role

PEFKARI

364 poruke u ovoj temi

Ali zato plaza ispred...tuga. Dzaba lezaljke ukljucene u cenu kad su na stenama i u tom delu je skoro pa nemoguce uci u vodu od kamencuga i stena!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja cu ponovoiti da smo bili dva leta sa malom decom...i to bas malom... Ima stena ali pored plaze. Plaza ispred kuce je sljunkovita i ulazak u vodu takodje. Plaza je potpuno prirodna i naravno ima i po koja stena, ali sasvi, je bezbedno i ni malo ne smeta za brckanje i uzivanje. Ali kako ko voli...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 9/24/2016 at 15:51, putnik srećko je rekao/la:

Cene koje spominješ su ove godine bile samo puste želje nas zaljubljenika u Tasos.

Ove godine cene su veće, a verovatno se u narednim godinama neće smanjivati zbog loše bezbedonosne situacije u muslimanskim zemljama. Naprotiv! Mislim da će sledeće godine biti još veće. 

Ko je bio ove godine na Tasosu mogao je da primeti veliki broj turskih turista, koji su u severnom i istočnom delu ostrva bili u većini. To je dodatni signal vlasnicima smeštaja da mogu cene najma da idu gore, što im neće teško pasti.

Da ne ispadne da mračim, svako ko je zainteresovan može već danas da pošalje upit za leto 2017. godine.

Recimo 1/2 studio sa pogledom na more, za period početak jula. Da ne bude predsezona, a ni glavna sezona.

Bojim se da u odgovoru na upit, cena neće biti manja od 60 E, što je za tako maleni studio, za moj džep prevelika cena. Tačno je da je studio lepo opremljen i da ima pogled na more, ali što je mnogo, mnogo je.

2 Bed Studio, sea view
Kapacitet: 2 odraslih
Od Do Cena
01.05 31.05 € 50,00
01.06 20.06 € 55,00
21.06 30.06 € 60,00
01.07 25.07 € 65,00
26.07 25.08 € 80,00
26.08 10.09 € 65,00
11.09 30.09 € 55,00

Cene su malo veće za one koji imaju malu decu.

2 Bed Studio, sea view (2+1)
Kapacitet: 2 odraslih 1 dete
Od Do Cena
01.05 31.05 € 55,00
01.06 20.06 € 60,00
21.06 30.06 € 65,00
01.07 25.07 € 70,00
26.07 25.08 € 85,00
26.08 10.09 € 70,00
11.09 30.09 € 60,00
Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pefkari je minijaturno mesto blizu Potosa. Ima hotel Aleksandra  sa prelepim dvoristem i veliku plazu.Ko voli odlicno. Na desnom kraju posle kamp naselja iza brda ima lepu uvalu. Meni je bila omiljena. Potos je blizu i moze peske. Ja sam bila smestena u Potosu i svaki dan isla u Pefkari zbog one uvale. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima :cvetak:

Evo da pitam i ovde,posto je mesto u kom je smestaj.

Da li neko zna nesto o Ekton Haus? 

Hvala unapred! :thankyou2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na netu piše da je nov smeštaj, pa je pitanje da li je iko bio u smeštaju i da li ti može pomoći.

Na slikama kuća deluje solidno.

Parking je obezbeđen u dvorištu, što je u ovom delu Tasosa prednost. Terase su okrenute suprotno od magistrale, što smanjuje buku, pogotovo što kuća nije na samoj magistrali, nego je od nje odvojena većim dvorištem.

Ja volim da letujem u novim kućama (a ko ne voli? :D), zato što su dušeci novi i verovatno udobni za spavanje. Sve ostalo mogu da progledam kroz prste.

Meni se ne dopada pogled sa terase na krov hotela Tasos, a najveće zamerke imam na "orman" koji do sad nigde nisam imao prilike da vidim. Ušrafljena U šipka na zid sa par vešalica i par otvorenih polica i sve to tik do kuhinje??? Ima studija gde je "orman" malo dalje od kuhinje, ali i dalje otvoren, a garderoba na izvolte mirisima za dušu i gušu. Imate dva izbora. Ili da stvari ostanu u koferu sve vreme letovanja ili da kuhinju ne koristite.

Vi definitivno ne bi smeli da nosite sarmu na letovanje.  :D

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Na netu piše da je nov smeštaj, pa je pitanje da li je iko bio u smeštaju i da li ti može pomoći.

Na slikama kuća deluje solidno.

Parking je obezbeđen u dvorištu, što je u ovom delu Tasosa prednost. Terase su okrenute suprotno od magistrale, što smanjuje buku, pogotovo što kuća nije na samoj magistrali, nego je od nje odvojena većim dvorištem.

Ja volim da letujem u novim kućama (a ko ne voli? :D), zato što su dušeci novi i verovatno udobni za spavanje. Sve ostalo mogu da progledam kroz prste.

Meni se ne dopada pogled sa terase na krov hotela Tasos, a najveće zamerke imam na "orman" koji do sad nigde nisam imao prilike da vidim. Ušrafljena U šipka na zid sa par vešalica i par otvorenih polica i sve to tik do kuhinje??? Ima studija gde je "orman" malo dalje od kuhinje, ali i dalje otvoren, a garderoba na izvolte mirisima za dušu i gušu. Imate dva izbora. Ili da stvari ostanu u koferu sve vreme letovanja ili da kuhinju ne koristite.

Vi definitivno ne bi smeli da nosite sarmu na letovanje.  :D

Videla sam na Nikani da je nov tj od pr god mislim, pa reko da pitam ako je neko sl bio,bas zbog tog pogleda sa terase, i da li je tisina i mir i da li su sve sobe/studii/app renovirani? Svidja mi se taj vintage fazon. Ne smeta mi to sa ofingerima i policama pa cak ni taj stari orman :) a sto se kuhinje tice ne mislimo nista ozbiljno kuvati da zamirise soba i komsiluk, nego ako i budemo bice nesto lagano na mirisu :D

Iz ranijih postova sam stekla utisak da u Pefkariku nema saobracajne guzve i gungule po ulici, da je nekako opusteniji od Potosa i da je za one koji hoce da mir i tisinu a opet da ima neki sadrzaj. 

Gresim li? Nekam me neko ispravi 

U svakom slucaju ako izaberem Ekton, detaljno cu preneti utiske:cvetak:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Pefkariju nema saobraćajne gužve, ali se "vaša kuća" nalazi na magistrali, gde ipak ima dosta saobraćaja, pogotovo u sezoni. 

Ako si mislila na ulicu pored mora, u samom mestu, onda si u pravu. Tu se pre može prošetati, nego u Potosu. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da mislila sam na ulicu pored mora ,generalno citavo to "mesto", ne na smestaj.

Hvala ti na svim info!

Javljam se svakako posle da prenesem utiske :thankyou2:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Saobracaja bas i nema u Pefkariju, ali se bas i nema gde prosetati. S kraja na kraj Pefkarija stignete za 2 minuta. A sto se sadrzaja tice, sem restorana i jedne nazovi prodavnice nema niceg vise. Idealno za miran i opusten odmor. A ako se uzelite guzve, ocas posla ste u Potosu. A i Limenarija nije daleko.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tačno tako. Pefkari je mali i brzo dosadi.

U Potos , koji je blizu treba ići zbog nabavke i eventualno nekog šopinga (?), a zbog šetnje ne.

Šetalište u Potosu (ništa veće od onog u Pefkariju) je postojalo pre mnogo godina, Onda su se kafići i restorani raširili kao poplava i svojim baštama uzurpirali celo šetalište. Ko voli da ga guraju i muvaju, ili mu to ne smeta, onda može da "šeta" između stolova i stolica na šetalištu ili po par uskih ulica.

Lepa šetnja je moguća uređenom stazom od Pefkarija do Limenarije, kao i po šetalištu same Limenarije.

Izmenjeno (putnik srećko)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam! :cvetak:Tacno tako sam i pretpostavila da je! Mi to volimo. Jos da rezervisemo ;) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da li u Pefkariju postoji uopšte ulica?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Marijana123

Taj "orman" jedino postoji u studijima koji nemaju dodatni ležaj. Ako vam treba dodatni ležaj (tj. veći studio) taj prostor je na uštrb "ormana".

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

A da li u Pefkariju postoji uopšte ulica?

Postoji.

Pogled od hotela Tasos ka Limenariji.

https://goo.gl/maps/TnZrAVYX4Hp

Klikom na strelicu, možete proći celu ulicu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka