Zoran GM67

Durmitor

46 poruka u ovoj temi

1.

podgorapreolujeedit1.jpg

2.

durmitorzalazaksunca.jpg

3.

vatrenalopta2.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da napišem da na Durmitoru osim njegovih vrhova i nekolicine najpoznatijih jezera (Crno,Zminje,Jablan,Vražje.....) ima još goooomila interesantnih predela vrednih pažnje za svakog turistu.Ovi snimci konkretno su napravljeni u eko selu Podgora koje se nalazi na 7km od Žabljaka.Klimatske promene su prosto neverovatne jer su fotografije napravljene u roku od pola sata a nebo se menjalo iz minuta u minut!

Nešto više o ovom selu možete videti i pročitati ovde

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo još nekoliko fotografija....

1. Macanska poljana

durmitormacanskapoljana.jpg

2. Zminje jezero

durmitorzminjejezero.jpg

3. Eko selo Podgora

dugaedited1.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepe fotografije. :srce:

Cije su, tj. ko je fotografisao?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gospodin suprug :-)

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cestitke suprugu! :cvetic:

Jesu li obradjivane? :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesu,ali u granicama normale,samo malo oštrenja i saturacije.Ako pitaš zbog boje oblaka,bili su kao na slici,ja sam bila prisutna :-)

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neo, da cujemo utiske! Pricaj kako je bilo! :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh,pa ne znam da li imam dovoljno materijala za neki konkretan forumaški izveštaj,s obzirom da je ovaj odmor bio baš netipičan za ovu lokaciju :-) Naime,ovog puta je to više ličilo na neku penzionersko-gastronomsku turu:-)))

Naime,ove godine smo se na Durmitoru okupili familijarno onako čoporativno pa smo najviše vremena provodili u druženju na otvorenom i u uživanju u "ekološkoj" trpezi,sir,kajmak,pršute raznih vrsta,pečenja,roštilji,domaće pite,domaće vino....Jedina aktivnost nam je bila trčanje za klinčurijom po livadama:-)Inače,opšti utisak je da je za razliku od prošlih godina na Žabljaku bilo mnogo više turista nego ranijih godina i to mahom stranaca.Lepo za videti goooomilu omladine sa onom kamperskom opremom kako uživa u šetnjama i planinarenju.Atmosfera totalno opuštena.Ovog puta su se potrudili da se malo bolje organizuju u turističkoj ponudi pa sem standardnih šetačko-planinarskih tura i raftinga Tarom,u ponudi su bile i ove rekreativne zezalice poput bicikl-dvoseda i četvoroseda za obilazak Crnog jezera.Mi smo bili u šetačkom fazonu,ali mislim da je najam istih 7e za sat vremena.Takođe sam videla mnogo rentirnih čamaca na jezeru ali nisam pitala za cenu.Restoran na obali imam sasvim umerene cene pića,ali za klopu baš ne bih mogla da garantujem.Takođe je bilo i kupača u jezeru,između ostalog i dece tako da verujem da je voda bila dovoljno topla i za one malo zimogrožljivije:-)Zbog dužine odmora na žalost nismo uspeli da skoknemo do Momčilovog grada i Jablan jezera,ali nadam se da će biti još prilika.Iako je u "centru" dosta živo ne verujem da su svi smeštajni kapaciteti zauzeti,te stoga ako nekoga put nanese u tom pravcu verujem da bez problema može naći smeštaj na licu mesta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta reci, osim da ti zavidim... 7.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da dodam još nekoliko detalja koji će možda značiti onima koji se prvi put upute u pravcu Durmitora.S obzirom da se gos'n Alvirović uvek osvrće na deonicu od Gostuna prema primorju,ja ću malo da mu otmem 'leba iz usta i da obradim deo od Prijepolja do Žabljaka :D Ukoliko ste apsolvirali deonicu od Zlatibora do Prijepolja,ni ostatak puta vam neće teško pasti.Verujem da niko i ne očekuje auto-put ali nema ni nekih teških deonica na koje treba obratiti pažnju.Od Prijepolja se umeto prema Brodarevu treba odvojiti na kružnoj petlji iznad nadvožnjaka prema graničnom prelazu Jabuka do koga ima cca 20 km.Nisam gledala u kilometar sat tako da mi ne zamerite ako sam omašila koji km +-.Zadržavanja na istom takoreći i nema,maksimum 15 minuta.Zatim se spuštate u Pljevlja do kojih imate oko 15 km.Na toj deonici treba biti malo pažljiviji jer je jedan deo puta bukvalno potonuo tako da vas može neprijatno iznenaditi ukoliko vozite suviše brzo.Od Pljevalja do Žabljaka mislim da ima 52km sasvim solidnog asfalta.Na izlasku iz PV obratite pažnju na dozvoljenu brzinu s obzirom da je put dobar ali prolazite kroz naseljena mesta.Posle Kosanice ubrzo ćete početi da se spuštate u kanjon Tare prema dobro poznatom mostu na kome se odnedavno organizuju skokovi bandžijem.Put je dovoljno širok i nije preterano prometan,ali ako ste navikli na vojvođanske puteve neiskusnim vozačima će se činiti opasniji nego što stvarno jeste.Isto tako i kada se budete penjali na drugoj strani mosta u pravcu Žabljaka.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada se iz kanjona popnete na visoravan put do Žabljaka je odličan ali takođe prilagodite brzinu jer neretko možete naleteti na patrolu na skretanju kod Njegovuđa.Na samom ulasku u Žabljak sa desne strane imate skretanje za selo Podgora o kome sam ranije pisala,a tim putem možete doći i do obrunaka kanjona Tare odakle se pruža neverovatan pogled.Ukoliko ste samo na proputovanju kroz Žabljak,u samom nazovimo "centru" imate raskrsnicu,levo idete prema Savinom kuku prema Šavniku,a desno skrećete u pravcu Crnog jezera.Još jedna sitnica na koji treba obratiti pažnju.Kroz Žabljak treba voziti izuzetno obazrivo s obzirom na veoma čudnu saobraćajnu kulturu meštana :bez-zuba: To se ne može opisati,to se mora doživeti :DUkoliko nigde preterano ne žurite,deonicu od Zlatibora do Žabraka možete preći bez problema za cca 3h,ali bih vam od srca savetovala da nigde ne žurite već da uživate u putu i pravite što više pauza kako biste napravili nezaboravne fotografije koje vam ti predeli nude.Mi smo ovog puta ostali uskraćeni za to jer smo na zadnjem sedištu imali dva nervozna gremlina koji nisu imali obzira prema našim fotografskim sklonostima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jedne od retkih fotografija napravljenih prilikom ove posete Durmitoru

podgorafudbalerke.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast neo! I na opisima i na fotografiji. Mogla bi nam postaviti jos neke...drzis nas gladnima.

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To vas je mm bacio na dijetu,a ne ja!On je zadužen za pejzaže,a ja mogu samo da potvrdim bogatstvo flore i faune na tih +1400 mnv

1.

utocvee.jpg

2.

dvebube.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka