dagava

Zlatibor - sta sve obici

177 poruka u ovoj temi

Videla sam ali kažem, ja se tu ne snalazim. :razmislja:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mala ispravka, jezera i bazeni nisu isto, a ta Zlatiborska jezera takođe nisu u Čajetini. Ustvari, to i nisu jezera već kupališta nastala pregrađivanjem potoka. Za pomenuto Čajetinsko jezero prvi put čujem, tako da sumnjam da se ljudi tu baš kupaju, obzirom da bi ga do sada verovatno neko pomenuo u bilo kom kontekstu. Za kupanje na otvorenom na teritoriji Zlatibora osim bazena Olimp i nekolicine manjih otvorenih bazena pri apartmanskim vilama, postoji i bazen pri hotelu "Zlatiborska noć" mada je to malo dalje. Takođe tu je i kupalište "Kod Komša", kao i "Jokino vrelo".

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na putu za Semegnjevo, gde se nalaze već spominjana Zlatiborska jezera, nalaze se još dva "jezera" - kupališta. Trčinoga i Kod Komše.

Dodao bih još i otvoreni bazen u Gostilju. Za cenu karte (bila 150,oo dinara) može se obići vodopad i kupati u bazenu.

Napomena za sva otvorena kupališta. Da bi kupanje bilo iole prijatno, potrebno je da toplo vreme veže bar tri dana i da noći ne budu hladne, pogotovo za protočna "jezera".

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK. Ajmo ljudi neku preporuku za restoran od Valjeva do Zlatibora... Sa lepom terasom, izvanrednom kuhinjom ( tradicionalna jela ), i naravno da nije brijanje i šišanje.... sve u granicama normale. Ne smeta mi da restoran ima dva stola i da je 5x5 sa terasom... Dakle samo da je što se kaže kvalitetna hrana, čisto , uredno ( kuhinja pogotovo..) Onako...domaćinski.  Dakle od Valjeva do Zlatibora....

Zašto Gdin Alvirović nije ni jednom prema Crnogorskom primorju išao putem Sabca, Valjeva, na Divčibare, da pokaže i taj pravac... Na celom YT nema nijedan snimak. Ima nas koji bi uživali u toj deonici - krivudavoj , Ibarske se ježim a i nije mi cilj da žurim već uživam u vožnji i planinskim lepotama. Veliki propust za G-Mirka... Evo ...beležim jedan minus.

Izmenjeno (Roland)
Nema odgovora...
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno se slazem sa "Roland", veoma malo se opisuje ta destinacija. Suprug i ja smo pre deset godina  bili na Zlatiboru a sad bi jedno 15-tak dana sa decom ( od 2god. i 1 god. ) otisli na "aktivan odmor" a pojma nemamo gde ici i kuda ih voditi :( Pojma nemamo gde svratiti i odmoriti malo od puta, decu izvesti jer nece oni bas 4 sata da sede mirni u kolima.... Svasta nesto bi uradili tj. obisli, videli, na putu do samog Zlatibora a nigde ne nalazim preporuke za tako nesto :(  Ako neko ima nesto za preporuku neka pise :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelepi predeli a tako malo je pisano. Što se tiče ručka... još uvek nemam neku dobru preporuku osim za restoran Mačkat kod gdina Dulića.. (gps: 43.792588, 19.780683). To je već što se kaže skoro na zlatiboru, ali bliže Valjevu nisam uspeo da nađem neki etno restoran ili slično... Možda: ,,Usput" - Valjevo...  Stvarno nisam pametan... Nema nikakvih predloga. Mačkat je poznat po jagnjetini koja se skida sa ražnja oko 13h... tako da tamo jedino u to vreme što se tiče vruće jagnjetine. Čekamo iskustva onih koji su putovali tim pravcem... Od užeg izbora zahvaljujući bratu guglu i komentarima posetilaca napravio sam spisak za posetiti:

 

Zlatibor, Tornik GPS 43.654825, 19.638170    

Čajetinsko Jezero GPS 43.757242, 19.74323

Zlatiborska jezero GPS 43.731630, 19.638368

Мокра Гора ( Šarganska Osmica) GPS 43.796743, 19.504887

Kusteldorf : Мокра Гора GPS 43.796133, 19.506851

Park Prirode Mokra gora   GPS 43.817960, 19.480438

Vodopad Gostilje GPS 43.655991, 19.837049

Сирогојно GPS 43.687551, 19.880329

Ribničko jezero GPS 43.689847, 19.664328

 

.... nešto ćemo obići a šta....? Videćemo

 

 

 

 

 

Izmenjeno (Roland)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možeš obići i:

Šupljica - prerast kod sela Dobroselica.

Crkva brvnara u selu Dobroselica.

Manastir Dubrava.

Manastir Uvac.

Stopića pećina.

Jokino vrelo.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Stopećoj sam bio... Jokino vrelo je odlično , blizu i garant ću ga posetiti. Manastire naravno... Hvala na savetu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poseta manastirima vozilom, samo ako je visokopodno.

U suprotnom, kombinacija, vozilo + pešačenje.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste SUV ali šta fali malo pešačenja... Znaš li kad se ptice napile u kafani i izlazi Soko iz kafane, raširi krila i kaže...,, Poljeeećeee Sooook....." ... ,, Neka, pješke ću...." ... Tako ćemo i mi ... Možemo vozilom ali planina, pešačenje , šetnje, rekreacija.... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 5/2/2016 at 21:12, Blue boy je rekao/la:

Sta da obidjem od okoline Zlatibora imam hiper aktivnu devojcicu od 3 godine i samo bi u setnju tamo vamo... ,odsedamo 5,6 dana ,dobro bi doslo da svaki dan odemo negde pored samog zlatibora i mokre gore usput... 

Ako mogu da ti pomognem tekstom. Meni su dosta pomogli forumaši prošle godine. I opet nismo sve potkačili. Sam Zlatibor, centar, nam nije bio za više od po par sati. Prenatrpan, težak. Možda je u kasnijim večernjim satima bilo bolje, ali mi smo to koristili za šetnju po vodicama. I opet ćerkica nije legala na vreme, a mi mrtvosani. Dakle Vodice ili Smiljanski Zakosi.

Jedna slika sa Vodica, koja je 5% predela. I jedna sa jezerceta-kupališta prema naselju Mušvete

WP_20150724_12_27_25_Pro.jpg

WP_20150724_18_50_22_Pro.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno razumem kako kreten od zene moze da pokvari utisak lepog odmora, a bez sale ti kazem steta je sto nisi zvao inspekciju, Nisam ih zvala ni ja, kad sam na Mokroj gori u restoranu na pocetnoj stanici , dobila kriminalni pileci file, toliko tvrd, da je mogao i 5 godina da stoji u zamrzivacu, pa su ga ispekli paniranog. Vratim to konobaru, takodje nadrkanom .Potom smo narucili cevape, jednako su bili odvratni i platili dobru cenu. Sticajem okolnosti , u nasu zgradu na Zlatiboru , nailazila je inspekcija mislim poreska, jure stanodavce koji ne prijavljuju goste a ni porez, pa sam ih napljuvala i svasta im rekla, nasta su ljudi rekli, Pa ne mozemo mi da radimo svoj posao, kad niko nece da istrajava oko neke prijave problema. Lepo -reko,dok 4/5 Zlaatibora ne placa porez na imovinu, dotle 1/5 zida ove nakazne gradjevine u eko stilu !?  Odose ljudi nesto iznervirani, a kad sam izlazila iz apartmana neki ljudi koji su bili zaduzani za taj stan, telefonom mi rekose da ostavim otljucano i kljuc sa unutrasnje strane , kazu nije problem. Bilo je tu jos dosta ruznih situacija , ali meni kad nesto ne odgovara ja vise ne idem tamo, jer se kod nas stvari slabo menjaju ili nikada.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neki restoran jeftiniji za svaki dan sto se kaze..... za normalno rucavanje.. dnecni meni i tako.... ? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka