Aleks Mom

Upoznajmo Beograd i okolinu, da bismo ih više voleli

649 poruka u ovoj temi

A, da, a gde se mogu kupiti karte za aero miting?

na samom ulazu na batajnicki aJerodrom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, super! Hvala srce.jpg ! Ostaje još samo da se nadam lepom vremenu !

 

 

aJerodrom bez-zuba.jpgbez-zuba.jpgbez-zuba.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče smo proveli prelep dan na batajničkom aerodromu! Ako zanemarimo činjenicu da smo prepešačili 10 km, sve ostalo je bilo za pamćenje!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od srca preporucujem izlozbe Zamurovica i tvrdjava Srbije na Kalisu.

A sad nesto za knjizevne sladokusce.

Sajam knjiga od 26. oktobra do 1. novembra

Međunarodni beogradski sajam knjiga, čiji će počasni gost biti Grčka, biće održan od 26. oktobra do 1. novembra, najavili su organizatori te manifestacije.

Ovogodišnji, 54. Sajam knjiga u Beogradu biće organizovan po novom konceptu, koji podrazumeva pregledniju sajamsku prezentaciju i veći izložbeni prostor, navodi se u saopštenju. Savremena svetska i domaća izdavačka produkcija, predstavljanje pisaca, promocije i drugi prateći programi izdavača biće koncipirani po izložbenim celinama, a za učešće na ovogodišnjem Sajmu prijavljeno je oko 800 izlagača.

U areni i parteru Hale I Beogradskog sajma biće smešteni domaći i inostrani izdavači kojima je izdavaštvo primarna delatnost, a koji će predstavljati isključivo sopstvena izdanja. (izvor Beta)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je okolina Beograda i Fruška Gora, onda je morate posetiti. Fruška Gora obiluje listopadnim šumama, a samim tim i eksplozijom jesenjih kolorita. Moja preporuka za kraj septembra i početak oktobra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne vidim da je neko pomenuo Babe? Nije daleko, a lepo je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Na kafi kod kneginje Ljubice" svake subote od 26. septembra kneginja%20ljubica.jpg

BEOGRAD - Program "Na kafi kod kneginje Ljubice", koji će biti izvođen svake subote od 26. septembra, sa ciljem da se posetioci upoznaju sa životom u Beogradu u vreme vladavine dinastije Obrenović, predstavljen je u sredu u Konaku kneginje Ljubice u Beogradu.

Direktorka Muzeja grada Beograda, Danica Jovanović Prodanović rekla je da će program prvi put za posetioce biti održan 26. septembra, u okviru manifestacije "Dani evropske baštine".

U okviru promocije programa "Na kafi kod kneginje Ljubice" kustos Muzeja grada Beograda, Nataša Puhovska, obučena u kostim kneginje Ljubice dočekala je posetioce, provela ih kroz Konak, otkrivši im detalje iz privatnog života kneginje, ali i istorijske činjenice iz perioda vladavine dinastije Obrenović. Puhovska je posetiocima kroz lik kneginje Ljubice pričala o mladosti, udaji za Miloša Obrenovića, njihovom odnosu, ali i o načinu na koji je ubila mladu Miloševu ljubavnicu Petriju i o tome kako se nakon toga pomirila sa Milošem. Nakon obilaska muzeja, svim posetiocima je poslužena kafa u Divanhani koje predstavlja centralno mesto u Konaku, gde su se dočekivali gosti.

Napomena: Prema informacijama u dnevnim novinama 24 sata cena ulaznica, koje se mogu kupiti u samom Konaku ili info pultovima TOB-a, iznosi 250 din.

Izmenjeno (Aleks Mom)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je fenomenalna ideja. Tako mi je zao sto sam to propustila.

Sada sam zvala Konak knjeginje Ljubice i sve je rasprodato do 24. oktobra, a da li ce biti dalje, ne znaju, zavisi od uprave.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zao je i meni...gledala sam reportazu i zaista je delovalo primamljivo....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice kafe kod knjeginje Ljubice :D Danas sam zvala i pitala.

Karte se kupuju kod njih u muzeju.

Radno vreme:

Utorak, sreda, petak, subota od 10.00 do 17.00.

Četvrtak od 12.00 do 20.00.

Nedelja od 10.00 do 14.00.

Ponedeljkom ne radi.

Adresa:

11000 BEOGRAD, Kneza Sime Markovića 8

tel: +381 11 2638 264

http://www.mgb.org.yu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, maslacak!:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BeachRead-723348.jpg

LAGUNA sutra (18. decembra) organizuje NOĆ KNJIGE u nekoliko najvećih knjižara u Beogradu od 18h do 24h.

Pored izuzetnih popusta na aktuelna izdanja (do 50%), interesantnih domaćina (u knjižari u SKC-u gostuje Mirjana Bobić Mojsilović, Branislav Trifunović, Maša Rebić...), kupce očekuju i mnogobrojni pokloni.

Za više informacija pogledajte www. laguna.rs - Noć knjige, 18.12. od 18-24h.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja preporuka za vikend izlet je Šumadija i to poseta Oplencu i Topoli, kao i Aranđelovcu.

Do Topole Vam treba oko 1 sat i 15min autom. Park šuma Oplenac obiluje stazama za šetnju, kroz kultivisane hrastove i borove šume. U središtu parka nalazi se crkva Sv. Đorđa(sa prelepim mozaicima, kriptom Karađorđevića), preko puta crkve je kuća kralja Petra-danas muzej sa stalnom postavkom. Svakako treba videti kraljeve vinograde, koji su zanovljeni pre nekoliko godina. U samom mestu vredi videti Karađorđev konak, sa crkvom presvete Bogorodice(oltar u duborezu) i muzej prvog srpskog ustanka. Ako imate dovoljno vremena posetite i vinariju Aleksandrović koja proizvodi najbolje srpsko vino Trijumf, a ona se nalazi na izlazu iz Topole, pravac prema Gornjem Milanovcu. Aranđelovac je na oko 15km od Topole, prošetajte parkom i obavezno natočite(za poneti kući, natočena u plastiče flaše, dobro zatvorena ostaje sveža mesec dana) izvorsku vodu(najbolju na svetu, prirodno gaziranu, tako različitu od flaširane). Interesantna je za videti i pećina Risovača koja se nalazi na izlazu iz grada prema Mladenovcu i Topoli. U povratku posetite Orašac i Marićevića jarugu, gde je podignut prvi srpski ustanak. Hrana je u Šumadiji izvrsna i nećete pogrešiti ako svratite u bilo koji restoran. Možda kao preporuka, u povratku ka Beogradu, na izlazu iz Mladenovca, kaana MB, sa najboljim pečenjem koje sam jeo. I ostala hrana im je ekstra dobra i uvek sveža jer je kafana uvek puna gostiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikola ovo moram obići čim otopli. Svaka čast na kratkom, a detaljnom opisu punom informacija.biggrin.jpg

Izmenjeno (mirarbi)
ne citirati post koji prethodi Vašem
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na pohvali. I ja jedva čekam da otopli da pobegnem van grada,a do tada lepo je maštati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka