taurus

Kolima u Moskvu

21 poruka u ovoj temi

O ovome sto cu sad da napisem nisam razmisljao ni u snovima iako sam veliki zaljubljenik kola i same voznje, ali cisto iz zezanja ukucam na sajtu www.viamichelin.com polaznu stanicu Beograd i destinaciju Moskvu. Zapanjio sam se kad sam video da bi trosak puta u jednom smeru sa sve putarinama bio oko 150 Evra. Doduse isto tako pise da bi ocekivano vreme provedeno u voznji bilo 26 sati. Sajt je preporucio put preko Budimpeste, Kosica u Slovackoj, Poljske i Minska u Belorusiji. Koliko je nenormalna sama pomisao na ovu ekskurziju kolima? Da li je neko slucajno putovao do makar neke od ovih tacaka puta? (Budimpesta se ne racuna :plesko: ). Kakvi su putevi? Jel ima sta da se vidi usput? Ukratko da li je isplativo toliko arciti kola. Znam da bi trebalo dva cela dana da se stigne, ali moze da bude i jako zanimljivo u pravom drustvu. Ako je crvena armija to prelazila peske, mogu i ja kolima :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti si "moj covek"! :D Buduci da ne mogu u avion (pogotovo ne na 3 h!), zanima me sta ces pokupiti od informacija! Nikada se ne bih usudila ni da pitam tako nesto, jer su me svi gledali belo kad sam pomenula voz kojim se putuje 48 sati! :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo samo da vam olaksam situaciju i kazem da je citava prica izvodljiva, devojka koju poznajem je bila na takvom putesestviju krajem juna, njih cetvoro u kolima 20- ak dana, planirali su da potrose do 1000e po osobi...Nisu vozili u cugu, vec obilazili sve sto im se naslo na putu... Zao mi je sto ne znam vise detalja, ali svakako je ostvarljiv poduhvat.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To mi je želja da obiđem kada skupim društvo spremno za takvo nešto.

Inače nije ništa novo niti neizvodljivo ići kolima do Moskve. Nekoliko mojih poznanika su tokom ''srećnih vremena'' (70ih i 80ih godina) išli na takve ture i ekstra su se provodili.

Trebalo im je dva dana i nikad nisu imali problema. Jedina malo zahtevnije deonica bila im je preko Urala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda sledece godine ako mi ukinu vizu! Ja sam inace putovao do Moskve vozom, ali zelja mi je kolima do krajnjeg istoka. Inace, mislim da do Moskve kopnom ima preko 2500 km pa mi nije bas jasna ta racunica da put u jednom pravcu sa svim putarinama moze da kosta 150 evra? Postoji i mogucnost preko Ukrajine, ali mislim da se usput moze videti mnogo vise ako se ide preko Poljske, a i nekako je bezbednije. Samo je onda avantura manja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Podaci sa sajta www.viamichelin.com

Beograd-Moskva

- 2224 km

- 147 EUR (127 EUR benzin, 20 EUR road tax)

- road tax za vazi za Madjarsku 7 dana, Slovacku 7 dana i Belorusiju 1 dan)

- predvidjeno vreme u putu 26h55min.

Ove godine sam isao kolima u Grcku na Zakintos. Ukupno sam presao 3000km i potrosio malo vise od 150 EUR dizela, sto ide u prilog ovoj racunici. A nisam vozio stedljivo. Jos ako uzmemo u obzir da je benzin u Rusiji jako jeftin(kako sam bar cuo), ukupna cena je jos manja. Naravno sve cifre se odnose na put u jednom pravcu. Sve puta 2 za odlazak i povratak.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čini mi se kao super varijanta, ici kolima do Moskvesmajl.jpg

Isla bih kada bih skupila drustvo, znaci još troje ljudi , jer, nazalost, ne poznajem nikoga ko bi se usudio da krene sa mnom biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MOzes samonom i jos jednim drugarom :) planirali smo da krenemo 29 decembra ujutru... sve smo isplanirali, a drustvo bi nam dobro doslo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja obožavam da idem kolima.

Ali naravno uslov je da na putu ima šta zanimljivo da se vidi, da je priroda lepa i sl.

Treba lepo prostudirati put do Moskve i videti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo samo da vam olaksam situaciju i kazem da je citava prica izvodljiva, devojka koju poznajem je bila na takvom putesestviju krajem juna, njih cetvoro u kolima 20- ak dana, planirali su da potrose do 1000e po osobi...Nisu vozili u cugu, vec obilazili sve sto im se naslo na putu... Zao mi je sto ne znam vise detalja, ali svakako je ostvarljiv poduhvat.

Posto ne verujem da ima mnogo "ludaka" koji su spremni da idu na mesec dana kolima (zastavom 10) i to u cetvoro, juna prosle godine, u Moskvu, onda sam verovatno doticna devojka ja :D

Dakle da, isla sam do Moskve i St. Petersburga kolima, preko Rumunije, Ukraine, a u povratku preko estonije, Letonije, Litvanije, Poljske, Slovacke i Madjarske. Put sam sama organizovala, trajao je mesec dana, smestaj u hostelima, izaslo je sve zajedno oko 1100 evra po coveku, znaci, smestaj, hrana, ulaznice, benzin sve. Ako te zanima nesto vise javi se na marija.malnar.83@gmail.com pa cu te uputiti u detalje da ne smaram ovde :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih sutra ladno krenuo i u Kinu samo da imam dovoljan kesh i pravo drustvo. Inace ovo prvo je kriticno, a za drugo se ne sekiram, jer i moja zena mnogo voli da putuje i nije joj bitno gde, samo da se putuje. A brat od tetke je veca budala od mene jer mu je zelja da se provoza trans sibirskom rutom u kompletu. Valjda sve skupa ima 24.000 km.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neznam zasto ali razmisljam mnogo o ovom poduhvatu pa me interesuju svi detalji i naravno dali ce neko da uradi isto Autom do Moskve

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa, dugo me nije bilo na ovom forumu, ali ako neko zeli da organizuje ovakav put i trazi drustvo :)) hocu i ja :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jednog "ludaka" koji je isao kolima do Moskve i nazad u Beograd. Ako vam se ikad ukaze prilika, obavezno to uradite.

E sad, podaci sa sajta www.viamichelin.com sto se tice samog puta su odlicni. Preporuka je da ponesete sa sobom kopiju, svako ukljucenje ili skretanje je naznaceno (sem ako nemate GPS). Sto se tice cene koju oni daju, i nije bas tako...samo gorivo do Moskve, po trenutnim cenama goriva je 180e. U povratku je mnogo jeftinije, posto je u Rusiji i Belorusiji gorivo i vise nego duplo jeftinije..cca 64 dinara u Rusiji, a u Belorusiji cca 56-7 dinara. Vinjeta u Madjarskoj kosta 12e za 10 dana, i to je trenutno minimun - za krace ne postoji mognucnos da se kupi. I vodite racuna gde kupujete-cene se razlikuju od pumpe do pumpe. Generalno je preporuka da imate forinte, posto ce vam u suprotnom obracunati ludacki kurs za evro.

Sledeca stanica je Slovacka. Obavezno posetiti Kosice i PResov, ionako su na samom putu (ako se ide putem koji Michelin preporucuje-a i ja ga preporucujem).

Poljska je malo zeznuta, posto nema autoput na tom potezu. Odlican magistralni put, ali retko gde moze preko 60 da se vozi, tako da tih 360km kroz Poljsku se otegne na ceo dan. Ako se pije kafa ili klopa, svratiti u neku lokalnu kafanu (posto se bukvalno vozi kroz sela), na pumpama ce vas odrati.

Belorusija je ooodlicna sto se tice puteva. Autoput je kao pista. Pripremite se na cekanje na granici sa Belorusijom. Jos uvek su komunisti, pa ko se seca nekadasnjih guzvi na nasim granicama, neka pomnozi sa 2 ili 3. 3,5 sata smo i u odlasku i u povratku cekali, a da niko ne zna zasto. Dobro procitajte sta sme da se nosi kroz BL. Ne vise od 2 pakle cigareta po coveku, ne vise od 1l alkohola preko 40% po coveku..itd...tu se placa dopunsko osiguranje i "uvoz", tj. privremena registracija vozila, oko 5e, + 3 ili 4 puta placate putarinu od po 3e.

Na ulasku u Rusiju se trudite da budete dok je dan, posto je autoput katastrofalan. Tj. , nema bankine izmedju suprotnih smerova niti bele linije. Mi smo stigli nocu, i bilo jezivo voziti. Okruzeni ste milijardama slepera, a nemate predstavu u cijoj ste traci.Sem toga, put je kao pista, i odlicno je danju voziti.

U odlasku zbog zurbe, put je trajao 2,5 dana (2 spavanja) sa 2 vozaca. E, tek u povratku smo imali vremena lagano, od grada do grada, i put moze da se otegne i na nedelju dana :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kratkim crtama sta ne treba propustiti

Belorusija : Minsk, i u blizini grada muzej na otvorenom Dudutki. Sledece sto ooobavezno treba videti je Brest na samoj granici sa Poljskom. To je mesto odakle je poceo II sv. rat. Tvrdjava je neverovatna.

U Poljskoj svratiti u Lublin, mali gradic Dukli koji je na samom putu...

Slovacka je preslaka i nije daleko otici i do Viskoih Tatri.

Na ulasku u Madjarsku iy Slovacke je banja u pecini u mestu Miskolc, zatim posle Budimpeste interesantan gradic Keškemet...

Koga budu yanimali detalji, neka pita....

Srecan put, i uuuživajte u carobnom putovanju, ako se rešite da krenete. A ja vam preporučujem da to uradite, ovo je bilo moje putovanje iz snova. Sledeći put do Pitera!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka