Aleks Mom

Upoznajmo Beograd i okolinu, da bismo ih više voleli

611 poruka u ovoj temi

ko voli da ceka u redu, guzvu, guranjac... moze da za 8 dana dodje u Beograd i da prisustvuje Noci Muzeja... iako je postala ta noc, da kazem, pomodarstvo sa masom ljudi koji su najmanje dosli iz razloga da vide muzejske eksponate i ostalo... a ostalim danima ne odu ni na jednu izlozbu ili da pogledaju postavku nekog muzeja... ja cu ipak i trecu godinu tradicionalno otici, iako sam prvo mislila da ne idem... kada sam videla ovogodisnji program preodmislila sam se.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce smo se vratili iz Baba,bili kod strica u vikendici,svratili do country kluba.Lepo je skockano,ali moram da kazem da su cene prenabudzene(da se tako izrazim).Jos jedna stvar koja mi se nije dopala je ta sto je hotel u samoj rupi(jeste da je okolo suma,ali mnogo bolji pogled sam imala iz vikendice koja je u samoj sumi i na brdu).Osim toga kad smo mi svratili bila je takva guzva da i da hoces ne mozes da se odmoris.Obisli smo jos i Bukovicku banju(park je lep,voda za pice odlicna,ali kompletan utisak je da nije nista posebno.Arandjelovac-gradic je sasvim ok,u skorije vreme nisam jela lepse baklave,a ostatak drustva sampite(seticu se kako se zove poslasticarnica).U toku odmora svratili smo i do Smedereva(grad koji sam ja oduvek volela,jer sam cesto isla kao dete,a i sad mi je prelepo setaliste,dosta kafica,puno cveca i za svaku preporuku po mom licnom misljenju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim putnicima! :-)

Vidim da je ovde već spominjan S Club, ali moram sa vama da podelim svoje oduševljenje i da vam preporučim ovo mesto. Ne dešava se retko da nas na najlepša mesta put često slučajno dovede... To se desilo i meni. Krenula sam na svadbu, očekujući ono standardno - ogoljena sala, stolovi u dva reda i parada šunda i kiča :-) Zatekla sam nešto potpuno drugačije - restoran u čijem sklopu se nalazi bazen, koji ima pokretni krov i mogućnost da se čitav ambijent proširi na otvoreno... Malo šetnje po celom kompleksu i shvatila sam da je u S Clubu moguće spavati u super sređenim bungalovima (neke od soba imaju i đakuzi), kupati se na otvorenom bazenu, pustiti klince na dobro odrađeno igralište, uživati u klopi... A sve izgleda kao u nekom tropskom kraju - blizu grada, a totalno izmešteno iz ove buke i vreve. Mog dečka su posebno oduševili sportski tereni, čini mi se da imaju čak i teren za odbojku na pesku... Pravo ludilo! :-) Neću više da dužim, jer svoje oduševljenje zaista ne mogu da verbalizujem. Ako sam uspela da vas zainteresujem, evo linka za njihovu FB grupu, ima dobrih fotki. Pozz, pa se možda i sretnemo.

http://www.facebook.com/photo_search.php?oid=129070767108989&view=user#!/group.php?gid=129070767108989

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Beogradski turizam ??????

izvor: e-novine.com/

Čitaoci e-novina skrenuli su nam pažnju na sumanutu dovitljivost vlasnika kafića u Čika Ljubinoj ulici u Beogradu...

Slike prepolovljenih knjiga već su obišle veselu dijasporu širom planete, uz objašnjenje da je u beogradskom kafiću "Time out", u široj zoni doline nojeva, (Čika Ljubina 5), gazda poželeo da stvori lepu atmosferu, pa je na police stavio knjige.

Ali, pošto je polica bila plitka, knjige nisu mogle da stanu cele. Dovitljivi vlasnik je rešio problem tako što je knjige pretesterisao na pola...

Dobrodošli u Beograd, 2010. godine - tzv. Godine knjige i jezika.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dovitljivi vlasnik verovatno od knjiga zna samo za knjigu šanka i knjige iz računovodstva, a ostale, ma šta vrede, možda čovek pročitao sve pa ne mora da čita ponovo.

Kakav lik, da ga čovek pita sad koje je knjige sekao neće znati.

Izmenjeno (mirarbi)
ne citirati post koji prethodi Vašem
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma hajde Tanti sto bi i znao, pa nije on knjige birao po piscima i naslovima, vec po boji korica, da mu se najbolje uklope u enterijer. :bez-zuba:

:ljutko: :ljutko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas smo se cerka i ja provozale brodicem "Sirona'..simpaticno je.a ova cena utorkom(polovina redovne)500din.za odrasle i 250d.za decu je realna,ona "prava"cena je prevelika za plovidbu od 1,5h.Naravno,popije se i po neki sokic itd.Brodic je bio bas pun,nesto malo stranaca,ostalo-nas svet!Verujem da je fina i ona varijanta uvece-uz veceru i zivu muziku(2,5h),a to je utorkom 12,5E(inace,ostalim danima 20E).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Verujem da je fina i ona varijanta uvece-uz veceru i zivu muziku(2,5h),a to je utorkom 12,5E(inace,ostalim danima 20E).

Bila sam na toj varijanti Sirone sa večerom, zaista je lepo! Brod je bio skroz popunjen, čak i potpalublje. Inače, muzika uživo svira (klavijature i vokal) na otvorenom, gornjem nivou, dok je na prvom nivou i u potpalublju puštena druga muzika. Pušenje je dozvoljeno na prvom nivou i naravno, napolju, u potpalublju nije. Za večeru je švedski sto: dve, tri vrste salate, pasta sa pečurkama, riba i bareno povrće, piletina u nekom sosu, projice. Malo nastane gužvanjac kad objave da je večera poslužena, ali svega je bilo dovoljno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa ovim brodovima razgledanje je jeftinije, ali posto nisam isla ne mogu da tvrdim kakav je ugodjaj u odnosu na Sironu. Ako se neko provoza neka javi. smilie_be_021.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo razgledanje Vinče brodom deluje ekstra zanimljivo ... samo je cenaaa stidljivko.jpg !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko isao (u skorije vreme) u razgledanje dvorova na Dedinju? Koliko ranije se treba najaviti?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ehh kako imamo iste željice srce.jpg .

Evo ovako:

RAZGLEDANJE KRALJEVSKIH DVOROVA

subotom i nedeljom od 10,3o i od 13,3o h --- OBILAZAK (od 1. aprila do 3o. oktobra)

U toku nedelje potrebno je najaviti se za naredni vikend (upravo sam sve proverila putem telefona).

Ne rade se rezervacije, nego je potrebno da odeš lično sa dokumentima svojim i dokumentima ljudi koji sa tobom putuju.

domaći --- LK na uvid; stranci --- pasoš; deca --- JMBG;

cena: 450,oo RSD / po osobi za odrasle;

deca do 12 godina --- ne plaćaju;

P r i j a v e : na broj telefona: 3281 - 859; cvetic.jpg

e da, umalo da zaboravim ;;((( pitala sam je ukoliko sam ja iz Novog Sada srce.jpg kako da dođem do nje .... rekla mi je da je možda moguće dokumenta u tom slučaju poslati e-mailom plezko.jpg !!!

Polazak je inače sa Trga Nikole Pašića br. 12 i sve to uz pratnju turističkog vodiča.

_ _ _ _ _

Inače sve ovo spada u REDOVNE PROGRAME RAZGLEDANJA BEOGRADA

Turistički info-centri:

Knez-Mihailova, br. tel: 3281-859

(ponedeljak - subota od 9,oo do 21,oo h).

_ _ _ _ _

Evo i dopune:

Dokumenta (fotokopije lk / pasoša, JMBG) se šalju na sledeći mail:

dvorski_kompleksi@yahoo.com

Uz to se dostavlja još i br. mob telefona osobe za kontakt.

U p l a t a :

se vrši na licu mesta --- OBAVEZNO !!!

3o minuta traje vožnja do tamo i 3o nazad;

1 h i 45 min se vrši obilazak sa stručnim vodičem;

Obilazi se:

Beli dvor, Kraljev dvor

(fotografisanje dozvoljeno samo ispred - unutra ne)!

Kraljeva kapela (crkva) i park;

*** N a p o m e n a :

od ponedeljka počinju prijave za naredni vikend;

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ala su ga zakomplikovali sa tom prijavom i dokumentima!:ljutko:

I kako da posaljem kopije na mail? Mislis da skeniram pa da posaljem?

Sto bi jednostavno, kad moze komplikovano, tako mi se cini taj obilazak.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja se toooliko trudila ... a ti ljutko.jpg , pa sad sam i ja ljutko.jpgljutko.jpgsrce.jpg

Skeniraš LK i pošalješ na taj mail - da, ali plaćanje nigde drugde nego na licu mesta !!! Pisala sam poruku iz nekoliko delova .... nemoj da te čudi ako je nešto bzvz (pa moraju da znaju ko je sve ulazio u dvor) !!!

Izmenjeno (tantal71)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na trudu, Biljo! :cvetic:

Znam da moraju znati ko ulazi tamo, ali ipak...

Nadam se da ce se javiti i neko ko je bio u obilasku i da ce nam preneti svoje utiske.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887629
    Ukupno poruka