cokoladica

Trebinje

117 poruka u ovoj temi

Privatni smestaj je oko 15 evra po osobi a hoteli su oko 66 za dvokrevetnu sobu ako je suditi po bookingu. Ostaje samo da se vidi kada je najbolje otici. Mislio sam polovinom februara za Sretenje i da napravim malu turu Mostar, Zitomislic, Raguza i Boka. Naravno, ne pada mi na pamet da idem u Du beogradskim tablica. Bilo je dovoljno sto su nas vredjali u lokalima. Istra je drugo ali uz duzno postovanje to i nije Hrvatska. Prisajednjena Brozovoj Jugoslaviji nekoliko godina po okoncanju drugog svetskog rata.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo malo informacija koga zanima Trebinje (idem svake godine bar 3-4 puta jer sam inace odatle). Preko BS Tursa iz Bgda imate povratnu kartu koja je trenutno oko 4800din ili nekih 80km. Idu svaki drugi dan (jedan mesec idu samo parnim danima a sledeci neparnim),polasci su ujutru i uvece. Ja licno vise volim nocu da putujem jer je dug put i lakse mi padne kad dobar deo prespavam :) Otprilike treba nekih 10-11h busom. Sto se smestaja tice koliko znam nema nesto puno njih koji izdaju sobe. Hotel Platani je u samom centru gradu, ispred hotela je najlepsa letnja basta cuvena naravno po platanima starim hiljadama godina koji prave izuzetan hlad. A oko vas su zidine Starog grada. Tu je i pijaca koja daje posebnu draz.Preko puta hotela su prelepi park i crkva. Hotel Leotar je takodje u centru, samo sto je on smesten na samoj reci (i nije bas fensi kao Platani). Od hotela do Starog grada deli vas samo jedan most. :) Sto se tice samog Starog grada, unutar bedema su uglavnom kafici,nekoliko butika,restorana i galeriija. Cene su smesne kafa je 1-1,5km, sokovi 2-2,5km, kolaci 2km, vocni kupovi 1-5km, pizza 8km itd. Sto se velikih marketa tice, Interex i Market 99. Market 99 se nalazi na samom mostu u centru grada. U prizemlju marketa se nalazi buvljak zatim na spratu je market i na krajnjem spratu nekoliko butika i odlican kafe/restoran. Cene su naravno smesne. Pogled na reku neprocenjiv :) Interex se nalazi na izlazu iz grada, ali ni to nije daleko (iako tako zvuci :)) ) Od centra grada do Interexa ima nekih 10min lagane setnje. Uostalom u Trebinju je sve blizu. :)

Naravno ono sto se mora videti u Trebinju je Hercegovacka Gracanica, gde je prebaceno telo Jovana Ducica. Sam kompleks se sastoji od crkve, otvorenog amfiteatra, galerije i kafica. Sam pogled na grad odatle je neopisiv! A sve je toliko lepo uredjeno.. Dotle mozete otici taxijem koji vas nece izaci vise od 5km.

Ono sto svakako treba videti je i cuveni manastir Tvrdos koji takodje ima i svoju vinariju koju je moguce obici.

Dubrovnik je udaljen svega pola sata (ima autobus iz Trebinja, leti ide svaki dan..ne znam zimi), Herceg Novi je takodje jako blizu i dobar je put (nov) Autom je nekih 40ak minuta. Placa se eco taxa 3eur pri ulasku i pri izlasku.

Ja bih vam licno preporucila i da obidjete Bilecko jezero (na putu ka Bileci) nije daleko a jako je lepo.. Moram da napomenem da nije poput jezera kod nas, dakle nije izgradjeno i sl. Ali stvarno je prelepo.

Moja topla preporuka je da u Trebinje idete leti jer je to najbolje vreme da osetite dusu tog grada a i dobrotu ljudi. Zimi je druga prica jer nema omladine (odu na fakultete) pa deluje prazan grad..

Izmenjeno (PosaMari)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da idem krajem septembra i da obidjem Dubrovnik, Mostar i Boku. Ne znam kakav je put do Mostara i da li postoje redovne linije autobusa ka ovom gradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoje redovne linije za sve gradove R.Srpske ali ne mogu ti reci tacnu cenu jer ih nisam nikad koristila (uvek sam isla kolima). Za to je najbolje da se raspitas kad dodjes u Trebinje, kod samih prevoznika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Platani izgledaju fantastično za male pare.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ici cu do Trebinja ovo leto, a htela bih da skoknem do Dubrovnika na jedan dan.

Da li je neko isao autobusom do Dubrovnika na jedan dan i da li je moguce to izvesti iz Trebinja?

Videla sam red voznje iz Trebinja je polazak u 10 h, a uz Dubrovnika povratak u 14.30h, sto znaci da bih imala maksimum 3 sata za setnju po Dubrovniku. Ne bih se usudila kolima, iako bi to bilo najbolja varijanta, a ako je neko isao kolima, molim za preporuku neku sigurnu garazu u Dubrovniku :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kada smo mi bili prosle godine nije bilo tog busa do Dubrovnika iako smo videli da po redu voznje ga ima... postoji opcija da se ode taxi-jem ako me secanje sluzi bilo je oko 40eur... na kraju smo otisli kolima zbog pica koje su bile aktivne u tom periodu -1 maj prosle godine, misljenja su bila podeljena da li je pametno ili ne, ali... otisli smo i nikakvih problema nismo imali ali smo se opredelili za podzemnu garazu u blizini starog grada. Pa smo peske otisli do istog. Mislim da je cena bila 7kn a nama je podzemna garaza izgledala kao bolje resenje. U starom gradu ti se svi obracaju na engleskom jeziku ;) ali niko nam nije pravio problema i kada smo pitali na srpskom. Jedino na hrvatskoj granici od Trebinja do Dubrovnika devojka je imala drzak ton ali iskuliras pitanja su bila manje vise uobicajena gde idete koliko ostajete koliko novca nosite i pokazite mi novac, nismo se u trenutku setili bili smo iskreno zbunjeni i poceli da joj pokazujemo isti, a trebali smo joj pokazati kartice i reci to je nas novac ...ali za sledeci put znamo :hahaha: . Mislim da nema razloga panici

posto je bio 1-2 maj guzva je bila veca pa je savet bio da ides ranije zbog sunca koje przi...

meni je Trebinje ostalo u lepom secanju a ljudi su preljubazni samo smo mi imali jako malo vremena...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili za vikend u Trebinju. Smešteni smo bili u hotelu IN i ne mogu reći da je in. Loša hrana, svakog dana isti doručak: viršla, 2 jaja na oko, malo sira i nekog parizera. Sok iz kesice, čaj, kafa i mleko kao piće. Večera je sasvim loša i morali smo ići u grad na ćevape. Najbolji su u Ćevabdžinici u starom gradu. Lepinja s 5 ćevapa je samo 2km. Uopšte cene u Trebinju su pristupačne i prilično je jeftino. Pijacu obavezno obići kao i Gračanicu. Pogled na grad, mir, tišina i vazduh prosto opijaju :)

Išli smo taksijem u Dubrovnik. Platili smo 5,5 evra po osobi i čekanju od 3 sata. Nikako ne treba propustiti priliku da se vidi biser Jadrana :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji aparat koristiš?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Canon Eos 450D sa Fisheye objektivom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolika je cijena aparata (može i putem privatne poruke) i ako ti nije problem da mi pojasniš koja je fora sa fisheye objektivom, pošto se ne razumijem. Je li to dio aparata ili se kupuje kao dodatak? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo odgovora mada nije za ovu temu. Na Opstoj diskusiji postoji posebna tema o fotografijama i foto aparatima.

Objektiv, poseban, u prevodu riblje oko. Najjednostavnije ga je uporediti sa sirokougaonom spijunkom koja se ugradjije na ulaznim vratima stana.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bančilo, radio sam slične slike ali na običnom objektivu 28. Reci mi samo koliko si povećavao exp na slikama 1, 4 i 5 koje su rađene po dnevnom svetlu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Trebinju obavezno Manastir Tvrdos (vinarija) kao i Vukoje vinarija, mislim da tura sa degustacijom vina i zakuskom kosta smesnih 10ak eur..a to je nesto sto ne treba propustiti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka