dagava

Zlatibor - sta sve obici

177 poruka u ovoj temi

Zip line Stari grad Užice

zipline_uzice.jpg.1363592a0cdb296b0829a0

Subota, 27 April, 2019

U subotu, 27. aprila, u 12 časova zvanično otvaranje prvog užičkog zipline.

Početak: 14 časova
Promo cena vožnje:600 dinara
Nagradna igra

Zipline se nalazi na Starom Gradu u Užicu i radi svaki dan od 10 - 18 časova. Cena vožnje je 1000 dinara, a spust traje oko 50 sekundi!

Dođite da se zabavimo u predivnom predelu klisure Đetinje i Starog Grada.
 

Izvor: 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

Ja sam isla u avgustu ,ne znam da li se to racuna kao skoro ili ne.....vozila jesam ali se ne secam svega tacno,

Hvala na odgovoru!

U medjuvremenu amo se snasli. Isli smo preko Ljubisa, sto se ispostavilo kao velika greska, jer nakon restorana Pecinar nema asfalta kilometrima.

Vratili smo se preko Sirogojna, to je put za preporuku.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala na odgovoru!

U medjuvremenu amo se snasli. Isli smo preko Ljubisa, sto se ispostavilo kao velika greska, jer nakon restorana Pecinar nema asfalta kilometrima.

Vratili smo se preko Sirogojna, to je put za preporuku.

 

Onda smo mi imali.vise srece,mada je meni i taj put sablasno prazan..

Da li je topla voda u bazenim ?  Mi kad smo bili Rzav je imao visok.nivo pa ohladio vodu i nismo mogli da se kupamo. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

.Da li je topla voda u bazenim ?  Mi kad smo bili Rzav je imao visok.nivo pa ohladio vodu i nismo mogli da se kupamo. 

Voda je hladna, ne bih mogla da kazem da je 27 stepeni kao sto se priča. Ali, okupali smo se! Odavno to prizeljkujem. Gornji bazen je sasvim neociscen od algi, donji je cistiji. Moji su videli i i zmiju kako iz donjeg bazena pliva ka Rzavu. Mene to nije uplasilo, tako da sam bacila pogled levo-desno i niz stepenice polako sisla u bazen. 

Da pomenem svima koji ne znaju -voda je lekovita, pomaze kod koznih oboljenja, ekcema, kazu da je blagotvorna za vid, a ima i svedocanstava da su ljudi dolazili u Banju nepokretni a vracali se iz nje na svojim nogama. Preporuka je da se u vodi ne boravi duze od 20 min.i da se pritom miruje.

Klisura je vec sad zivopisana, iako se priroda tek budi na Zlatiboru, divljeg cveca, obilje vode i malenih "pritoka" na sve strane. 

Ponesite flasu pa na izvoru (neposredno pre bazena na istoj obali, u steni je) sipajte lekovitu vodu.

Restoran, jedan jedini, nije bio otvoren. Koliko sam saznala, otvara se u maju. 

Kazu da je Veliki Rizav jedna od najčistijih reka Srbije i da se duz toka moze piti voda iz korita. Mi nismo bili zedni☺.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav je put do Potpećke pećine??? Vidim da rade svakog dana od 10-18h. Ture su na po sat vremena, jedino ne znam kakav je put do tamo... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dobar je put. ima krivina i uzak je ali je dobar.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trka prijateljstva na Torniku 17.avgusta

tablet_911565692768143.pngSkijališta Srbije prvi put ovog leta ogranizuju prijateljsku trku „3S“ na Torniku na Zlatiboru 17.avgusta u 12 časova. Svi ljubitelji adrenalina i dobre zabave mogu da se prijave putem sajta Skijališta Srbije ili lično na Torniku i učetvuju u najzabavnijoj trci leta.

Učesnici ove trke će imati priliku da savladaju po tri deonice od po 500 metara vožnjom električne bicikle, trčanjem i spuštanjem mountain cartom (specijalno vozilo za downhill vožnju). Najbolje očekuju vredne nagrade, a sve ostale odličan provod uz veliku dozu adrenalina. 

 

Izmenjeno (putnik srećko)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za ovo krstarenje, polazna tačka može da vam bude Zlatibor, do hidroelektrane na Perućcu, odakle kreće brodić,  :kapetan:od Zlatibora ima nekih sat, sat i po vožnje.

 

Mi smo išli preko “Taratours-a”, cena karte za odrasle je 2500 dinara, deca do 10 godina plaćaju upola manje, 1250 dinara.

 

Potrebno je da se za plovidbu najavite i svoje mesto na brodu rezervišete bar dva dana ranije. :)

 

Brod polazi u 9h i tokom plovidbe duge 52km imaćete prilike da uživate u lepotama reke Drine,

 

 

FCCE6919-E377-4C47-BDAC-AB92D8C6A466.jpe

 

FF56A6CD-34C7-440F-B11D-14B23D33B7E9.jpe

 

 

uz dvočasovno zadržavanje rezervisano za posetu Andrićgradu:

 

 

E558F100-8B47-4964-8189-CFB5F7C05427.thu

 

7F123808-A486-48EF-829C-00EBF4E701A0.jpe

 

D04926B1-A54C-43FC-9232-A120D6610873.thu

 

1624F5C6-8B66-4199-81DA-814818431A1B.thu

 

 

Višegradu.

 

Ko nije bio, ovo je jedinstvena prilika da vidi čuveni most Mehmed-paše Sokolovića,

 

 

209A55F0-BD84-4448-B046-B142C989AE9B.thu

 

 

i da uživa pored Drine sa kopna. :happy:

 

 

 

550F789D-CA03-43B3-A3C3-8BB2409DAECB.thu

 

0890FF8B-FE91-44F9-82B9-013ACA624190.thu

 

FE51F795-A960-4A63-AEB3-A556CDEF7E2C.jpe

 

 

Sve ostalo vreme, provešćete u plovidbi, :kapetan:

 

 

726CC096-43C2-44F0-AE52-7495D2A3550F.jpe

 

A3B3EF68-9E5D-4410-B940-DE887A7FACF2.jpe

 

C7D27678-D699-4C9C-B5EA-D2D7A2077DAF.jpe

 

 

koja traje do 18 i 30h, kada vas brod vraća na polaznu tačku. :)

 

Ko voli ovakav vid jednodnevnog izleta, eto preporuke kako da zaista lepo provedete dan. :happy:

 

 

BC557D10-9025-45A7-B69D-C4EE34FD2DB3.jpe

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Završena letnja sezona u planinskom

centru Tornik Zlatibor

ŽiÄara

U nedelju, 15. septembra, završila se letnja sezona u planinskom centru Tornik.

Ove sezone, ljubitelji planine imali su prilike da i tokom letnjih meseci ostanu u formi i da usavrše skijaške discipline, zahvaljujući ski simulatoru. Pored skijanja i tokom leta, posetioci su uživali u brojnim drugim aktivnosti, popust vožnje bicikala, vožnje na bobu na šinama ili panoramskom vožnjom žičarom, kao i drugim sportsko-zabavnim sadržajima.

U narednom periodu Skijališta Srbije intenzivno rade na završetku novih staza na Torniku, koje će proširiti skijaške kapacitete u ovom ski centru.

Ski centar „Tornik" nalazi se na nadmorskoj visini od 1.110 - 1.490m, 9 km od turističkog centra Zlatibor. Ukupan kapacitet skijališta je oko 5.400 skijaša na sat. Ski centar Tornik opremljen je sa šestosednom žičarom, kapaciteta 3.000 skijaša na sat, dva ski lifta tipa ”sidro”, ukupnog kapaciteta 2.400 skijaša na sat. Četri staze, Čigota, Tornik, Ribnica i Zmajevac pokrivene su sistemom za veštačko osnežavanje, tako da ovaj ski centar više ne zavisi od vremenskih uslova.

Izvor: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesenje radno vreme Stopića pećine Zlatibor

StopiÄa peÄina

Od srede 11. septembra 2019. godine, Stopića pećina biće otvorena za posetioce svakim danom u periodu od 09:30 do 18:00 časova.

Stopića pećina se nalazi na 19 km udaljenosti od centra Zlatibora, u ataru sela Rožanstvo i jedna je od najposećenijih atrakcija Zlatibora, poznata po bigrenim kadama, ulazu impozantnih dimenzija i pećinskom vodopadu.

Izvor: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

12. Šljivovački sajam domaće rakije

tablet_5221568732171480.pngProgram manifestacije
Subota, 28. septembar
10,00 - 18,00 časova
- Degustacija najboljih rakija 11. Šljivovačkog sajma domaće rakije,
Kraljev trg Zlatibor

Nedelja, 29. septembar
15,00 časova OTVARANJE SAJMA
- Potpaljivanje kazana za pečenje rakije uz šljivovačku zdravicu i
umetnički program
- Otvaranje izložbe zdrave hrane, proizvoda seoskih majstora i
rukotvorina seoskih domaćica

15,30 časova Takmičenje zlatiborskih zdravičara i čauša u govornim
veštinama
- Degustacija i ocenjivanje najbolje pite savijače
- Izlozba voćnih proizvoda (slatko, pekmez,suve šljive, sušeni proizvodi
od voća...)
16,00 časova Nastup pevačkih grupa, kulturno umetničkog društva,
trubački orkestar,frulaš
17,00 časova
- Proglašenje najboljih rakija dvanaestog sajma domaće rakije, dodela
nagrada i degustacija
- Izbor i proglašenje najlepšeg dvorišta i najuređenijeg voćnjaka,
najlepše čobanice, najbolje pite savijače, najbolje rakije po oceni
publike, najboljeg zdravičara i čauša.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka