dagava

Zlatibor - sta sve obici

177 poruka u ovoj temi

Sto se tice samog Zlatibora,nije lose mada moze biti i bolje,malo mi je prenabudzen,ljudi i nisu tako ljubazni,tj.oni koji tamo zive,sto se tice okoline,o.k je mada bi mogli malo da se potrude da malo jos srede,taj takozvani centar!!Etno selo Sirogojno mi se uopste ne svidja,put do tamo je pun krivina,3 kuce opremljene,ima da se dosta obilazi,da ne zaboravim,ako vam slucajno prigusti :wacko: ,i trabate toalet,pitajte najneljubaznije osoblje tamo :angry: ,ili idite u sumarak pa sta vam bog da, ;) ,i pazite da vas slucajno neko ne posmatraaa :wacko::wacko::wacko:.....utisak o Etno selu je bljak :blink:......jedino sto mi je tamo dobro je domaca pita zeljnica i domace kiselo mleko,koje obavezno probajte,EKSTRA JE :rolleyes::rolleyes::rolleyes: !!!Inace na Zlatiboru sam bila prosle godine,trebala bih i ove....ko zna mozda se nesto promenulo od prosle godine,mada cisto sumnjam!! :unsure: !

Uglavnom ko dodje na Zlatibor obavezno neka ode na Taru,oko 30-40minuta voznje,usput neka vidi kucu proroka Tarabica,provozati se sa cuvenim Cirom po Sarganskoj Osmici.....po mom ukusu prava planina za ODMOR :rolleyes::rolleyes::rolleyes: i toplo je preporucujem svima!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da ne zaboravim,ako vam slucajno prigusti :wacko: ,i trabate toalet,pitajte najneljubaznije osoblje tamo :angry: ,ili idite u sumarak pa sta vam bog da,

Ne znam gde si ti bila, ali u Sirogojnu ima jedna kafana gde zaista imaju divnu zeljanicu i jedan od NAJCISTIJIH WC-a. Kad udjes unutra cuje se nesto kao SSSS i oseti se lep miris. Okretala sam se da vidim sta je to, kad ono namesteno da kad otvoris vrata prsne onaj sprej....Ovo stvarno nigde nisam dozivela....Sve extra cisto, da cistije ne moze biti...

E sad, jedino ako nisu za 2 godine koliko nisam tamo bila sve unistili....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste čuli za pećinu Kađenicu? Verujemo da mnogi od vas nisu, a ona se nalazi ...

Srpska sveta gora

Kada se od Čačka krene ka Užicu, prođe Klisura i Ovčar banja(sada kroz tunel), ubrzo se stiže i do starog železničkog mosta preko Zapadne Morave. Nekada je preko njega „tutnjao“ popularni „ćira“, prelazilo se traktorom i zapregama, ali ga je danas teško preći i pešice. Drvena gazišta su vremenom istrulila, pa je potrebno puno pažnje i hrabrosti da bi se stiglo do suprotne obale. Otprilike ovde počinje i Ovčarsko-kablarska klisura, mesto koje zbog mnoštva pravoslavnih hramova nazivaju i Srpskom Svetom gorom. Bespuće i brojni useci, špilje i pećine, bile su nekada prirodna zaštita monasima i narodu u teškim vremenima. Nažalost, bilo je i dana kada se od zla ni u „mišjoj rupi“ nije moglo sakriti.

http://www.casopishorizont.com/kadjenica.html

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pećina na dva sprata

Uz samu Ibarsku magistralu, kod sela Zlakuse ispred Užica, pažnju prolaznika će privući Potpećka pećina. Iz daleka podseća na ogromnu potkovicu urezanu u kamenu liticu. Međutim, kada se priđe, shvatite da je, zapravo reč o dve pećine – jednoj iznad druge. Donja je nepristupačna, jer su njeni hodnici poplavljeni vodom. Reka Petnica, koja ponire negde ispod Drežničke gradine, ovde ponovo izlazi na svetlost dana i posle svega dva kilometra se uliva u Đetinju. U prošlosti je ova rečica korišćena za pokretanje kamena brojnih vodenica i jedne valjaonice, a kamen se iz njenog korita koristio kao građevinski materijal. Danas se voda Petnice koristi za brojne ribnjake gde caruje pastrmka. Može se kupiti, poneti, ali na licu mesta i probati. Obližnji restoran, koji je sačuvao izvornu lepotu ovdašnjeg građevinarstva, je pravo mesto za predah i opuštanje.

Gornja pećina, ili tavan kako je ovde nazivaju, je daleko zanimljivija. Da bi se do nje stiglo potrebno je, najpre, imati volju i dobru kondiciju. Strme stepenice, a izbrojali smo ih više od sedamsto, predstavlja pravi test izdržljivosti. Kao nagrada, sa svakim pređenim metrom, stiže i sve lepši pogled ka selu u podnožju...

Izmenjeno (tantal71)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Terzića avlija

Želite li da vidite kako je izgledalo nekadašnje seosko domaćinstvo u Srbiji – svratite u Zlakusu. U selu ispred same Potpećke pećine, 14 kilometara od Užica, otvorena je Terzića avlija, a u njoj je sabrano sve ono bez čega se nekada nije moglo – kuće, ambari, mlekari, bunar...

Etno park

Etno parkTerzića avlija u Zlakusi je otvoren nedaleko od centra sela, na jednom brežuljku, ispod same bukove šumice. Reč je o tipičnom seoskom domaćinstvu, koje čine dve stare srpske kuće od kojih je jedna stara sto godina, građena od nepečene cigle, sa krovom na četiri vode i pokrivena starim biber crepom. U jednoj se svakodnevno boravilo, a druga je služila za prijem i smeštaj gostiju. Istu namenu je zadržala i danas, a druga kuća je pretvorena u muzej u kome je prikupljeno sve ono što se nekada koristilo u svakodnevnom životu – od alata do dokumenata, rukopisa, starih novčanica, delova nameštaja i mnogo toga drugog...

Izmenjeno (tantal71)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam za Sarganku osmicu, Sirogojno, ali sta biste jos preporucili da se obidje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gostilje - vodopad.

Bilo je lepo i kupanje Kod komse.

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja bih da dodam neka podpitanja :D

1. sta moze da se obidje ako nisi motorizovan, znaci peske ili busem?

2. da li postoji bus iz zlatibora za mokru goru, ili mora preko uzica?

3. koje je radno vreme Drvengrada?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

postoje organizovani izleti,bar su postojali pre 2 godine kad sam ja isla. agencija se nalazi na autobuskoj stanici. imali smo prevoz minibusom i vodica, isli smo na Mokru goru i vozili se sarganskom osmicom. izlet je bio bas lepo organizovan i nije bio preterano skup.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isto. Agencija je bila neka drzavna, mozda "Raketa". Devojka koja je isla sa nama odlicna, stalno je pricala o kraju kroz koji prolazimo, onome sta cemo da vidimo.

Ona voda sa skoro pa rekordnim pH u svetu - kako se zove to mesto? Nesto me ne sluzi memorija danas...

Uglavnom, moze i sa Zlatibora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Manastir Uvac je jedinstven poduhvat zbog ne pristupacnosti terena ,Jokino vrelo,Stopica pecina ,sa ovim nabrojanim kompletira Zlatibor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...sa ovim nabrojanim kompletira Zlatibor.

Ne bez KOMPLET lepinje!

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno tako :D , a najbolja je kod Baje i Sopalovica

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Komplet lepinja je daleko losija kod Baje i Sopalovica od one u Uzicu al zaboravih ime,u centru je grada.Ipak su ta dvojica specijalisti za jagu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mmm,spomenuste komplet lepinju :D  Da,  u centru u Uzicu, i ja ne znam kako se zove.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka