Kale80

Peking, Kina

40 poruka u ovoj temi

Depozit je, verovala ili ne, 100 juana i gledaj da ih imaš već pri dolasku. Za taj depozit se dobije 1 ključ, a u slučaju da ti treba još jedan (ako vas je više u sobi, a ne želite da budete kao sijamski blizanci), treba dodati još 100. To ti vrate na odlasku, pa se može iskoristiti za taksi. Ako ostaješ u Kini, dobro ti dođe. :)

Cene u restoranima ne pamtim, jer nas je bilo više i uvek smo se nešto razračunavali, jer nam je stizao zajednički račun. Uglavom, nije skupo, bar nije bilo u novembru kada smo mi išle. Računaj da su u sezoni cene nešto više.

Do Silk marketa se stiže dvojkom, metro stanicu imaš blizu hotela. Nije daleko, mislim da je izvodljivo i peške, ali s obzirom na tokoliko je metro jeftin, gledajte da štedite vreme što je više moguće. Tamo ima zaista svega, od igle do lokomotovie i naravno, za sve se cenka. Postoje doduše i neki butici sa fiksnim cenama, a koliko su, i da li su zaista fiksne, nisam proveravala. Kada je garderoba u pitanju, uglavnom su to kopije poznatih robnih marki, ali koliko se ja razumem, dosta kvalitetne kopije. Ja sam kupila lažnu Dolče Gabana jaknu  i za nju sam se krvnički cenkala. No koliko god da se cenkate, imam utisak da vas nasamare, jer su odlični glumci. Ak ste vi bolji, probajte. Uglavnom, zanimljivo je, ako ništa drugo, gledati druge kako se cenkaju. Ja sam posmatrala jednu Amerikanku, crnkinju i uživala sam u okršaju. :)

Mi nismo posetile Mao Cedungov mauzolej, iz prostog razloga što mi se nije čekalo u redovima da vidim jedno balzamovano telo. Na trgu Tjenanmen se nalazi i Nacionalni muzej Kine, to bi svakako vredelo posetiti. Meni je žao što nisam na primer videla Pekinški univerzitet (a pre puta sam pohađala, neuredno doduše,  besplatan onlajn kurs Kineskog kod njih); mislim da je to jedan od jačih univerziteta u svetu. Žao mi je što nisam videla ratnike od terakote, to ide u kombinaciji sa Kineskim zidom, samo se treba bolje pripremiti nego što sam ja. Ako se setim još nečeg što mislim da je važno, pisaću. :)

Izmenjeno (Lula)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ljerka Patka je preukusna, posebno umaci koji idu uz nju. Treba ih sve probati. I naravno, doživljaj sam po sebi je kada se jede (ili pokušava) njihovim štapićima. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 17 sat, Lula je rekao/la:

Depozit je, verovala ili ne, 100 juana i gledaj da ih imaš već pri dolasku. Za taj depozit se dobije 1 ključ,

Žao mi je što nisam videla ratnike od terakote, to ide u kombinaciji sa Kineskim zidom, samo se treba bolje pripremiti nego što sam ja. Ako se setim još nečeg što mislim da je važno, pisaću. :)

Neverovatno, bas im je vazan taj kjuc :D, kad se vec sve plati unapred, ne razumem zasto mora da bude toliki iznos depozita.Verovatno su ga mnogo turisti uzimali za uspomenu, pa im se smucilo i uveli depozit. Nema veze, taj novac ce nam svakako trebati jer nam je Peking tek prva tacka planiranog puta.

Vojnici od terakote, moja dugogodišnja zelja da ih vidim:rolleyes:,nadam se da će biti ispunjena ove godine. 

Zasto bi  to bilo u kombinaciji sa kineskim zidom kad mozes sama da se organizujes i odes bez agencije? Xian, grad gde se vojnici nalaze, udaljen je oko 1.1oo km od Pekinga ali nije nedostupan, ima dosta vozova od super brzih koji su naravno skupi, do običnih,nocnih. Problem je malo oko kupovine karata, ali treba se dobro pripremiti i premostiti i taj problem. Ogromna zemlja, tek sada postajem svesna kad gledam udaljenosti izmedju gradova koji bi mogli doći u obzir za obilaženje.

Peking nudi dosta toga, nije samo onih cetiri, pet glavnih znamenitosti,već sada vidim i shvatam iskustva drugih putnika da ipak treba više dana koje necemo imati... 

Još jednom, puno ti hvala na detaljnim informacijama.:cvetic:   

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

planirala sam put za peking, nekih 7 dana, da vidim glavne atrakcije (toliko imam i toliko mogu da platim). nasla sam povoljne karte preko aeroflote. medjutim isla bih potpuno solo, ali sam citala na stranim forumima u vezi prevara i to najvise prevare vezane za ceremoniju caja i naplacivanja 100 dolara i vise. naravno ja ne bih prihvatila da idem ni na kakve ceremonije ispijanja caja, niti bih se upustala u razgovor, ali sam saznala od zene koja je bila 2 puta u pekingu da oni bukvalno vuku za rukav. vise nisam pametna da li da idem u peking ili da odustanem. i kako se osloboditi tih napasti i njihove ceremonije ispijanja caja?

drugo planirala sam da idem javnim prevozom, metrom, koliko je bezbedno? stranci kazu da su im metroi bezbedni.

ima li neko iskustva sa njihovim lopovima i prevarantima i kako ih izbeci...da li pomaze ako odgovorim na srpskom umesto na engleskom da ne razumem ili pocnem da se derem na srpskom, jer nekako mi se cini da najvise nasedaju iz engleskog govornog podrucja.

navodno napadaju po ulicama turiste.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema razloga za brigu, slobodno putuj i uživaj u znamenitostima Pekinga. Niko te ne može naterati na nešto što ne želiš, a to je u ovom slučaju  eventualna ponuda za tkz. ceremoniju ispijanja čaja koju  posle skupo naplacuju. Ako te neko i zaustavi i ponudi samo odgovori NO! i produži gde si krenula.Tebe su baš uplašili,kao da je to masovna pojava bez koje se ne može provesti lepo vreme u ovom gradu.:neznam: Takvih prevara turista ima u svim većim gradovima sveta, dobro je informisati se unapred, ali se nemoj toliko opterecivati.     

Nas niko nije vukao za rukav i tako nešto pitao u Pekingu što naravno ne znači da nema  i takvih slučajeva Proveli smo 20 dana u različitim delovima Kine i nismo imali nikakvih neprijatnosti, a  kretali smo se i kasno noću i rano ujutro,koristili metro, vozove i lokalne autobuse.,,,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

odustala sam od pekinga, solo putovanje, nisam psihicki spremna da se upustim u avanturu peking. naplasili me jesu sa tim kinezima koji vuku za rukav da odvedu na cajanku od 150 i vise dolara. kupila sam kartu za petrograd...bila sam prosle godine u moskvi sa drugaricom, ali sam 5 dana setala sama po moskvi i super je bezbedna za solo zenskog putnika. da nisam isla sa drugaricom (razdvojile smo se 2 dana) ja bih produzila sa petrograd vec tada, al nema veze idem ove godine. peking kad se psihicki spremim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Auuu, pa tebe je stvarno lako uplasiti. Steta. Za svaku turisticku destinaciju sirom planete postoje price o prevarama, kradjama, otmicama... Sto se tice Pekinga jedino sto sam primetio a to je da vas vuku za rakav kako bi se slikali s vama. Za njih je to atrakcija. Belci su retkost jos ako imate plavu kosu eto jos jednog razloga da se pohvale svojom fotografijom s vama. Kao da se takmice ko ima vise fotografija s belcima. Ni jednu neprijatnost ne da nisam doziveo licno nego ni video da se drugom desava. Naravno oprez na svim turistickim destinacijama je neophodan ali nista vise nego u Napulju, Barseloni, Parizu... Svuda se treba cuvati napadnih mestana koji na silu hoce da vam pomognu, da vam promene novac po nerealno visokom kursu, da vam nesto poklone jer toboze njegov brat je bas studirao u vasem gradu. Samo nasa mala pohlepa nas dovodi u nezgodnu situaciju  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nije me lako uplasiti, ali pisem na osnovu iskustva zene koja je isla sama u kinu i to kod prijateljice koja radi tamo, ali nije sve vreme bila sa njom, nego je obilazila i sama i imala je par jako neprijatnih iskustava. ujedno ovo je moje prvo potpuno solo putovanje...jedno je ici individualno sa nekim, a drugo apsolutno solo putovanje bez ikoga da s eoslonis ako krene nesto naopako....samim tim je petrograd bolja destinacija, s obzirom da sma bila u moskvi i moskvu bih uvek preporucila solo putnicama kao destinaciju, jer je potpuno bezbedna za zene. zeni dlaka s glave nece faliti u moskvi makar isla poslednjim nocnim metrom u hotel sama.

drugo, s obzirom da kinezi ne govore engleski potrebno bi bilo vrlo precizno isplanirati svaki detalj puta, bez improvizacije, sto ja nisam raspolozena da radim za svoje prvo solo putovanje, a u rusiji je ipak mnogo lakse sporazumeti se..ako nista drugo lako je procitati osnovne stvari na njihovoj cirilici.

za solo putnicu je svako putovanje veci izazov, nego za solo putnika. 

Izmenjeno (Korzika)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo malo da osvezim temu utiskom sa naseg prvog putovanja u Peking kao i u Kinu uopste. Boravak od 25og Aprila do 5og Maja. Let je bio Aeroflotov preko Moskve i u kasne nocne sate sletesmo u Peking. nakon obavljanja formlanosti oko skeniranja pasosa i otisaka prstiju, popunjavanja arrival card i prolaska pasoske kontrole uputili smo se najpre u menjacnicu. Kurs je isti kao i u bankama u kojima smo kasnije menjali novac tako da slobodno zamenite na aerodromu da biste izbegli cekanje u redu i dugacku proceduru u Bank of Beijing. Nase kreditne kartice ne mogu da se koriste ni u bankomatima koji primaju neke internacionalne kartice, ali su sasvim lepo funkcionisale u souvenir shopu u zabranjenom gradu kao i u prodavnicama zada i kuci caja. Najbolje ponsite evre jer su nama veoma tesko prihvatali dolare i dodatno ih proveravali ??? Hotel smo uzeli kod Longtan Parka nekih 10ak stanica prevozom od Tjanmena do kog je direktno vodila linija 8 autobusa. Karte za autobus su 2 juana po osobi i odlicno funkcionisu. Ni taxi nije skup ali vodite racuna da taksista ukljuci taximetar inace ceda vam trazi tri puta vise no sto je realna cena. Nama se to desilo na aerodromu pri dolasku jer nam je voznju naplatio 600 juana  a pri povratku kad smo uzeli iz hotela taxi naplato nam je 100 juana. Na recepciji niko ne zna ni rec engleskog, koristili smo prevodilac na telefonu da bi se sporazumeli , inace osoblje je bilo ljubazno, peskire su menjali svaki dan a posteljinu svaki dva tri dana. Pored hotela se nalazi Longtan market tj pijaca puna najrazlicitijeg voca, povrca i veoma ukusnog peciva. Nekoliko dobrih restorana u okolini, ukljucujuci Pizza Hut KFC i dva dobra domaca restorana.Karte za zabranjeni grad smo uzeli preko interneta kao i za hram neba a na kineski zid smo isli u organizaciji agencije sto je bila kasnije cese ispostaviti velika greska. Na prilasku svim atrakcijama prvo prolazite bezbednosnu kontrolu slicnu onoj na aerodromu i tasne ili ranceve vam provlace kroz skener kao i pasose tako da uvek treba nositi pasos sa sobom. Lutali smo sami kroz hutonge oko Quianmen Old street i to nam se jako svidelo. Na izlet za grobnice dinastije Ming i kineski zid kombi je dosao po nas vec u 6<30.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25533
    Ukupno tema
    848825
    Ukupno poruka
  • Popularne teme