tomek

Hotel Green Velvet-Pefkari

42 poruke u ovoj temi

Pa... Hm?

Ajde neko mora da je nesto cuo o njijma... Pricajte... Ko je letovo preko Marmarasa??? Ajde... Ljudi, javite se!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice YUTA kao neke garancije, svojevremeno je na ovom forumu postojala tema o uslugama agencija (mislim da je sada obrisana) i svi su se UBEDLJIVO najvise zalili na agenciju koja se na svom sajtu hvali time da ima licencu No1 u Srbiji, a pritom je clanica YUTA i IATA... Prepoznacete.

Slazem se sa time da agencije prodaju maglu, pa im i ne verujem. Ja sa svojih 20 godina vec dobro znam da agencije lazu, normalno, to im je posao, da uzmu para. Lazu i na trafici i na televiziji, sto ne bi u agenciji? Valjda smo mi, mladje generacije, tako vaspitani da nikome ne verujemo. Kad podjem na letovanje ne ocekujem nista od agencije, osim da nas negde zavrne, pa se nikada ne razocaram.

Moji saveti:

Ne idite preko agencije!

A ako vec idete preko agencije onda:

Ne idite u hotele i apartmane koji nemaju dobru i detaljnu Internet prezentaciju. Ako ne mozete da nadjete neki smestaj u google-u, na forumima i mapama, odustanite od njega. Proverite da li vas smestaj nude i strane agencije i po kojim cenama. Pronadjite ga na mapi grada.

I slike! Slikama vise verujem nego tekstovima.

Budite preduzimljivi, ne ocekujte da ce neko misliti na vas umesto vas.

Jedina losa strana kada se toliko detaljno raspitam o svemu, (na Net-u, naravno, ne kod agencije) o smestaju, mestu, okolini, plazama... je da, kada odem tamo, sve mi je vec poznato i nema avanture. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam letovala preko agencije Marmaras i to 2 puta. Jedne godine sam isla u Grcku - Neos Marmaras, a druge godine u Pefkohori (2002. i 2004.).

Kada sam isla u Neos Marmaras bili su super, ali zato u Pefkohoriju OCAJ!

U Neos Marmarasu su imali i svoju agenciju (mislim na lokal) pa sve probleme koje sam imala u vezi sa novcem, gde da menjam pare, gde da jedem i sl. su mi bez problema resavali.

U Pefkohoriju smo iznajmili studio za dve osobe, koji je spolja bio kao na slici, ali je unutra bio uzasno prljav (dlake na sve strane, vestacki nokti ispod kreveta, prasina). Ali tu se nije zavrsilo sve. U povratku za beograd pukla nam je guma pa su nas istovarili pored jednog puta (ceo autobus, u kome je izmedju ostalog bilo i male dece) i tu smo cekali 6 sati da stigne sledeci autobus po nas. Sta dalje da vam pricam...

Sada kad bi trebala da izaberem.....jedino ako bas ni jedna druga agencija nema aranzman koji odgovara, pa ajde, da idem preko Marmaras-a, ali inace ne bi preporucila nikome...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jovana je u pravu, ja sam svedok... :ph34r:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, hvala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima,

Razmisljam da ove godine idemo na Tasos / Pefkari, Green Velvet.

Da li je neko bio mozda prosle godine? Da li se situacija malo promenila i da li je bolji smestaj?

Takodje, nemamo auto, idemo busom, da li je ovo OK destinacija za nas - mi, veliki, klinac 6 godina.

Mi volimo da uvece imamo destinaciju za setnju, tako da ako je Potos blizu, nama je to sve ok.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Smeštaj ne znam kakav je, a što se samog mesta tiče plaža ima svoje lepe i lošije delove. Sve u svemu pristojna.

Potos je iza ćoška ali mora da se ide magistralom par stotina metara.

Limenarija je takođe blizu i mislim da do nje vodi betonska pešačka staza.

U Pefkariju može biti problem kupovina namirnica. Nisam siguran koliko prodavnica ima i kako su snabdevene. Sigurno nema nijedan veliki market.

U Pefkariju se nalazi odlična picerija - prvi lokal nad plažom iz pravca Potosa.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala puno na odgovoru!

onda ovo definitivno nije destinacija za nas... ne bismo magistralom nogicama, a ni ideja da ne mozemo da se snabdevamo normalno nam nije nesto primamljiva.

Izmenjeno (mama na zadatku)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mamo na zadatku ... :dance:

Potos ... pa šetnja do Pefkarija, Limenarije, Metalie ... Potos ...

Izmenjeno (Biljana 2302)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potos da . ali nikako u Pefkari.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam isla 2011 sa detetom od 5 g. Pefkari jeste malo mesto i nismo tu plivali zbog ježeva ali je gradska plaža u Potosu par minuta šetnje. Noću je mirno za spavanje, ne čuje se buka iz Potosa a spavali smo otvorenih prozora - nismo imali ni jednog komarca!

Pešačka staza sa druge strane vodi do Limenarije što jeste malo dalje ali smo mi prošetali i tamo i baš je lep i sređen gradić.

Svuda usput cete nailaziti na zanimljive postavke koje vam govore da ste nesumnjivo u grckoj a ne na adi ciganliji :)

Mlade arhitekte su svuda postavljali kamene skulpture inspirisane kretskim lavirintom, krugom zodijaka i slicno ...

Letovanje u Tasosu nam je bilo jedno od najlepših i to baš zbog Magic travela i dva vodiča (Milan stariji i Milan mlađi) koji su potpuni hit! Smeštaj u Green velvetu je baš onakav je u albumu na njihovoj FB stranici. Ništa luksuzno ali čisto i udobno.

Nama je spremačica (mislim bugarkinja) dolazila svaki dan da čisti a kad sam izgorela na suncu sama mi je donela kremu za opekotine...

Gazda nije neki šmeker ali je i nebitan...konobar je bio zlatan, doručak oskudan ali večera kao FULL ručak, uvek sa dezertom ... preterano dobra i obimna hrana! Hteli smo da probamo drugi lokal ali pored PP koji smo uplatili nije nam trebalo NIŠTA.

Vodič Milanče je svako veče dolazio u restoran da nas poseti ... za razliku od drugih agencija gde ti moras da ih juris preko dana umesto da se sunčaš. Sredio nam je cak i krstarenje upola jeftinije u odnosu na cene iz lokalnih agencija. Isli smo na kupanje, pecanje a imali smo i dve dobre uzine na brodu. Ekipa je bila sjajna kao i Milan koji je isao sa nama ... tako da smo se baš osećali sigurno.

Kažu da su istočne plaže mnogo lepše ali smo stigli samo na jednu koja je bila zaista predivna ali i na plažu "metalija" sa čudnim metalnim stenama (nezgodno za plivanje!). Otišli smo do Manastira arhangela Mihajla busom (iz Potosa). Tad se još renovirao ali je bio prelep, Zabranjeno je oskudno odevanje ali na ulazu vam daju suknje i marame da se pokrijete. Monahinje su nas ponudile skromnom hranom ... mnogo su prijatne, čak znaju eng.

Da povučemo paralelu npr nea vrasna i pefkohori ne mogu ni prići lepotama i prijatnosti Tasosa.

Ovo je naše iskustvo od pre par godina, ne znam kako je sad ali će možda nekome koristiti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neki svežiji utisci o hotelu "Green velvet", nakon renoviranja, koje se pominje u utiscima putnika, sada kad je u ponudi agencije Banbus (smeštaj, prevoz i osiguranje, bez klope)?!

Izmenjeno (mirarbi)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868521
    Ukupno poruka