kid i dik

PARIZ u svojoj reziji

435 poruka u ovoj temi

Trebala bih pocetkom septembra da odem u Pariz na 5-6 dana. Da li neko ima iskustva sa smestajem, prevozom?

Odgovarao bi mi neki jeftiniji hotel koliko toliko pristojan

(smestaj 60-70 evra za 2 osobe).

Sto se tice puta, da li je autobus najpovoljnija varijanta ili postoji neka kombinacija za avio karte?

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cudi me da ti niko nije odgovorio.

Kako si organizovala svoj put?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sada je već verovatno kasno, ali evo:

www.paris35.com - jeftini hoteli u Parizu koji odgovaraju tvom budžetu (naravno, tu je uvek dobri/stari www.hostelworld.com sa svojom listom jef. hotela)

www.homelidays.com - iznajmljivanje stanova u Parizu (a i šire, dosta šire). jedan mali stančić te može izaći dosta jeftinije od hotela.

Prevoz, jeftin: bus do budapest, pa onda ili wizzair ili skyeurope. Eventualno germanwings do Kelna, pa onda presedanje za pariz.

Sve je bolje od busa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Mislim da ovaj svoj post sa opstim savetima iz njega - traba da postavis u neku vidljiviju temu, generalnu diskusiju.

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kome treba umeće da ih pronađe, bez da ih ja postavim na vidljivije mesto.

avaj, ljudi više vole agencije, te ih ovakve stvari ne interesuju.

vole da su okruženi Srbima oko sebe i u inostranstvu (mislim na agencijska putovanja).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas vrlo cudna razmisljanja, vec si nekoliko slicnih odgovora imao, kao sto je i ovaj koji citiram.

Slazem se sa tobom da je bolje putovati u sopstvenoj organizaciji. Ono sto je meni problem je uglavnom da nadjem istomisljenike mojih ideja i zamisli koji bi putovali samnom. Posto sam prinudjena ponekada i sama da putujem, naravno da mi je lakse da idem u nekoj grupi, nego sama. Dakle, svako ima svoje zelje i razloge tih zelja, ne razumem sta je tebi to tako strasno, smesno ili sta vec i zasto omalovazavas ljude koji zele da putuju u grupi?!

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu si Skorpijice, svako bira kako voli da putuje ;)

Svako putovanje je bolje od nikakvog :D

Ja sam imala odlično iskustvo sa turističkim biroom u Parizu. Koristila sam onaj na Nord železničkoj stanici. Kažeš im šta hoćeš, cenu do koje želiš da platiš i kraj u kome želiš da spavaš. Uvek su mi nalazili skroz pristojne hotele, za do 75evra noć.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SLAZEM SE DA JE NAJBOLJE PUTOVATI U SOLO REZIJI, ali

aranzman za evropske destinacije, za odredjen broj dana je uglavnom jeftiniji ako idete kao grupa (sto je ovde u srbiji veeeeeeeoma znacajno) i lakse se dobije prokleta sengen viza (tesko da mozete u ambasadi reci:"znate ja idem tamo pa cu videti gde cu da spavam,... zelim da prvo vidim sobu pa ako mi se svidi,... zelim da znam sta placam...")

ovo navodim za "siroke narodne mase" a ne za pojedince koji imaju..., snacice se..., zele avanturu...,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cela cetiri raspusta putovao u solo reziji Evropom (inter rail i hosteli).

Sa druge strane, u zemlju kao sto je Egipat mi ne pada na pamet tako da idem, osecam se nelagodno ako ljudi oko mene ne govore nekim jezikom koji ja govorim i ako od faktora srece zavisi da li ce neko tamo da razume sta mu pricam na engleskom, a vreme ide, a vrucina je velika, a oko mene svi prljavi i smrde i smeju se i/ili hoce da se poubijaju medjusobno, tek zabave radi, a sledeci prevoz ide ili za 5 minuta ili za 5 dana-to niko ne zna da ti kaze... Ta vrsta avanturizma mi ne treba u zivotu i tu lepo idem sa agencijom.

Inace, sve stoji sto Lidija kaze. Putovanja u solo reziji mogu da budu i ekonomicna ali i znatno skuplja od agencija. U smislu: desi se kiks sa rezervisanim jeftinim smestajem (poplava uzrokovana naprslom vodovodnom cevi), pa moras da odes u neki mnogo skuplji hotel. Ili: pobegne ti brodic sa ostva Majnau na Bodenskom jezeru, a sa njim i zadnji voz, pa do Frajburga moras neplanirano da platis autobus. I tome slicno. Platne kartice sada smanjuju tu neizvesnost, ali generalno - ako nemam PUNO para, na putovanja u sopstvenoj organizaciji ne polazim.

Edit: Takodje mi nikad nisu smetali "Srbi bez kojih neki ljudi ne mogu", iz nekog od ranijih postova, kada je rec o putovanjima sa domacim agencijama.

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

izvlacim temu iz naftalina, da podelim muku sa nekim. brzopleta kakva jesam, u trenutku sam odlucila da put u pariz o kome mesecima razmisljam - sama organizujem. prelomio je koncert mog omiljenog benda u oktobru, u terminu kad agencije uglavnom nemaju aranzmane. prvo sam bukirala avionske karte preko agencije putnik travel. sredstva su mi skinuta sa kartice, a poslate su mi karte (e-mail-om) sa pogresnim datumom povratka. danima sam ih zvala, da bi na kraju, uz silno cimanje, danas napokon dobila ispravne karte. al` to nije sve. u medjuvremenu sam preko sajta homelidays kontaktirala vlasnicu apartmana u parizu, u latinskoj cetvrti. presrecna sto sam nasla ono sto mi odgovara, samo sam je pitala sta treba da rezervisem apartman. ona, videci s` kakvom dijabolom ima posla, kaze uplata od 30% ukupne cene. posalje mi broj racuna, i ja joj sutradan uplatim. i ona se sad ne javlja danima :unsure: . odem na sajt homelidays-a , da malo bolje proucim nacin poslovanja, i vidim da je standardna procedura da vlasnik apartmana prvo posalje ugovor licu koje zeli da renta apartman, pa da se nakon toga uplacuje depozit. :wacko: . a da. nasla sam, preko jednog foruma, i jednu devojku koja je bila voljna da mi kupi karte za koncert. uplatila sam joj pare na racun, kaze da mi je kupila karte :D :D :D . zasto nema ovde onog smajlija sto udara glavom u zid :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao da je cula moje zapomaganje, francuskinja odlucila da se javi. da joj uplatim i ostatak para biggrin.jpg! salim se. izvinjava se sto se nije javljala, kaze da su pare stigle, da je izvrsena rezervacija i trebaju joj moji podaci iz pasosa za ugovor.

mozda i bude nesto od svega ovoga . kad sad odem na njenu stranu na homelidays-u, termin koji sam ja trazila nije vise slobodan.

hvala na podrsci srce.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hej da li neko zna da li u Parizu postoje one kabine za slikanje?

Ne znam jel znate na sta mislim. One kao kabinice kada udjes u njih, sednes, platis, slikas se i dobijes sliku.

Putujem uskoro u Pariz a imam jednu super ideju vezanu za te slicice.

Hvala puno!!!

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije da mi je neka referenca, ALI u filmu Le fabuleux destin d'Amelie Poulain je bilo tih kabina po železničkim stanicama...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e daaaa

a pa to je moguce!!

hvala ti puno! smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine isao sa devojkom u Pariz.

Za smestaj ne znam sta da vam kazem jer smo mi bili u sestrinom stanu.

Sto se tice prevoza, koliko se escam najpovoljnije je bilo busom. Mi smo imali dve varijante "Lastu" i "Micko Lapovac", naravno zeznuli smo se i izabrali Micka jer je bilo nesto jeftinije, dovoljno je reci da smo u povratku morali da sedimo na stepenicama skoro 30 sati jer nismo znali da moramo da potvrdimo da se vracamo sa Lapovcem onog datuma kada nam je bilo napisano na karti...

Izmenjeno (Sasha83)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka