cpku

Trajekt do Tasosa? Kavala ili Keramoti?

101 poruka u ovoj temi

Mene zanima ako neko moze da mi kaze koliko se putuje kolima do Tesosa i da li Grcka ili Makedonska policija pravi nrobleme na putu? Isto me zanima iz kog grada je najbolje "hvatati" trajekt za Limenariju? Najbolji i najbrzi put po vama? Na kom granicnom prelazu prelazim i ostalo. Prvi put idem u Grcku i to kolima. Na karti Grcke ima neka dva auto-puta, a ja ne znam kojim treba da idem? Ako je neko bio skoro ja ga/je molim da mi opise put do Limenarije sto bolje moze. Unapred hvala. :D

Moze i na mail "djole82@PTT.yu"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isla bez kola trajektom iz Kavale do Tasosa i kostalo je 3.5 EUR a sa Tasosa do Keramotija sam platila 2 EUR. Attachovala sam najnoviji raspored voznje od pre nedelju dana.

post-1822-1186326731_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko koliko se putuje iz Nea Peramosa za Tasos?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko koliko se putuje iz Nea Peramosa za Tasos?

oko 1h

Izmenjeno (zokiNBGD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Funkcioniše li ova linija i koliko često?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Funkcioniše li ova linija i koliko često?

Још увек НЕ, а како стоје ствари (за 1/3 слабија посећеност него прошле године, комплетно завршен аутопут Солун - Кавала), неће ни прорадити.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na pitanje o polascima za Peramos, lik u "kućici" u kojoj se prodaju karte u Prinosu, na tarzan-engleskom je odgovorio sa "no Peramos, finis" :)

Linija do Kavale je sasvim OK alternativa. Na autoputu, udaljenost od Peramosa do Kavale se prelazi za desetak minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mišljenja su opasno podeljena,i ni sam ne znam gde bi se primakao.

Kada je u pitanju Potos,odakle je lakše i bezbolnije krenuti,sa što manje peripetija......

pošto je potos dole na dnu nekom logikom skraćenja puta ispada bolja solucija kretanje iz Kavale,ali za Skalu Prinos(ako tamo uopšte saobraćaju,pošto gledam na neku staru kartu samog ostrva a tada su i tamo saobraćali),ali ako iz Kavale moram ići za Limenas,onda je Keramoti bezbolnija,ali i manje zabavnija varijanta.

odakle bi krenuli vi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u dolasku išao iz Keramotija za Limenas a u povratku sam išao za Kavalu. Varijanta za Kavalu ima smisla ako hoćeš malo prozujati po gradu jer tamo se ima šta videti a i šopingovati. Inače možda je nešto brža a i jeftinija varijanta Keramoti-Limenas. U svakom slučaju za tako veliki put ovde su u pitanju samo nijanse. Bitno je doći do Tasosa a dalje je sve uživanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoje cetiri linije trajekta

1. Nea Peramos - Skala Prinos

Da bi stigao do Potosa, najbrzi i najkraci put ti je Nea Peramos - Skala Prinos ( trajekt ide oko 1,5 h, a put skracujes za oko 80 km u odnosu na Keramoti ), ali ta linija u poslednje dve godine nije radila. Sta ce biti ove godine, videcemo.

2. Kavala - Skala Prinos

Trajekt ide nesto preko 1 h, a put skracujes za oko 60 km u odnosu na Keramoti

3. Kavala - Limenas

Trajekt ide oko 1 h, a put skracujes za oko 40 km u odnosu na Keramoti. Po meni najgora varijanta.

4. Keramoti - Limenas

Trajekt ide oko 30 minuta i ako vise volis da vozis nego da putujes brodom najbolja varijanta. Ja licno uvek idem na Keramoti

Izmenjeno (B_A_N_E)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bane, jesu li se cene za trajekt menjale u odnosu na prethodne godine? Poslednji put smo bili na Tasosu 2007. Cena za prevoz osoba se i secam, ali za auto nema sanse. Jedino znam da zavise od velicine auta. Ovo konkretno pitam za liniju Keramoti-Limenas i Kavala-Skala Prinos. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj OVDE.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirka ti je brza od munje :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fala lepi :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka