role

PEFKARI

364 poruke u ovoj temi

Od tog naplaćivanja za svaku ogrebotinu na autu koji iznajmiš, ćeš se obezbediti tako što ćeš ga pregledati pre uzimanja, ukazati izdavaocu na sve uočene nedostatke i što ćeš birati rent a car agenciju koja osigurava vozila.

U Potosu ima više rent a car agencija, a u Pefkariju nijedna. Ipak, Potos je na svega 800 metara, te to nije problem.

Putevi na Tasosu su uglavnom OK, čak i do sela u unutrašnjosti, ali znaju da budu puni uzbrdica, krivina, nizbrdica...jer u središtu ostrva postoji brdovito-planinski deo, te je navedeno uobičajena stvar za takve predele.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

molio bih još par informacija. Ako neko zna ili je već uzimao u Potosu kola od rent a car agencije pa da mi preporuči. Ili u Pefkariju pošto tamo idemo ako u opšte postoji nešto u Pefkariju. Naslušao sam se svakakvih priča , da hoće da naplate i ogrebotinu koja je već bila na kolima i sl. Predpostavljam da to nije tačno ali ipak ako neko ima iskustva neka napiše. E da, šta nam je bolje: automobil ili motor. Nismo nešto napaljeni da obilazimo celo ostrvo u krug nego ono, malo levo, malo desno. Koliko su uopšte udaljena sela u unutrašnjosti ostrva, kakvi su putevi i sl. Kontam da neće biti neke gužve na putevima pošto idemo 12. juna. Malo sam se zapisao...:D

Za Tasos ne znam,ali imam neprijatno iskustvo sa Krfa od pre 2 godine.Naime,iznajmili smo skuter 10 dana,sa navodnim kompletnim osiguranjem....Drugi dan smo skuter nasli odguran sa mesta gde smo ga parkirali,oboren na sred puta.U agenciji su nam oprostili ogrebotine,rekavsi da je to redovna pojava,da to rade italijani kada se vracaju nocu pijani.Mi zgrozeni,ipak ,zahvalili ljubaznom osoblju.Poslednji dan nasli motor bez retrovizora,otisli da se razduzimo,momak nam naplati 20 e retrovizor,uz obrazlozenje da to nije pokriveno osiguranjem.Vrhunac je bio sto smo se raspravljali zucno,a on je naprasno zaboravio engleski koji je do tada super govorio i pokazivao nam ugovor koji je bio na grckom....Platismo,a u povratku u avionu,cujemo da se to i drugima desavalo i da kruzi prica da sam gazda nocu skida retrovizore.E sad,da li je tako ili ne ?Nije vazno,i dalje obozavam grcku,ali ovaj put svojim kolima...P.S.vidimo se 12.6.u Pefkariu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, pa nekako ćemo im doakati, "Litsa" bi trebalo da ima svoj parking pa ćemo se nekako snaći. Sakrićemo auto u žbunje:kez:

Hvala lepo na informacijama. Pozdrav!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponesite svakom po bicikl, kao što smo mi uradili 2000. godine i neće vas boleti glava, a i zdravije je :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma palo je i meni na pamet, i ovako vozim bicikli 20-30 km dnevno al krećemo iz Beograda pa bi morali rano da krenemo iz Novog Sada.:D

Idemo busom pa ne verujem da bi nam dali da ih utovarimo.

Ili možda i bi???:hehe:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje molim sveze informacije po povratku,jer idem u Ka pa hi 12.6.smajl.jpg

obecavam...a nadam se da cemo uskoro saznati i kakvo se vrema moze ocekivati jer su me malo isprepadali da ume da bude bas hladno....ljutko.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jedne godine sam bila 20.maja,bilo je lepse vreme nego smeni od 10.6.Izgleda da pravila nema,samo treba da budemo srecne ruke da ne pada kisa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može samo more da bude hladno, ali ne i vazduh.

Inače, mi smo bicikle natovarili u bus, spakovane u kutije, kao za prodaju :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma palo je i meni na pamet, i ovako vozim bicikli 20-30 km dnevno al krećemo iz Beograda pa bi morali rano da krenemo iz Novog Sada.:D

Idemo busom pa ne verujem da bi nam dali da ih utovarimo.

Ili možda i bi???:hehe:

Dozvolice vam...samo im to na vreme najavite, kako bi bili i vodja puta i vozaci upoznati da nigde ne putujete bez bicikla...

ukoliko nemate neke preterane potrebe da kruzite oko ostrva...vec 10 -15 km levo i desno od pefkarija...bicikli su vam prava stvar...pogotovo ako sam shvatio sto idete u junu i tada nema neke velike vrucine...

E sada ako imak zelite i na drugu stranu ostrva...onda svakako uzmite auto...ipak oko ostrva ima 80 ak km...i na motoru je samo jednom zabavno...kasnije je to napor...zbog toga su ti bar po meni kola resenje...ili kombinuj...bicikle...a na tri dana uzmes auto, i obidjes sve ono sto je dalje...

pozdrav

Mirko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suprug i ja smo 2001. u septembru, u Paraliji, biciklom obišli pojas u krugu od 50-setak kilometara. Vozili smo čak i do podnožja Olimpa i arheološkog nalazišta Dion. Bilo je hladnjikavo za kupanje, al' za vožnju i obilaske idealno :).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dozvolice vam...samo im to na vreme najavite, kako bi bili i vodja puta i vozaci upoznati da nigde ne putujete bez bicikla...

ukoliko nemate neke preterane potrebe da kruzite oko ostrva...vec 10 -15 km levo i desno od pefkarija...bicikli su vam prava stvar...pogotovo ako sam shvatio sto idete u junu i tada nema neke velike vrucine...

E sada ako imak zelite i na drugu stranu ostrva...onda svakako uzmite auto...ipak oko ostrva ima 80 ak km...i na motoru je samo jednom zabavno...kasnije je to napor...zbog toga su ti bar po meni kola resenje...ili kombinuj...bicikle...a na tri dana uzmes auto, i obidjes sve ono sto je dalje...

pozdrav

Mirko

Preveliko nam je cimanje jer i za bg dolazimo busom a i upravo sam skontao da ženin brat ide u istom terminu u Pefkari . Čovek ima džip tako da je problem rešen koliko god da nam se obilazi. Plus za kraće ture do plaža motorić pa ćemo napraviti neki pos'o.:D. Hvala za savet svakako!

Pozdrav

Nemanja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!!! Kaži ti nama ko to deli nagradna putovanja na Tasos, a nas zaobilazi?

ovo su dolelili vlasnici tog hetela..na promociji o Tasosu su delili koga izvuku iz sesira..i izvukli mog muza..smajl.jpg to mu je prva nagrada u zivotustidljivko.jpg osim mene

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biće lepo vreme krajem maja. Temperatura vazduha sigurno dovoljna, sunčano, jedino još more može da bude hladno.

Mi cemo eto otvoriti sezonu na Tasosu ove godinebiggrin.jpg

utisci obavezno kada se vratimo..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo u KA-PA-HI 25.maja i nisam skontala nigde na forumu kakvo vreme bude u maju...

to je neko nagradno putovanje koje ce nam posluziti za obilazak ostrva natenane... plezko.jpg utiske po povratku sa Tasosa

Moj taja je dole od 23. maja. Želim i njemu i vama da vam bude lepo i toplo, kao u top sezoni :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi cemo eto otvoriti sezonu na Tasosu ove godine:D

utisci obavezno kada se vratimo..

Izvinjavam se sto smetam, ali malo ste zakasnili! ;) Sezona je vec otvorena, a mozda se sretnemo i kada vi budete tamo! :D O utiscima citajte na temi "Tasos-ostrvo koje se voli"..ovo mi je bio najraniji odlazak na more u zivotu (ako ne racunam posetu Trstu!)...bili smo prvi nasi gosti, ali ne i stvarno prvi ! :) Pre nas su vec stigli neki! Treba doziveti ostrvo u prolece! Jedino od "plaziranja" nije bilo nista! Moglo se suncati, ali nismo imali vremena od druzenja i zujanja! :srce:

Moj taja je dole od 23. maja. Želim i njemu i vama da vam bude lepo i toplo, kao u top sezoni :).

Mozda i njega sretnem! ;) Mirka, daj podatke i slike da razmenimo! :plesko:
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka