kid i dik

PARIZ u svojoj reziji

435 poruka u ovoj temi

Da sam na vašem mestu - ozbiljno bih uzeo u obzir varijantu iznajmljivanja stana na 10 ili 14 dana...i celokupnu organizaciju boravka i puta imao u svojim rukama.

Puna sloboda, nikakve ili/ili dileme...dana dovoljno i za posetu Versaju, nekom od dvoraca, možda i Mont Saint Michelle...a finansijski jako isplativo ako ide vas više i recimo najveći deo ishrane obavljate tamo u stanu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pariz u sopstvenoj režiji je prava stvar. Za Pariz

Vam ne treba vodič u bukvalnom smislu. Organizujte se (zavisno od vremena boravka) šta ćete obići u tom periodu.

U tome može da vam pomogne knjžica vodič PARIZ TOP 10, koje ima u svakoj malo bolje snabdevenoj knjižari. To bi mogao da bude prvi korak u vašoj organizaciji.

Drugi korak prikupljanje informacija o mestima u Parizu koja su Vas posebno zaintrigirala.

Neka mesta jednostavno ne smeju da se propuste.

Naravno prvo treba da odlučite gde ćete se smestiti (zavisi od budžeta).

http://www.trivago.rs/brescia-45580, ovo je koristan sajt, na kome možete pronaći smeštaj po vašoj želji (hotel,hostel, stan ) i to na lokaciji u Parizu koja Vam odgovara i naravno po ceni koju dozvoljava vaš budžet.

Zatim evo korisnog linka: http://www.mapquest.com/- na kom ćete pronaći mapu Pariza

Zatim link za mapu pariskog metroa:

http://www.amadeus.n...ps/en/index.htm

Srećno za put u samostalnoj režiji, ako Vam treba odgovor na još neko pitanje, tu smo.

Pozdrav!

Izmenjeno (Dubravka25)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav za sve!!!

Samo jedno pitanje....tj.mala pomoc:koji je prevoz preporucujete do Pariza? blush.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanima koji prevoz preporucujete do Pariza...Naime,cula sam da je povratna karta busom 150 eura...za avionske karte sam malo googlala i nasla neke za kraj jula 240 eura povratana...A cene voznih karata nikako da nadjem...Sta vi preporucujete,ipak idem sa sestrom pa se sve monozi sa dva. Autobus mi je bas naporan...Kakva je ta Interrail karta? Hvala

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Budimpeste vozom ili do Temisvara, a odatle nadji neki low cost let, www.momondo.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanima koji prevoz preporucujete do Pariza...Naime,cula sam da je povratna karta busom 150 eura...za avionske karte sam malo googlala i nasla neke za kraj jula 240 eura povratana...A cene voznih karata nikako da nadjem...Sta vi preporucujete,ipak idem sa sestrom pa se sve monozi sa dva. Autobus mi je bas naporan...Kakva je ta Interrail karta? Hvala

Iz Temisvara, Wizzair-om.

Izmenjeno (andrej26)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala punooooo!!!!!!srce.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo supruga i ja u oktobru u Pariz na par dana pa mi trebaju saveti za SVE (smestaj, ali nesto ne preskupo npr 3*) i SVE ostalo.,smajl.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa recimo hoteli Ibis...nisu skupi, ima ih na nekoliko lokacija...više nego ok, čak i ne uzimajući u obzir činjenicu da ćete najmanje tamo da boravite. Doručak odličan...

A što se onog SVEGA tiče...hm.

Par dana u smislu DVA ILI NEKOLIKO?

I šta vas zanima da vidite?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja smo u februaru bili u hotelu Marmotel etoile kod Trijumfalne kapije i bilo nam je prelepo. Mali hotelcic s dve zvezdice, ali cist i na dobroj lokaciji (mada sad kad bih isao gledao bih hotele u Latinskoj cetvrti posto mi je ona najlepsa) i sta je jos dobro imate direktan bus od aerodruma do Trijumfalne kapije koja je manje od 100m udaljena od hotela pa vam ne treba taxi ili smaranje s RER-om.

Mi smo hotel rezervisali preko Travelhousa, ali ako to uradite sami preko neta(booking.com) ustedecete nekih 60 evra koliko inace agencija naplacuje uslugu.

Ne bih savetovao hotele van ili oko perifika, mada se s metroom svuda prilicno brzo stize.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa recimo hoteli Ibis...nisu skupi, ima ih na nekoliko lokacija...više nego ok, čak i ne uzimajući u obzir činjenicu da ćete najmanje tamo da boravite. Doručak odličan...

A što se onog SVEGA tiče...hm.

Par dana u smislu DVA ILI NEKOLIKO?

I šta vas zanima da vidite?

Mislili smo 5 noci, a rezervisao sam i avion. Iskreno nisam mnogo lud za svim mogucim muzejima tamo. Volim da pesacim po gradu u kome sam sa osetim duh tog grada, ljude, hranu i da obidjem 10-ak najvecih znamenitisti. Usput kupimo po nesto i to je to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja smo u februaru bili u hotelu Marmotel etoile kod Trijumfalne kapije i bilo nam je prelepo. Mali hotelcic s dve zvezdice, ali cist i na dobroj lokaciji (mada sad kad bih isao gledao bih hotele u Latinskoj cetvrti posto mi je ona najlepsa) i sta je jos dobro imate direktan bus od aerodruma do Trijumfalne kapije koja je manje od 100m udaljena od hotela pa vam ne treba taxi ili smaranje s RER-om.

Mi smo hotel rezervisali preko Travelhousa, ali ako to uradite sami preko neta(booking.com) ustedecete nekih 60 evra koliko inace agencija naplacuje uslugu.

Ne bih savetovao hotele van ili oko perifika, mada se s metroom svuda prilicno brzo stize.

U kom kraju je bio vas hotel i sta savetujete u kom delu grada da bude hotel, a da sam blizu svega, ako je to moguce ili bar vecine znamenitosti, a i da mozemo uvece mirno da setamo gradom. Inace uvek idemo svuda preko bookinga, nego ipak volim savete ljudi koji znaju i koji su bili.

Izmenjeno (andrej26)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa kao sto rekoh hotel je bas kod Trijumfalne kapije, to ti je 8. arrondissement, tu ti je avenija Champs-Elysees u kojoj nemoj nista kupovati jer su cene nenormalno vece nego u ostalim delovima Pariza. Blizu je i Trocadero i Ajfelova kula. Mi smo svuda isli peske sto ti iz sveg srca preporucujem jer vidis mnogo vise od planiranih obilazaka znamenitosti(lepih crkvi ima na svakom koraku).

Ako vec mozes da biras i prijustis gledaj hotele u 1,2,4,5 i 6. arrondissement-u, odatle mozes do svih znamenitosti stici peske i bez upotrebe metroa. Meni je generalno leva obala Sene(juzniji deo) bila mnogo prijatnija, ali to je samo moje misljenje. Vec sam dosadan, ali ponovicu poslednji put, Latinska cetvrt je meni bila najlepse iznenadjenje pogotovo nocu. Puna je studenata i restorana svih mogucih kuhinja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se u Parizu sve najvece znamenitosti nalaze najdalje do 8 arrondissementa ili ima stvari koje treba videti i izvan tog, ako sam dobro razumeo centralnog dela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Montmartre i Sacre-Coeur ti je naprimer u 18. arrondissementu a groblje Pere Lachaise u 11. ako se ne varam. Imas puno stvari van strogog centra(ako se pod centrom smatra Louvre i Notre Dame sa okolinom) koje ti mogu biti zanimljive. Ja ti mogu napisati sta je meni bilo zanimljivo, ali dobro se spremite jer vam je 5 dana zaista malo da biste videli sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka