atlanta

Hotel Sunny days El Palacio Resort Hurgada

761 poruka u ovoj temi

Jel moze da se udje na ovu plazu a da niste iz tog hotela?

Jok :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pratim ovaj forum vec dugo a pogotovu postove vezano za ovaj hotel i vidim da ljudi i nisu nesto raspolozeni po povratku iz istog. Da li moze jos neko da stavi svoje misljenje odnosno koliko to sto nevalja stvarno ne valja. Idem sa deckom u hurgadu 12.09. preko wayouta pa ako jos neko ide bilo bi lepo da se druzimo tamo.

Pozdrav :)

Hotel je super, plaza pogotovo :) jedina zamerka je hrana, medjutim uvek se nadje nesto dobro, tako da gladni sigurno necete ostati. Ma samo opusteno :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a kad si bio u ovom hotelu?

Jel moze jos malo nekih pojedinosti o sobama...da li treba da se doplati nesto za bolju sobu i sl....?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji internet i nije besplatan, naprotiv, poprilicno je skup.

internet na njihovim racunarima ili wireless... da znam da li da nosim Mob ili ne... i koliko je to skupo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, ovako, vratila sam se iz Hurgade prekjuče. Bila sam u hotelu Sunny days el palacio i sada ću probati da prenesem najsvežije utiske.

Prvo moram da napišem da mi je ovo bila treća godina za redom u Hurgadi, tako da sam poprilično iskusna po pitanju Hurgade.

Krenuću od agencije. Ovo je prvi put da idem preko Argusa i definitivno POSLEDNJI!!!! Argus je najgora agencija koja postoji! Ne znam odakle da počnem sa opisom katastrofalnog iskustva sa ovom agencijom. Napominjem da sam prve godine u Hurgadi bila sa Kon Tikijem i imam samo pohvale za Kon Tiki, stvarno su fenomenalni, druge godine sam bila sa Spirit travel i oni su me raspametili, bukvalno, bolji su za Egipat i od Kon Tikija, a Argus .... e, to je priča za sebe! Više nikada nigde neću ići preko njih, to je definitivno. Ove godine ni preko Kon Tikija ni preko Spirita nije bilo mesta za ono što smo mi hteli (kasno smo se setili da uplatimo aranžman), pa smo preko Argusa pronašli ono što nam odgovara. Razmišljali smo da je Argus ipak velika i poznata agencija i da nema razloga da se ne pokaže kao dobar izbor, ali, na žalost, nismo bili u pravu! Prvo, odlazak u Hurganu! Na aerodromu smo morali da budemo u 1,20 noću, jer je avion trebalo da poleti u 3,20! Čim smo došli na aerodrom saznali smo da let kasni 3 sata!!!! Na informacijama na aerodromu smo saznali da su u agenciji ZNALI DA LET KASNI i da nam nisu javili, već su nas pustili da satima čučimo na aerodromu!!! Avion inače nije poleteo sa 3 sata zakašnjenja, već sa 5 sati zakašnjenja. Umesto u 3,20 poleteli smo u 8,30!!!! Ne kažem da je agencija kriva što je let kasnio, ali kažem da su krivi što nisu javili putnicima da avion kasni sigurno 3 sata, što su znali ranije, pošto nije isto kada čekaš na aerdoromu kašnjenje od 2 sata (mislim da za ta dva sata nisu znali ranije) i 5 sati koliko smo mi čekali!!!! Neko iz grupe je predložio da sakupimo račune za sve što smo potrošili na aerodromu dok smo čekali let i da tražimo refundaciju od agencije. To i nije tako loša ideja. Idemo dalje.

Poleteli smo i sleteli u Hurgadi. Pošto je nama ovo bila treća godina u Hurgadi, mi smo jako brzo sve završili, jer znamo da odmah mora da se uzme neki kartončić koji se popuni, da mora da se kupi viza i prođe pasoška kontrola. Znači, zbog iskustva smo sve to prošli zaista za 5-10 minuta. U Hurgadi je jako viskoka temperatura u avgustu. To se na moru toliko ne oseća zato što je vazduh suv i zato što stalno duva neki vetrar (meni je prijatnije u Hurgadi na obali na 45 stepeni nego u Beogradu na 30), ali je veliki šok kada se izađe iz aerodromske zgrade na tu temperaturu, a pogotovo što aerodrom nije na obali, pa onda taj vetar izgleda kao da neko duva fenom u vas. Kada je naša grupa izašla iz aerodromske zgrade jednoj ženi je pozlilo! I to joj je ozbiljno pozlilo. To smo svi videli, pa čak i vodič Argusa koji je stajao ispred i pušio. Kada je ženi pozlilo vodič je i dalje stajao i pušio. Ljudi su se okupili oko žene (egipćani koji rade na aerodromu) i pozvali su aerodromskog lekara i tek kada je aerodromski lekar počeo da viče da se zove hitna pomoć Argusov vodič je nerado ugasio cigaretu i ušao tamo gde je žena ležala!!! E, tako brinu o svojim putnicima! Mi smo prošle godine imali problem sa stomačnim virusom i to na izletu u Kairu i to u 2 sata noću (spavali smo u Kairu pošto smo išli na izlet Kairo-Hurgada koji traje dva dana)!!! Ja ne mogu da vam opišem šta su sve Spiritovi vodiči Boki i jedan egipćanin, koji su bili sa nama u Kairu, uradili! Mogu samo da kažem da smo SVI ujutro krenuli za Aleksandriju. Čak su bili dogovorili sa hotelom da, ako lekar kaže da osoba sa stomačnim visusom ne može da putuje za Aleksandriju, da ta osoba ostane u hotelu i da je grupa pokupi na povratku iz Aleksandrije. Međutim, lekar je izlečio virus sa dve inekcije i svi smo išli u Aleksandriju. Napominjem da je to bilo PRVI put da im se desilo da neko dobije taj virus na izletu u Kairu i tako su vrhunski idreagovali. Ovi iz Argusa bi, čini mi se, samo rekli da odemo u apoteku i da kupimo lekiće. Naravno, ako bi uspeli da ih probudimo u 2 sata noću. Kod aerodroma smo ušli u autobuse koji su nas odvezli do hotela. U hotel smo došli oko 13 časova. Ključ od sobe možete da dobijete tek u 14 časova!!!! Da nam let nije kasnio 5 sati u hotelu bi bili najkasnije u 8 ujutro i ne bi imali sobe do 14, već bi kao debili potpuno obučeni sa prtljagom sedeli u lobiju hotela do 14 sati!!! Ovo ima mnogo veze sa agencijom i sa organizovanjem aranžmana!

Napravili su aranžman da ljudi pomisle kako imaju i taj prvi ceo dan na raspolaganju, a u stvarnosti stvari stoje kao što sam napisala. Tu nam je vodič rekao da imamo sastanak sa njim posle podne u 18,15 časova. Došli smo na sastanak i nismo saznali NIŠTA!!!! Vodič nam je rekao da im se prvi put dešava da im let kasni (kasnije ćete saznati da nije i poslednji), pa bi volela da neko ko nije bio u teminu od 13.08. preko Argusa, već u nekom drugom terminu preko iste agencije, ostavi komentar jel im let bio na vreme. Na istom tom sastanku nas je vodič slagao, a nije ni trepnuo. da u Egiptu svi moraju da budu čekirani na aerodromu prilikom odlaska 3,5 sata pre leta!!!! Iz iskustva, a i po drugim našim turistima koji su ovog leta bili u Hurgadi preko drugih agencija, ZNAMO DA TO NIJE ISTINA!!!!! Hoće da se što pre reše svojih gostiju, pa lažu da mora tako, nisu oni krivi, kriv je Egipat! Od vodiča smo dobili informaciju koliko ćemo funti dobiti za euro (kao da to nečemo sami videti u menjačnici) i koliko od prilike treba da košta taxi do nekog mesta u samoj Hurgadi.

Sad se vraćam na Kon Tiki i posebno Spirit! Naš vodič iz Kon Tikija, Milica, nam je ispričala bukvalno SVE!!!! Načine na koje taxisti pokušavaju da vas prevare, gde da šta kupujemo, koje su, od prilike cene suvenira, gde da kupujemo pamuk i po kojim cenama, gde da izađemo uveče, način na koji da se cenjkamo, šta da uradimo ako budemo imali neki problem sa egipćanima (oni su jako miroljubivi i neće vam niko fizički nauditi, nego su malo dosadni), naučila nas je arapskim izrazima (terala nas da zapisujemo) i objasnila koji izraz u kojoj situaciji da koristimo, rekla nam da nikako ne dozvolimo da nas pomešaju sa rusima, pošto rusi daju pare šakom i kapom i njih najlakše prevare za cenu, pa da i nas ne zadesi ista sudbina... A Spirit ide u još veću krajnost. Kada doputujete sutradan dođe autobus po vas i vode vas po celoj Hurgadi! Dok se vozite kroz Hurgadu vodič vam priča, od prilike, sve što je ispričala i Milica iz Kon Tikija, takođe vas uče arapske izraze i usput vam tačno pokazuju šta je gde, ovde su diskoteke, ovde je nova marina, ovde je novo šetalište, ovi restorani su dobri, ovde kupujte suvenire, ovde kupujte ovo, ovde popite ceđeni mango jer je neverovatnog ukusa ....! Posle dve godine sa takvim vodičima, jasno vam je moje razočarenje! Ajmo sad na stomačni virus! Vodič Argusa vam kaže da, ako ga dobijete, odete u apoteku koja je odmah ispred hotela, da kupite te i te tablete i da ih pijete!!! Vodiče nikako ne treba da zovete ako se razbolite, NIKAKO!!! Nemojte slučajno da zovete lekara, i to vam kaže Argusov vodič. Mislim da vodiča treba da zovete samo u slučaju stvarnog umiranja, mada, po reakciji sa aerodroma, mislim da ni to ne bi bio dovoljno dobar razlog da se obratite vodiču. Sad, iz iskustva koje imam iz Egipta, tablete koje preporučuju u Argusu nisu ni upola dobre kao što je dobra kombinacija druge dve tablete, ali, to vam argusov vodič neće reći, a ne! Ono što vam argusov vodič neće reći, a rekli su nam vodiči Kon Tikija i Spirita, jeste da je apoteka u hotelu 5 puta skuplja od apoteke u gradu!!! Oni vam kažu da taj lek košta 5 funti. Nema veze što je to cena za egipćane, a za turiste važi potpuno druga cena. Primera radi, u hotelskoj apoteci one bolje tablete za koje vam argus ne kaže, a koje je nama prepisao LEKAR prošle godine u Kair, u hotelskoj apoteci koštaju 40 funti, a u apoteci u gradu koštaju 10 funti (10 funti je oko 150 dinara). Znači, ako odete preko argusa i dobijete stomačni virus, krenite u hotelsku apoteku da vas orobe, kupite manje delotvorne tabletice i ni slučano nemojte da zovete ni vodiča ni lekara!!! Ajmo sad na Kon Tiki. Milica je nama rekla da, čim osetimo bol u stomaku, da momentalno zovemo nju i da će ona odmah doći u hotel da nam da prvu turu tableta (u Kon Tikiju koriste onu delotvorniju kombinaciju), da se to smiri (piju se na 8 sati, a stomak se smiruje bukvalno posle prve ture), pa da onda odemo u grad, jer je tamo jeftinije, da kupimo tablete za nastavak terapije. Spirit ide u još veću krajnost. I njih zovete čim osetite bol u stomaku, samo što vam oni momentalno pošalju džip pred hotel i taj džip vas vozi u bolnicu kod lekara! Naravno da ništa od toga ne plaćate! Ali, argusovi vodiči su izgleda neke svete životinje i njih ne treba da zovete ni za šta! Zatim, argusov vodič nam je mrtav ladan rekao da ga vidimo sad i, ako ne odemo ni na jedan izlet, verovatno nikad više!!!! I Kon Tiki i Spirit imaju dežurstva po hotelima! Na oglasnoj tabli tačno stoji kog dana i u koje vreme je dežurstvo u vašem hotelu, pa ako imate nešto da pitate vodiča, ili ako imate neki problem, u tom terminu možete da pronađete vašeg vodiča. Vodič sedi u hotelu u tom terminu, čak i ako niko ne dođe, oni dežuraju! Ali, naravno, ne i argusovi vodiči! Oni nemaju dežurstva! Ko smo mi da bi oni gubili vreme na dežurstva po hotelima. Vodiči Kon Tikija i Spirita su nam na licu mesta, na prvom sastanku izdiktirali brojeve njihovih mobilnih telefona i nisu nas pustili na miru dok nismo upisali broj. Postoje ti brojevi telefona i na oglasnoj tabli, ali oni, za svaki slučaj, izdiktiraju broj odmah. Vodič argusa nam je rekao da su brojevi telefona na oglasnoj tabli. Sreća pa je jedan od gostiju pre sastanka išao do oglasne table i video da na oglasnoj tabli nema brojeva telefona, te nam je vodič, teška srca, izdiktirao broj! Kasnije su stavili brojeve na tablu, ali, pitam se šta bi bilo da ovaj gost nije rekao da ih nema....! Na tom sastanku, koji je trajao više od sat i po, nam je vodič pričao samo i isključivo o izletima!!! Ni o čemu više! Kada je završio izlaganje o izletima, mi smo hteli da uplatimo izlet na rajsko ostrvo, ali nismo poneli pare, pošto smo navikli da svog vodiča možeš pronaći u svom hotelu skoro svaki dan da uplatiš, te smo ga zamolili da nas sačeka najviše pola sata da odemo do sobe po pare, pošto nam je čovek jasno stavio do znanja da ga više nikada nećemo videti u toku boravka. Otišli smo po pare, ali vodiča nismo pronašli! Nije nas sačekao! Sreća da nije, pošto smo sutradan uplatili isti taj izlet preko egipćana i bilo nam je FENOMENALNO, pošto egipćani staju na više grebena nego kada idete preko naših agencija i ima manje ljudi na brodovima. To je sve što smo imali od argusovog vodiča. Ah, da, rekao nam je i da će obaveštenje kada dolazi autobus po nas za povratak, biti istaknuto na oglasnoj tabli dan pre polaska. Ja sam išla do oglasne table dan pre polaska i takvo obaveštenje nisam pronašla!!! Pronašla sam obaveštenje na dan povratka, oko 11 sati pre podne. Pisalo je da dolazi po nas u 13,55! Mi smo sve odradili i mirno sedeli, oko 13 sati kod recepcije i čekali autobus. Tada smo, sasvim slučajno, otišli u hodnik gde su oglasne table, pošto su u istom hodniku u kom su i radnjice, da prošetamo malo po radnjama, i opet smo, SASVIM SLUČAJNO videli da je obaveštenje promenjeno i da autobus dolazi po nas u 16,55!!!!!! Oni su uspeli da se ušunjaju u hotel između 11 i 13 časova i da, mrtvi ladni, samo promene papir!!! Da su bar jednog turistu iz svoje grupe pronašli (a svi su bili kod recepcije, koja je pored tog hodnika), da mu kažu da prenese da je promenjeno, ne, oni su samo zalepili papir!! Mi smo JEDINI koji su videli tu promenu, i da nismo sasvim slučajno bili u tom hodniku, kao kreteni bi sedeli i pitali se zašto autobus ne dolazi po nas!!! Mi smo ostalima rekli da je promenjeno. Da su nam rekli na vreme, mogli smo na neki način da iskoristimo taj dan do 17 sati, ali ovako smo bili prinuđeni da se smaramo po hotelskoj recepciji! Kada je došlo 17 časova autobus je došao po nas, ali ne i argusovi vodiči sa njim!!! I Kon Tiki i Spirit PRATI SVOJE GOSTE OD HOTELA DO AERODROMA, ali ne i argus! Naravno, oni su neke svete životinje! Prošle godine smo kretali ka aerodromu u neko nevreme, recimo u 5 ujutro i SVA ČETIRI SPIRITOVA vodiča su ustala tako rano i svi su pratili svoje turiste do aerodroma i usput im objašnjavali kakva je procedura kada se dođe na aerodrom, pošto ne smeju da uđu sa nama u zgradu. Ista je priča i sa vodičima Kon Tikija, svi su svoje turiste pratili na aerodrom. Kod argusa vas jedan vodič sačeka na ulasku u aerodromsku zgradu i samo vam kaže - samo pravo, ovuda. To, samo pravo, ovuda, i SAMI VIDIMO KAD UĐEMO U ZGRADU! I to je sve što ćete dobiti od vodiča. Naš let je trebalo da bude u 17,30, a poleteli smo u 23!!!!!! Toliko o tome da se argusu prvi put desilo da im let kasni. Mislim da im let kasni svaki put i da oni to rade namerno, kako bi im aranžmani delovali duži nego što jesu! Jedna grupa turista koja je bila u našem hotelu, mislim preko Spirita, je iz hotela krenula u 20 časova i poleteli su u 22,15!!! Toliko o tome da moraju svi da se čekiraju 3.5 sati pre leta, kao što su nas slagali ovi iz argusa! Ova grupa se normalno kupala ceo dan na moru (doplatili su sobe), došli su do aerodroma 3,5 sata posle nas (a trebalo je da dođu, po prvobitnom planu 6,5 sati pre nas) i POLETELI SU PRE NAS!!!!! Znači, let koji je trebalo da bude u 17,30 je bio u 23! Kasnio je 5,5 sati!!!!!!!! KATASTROFA!!! Ja sam, znači, treću godinu za redom u Egiptu i NIKADA mi let ni tamo ni nazad nije kasnio ni minut!!! Čekanje na aerodromu u Egiptu je priča za sebe. Ako mislite da su na našem aerodromu bezobrazni sa cenama, sigurno niste sedeli 5 sati na aerodromu u Horgadi! Kafa sa mlekom košta, kada se prebaci u dinare, 350 dinara. Mala voda košta 210 dinara!!!! Što je neko iz grupe rekao, trebalo je da sačuvamo račune i da tražimo od argusa da nam refundiraju troškove! OVO JE PRVI I DEFINITIVNO POSLEDNJI PUT DA PUTUJEM PREKO ARGUSA!!! Ako razmišljate da je preko argusa jeftinije nego preko, npr. Spirita ili Kon Tikija, samo se zamislite koliko ćete para potrošiti čekajući letove na aerodromima i trošeći pare u Hurgadi jer vas tamo neće uputiti šta gde i kako i sami ćete zaključiti da će vas manje koštati da uplatite skuplji aranžman. Od ovog letovanja smo 10,5 sati PROVELI NA AERODROMIMA!!!! A to im se, kao, kad smo dolazili, desilo prvi put!!! Ha ha ha!

A, sada, malo o hotelu! Hotel je strava! Mi smo (nas četvoro) prilikom uzimanja soba recepcionaru dali 5 eura (svi zajedno smo dali 5 eura) da nam da sobu sa pogledom na otvoreno more i da nas stavi da nam sobe budu blizu. Što smo tražili to smo i dobili! U ovom hotelu svaka soba gleda na more, ali, sa jedne strane gleda na uvalu gde je plaža hotela, a sa druge strane, na kojoj smo mi bili, gleda na otvoreno more! Pogled je veličanstven! Bukvalno! Hotel je čist. U ovom hotelu je ALL IN stvarno all in! Ceo dan možete da jedete! Doručak je od 7,30 do 10, ručak od 13 do 15, a večera od 18,30 do 22 sata. U međuvremenu, od 11 do 17,30 je pored bazena otvoren bar u kome ima hrane, i to ozbiljne hrane, čak i supe! U tom baru stalno prave palačinke, stalno je puno peciva, tako da je jedini period kada nemate šta da jedete u hotelu period od 10 do 11 ujutro i od 17,30 do 18,30! Izbor hrane je velik, tako da nećete ostati gladni.

Spremite se da je hrana drugačija nego ovde, ali sigurno nećete ostai gladni. Imaju i tematske večeri, tako da smo mi za vreme boravka jeli i ćevape i pljeskavice i pizze i piletinu na ražnju.... Testenine su im sjajne. Barovi postoje sa obe strane plaže, na bazenu, tamo gde je ona klopa ceo dan i u lobiju hotela. Tu možete da pijete od 10 ujutro do 24 časa i sve vam je uključeno u cenu. Naplaćuju samo strana pića, ali zaista nema potrebe da pijete strana pića, pošto oni sva pića (i viski i vodku) imaju da se proizvodi kod njih i to se ne plaća naknadno. Naknadno se plaćaju ceđeni sokovi i sladoled. Ja vam ne preporučujem ceđene sokove u hotelu, pošto nisu lepo rashlađeni, ali u gradu obavezno popite ceđeni mango! Fantastičan je! Vodu vam daju u baru za vodu idaju je u flašicama od 0,75! Mi smo svaki put kad prođemo pored bara uzimali svako po dve flašice vode i imali smo pun frižider vode u sobi. Voda koju dobijete nije hladna iz razloga što je hotel ogroman (ima preko 800 soba) i oni fizički ne stignu da je ohlade koliko brzo je dele. Vodu takođe uzimate od 10 do 24 sata.

Pored hotela (videćete deo pored plaže gde su brodovi) postoji veliki koralni greben koji je PRELEP!!! Mi smo tamo išli svaki dan na ronjenj. Ta količina ribica na jednom mestu i te vrste ribica na jednom mestu, potpuno fenomenalno!!! Mi smo tamo kupili maske i papuče za vodu (korali su oštri, pa nije preporučljivo da idete bosi na iste) po smešnim cenama i svaki dan smo išli na greben na bar sat vremena. Uzmite hleb na doručku, uđite na greben i izmrvite hleb i videćete nešto neverovatno, zaista. Greben je potpuno siguran. Nekome, ko prvi put uranja među toliko ribica, možda bude malo frka, ali nema razloga za tako nešto. To su sve ribe koje jedu biljke sa korala i mnogo su lepe! Mi smo na tom grebenu videli i dve ribe koje se zovu Napoleon, koje su veličanstvene. To su ribe od 2 metra!!! Malo se zaprepastite kad vidite kolike su (one su u dobini, nisu na plitkom grebenima gde su male ribice), ali su to miroljubive ribe, koje nemaju zube, ali imaju usne! Potpuno su neverovatne. Čak hoće da se maze ako se popnu na površinu. Mi nismo bili te sreće da se popnu pa se na žalost nismo mazili sa njima. Maske u Egiptu koštaju oko 30 funti (to je oko 450 dinara), a papuče za vodu koštaju 25 funti (oko 375 dinara). Postoje i skuplje maske, ali vam i ove završavaju posao. U Sakali (stari centar Hurgade) postoji velika radnja na 4 sprata koja se zove Cleopatra bazar! Tamo su fiksne cene i nema cenjkanja. Te fiksne cene su cene koje ćete postići na ulici ako se cenjkace posle cenjkanja. Znači, ako nešto u Cleopatra bazaru košta 10 funti, to će na ulici u radnjama u kojima se cenjkate koštati 50 funti i posle cenjkanja ćete kupiti to za 10 funti, ali ćete izgubiti pola sata. Ako volite da se cenjkate, cenjkajte se, a ako niste ljubitelj te vrste sporta, u Cleopatra bazaru možete sve da kupite. Podeljeno je po spratovima, pa vidite na kom spratu je šta. Tu smo mi kupili maske i papuče. Tu smo kupovali i suvenire svake godine. Izbor suvenira je ogroman i cene su, ponavljam, onakve kakve ćete na ulici postići posle cenjkanja. Od hotela Sunny days do Cleopatra bazara nemojte ni slučajno davati više od 10 funti (150 dinara) i to ukupno za sve vas koji ste u vozilu (egipćani hoće da se prave ludi i da vam na početku vožnje kažu da može za 10 funti, a na kraju da vam kažu da su oni mislili da je to po osobi). Prilikom cenjkanja sa taksistima obavezno naglasite VALUTU, odnosno 10 egipatskih funti i obavezno naglasite ZA SVE VAS UKUPNO! Gledajte da uvek imate sitne funte za taxi, jer će vam teško vratiti kusur ako im date više. Prave se ludi da nemaju. Obavezno u menjačnici koja postoji u hotelu rasitnite pare, da uvek imate novčanice od 10 funti za taxi. Ne odustajte od vaše cene, pošto i ako krenu da se nećkaju, čim se okrenete i krenete ka drugom vozilu, ovaj će vam reći da će vas voziti pod vašim uslovima. To je zato što u Hurgadi ima baš mnooooogo taxi vozila i uvek ćete isterati vaše. Cena od 10 funti je duplo veća od cene koju bi platili egipćani za tu relaciju, tako da, bez obzira što je to samo 150 dinara, nemojte da im dajete više. Do nove marine im ne dajte više od 5 funti, pošto je to jako blizu (može da se dođe i pešice, ali se ide kroz deo u kom oni stanuju, tako da je mračno, prljavo, bez veze, pa preporučujem taxi), a do Memše (novo šetalište) im nemojte davati više od 15 funti. Što se maski za ronjenje tiče, više vam se isplati da ih kupite nego da ih iznajmljujete. Iznajmljivanje maski tamo kod grebena u hotelu košta 5 dolara dnevno, a, kao što sam napisala, da je kupite košta oko 450 dinara. Računica je jasna. U samom hotelu postoji mesto koje se zove Crazy waves i to je mesto za vodene sportove. Moja preporuka je da izlet na rajsko ostrvo (to se u Egipru zove Giftun) uplatite preko Crazy waves, a ne preko agencije. Skuplje je za 5 eura, ali je MNOGO bolje. Sve vam je uključeno u cenu (vode koliko hoćete, sokova koliko hoćete, kafe koliko hoćete, čajeva koliko hoćete) i imaju 4 stajanja (preko agencije su 3 stajanja). Jedno stajanje je na rajsko ostrvo, a tri stajanja su na koralnim grebenima. Stvarno je super. Mi smo ove godine prvi put išli preko egipćana, do sada smo uvek išli na taj izlet, ali preko agencija, i ovaj put nam je bilo najbolje. Snimatelj koji ide sa vama na brodu vas snima i u vodi dok ronite. Snimatelji preko agencija vas ne snimaju u vodi. Ovaj bukvalno roni sa vama. Mnogo su manje grupe kada ne idete preko agencije, a i brod vam isplovljava od hotela. Kada idete preko agencije prvo autobusom sakupljaju ljude po hotelima, pa vas vode do luke i onda uzimate maske i peraje i tada ulazite na brod. Ovde maske i peraje uzimate tu, pored broda (to je uključeno u cenu, ne naplaćuje se kao iznajmljivanje) i odmah ulazite u brod koji stoji pored hotela. Preko puta tog mesta Crazy waves se nalazi mesto za dubinsko ronjenje, pa ko voli.... Ako nekoga interesuje dubinsko ronjenje, u Egiptu može da uplati ceo kurs koji traje 3 dana i košta oko 200 eura (MNOOOOOOGO jeftinije nego na bilo kom drugom mestu) i dobiće profi licencu za ronjenje. Egipat je treća destinacija u svetu u koju najradije dolaze ronioci. Kad vidite prvi greben shvatićete i zašto je tako. U hotelu je kafa najbolja u lobi baru, pored recepcije. More je fenomenalno. Toplo, čisto, fantazija! Što se novca tiče, ako nećete da idete na izlete i ako nećete da napuštate krug hotela, vama bukvalno ne treba ni dinar da tamo potrošite, jer bukvalno sve imate u hotelu. Jedino možete da ostavljate neku funtu sobarima (jedna funta je oko 15 dinara), jer to njima mnogo znači a nije neka para. Ja se nadam da sam pomogla onima koji su imali živaca da pročitaju sve što sam napisala. Ako vas interesuju neki izleti, slobodno pitajte, jer sam bila na svim izletima u prošle dve godine (na nekima i po dva puta). Ako neko ima još neko pitanje, bilo za hotel bilo za Hurgadu, takođe neka pita, rado ću odgovoriti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Internet je na njihovim računarima i 15 minuta korišćenja košta 30 funti, što je oko 450 dinara. Nisam pogrešila, 15 minuta korišćenja. Što se mobilnog tiče, roaming je jako skup, ali su njihove kartice koje možeš da kupiš u njihovom vodafonu (nikako u hotelu, već u gradu, u hotelu je mnogo skuplje) jako jeftine. Recimo, za 10 funti kredita (150 dinara) možeš poslati u Srbiju 5 poruka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me, da li klime rade po sobama, i dali su kupatila ok posta su se neki zalili....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vicharhcp svaka čast na postu, sve rečeno .Hvala !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me, da li klime rade po sobama, i dali su kupatila ok posta su se neki zalili....

Klime su po sobama! Svako namesta temperaturu koju zeli i na klimi se uvek vidi koja je trenutna temperatura u sobi. Kupatila su ok. Svaki dan vam menjaju sve peskire u kupatilu i bas ciste svaki dan. Jedino je u pojedinim sobama malo slabiji pritisak vode, pa vam treba vise vremena da npr. operete kosu (za devojke), ali se brzo naviknete na to. Nije strasno. U svakoj sobi je sef! Sami namestate svoju sifru za sef kada udjete u sobu. Ako ima jos neko pitanje, pitajte!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a FEN?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet ja ali izvini,

Procitala sam da si ti bila na strani ka otvorenom moru ali interesuje me da li zns kakvo je iskustvo onih koji su bili ka laguni...eto i necu vise da dosadjujem...biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malopre sam procitala da se neko zalio na plazu i peskire za plazu, kao, nisu cisti, pa rekoh da napisem nesto vezano za to! Plaza i laguna hotela EL PALACIO!!!! je OGROMNA! Uporedjivati je sa velicinom dva bazena moze samo neko ko nije boravio na toj plazi! Ja sam bila bas u hotelu EL PALACIO i BORAVILA sam na plazi bas tog hotela i verujte mi da je ogromna!!!! More unutar lagune je toplo i JAKO CISTO!!!!!! Mi nismo izlazili iz mora! Bez obzira sto je to hotel koji ima preko 800 soba u moru NIKADA NIJE BILA GUZVA i NIKADA NIJE BILO PRLJAVO MORE!!!! Ako vas ide dvoje, nikada necete imati problem da pronadjete lezaljke na plazi, bukvalno ni u jednom delu dana, uvek ima mesta! Ako vas ide vise, malo je teze pronaci vise lezaljki zajedno, na jednom mestu, ali cete uvek pronaci mesto na plazi, a lezaljke mozete da dovucete! Meni je bilo neverovatno sto na bazenu nikad nije bilo slobodnih lezaljki, tamo je od ranih jutarnjih casova nevidjena guzva, kao i u samom bazenu! Meni je to malo neverovatno, da neko dodje na MORE a da se kupa u bazenu, ali....! Pogotovo sto je crveno more najlepse more na svetu! Koralni greben se ne nalazi u samoj laguni hotela, vec se nalazi na vrhu levog dela lagune (kada se gleda od bazena).

Laguna ima plitak deo sa peskom, a najveci deo lagune je jako dubok. Sto se peskira za plazu tice, CISTI SU!!!! Mi, naravno, nismo nosili peskire iz Beograda i NI JEDAN JEDINI DAN NAM NIKO NIJE DAO PRLJAV PESKIR ZA PLAZU! Te peskire smo nosili na izlet na rajsko ostrvo. Dobijete kartice za peskire kada uzimate sobe i sa tim karticama u posebnoj kucici uzimate peskire. Kada zavrsite sa kupanjem za taj dan na istom mestu vracate prljave peskire, da bi ih oni poslali na pranje, oni vam vracaju kartice i sutradan ponovo uzimate ciste peskire. Ovo mi je bila treca godina u Egiptu i za te tri godine NI JEDNOM NI U JEDNOM HOTELU NISAM DOBILA PRLJAV PESKIR!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OPET JA SA MOJIM WI-fi smajl.jpg da li mozda ima neki acces point u hurgadi.. po centru.. da se navata wi-fi pa da pricam sa mojima lepo preko skype smajl.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vicharhcp Hvala ti na svim ovim informacijama:D

da te pitam nesto? gde izabrati sobu? na levoj ili desnoj strani kada se gleda od bazena i naravno soba sa pogledom na more :D

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa desne strane kada se izadje iz glavne zgrade hotela. Sa desne strane, prema moru, a ne prema laguni, je, pored pogleda na otvoreno more i pogled na Hurgadu, tako da je prelepo uvece, kada se upale svetla. Sa leve strane je deo gde stanuje lokalno stanovnistvo i nije tako velicanstveno uvece.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka