmljujem auto/skuter? :blush:

Ako ste statični i letujete zbog peska i mora, možda je najbolje rešenje Potos :-) Pričaju da ima lepu plažu, a i Pefkari je blizu.

Ja sam prošlog leta bio na Tasosu i to u Limenasu. Nismo rentirali auto, ali smo do mnogih plaža udobno i bez cimanja stizali brodićima ili autobusom. (Samo) iz Limenasa brodićem možeš jeftino do Makrijamosa (odlična plaža/kompleks) i Mermerne plaže (najpopularnija na ostrvu, zasluženo, jer je jedinstvena iako nije prirodna). Iz Limenasa imate i ponude za nekoliko izleta brodom do "skrivenih" uvala i/ili oko celog ostrva. Autobuski prevoz do svih bitnih mesta na ostrvu odlično funkcioniše, komforan je i jeftin, a u Limenasu je uglavnom početna i završna stanica.

Dakle, kad ste smešteni u Limenasu može se dosta toga obići i videti i bez rentiranja auta/skutera, uz to imate solidan gradić sa dosta sadržaja gde možete prošetati i prijatno se osećati u bilo koje doba dana (i noći).

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka