dagava

Zlatibor - sta sve obici

177 poruka u ovoj temi

Svaka cast na opisu.... :D .....

Mi smo pre mesec dana tokom boravka na Zlatiboru otisli jedan dan na rucak u Ljubis.Konstatovali smo da je to zaista divno mesto za potpuni odmor.Ja mogu reci da im je hrana odlicna, dimljeni fileti pastrmke su zaista za pamcenje..... :D ....

Sigurno cemo se vratiti tamo....... :D ......

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep opis Bokins!

Da, i nama se mnogo svidelo u Ljubisu, a sve pohvale za Simex i izuzetno ljubazno osoblje. Imamo u planu obavezno i jedan duzi boravak od jednog dana, koliko smo se zadrzali prosli put. Za mene bi jedan produzeni vikend bio prava mera, pa makar i ne mrdnuli nigde, makar bili i skroz zavejani :D (predpostavljam da je zimi isto divno :srce: ) Ali, kao sto kaze Bokins, za neki duzi boravak ipak je obavezno da imate kola, jer i pored sve romantike mislim da bi desetak dana samo tamo, ipak bilo previse.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako se ko uputi ka moru - CG, može lepo da prespava ...i da ruča fantastične

fish2.gif

Napominjem da ako

ThunderStrike.jpg , i nestane geobulb-led-light-bulb-warm.jpg

prava je atmosfera 30731965.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A moze i da ostane i ne ode na more

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zlatibor je super, iz vise razloga, a pre svega zbog cinjenice da je odlicna polazna tacka za mnoge destinacije.

Pored lako dostupne okoline (Sirogojno, Gostilje, Vodice...), relativno lako se stize i do Tare, Zlatare... Nezgodno sto je najbolji put do Ivanjice preko Pozege (40+40km), ali sat vremena voznje i nije tako strasno.

Nije Zlatibor samo ona guzva i nonstop muzika u sezoni, oko jezera i pijace, vec mnogo toga, ukoliko znamo i zelimo da uzivamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U okolini Zlatibora mozete videti puno toga. Ja Vam preporucujem vodopad Gostilje i istoimeno selo, pecine, jezera, Taru....

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad bi neko od vas ko odlično poznaje Zlatibor i okolinu, napravio spisak mesta koje obavezno treba obići tokom npr. sedmodnevnog boravka, naravno uz objašnjenje kako se do kojeg od pobrojanih mesta dolazi, bilo bi jako, jako lepo i mnogim forumašima bi puno koristilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

]

Ne znam da li je neko spomenuo manastire Dubravu i Uvac?Mi smo prošlog vikenda bili u Dubravi,i šta reći osim da je za svaku preporuku.Jedino je poželjno da tamo krenete sa nekim malo višim automobilom da ne strada karter bez-zuba.jpg .U Uvcu još nismo bili pošto smo čuli da je put u još gorem stanju pa nismo smeli da rizikujemo.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neo, baš je lepo!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam ja još sličica sa tog izleta,ali iz nekog razloga ne mogu više da ih postavljam.Možda još nisam ušla u fazon,ko bi ga znao...Ali ko god da krene iz centra Zlatibora u tom pravcu,Ribničko jezero,Ribnica,Jablanica,Stublo...neće se pokajati sigurno,predeli su fenomenalni!Nama je samo nedostajao malo boli foto-aparat rasplakani.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedino je poželjno da tamo krenete sa nekim malo višim automobilom da ne strada karter :bez-zuba: .U Uvcu još nismo bili pošto smo čuli da je put u još gorem stanju pa nismo smeli da rizikujemo.

Pisala sam ja o nasem pohodu na Uvac koji je zavrsio tako sto su nam otisli svi amortizeri na kolima... Naravno do Uvca nismo ni stigli jer je bilo krajnje opasno i ljudi su se krstili kad su culi kud smo krenuli kolima ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo, prasnjavi i izdrndani od puta, stigli do Uvca...medjutim, put do vode je strm, uska kozja staza vodi do camaca i ja sam odustala...jos kad sam videla prijateljicu koja je ipak krenula ka vodi kako mlatara rukama po vazduhu u pokusaju da se zadrzi na stazi da se ne strmekne dole- vise nisam imala dilemu...ja sa visinom i osecajem za ravnotezu ionako imam problem!

Mnogi dole silaze, ali smatram da je to opasno!

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obzirom da ne poznajem Zlatibor i njegovu okolinu, blush.gif da li neko moze da mi objasni kako kolima stici do

1.Vodica,

2.Kod Komse,

3. Vodopada Gostilje

4. Jezera Ribnica

4. Stopica pecine ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vodice se nalaze desetak kilometara od centra Zlatibora, na putu ka Crnoj Gori.

"Kod komše" se nalazi na putu ka Semengenjevu.

Vodopad se nalazi u selu Gostilju.

Jezero Ribnica se nalazi nekih 7 kilometara od centra Zlatibora, a 4 km od magistralnog puta koji vodi prema Crnoj Gori.

Stopića pećina nalazi se u blizini mesta Rožanstva.

Postoje putokazi i sve se ovo veoma lako nalazi, bitno je samo krenuti prema pomenutim mestima.

Evo i mape:

dscf4212.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Cvrle, posebno na mapi, sad je sve jasno klap.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881393
    Ukupno poruka