marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Moj favorit,kad su kolaci i peciva u pitanju.p1080010.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Лунатик... са том посластичарницом једноставно - НЕМА ГРЕШКЕ.

Газдарица је прави лаф. "Уловио" сам је мало:

6039023544_bebaba61d8_b.jpg

Сваке године одемо код ње, увек нам се обрадује и, што је лепо, неће да нам да шта ми хоћемо од колача, већ она сама изабере оно што она мисли да је тог тренутка најбоље за нас. Наравно да није у питању лоша или добра роба, већ мали знак пажње, штос.

Кува одличну српску/грчку кафу, а и ћерка јој је симпатична девојка. Мала зна добро енглески, вероватно је једина у улици. ;)

Од газдарице сам добио рецепт за цацики без вештачких зачина и стварно је најбољи.

Штета што Грци немају бозу нити ту цеде лимунаду. Само конзерве са соковима. Ок, ладна вода је најбоља уз колаче.

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na mene je najjaci utisak ostavila ta njihova ljubaznost,ali na neki poseban nacin.Zaista sam sa velikim zadovoljstvom svakog jutra odlazio na dorucak,a uvece na kolac ili sladoled.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Versa

Samo gornji spratovi.

Od br.20,pa nadalje.

Renovirano ove godine.

Prizemlje je uzasno.

Buka sa ulice,iz dvorista,

neudobni kreveti itd.

Topla voda,ima pa nema.

Nije ni blizu gradske plaze.

Vecina vila su u tom kraju.

Podvlacim, prizemlje je uzasno, sveza iskustva...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U limenasu za 1 dan je bilo 40 eura rentacar za dan , 69 eura za tri dana dok u skala potamii ista agencija cena je bila 59 eura za tri dana, vespe od 50 - 80 cc su bili 10 eura , ATM , Enduro i ostaale oko 40 eura za dan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U limenasu za 1 dan je bilo 40 eura rentacar za dan , 69 eura za tri dana dok u skala potamii ista agencija cena je bila 59 eura za tri dana, vespe od 50 - 80 cc su bili 10 eura , ATM , Enduro i ostaale oko 40 eura za dan

Mi smo još maja meseca rezervisali u Speedy Car - 5 dana za 110 € (preko interneta, direktno na sajt). Juče nam poslali mail za potvrdu. Cena je za septembar (06 - 11. septembar)

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se upravo vratili iz Limenasa, a bili smo u Versi. Prilično sam se naspavala u busu pa ne osećam umor i ne mrzi me da kucam :) Bili smo na poslednjem spratu ili kako ih Sabra kategoriše u sobama A kategorije. Moji utisci: Sobe čiste, sve novo, lepo, milina. Krevet dobar, posteljina i peškiri se menjaju na pet dana, tv ima 9 kanala mi smo gledali samo jedan Star, jer idu serije i filmovi na engleskom. Od posudja ima pribor za jelo, jedna šerpa, lonče za kafu, nekakav improvizovani tiganj-šerpica, činija za salatu, kutlača varjača, dve šolje i dve ili 3 čaše, ne sećam se.

 

Tende nema pa je toplo u kasnim popodnevnim časovima na terasi, a od toplote se u sobi štitite pomoću kliznog šalona. Osim njega tu su i klizna staklena vrata plus klizna vrata sa mrežicom. Klimu nismo koristili, nije nam bila potrebna. Terasa sasvim pristojne veličine, sto i tri stolice. Doručak i večera su prijatni na terasi ako ste bočno kao mi.

 

Ono što nas je dodatno prijatno iznenadilo je to što su nam čistili sobu svaka dva dana nekad i dan za danom. Pod čišćenjem mislim na nameštanje kreveta, brisanje poda, pražnjenje kante, pa čak i pranje piksle. To me iznenadilo s obzirom da u većini vila u grčkoj to radiš sam, pa sam mislila da je i ovde tako, jer nije spomenuto u opisu vile na sajtu agencije.

 

Gazdaricu smo videli dva puta samo, kad nam je zapisala podatke iz pasoša i jednom na stepenicama, gazdu takodje jednom-dva puta. Ona zna poneku reč srpskog, rekla bih do 10, a on i nije toliko pričljiv :D Sve u svemu nisu nas smarali. Smešno mi je bilo kad su se gazda i čistačica pojavili oko 5 do 9 poslednjeg dana da uzmu čaršave. Da li je to bilo slučajno ili namerno da dodju dok još ne izadjemo iz sobe, radi nekog bacanja pogleda na izgled sobe, ne znam. Meni valjda svaki minut u sobi pred polazak znači pa mi je smetalo što mi ukradoše tih 5 minuta no dobro :D Sad i ja zakeram :D

 

Kupatilo: Imate fen, finu tuš kabinu. Moguće su nestašice vruće vode u jutarnjim satima i nakratko u udarnim terminima kada svi odjednom nagrnu na tuširanje.

 

Jeste malo bučnije jer je pored relativno prometna ulica. Automobili nisu strašni, ali motori su me ubili prva dva dana. Posle sam se valjda navikla. Ali tako je u većini vila verujem, jer tih motora ima ama baš svuda.

 

Sve u svemu šta sve Grci nude ova vila je, tačnije poslednji sprat, medju najlepše opremljenim.

 

Zamerke: Ne bi bila loša ta tenda, ali nije strašno ni bez nje i veća zamerka: da makar ima toalet neki dok čekate bus poslednjeg dana. Lokalni vodič nam je rekla imate tuš i mesto za presvlačenje ali ne i toalet. Na kraju se ispostavilo da ima samo neka ostava za presvlačenje, od tuša ni govora.

 

I da, rečeno nam je da se u sobe ulazi izmedju jedan i dva, ali nam neki dečko iz smene pre nas reče da dodjemo ipak oko pola 11-11 jer su njima tada sobe bile spremne. Poslušasmo ga i tako i bi. Udjosmo oko 11, a došli smo oko 9. Smena nakon nas je vidim ipak čekala nešto duže, makar oni koje sam ja videla nisu ušli do oko 2 u sobu.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima informaciju o vili Mandani?

Interesuje me da li je na glavnom putu? Zbog buke, naravno.

Izmenjeno (dadi-bg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Mislim da možeš biti potpuno miran. Koliko vidim na njihovom siteu ( http://www.villa-mandani.gr/360a-panoramas ) to je u uličicu uz obilaznicu. Sve u svemu, mislim da je super izbor, a inače na Tasosu ne brigaj za buku!!! Idi i uživaj!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bato delim misljenje sa tobom, osim na glavnoj dzadi u Potosu gde buke ima kolko hoces, sto od setaca ili pri moru od kafica. Ovaj smestaj mi deluje fenomenalno, zaista za uzivanje !!! :suncase: O Limenasu sve najbolje meoj celokupan utisak o glavnom gradu je ga je mesto vrh. :yesss:

Izmenjeno (Deki r-4)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa valjda ćemo imati prilike da septembra špaciramo ulicom 18. oktobra po povratku sa Vathi plaže, pre nego se uputimo u Panagiu na koukoretzi i jagnjetinu kod Elene :zvizduk::klap: :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima informaciju o vili Mandani?

Interesuje me da li je na glavnom putu? Zbog buke, naravno.

Vila se nalazi uz obilazni put koji spaja dva kraja Limenasa, odnosno put Limenas - Prinos i Limenas - Panagia. Paralelno sa tim glavnim putem postoji i manji putić tik uz vilu gde se može i parkirati. Dakle to je periferija Limenasa i bez obzira na put vrlo miran kraj. Mana je daljina centra, plaža, marketa i drugih sadržaja, ali za one motorizovane to nije problem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovoru. Guglajući i meni se čini da je prilično miran kraj. Mi smo kolima pa mi ta daljina od centra ne pričinjava problem.Dva puta sam do sada bio na Tasosu i oba puta je izbor pao na Potos. Sada sam se skoro odlučio za Limenas. Ne znam zašto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do sada sam uvek letovala preko agencija. Sada nalazim lepse smestaje putem interneta pa me zanima da mi neko objasni princip rezervacije, tj. uplate kako bi sve bilo sigurno i bezbedno. Ne radi se o hotelima vec o privatnim kucama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovoru. Guglajući i meni se čini da je prilično miran kraj. Mi smo kolima pa mi ta daljina od centra ne pričinjava problem.Dva puta sam do sada bio na Tasosu i oba puta je izbor pao na Potos. Sada sam se skoro odlučio za Limenas. Ne znam zašto?

Ne pričinjava problem vožnja kolima, ali uzmi u obzir da u Limenasu posle 18h gotovo nije moguće naći slobodno parking mesto blizu centra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka