dagava

Zlatibor - sta sve obici

177 poruka u ovoj temi

Nema na čemu! :cvetak:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uostalom, kada se skrene sa magistrale, prodje Olimp, sa desne strane je konaciste TO Zlatibor. U prizemlju je info centar.

Mladi i ljubazni ljudi ce vam svakako pomoci i uputiti gde treba, ili gde hocete. Imaju i mape, brosure... (besplatno je)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da ne poznajem Zlatibor i njegovu okolinu, blush.gif da li neko moze da mi objasni kako kolima stici do

1.Vodica,

2.Kod Komse,

3. Vodopada Gostilje

4. Jezera Ribnica

4. Stopica pecine ?

pazi kad kreneš u stopića pećinu...kad dođeš do raskrsnice gde ništa ne piše i nema šanse da provališ koji je put glavni, ti skreni desno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio sa porodicom na Zlatiboru pre 10 dana i neopisivo sam se smorio. To mi je bio prvi put i verovatno i poslednji, dok se neke stvari ne poprave. Da se razumemo , gore niko ne ide da bi doziveo neki mega-dinamican provod poput onih po diskotekama,splavovima,vec verovatno da oseti taj iskonski mir u prirodi. Etno selo Sirogojno ... prilicno izvikano i nista posebno, sta vise bezveze ( bez uvrede). Domace stanovnistvo jako jako neljubazno,arogantno u 95 % slucajeva. Ponasaju se kao da ste morali a ne zeleli da odete tamo.Trotoara ni za lek, a tatinih sinova sa besnim kolima koji se izivljavaju pred klinkama, koliko hocete. Cim cujete malo glasniji automobil, odmah bezite u stranu. Bljak. Tara mi je daleko prirodnija,iskonskija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako krenete uz meandre Uvca ka vidikovcu Molitva, nećete ispuštati aparat iz ruku.. samo ponesite dovoljno vode..

uvac.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sredinom jula bih se zaputila na zlatibor i ostala tamo 7 dana, pa sam mislila da odem u / vidim:

1) sirogojno

2) stopica pecinu

3) vodopad gostilje

4) neke blage setacke staze

5) ???

zanima me sta od prva tri mogu da vidim u jednom danu, odnosno da li je nesto na putu do neceg drugog (rado bih guglala al mi kompu nesto nije dobro, pa ceo dan glavi)

zatim, da li postoji jos nesto zanimljivo a da nije dalje od 20-ak km?

i, da li neko zna gde su blaze setacke staze da ne bi setale po zlatiborskim ulicama?

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo troje može u jednom danu, a za pešačke staze ne znam, to će morati neko drugi da ti odgovori.

Već sam jednom negde postavljala ovu mapu, ali ne škodi da ponovim:

dscf4212.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dapace, bas ti hvala za ovu mapu. Ispostavilo se da cemo ostati celih 10 dana, pa ih valja sadrzajno ispuniti. Predpostavljam da turisticka organizacija tamo moze da mi da jos neke korisne informacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, a osim njih i dosta turističkih agencija nudi izlete pa i tu možete dobiti neke ideje.

Ja još predlažem Mokru goru i Drvengrad, vožnju Šarganskom osmicom i posetu Višegradu. Ništa od toga nije Zlatibor, ali je taj kraj predivan i bilo bi šteta ne provozati se do tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Cvrčo! :)

Samo da mahnem sa Zlatibora i prijavim da smo juce proveli fenomenalan dan obilazeci (ovim redosledom) Stopica pecinu, Sirogojno i vodopad Gostilje.

Danas po podne cemo otici na Tornik i priustiti si panoramsko razgledanje zicarom. Sad sam nasla na netu da je cena karte za pojedinacnu voznju za odrasle 340 din. ako nekoga zanima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

svi obozavaju komplet lepinju ...jedino sam ja narucila uzela jedan zalogaj i dala decku....

jaooo Zlatiborrr...... bila sam tacno pre 8 meseci :D jedva cekam zimu da odemo opet .....

mada kazu da je mnogo lepo i leti al nikako da se iskombinujem da ode :S :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Vrtirepić! Uživajte i u ostatku boravka na Zlatiboru, a kada nađete vremena postavite i neke sličice sa mesta koja ste obišli.

Zanimljivo mi je to panoramsko razgledanje žičarom, čini mi se da to u moje vreme nije bilo. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Cvrčo, hocemo :) Zezancija mi je da saljem slike s moba, a i jedine bez nas su sumske jagode, cvetici i leptirici :)

Restoran u podnozju za sad sluzi samo pica (kuvarica im je bolesna :/), a gore radi samo ona dalja krcmica (isto samo kao kafic), ali je iz zvucnika toliko trestao neki narodnjak da smo mi odlucili da nije bezbedno prilaziti blize od 50 m.

Elem, svi koji planirate duze zadrzavanje gore ili krenite siti ili ponesite nesto od hrane.

Takodje, imajte u vidu da je gore, kao i na samoj zicari, prohladno, tako da ne krecite letnje obuceni. Mi smo imali dukseve, ali smo bili u sortsevima, pa nam je bilo bas hladno po nogama.

Za one koji su ljubitelji pecanja tu, na putu za Tornik je Ribnicko jezero. Izgleda prelepo, ali da znate da nema nikakvih komercijalnih sadrzaja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jutros smo posle dorucka krenuli da vidimo Vodice i reku Rzav isplaniravsi da u tamosnjem restoranu hotela Lovac popijemo kafu, ali avaj. Hotel ne radi. Krajolik Vodica je prijatan za oci, ali kako nigde nismo videli zgodnu stazu za setnju uz Rzav, resismo da se uputimo ka prirodnom mostu Prerast i crkvi-brvnari Dobroselici koji su u neposrednoj blizini. Kolima smo otisli do Prerasta koji je zaista zanimljiv rezultat prirodnih desavanja, a odatle smo peske makadamom stigli do crkve-brvnare. Put obiluje lepim vidicima i dug je oko 1,3 km (hvala modernim tehnologijama), a crkvica je posvecena proroku Iliji, ima vrlo stare ikone i rucno radjen ikonostas. Nismo zatekli nikoga, a i nekolicina okolnih kuca nije odisala bogznakakvom zivoscu.

Sve u svemu-lepa prepodnevna setnja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka