dagava

Zlatibor - sta sve obici

177 poruka u ovoj temi

Baš lepo provodite vreme, samo tako nastavite!

:hello:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Koji put preporučujete od Beograda do Užica? Preko Uba i Valjeva ili preko Čačka? Hvala u napred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sirogojno

Stopica pecina

Sirogojno

Vodopad Gostilje

Ribnicko jezero

Tornik

Voznju zicarom

Pogled sa vrha Tornika

Setnja do spomenika

Obilazak Jokinog vrela,setnja po centru Zlatibora,pa jos ako ste avanturisti kao mi-selo Kremna kuca Tarabica,Drvengrad,Tara,Bajina Basta,uzivanje pored Drine,pa preko Valjeva kuci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlazim na Zlatibor na par dana. Nismo motorizovani, što znači da putujemo busom, a na Zlatiboru smo mislili (devojka i ja), da iskoristimo ponudu tamošnjih agencija za izlete, pa me zanima šta bi ste mi vi preporučili prvo da pogledam:

- Etno selo Sirogojno i pećinu ili

- krstarenje Drinom ili

- Šargansku osmicu i Drvengrad?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sva tri gore navedena izleta su lepa na svoj način.

Moja rang lista izleta, bila bi 2, 1, 3.

Ako imate mogućnost, uplatite sva tri izleta, a posle se

pohvalite na forumu opisom istih i sa par fotografija.

Uživajte svim čulima.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, i mi smo najviše zainteresovani za krstarenje, dok ćemo za ostala dva izleta videti. Rado bismo jedan dan izdvojili za obilazak Zlatibora biciklom.

Čujemo se posle izleta. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako imate kondicije, krenite i van naselja Kraljeve vode.

Priroda je prelepa.

Evo karte sa biciklističkim stazama.

http://www.zlatibor.rs/images/2012/bikestazemapa.jpg

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dare praviš veliku grešku što propuštaš Šargansku osmicu, po meni najbolji od tri ponuđena izleta. Ovde je svakako Sirogojno sa pećinom najslabiji izlet. Žao mi je samo što sam ostao bez slika koje bi ovu moju konstataciju potvrdile. Izbor je ipak na tebi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja se slazem, moja top lista bi bila 3,2,1, ali ukusi su razliciti :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dare praviš veliku grešku što propuštaš Šargansku osmicu, po meni najbolji od tri ponuđena izleta. Ovde je svakako Sirogojno sa pećinom najslabiji izlet. Žao mi je samo što sam ostao bez slika koje bi ovu moju konstataciju potvrdile. Izbor je ipak na tebi.

Ne sumnjam da je odličan izlet, ali pošto idem sa devojkom koju je izuzetno strah od visine i vožnje po liticama, kroz tunele, (jedva je preživela put do manastira Ostrog), moraću da sačekam odlazak na Zlatibor sa društvom, da bi to nekako organizovao. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj glas za Sargansku osmicu!

Kakve visine, litice ... nema ovo veze sa Ostrogom, nije ni nalik ... Ja nisam bila na Ostrogu jer se plasim tog puta, ovo je ko decji vozic u luna parku, slobodno vodi devojku ...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, nema litica niti ičega zastrašujećeg. A vožnja je prelepa, ja sam išla 2 puta i oba puta je bilo predivno. Drvengrad je priča za sebe, to morate videti i ako ne budete išli na vožnju vozom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rado bismo jedan dan izdvojili za obilazak Zlatibora biciklom.

U Tom slučaju vam predlažem da odete do Tornika i tamo iznajmite bicikle i obiđete jako lep a manje urban deo Zlatibora. Detaljne informacije o iznajmljivanju bicikli i sl. imaš na sajtu Skijališta Srbije .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram da preporučim manastir Dubravu kao jednu vrstu avanturističko - religioznog obilaska, put do manastira je ipak za iskusne vozače , sam manastir je na jednom neverovatnom mestu, a sve vezano za ovaj nedavno obnovljeni manastir je vrlo zanimljivo. Fotografije nema potrebe da kačim ima ih već pregršt na netu. Ako postoji mogućnost nikako nemojte zaobići ovaj izlet i odvojte za njega ceo dan uz put naravno predahnite kod Tornika, Ribničkog jezera itd. Predeli su predivni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi, vratih se sa Zlatibora. :)

Prvo da vam zahvalim na korisnim savetima i preporukama, pa da kažem nešto i o boravku i vremenu provedenom na Zlatiboru:

Bili smo smešteni u Vili Dugi breg i oduševili se ljubaznošću domaćina i uslugom, tako da moja topla preporuka, za sve kojima je potreban smeštaj.

Nismo išli na krstarenje Drinom, kako je bilo reči da ćemo ići, pošto ga nije bilo u ponudi za dane kada smo bili gore, ali smo zato iskoristili izlet na Mokru goru i vožnju Šarganskom osmicom koju ste mi svi preporučili :) i proveli se fenomenalno, fantastičan izlet...i devojka je uživala. ;)

Drugi izlet na kojem smo bili je poseta Višegradu i svima poznatom mostu, kao i Andrićgradu, takođe izlet za pamćenje, veoma mi je drago što sam konačno iskoristio priliku i prošetao Ćuprijom na Drini. :)

Ostatak vremena smo proveli u štenji i uživanju na Zlatiboru i raznim programima koji su bili organizovani povodom proslave 120 godina turizma na Zlatiboru...Žikina šarenica, koncert Riblje čorbe.

Što se hrane tiče preporuka za restoran Zlatiborska konoba, Novakov dvor i Gozba i naravno ćevabdžinica Kasaba u Andrićgradu. :)

Evo par fotografija, a celokupnu foto turu možete pogledati ovde.

Ukoliko smognem volje i snage, možda napišem i svoj prvi putopis, sa malo više detalja, ali o tom potom. :)

post-38435-0-75424200-1377298311_thumb.j

post-38435-0-61937100-1377298361_thumb.j

post-38435-0-45551900-1377298390_thumb.j

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka