tomek

Hotel Green Velvet-Pefkari

42 poruke u ovoj temi

Pre nekoliko dana mojoj porodici ( dvoje dece, suprugi) i meni, tačnije u terminu od 22.06.-02.07.2006.god., završilo se letovanje ili bolje rečeno pakao od letovanja. Vratili smo se iz Pefkarija, Tasos.

Pre nego što nam se dogodio letnji fiasco činilo nam se da to nama ne može da se dogodi da se to uvek nekom drugom događa, da smo dovoljno oprezni da pažljivo biramo agencije preko kojih letujemo. Ali uvek postoji ali …

Jedan moj prijatelj, iskusni turizmolog, inspirisan ovim što nam se dogodilo reče mi sledeće: ‘’Za jedan broj agencija , osnova turizma je prevara ili ulepšavanje stvarnosti do te mere da i sam kreator turističke bajke o nekom mestu ili hotelu počinje da veruje u sopstvenu fantaziju’’!

I to se upravo nama dogodilo, prodat nam je aranžman uz vrlo pitku i na trenutke romantičnu u svakom slučaju dobro smišljenu priču, o mestu na obali Egeja sa predivnom plažom o hotelu ne luksuznom ali dovoljno dobrom za prijatan porodični boravak romantičnog imena ’Green Velvet’ i šarmantnom vlasniku, čuvenom srcelomcu Mr. Filliposu, spremnom da vas ugosti..

To sve samo po sebi nebi bi bilo tako loše, proizvod treba lepo i upakovati ali samo pod jednim uslovom da proizvod i postoji, u suprotnom to je prevara.!

A to se upravo nama dogodilo od strane ’Magic’agencije.

Pefkari : Tasos jeste biser sa nekoliko dobrih plaža na stvarno lepom Egejskom moru, ali ko letuje u ‘’Pethotela’’ (sto je moj slobodan prevod imena Pefkari) teško da će išta videti od te lepote ako nema kola.

Na vrlo lošoj plaži, ispred hotela gde smo mi odseli, ulazak u vodu gotovo nemogućim čini vrlo klizavo kamenje i stenje a ako to i uspete da prebrodite dočekaće vas ježevi i tu ste definitivno gotovi, porodice sa decom tu nema sta da traže. Punih nogu ježevih bodlji već drugi dan smo odustali od pokušaja da se tu okupamo. Rentirali smo kola ..

Hotel ‚Zeleni somot’ sve je drugo osim hotel. Pre bi se mogao definisati kao skupina soba na sred parkinga pod istim krovom. Ne sumnjam da su ga Grci registrovali kao hotel a to je i jedini atribut od hotela i ništa drugo !!

Pre polaska na put u agenciji su nas iformisali da ne očekujemo luksuz, ali nam nisu rekli da nema vode, da struje često nestaje zbog kvara na elektro instalacijama, da u našem apartmanu ni jedan prozor niti jedna vrata mogu da se zatvore a kamoli zaključaju, da nam je tuš neispravan a posuđe koje smo zatekli nismo koristili zbog bojazni od sepse, i što nas je najviše dotuklo nema klima uredjaja iako je bio u ponudi apartmana. Ili sve to možda spada u luksuz!

Nisu pomenuli ni najezde komaraca u rojevima od kojih ne možete nikako da se spasite(sve smo probali, osim da se potpuno zatvorimo i uključimo klima uređaj). Niti buku koju stvaraju automobili duboko u noć, lupanje vratima, turiranje motora i po kojeg slučajno aktiviranog alarma i to ne na nekom tamo parkingu i ako ih ima tu u blizini, nego u dvorištu ''nazovi hotela'' koje okružuju apartmani koje smo mi platili da se odmorimo i gde bi deca trebala da se igraju. Da pomenem još i grčko-grčke razmerice od kojih stradamo naravno mi turisti , glasno uznemiravanje usnulih turista od strane lokalnih likova, koji prolaze tik uz prozore prizemnih apartmana u kasnim noćnim satima, predstavlja valjda omiljen tamošnji sport. Suparnički tabor, koji je reklo bi se u vrlo lošim odnosima sa vlasnikom pomenutog hotela, izkazuje svoje emocije na taj način što vikom bude jadne već dobro izmrcvavljene turiste, nebil’ naudili komšiji .. Valjda mu mi dođemo kao neki “Trojanski konj”, sa Balkanskim pedigreom..

Mr Filliposs : moram priznati da je razočarenje pomenutim gospodinom bilo veće kod moje supruge nego kod mene (što mislim da je i ispravno..). U najavi (pakovanju) očekivali smo najmanje ’Grka Zorbu’ a dobili smo lokalnog đilkoša, sumnjive prošlosti, namrgođene sadašnjosti (i to iz razloga da ga slučajno ne bi neko nešto

pitao u vezi usluge vezane za rupu koju on izdaje kao hotel) i vrlo maglovite hotelijersko-ugostiteljske budućnosti. Od čuvenog srcelomca zatekli smo jeftinog pozera doraslog najviše da uteši starije gospođe anglo-saksonskog porekla, po koju klimakteričnu plavušu ili po koju mlađu provincisku lepoticu iz nekog drugog podneblja, željne lokalne popularnosti.

I eto tako.., dok ovo kucam u glavi mi odzvanja poznati glas spikera iz naručenog spota o Tasosu, iznajmljen specijalno za tu priliku >>obrade pacijenta<< od strane pomenute agencije, kako bi upotpunio magiju i kako bi nam ako slučajno još sumnjamo pojasnio kako je dobro tamo gde idemo, toliko dobro da mozak možemo da ostavimo kod kuće, samo novac ponesite..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih da opravdavam bilo koga ali slicne stvari mogu da se dese i u 5* hotelima, jednostavno se splet okolnosti okrene protiv nas. Mislim da je u ovom slucaju velika krivica agencije koja je bila duzna da vas upozori na moguce probleme i neprilike. Grci na Severu su skloni da omalovazavaju Srbe sto i nije slucajno, previse losih stvari nasi ljudi rade /lopovluci, nekultura etc/ a ipak se oni klanjaju novcu i nekim drugim turistima a ne braci Srbima, to je da oprostite kenjaza.

Licno, takodje sam spreman na slicne situacije, ne deluje mi uplaceni aranzman previse ubedljiv ali cu pokusati da se back-upujem sadrzajima koji nisu u sklopu aranzmana.

Takodje, citajuci komentare Britanskih turista koji ipak zive u savrsenijim sistemima i drustvima, shvatio sam da se i njima slicne stvari desavaju. Mozda smo zbog toga bas svi i ovde na forumu ...

PP,

Bata

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I, sta sad ja da radim???

Uplatila sam preko ove agencije isto Pefkari, samo apartmane Thassos, hotela Thassos.

Da li mozda znate kakav je tu smestaj i sta se tamo desava???

Idemo 20.tog avgusta......... :o

Hvala na odgovorima........

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle,lepo nas narod kaze-sto ljudi- sto cudi!Moji utisci o svemu o cemu ste pisali upravo su suprotni!Pefkari-ljupko mestasce,plaza VRLO LEPA,a taj los ulaz u vodu je samo krajnje levo-zar je moguce da niste videli da retko ko tu ulazi u vodu,zar niste mogli da odete 20-50m dalje,na desno ili na plazu kampa iza onog brdasca?Green Velvet je 2002 bio skroman,ali sasvim pristojan hotel(slazem se da je verovatno nezgodno biti u onim apartmanima u prizemlju,zbog parkiranja vozila pred nosem)ali nama su u istom Magicu i rekli da je hotel skroman,a i nama je bilo jasno jer smo videli da je najjeftiniji u ponudi(cena koju izaberemo nesto znaci-zar ne?)Mi smo bili u apartmanu na 1.spratu,imali TV i klimu koja nam nije trebala jer nije bilo velikih vrucina.Imali smo srece i sa komarcima jer ih nije bilo.Te godine i mi smo bili bez kola,uvece smo setali po Potosu,isli do Limenarije koja je 3km udaljena(bilo je i buseva,a i taxi je bio pristupacan-3E!),a na jedan dan i rentirali auto i obilazili ostrvo.Niko od nas nije bio nezadovoljan,naprotiv tada smo se zaljubili u Tasos i 2005 isli ponovo-kolima i u app.Tasos-i opet preko Magica,i opet vrlo zadovoljni!Kod Magica cenimo upravo to sto smo uvek jasno bili informisani o smestaju!

Nije mi jasno otkud potreba da se toliko analizira Mr.Fillipos i koju "sortu"zena moze da osvoji?!?Da li bi letovanje bilo lepse da on moze i neku "pravu"zensku da smuva?!?Mi tog Filliposa nismo ni primetili jer smo uzivali u drugim stvarima zbog kojih smo i dosli...pamtim samo jednog konobara koji je uvek bio ispred restorana i stalno se smeskao,bio pomalo dosadno ljubazan i zenu na recepciji koja je rado izlazila u susret kad joj se obratite...

Za one koji prvi put idu u Pefkari:zelim vam da letovanje dozivite kao sto smo mi,da vam ona lepota i mir potisnu iz srca dilemu da li ce Mr.Fillipos smuvati nesto bolje od klimaktericne plavuse :D

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eto , i mi smo išli u istoj smeni u Pefkari, sa pomenutom Agencijom i u potpunosti se slažemo sa svim kritikama upućenim agenciji kao i smeštaju koji bih opisala još gore. Dodala bih još da vozači agencijskog autobusa imaju ''letačke dozvole'' i da smo svi bili prestravljeni u putu, a famozni vodič puta je navijao tj. navijala 200 km/h ko će brže – ko će bolje''! P.S. Decu ne vodite autobusom koji leti i prokišnjava!

Maja

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na sve vaše komentare ja bih samo dodala KOLIKO PARA - TOLIKO MUZIKE! I ne treba biti previše pametan i očekivati super smeštaj za male pare i to još sa klimom. Uostalom, pre putovanja se dobro pogledaju ponude agencija i onda se lepo izabere.

Moja porodica i ja, već treću godinu idemo na Tasos. I vrlo smo zadovoljni i uslugom agencije, koja btw. već tri godine ne menja cene, i smeštajem i gazdom. Iako se hotel nalazi pored samog puta, uopšte nam ne smeta buka automobila. Jer, ako hoćemo da budemo smešteni na plaži, moramo da budemo i pored jednog jedinog puta koji ide u krug po Tasosu.

I, na kraju, za sve one koji imaju loš utisak o Tasosu: promenite agenciju i mesto, iznajmite auto (ako idete busom) i imaćete lep provod! :D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"I, na kraju, za sve one koji imaju loš utisak o Tasosu: promenite agenciju i mesto, iznajmite auto (ako idete busom) i imaćete lep provod"

"KOLIKO PARA - TOLIKO MUZIKE"

-koliko sam shvatio, ovo su veoma ceste misli i recenice u vezi grckih ostrva ali zar je sve tako jednostavno? Covek govori o sebi kao zrtvi agencije i loseg smestaja, cak je i rentirao auto ali sve to pada u vodu kada nemate osnovu za lep pocetak dana i odmora a to je pristojan smestaj i san. Stav "KOLIKO PARA - TOLIKO MUZIKE" je tipican za nase podneblje i odrazava sustinsku malodusnost i primitivizam.

PP,

Bata

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi jel' vi imate vremena da procitate sta pise na ovom forumu, mislim ako ste vec ovde i diskutujete !? Ovde se ne radi o Tasosu niti o "muzici i parama". Vec o agencijama koje prodaju "maglu" a to je uvek skupo !! Besplatan savet : cenite malo vise sebe i svoj novac mozda ce nam biti bolje ..Tako to rade ozbiljni ljudi i narodi.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se,treba se dobro raspitati,ali koliko vidim,razni ljudi razlicito tumace iste stvari,pa sad,kome da se veruje.Mozda neki od clanova na forumu ustvari rade za te kritikovane agencije,pa ih pravdaju i ulepsavaju.Meni je receno u agenciji da na Tasosu pristupa plazama nema,nego da mora taksijem da se ide,pa sam odustala od istog.

Za ono KOLIKO PARA,TOLIKO MUZIKE,nije lepo,mozda je i najjeftiniji aranzman nekome najvise sto moze da priusti...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"I, na kraju, za sve one koji imaju loš utisak o Tasosu: promenite agenciju i mesto, iznajmite auto (ako idete busom) i imaćete lep provod"

"KOLIKO PARA - TOLIKO MUZIKE"

-koliko sam shvatio, ovo su veoma  ceste misli i recenice u vezi grckih ostrva ali zar je sve tako jednostavno? Covek govori o sebi kao zrtvi agencije i loseg smestaja, cak je i rentirao auto ali sve to pada u vodu kada nemate osnovu za lep pocetak dana i odmora a to je pristojan smestaj i san. Stav "KOLIKO PARA - TOLIKO MUZIKE" je tipican za nase podneblje i odrazava sustinsku malodusnost i primitivizam.

PP,

Bata

Stav "KOLIKO PARA - TOLIKO MUZIKE" je tipican za nase podneblje i odrazava sustinsku malodusnost i primitivizam.

1. Sebe uopšte ne smatram malodušnom osobom!

2. Na ova drugi epitet ne želim da odgovaram, jer to prevazilazi moje lepo vaspitanje!

3. Koliko sam shvatila "tomek"-a i u samoj agenciji su mu rekli da ne očekuje preterani luksuz ... Mislim da je dalji komentar suvišan.

4. A stav "KOLIKO PARA - TOLIKO MUZIKE" važi svuda u svetu i za bilo koju situaciju u životu!

Izmenjeno (patuljak)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O ukusima ne vredi raspravljati, to je definitivno. Koliko ljudi toliko cudi. Po meni je Pefkari najveca rupa na Tasosu, ali to je stvar mog ukusa.

Drugo su neprofesionalci po agencijama i sto bi neko rekao prodavci magle.

Coveku je propalo letovanje iz njegove neobavestenosti, a poenta ovog sajta i foruma je da podelimo svoja iskustva (pozitivna i negativna) sa drugima.

Ponekad i kad je sve ok organizovano moze da dodje do propasti letovanja zbog nekih drugih stvari.

A sa koliko para toliko muzike se ne bih slozila, jer se cesto previse plati ta beda od usluge koju nude nase agencije :huh:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U potunosti se slažem sa MarijaP, citiram ''A sa koliko para toliko muzike se ne bih slozila, jer se cesto previse plati ta beda od usluge koju nude nase agencije'', jer Mi nismo dovoljno bogati da bi kupovali jeftine stvari, tj. bacimo sopstvene mukotrpno zarađene pare ili otplaćujemo cele godine putem kredita da bi nam agencija ''uvalila'' bedu od usluge i to za novac gde bismo na nekom drugom mestu mogli da uživamo za iste pare! Ali , šta reći, agencija brižno preporučuje hotel, mesto gde se možete odmoriti sa porodicom, ustvari preporučuje ne-prodato tj. slobodno mesto u svojoj ponudi.

Takođe su nam u agenciji rekli da se ležaljke na plaži hotela ne plaćaju, i to nije istina, plaćaju se 2 eura/kom. Preporuka: kupite suncobran (košta 5-6 eura) i nosite peškire ili neke svoje ležaljke jer vam je to u suprotnom dodatni neplanirani trošak! pozdrav!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tomek,

Iskreno mi je zao sto si se toliko lose proveo u Pefkariju.

I mi smo uplatili aranzman preko agencije „Magic holidays“. Takodje idemo u Pefkari, u hotel Akti i to od 31. jula.

Do sada nismo letovali sa pomenutom agencijom. Izabrali smo njih za ovogodisnje letovanje, jer su jedini u ponudi imali hotel Akti u Pefkariju. Zaposleni u agenciji nam se nikako ne svidjaju, sudeci na osnovu ovih nekoliko susreta koje smo sa njima imali (prilikom uplate aranzmana i predaje dokumentacije za vizu). Toliko su nezainteresovani, mrzovoljni, neljubazni, komfuzni... Da je jos neko u ponudi imao taj hotel, istog momenta bismo se okrenuli i izasli iz agencije i pobegli sto dalje od njih koliko nas noge nose. Dakle, verujem ti da agencijom nisi zadovoljan, ni mi od njih ne ocekujemo nista dobro.

E sad, sto se Pefkarija tice, tu ne mogu da se slozim s tobom. Mi smo proslog leta boravili u Limenariji, ali smo svakog dana pesacili kilometrima po Suncu, kozjim stazama, da bismo stigli do plaze u Pefkariju. Nama je ta plaza SAVRSENA!!! Sirok pojas sitnog sljunka na obali. Nema guzve. Postoji tus, WC, restorani uz plazu, kiosk za sokice i sladoled, centar za sportove na vodi. Stenoviti deo je odlican za skakanje i ronjenje. Voda je cista, bez trave i prljavstine, prozirna do samog dna. Istina je da u levom delu uvale postoje klizave, plocaste stene, ali na sredini (ispred Albatrosa) i desno prema Limenariji, tih klizavih stena nema. Osim toga i plaza ispred kampa, 200m od Green velveta je sasvim OK i ulaz u vodu je pristupacan.

Dakle, mi smo, bez uticaja agencije, uplatili Pefkari jer nam se njegova plaza u tom juznom delu ostrva najvise svidela. Ni mi nemamo kola, tako da nam je bilo jako bitno da izaberemo mesto koje na par desetina metara od naseg hotela ima lepu plazu. Taj uslov nisu ispunjavali ni Limenas, ni Limenarija, ni Potos.

Naravno da na ostrvu postoje lepse plaze od plaze u Pefkariju, kao sto su Aliki, Golden beach, Paradise beach, ali u njihovoj okolini nema puno smestajnih kapaciteta da biste bas tu odseli. Zato planiramo da nekoliko puta u toku naseg desetodnevnog boravka, odemo na izlet lokalnim autobusom do gore navedenih plaza.

Vec sam vise puta pominjala, na ovom i drugim slicnim forumima, da Pefkari osim lepe plaze (meni se svidja) i par hotela uz obalu u borovoj sumi, nema nista drugo. Medjutim, meni je to dovoljno. Najvaznija mi je dobra plaza ispred samog hotela, a u Pefkariju to definitivno imam. Za ostale sadrzaje, tu je Potos, na samo 1km peske od Pefkarija. Uvece, kad prodje vrucina, cemo lepo, nogu pred nogu, da se prosetamo do Potosa.

Sto se smestaja tice, verujem da si opravdano nezadovoljan. I ja sam cula lose komentare o hotelu u kojem si bio. Hotel Akti koji smo mi izabrali bi trebalo da je bolji. Nisam ulazila u sam hotel, ali smo vise puta rucali u njihovom restoranu na obali. Hrana je bila odlicna, escajg, posudje, stolnjaci cisti, konobar ljubazan, WC restorana izuzetno cist i uredan. Zbog tog utiska smo se opredelili bas za Akti, a da li smo pogresili, videcemo.

Moras imati na umu da su i Green velvet i Akti i Kapaxi i Elizabeta, hoteli sa samo dve zvezdice. To sve govori. Znam da necu imati luksuzan apartman, nov i moderan namestaj, apsolutnu tisinu. U Grckoj se retko gde dobiju pravi luksuz i tisina. Sigurno je da bi u Turskoj ili Egiptu za pare koje smo dali za smestaj na Tasosu, mogli da odsednemo u hotelu kao iz bajke, sa klima uredjajima, bazenima svuda oko hotela, besplatnim lezaljkama na plazi, animatorima za klince, ali bi, isto tako, uz sav taj luksuz mogli da dobijemo i BOMBE. E zato se ja opredeljujem za Grcku, jer BEZBEDNOST nema cenu!!!

Molila bih i tebe Tomek i ostale koji su vec putovali sa Magicom (a jedna devojka je vec pominjala „leteci“ autobus), da nam prenesu utiske o samoj organizaciji puta (prevoza) od strane ove agencije. Da li su vozaci OK vozili? Kakvi su bili autobusi? Da li su bili popunjeni do zadnjeg mesta? Da li ste imali klimu u busu? Da li su pustali filmove da ubijete dosadu? Kako ste prosli na granici?

Toliko od mene.

Pozdrav svima!!! :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tuljpa !

" stav "KOLIKO PARA - TOLIKO MUZIKE" važi svuda u svetu i za bilo koju situaciju u životu"

Bas me zanima sta li si ti videla od sveta kad se teko lako pozivas na njega..

Verovatno su ti ovi iz agencije obecali da ces sa njima da vidis ''sveta''...ne pali se lazu, kao i za sve drugo..

Ocigledno je da se neke agencije sluze svim sredstvima kako bi oteli jos koji dinar,cak imaju i svoje ljude na raznim forumima (skacu sa foruma na forum, nebil zapusile sve rupe u camcu..) da bi unosili zabunu i haos..

Jedini spas od takvih prevara je prijaviti ih, sudu, inspekcijama, policiji, neznam vec kome ..ako neko ima predlog neka se javi..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pazite ljudi, prica se da ce postavljati neke bombe i u Grckoj, a mozda su vam postavili i ispred ulaznih vrata pa je najbolje da ceo zivot provedete u kuci... tu je najsigurnije... mada... :P

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26042
    Ukupno tema
    869054
    Ukupno poruka