nikola

Trajekt za Krit

505 poruka u ovoj temi

Nekako mi lakse da cujem da jos neko ide haha...jer nam svi govore da nismo normalni...hm.Mislite da ce biti mesta na brodu za auto ako cekamo jun za rezervaciju?

Da budem iskren ne znam sta bih Vam rekao. U normalnim okolnostima bi sada vec bio problem uzeti kartu u kabinama. Primer su nasi prijatelji koji su prosle godine krajem maja kupili karte do Herakliona jer su sve kabine do Hanije bile rasprodate. Isli su 13.08.2019. Problem je sto ako ih sada kupite, necete moci da dobijete novac, bar ne u narednih 18 meseci, vec vaucer. U slucaju otkazivanja, ako karte poskupe, platicete pride i razliku u ceni- doplaticete.

Mi smo kupili karte pre uvodjenja vanrednog stanja, i optimisti smo, uopste ne razmisljam da od mora nema nista u drugoj polovini avgusta.

Procenite sami

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel se zna nesto za trajekt? Trebam 28.07. Da putujem :-) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Procitah novost koju su Grci uveli za trajekte.Da ce se popunjavati samo 50% kapaciteta trajekta.To bi moglo da znaci vece cene i da mozemo ostati bez mesta ako na vreme ne rezervisemo.S obzirom da je najavljeno da nece biti testiranja mogao bi sad da se rezervise trajekt za avgust.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko ja vidim trajekti trenutno smeju da prevoze na ostrva samo stanovnike tog ostrva, ali to je trenutno, vesti se menjaju iz dana u dan, ja se nadam da će do jula svi da zaborave na koronu i da ću otići na Krit trajektom.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Procitah novost koju su Grci uveli za trajekte.Da ce se popunjavati samo 50% kapaciteta trajekta.To bi moglo da znaci vece cene i da mozemo ostati bez mesta ako na vreme ne rezervisemo.S obzirom da je najavljeno da nece biti testiranja mogao bi sad da se rezervise trajekt za avgust.

Ne postoji mogucnost rezervacije, morate da kupite kartu. A preporuka je svakako da to uradite, i pre vanrednog stanja su se kapaciteti na trajektu, sto se tice kabina, jako brzo popunjavali, a sada ce to biti jos izrazenije. 

Evo primer za putovanje 15.08.2020, za relaciju Piraeus-Chania vecernji polazak, vec popunjavaju kapacitete

Screenshot_20200520-201756_Chrome.jpg

Cene su podigli, mi smo platili povratne karte 408 eura, a sada sam proveravao i kostalo bi nas 487!

Screenshot_20200520-202115_Chrome.jpg

Izmenjeno (Masha i Urosh)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanimljivo, ja sam sad proverio moju varijantu i cena od januara do pre par dana je bila stalno 350 eur a sad  je 316 eur.Varijanta je bez kabina, only deck.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanimljivo, ja sam sad proverio moju varijantu i cena od januara do pre par dana je bila stalno 350 eur a sad  je 316 eur.Varijanta je bez kabina, only deck.

Mozda ima neke razlike ukoliko se ne koristi kabina, u svakom slucaju, mi smo platili 408, i poskupljenje od 81 euro nije zanemarljivoScreenshot_20200522-092004_Drive.thumb.j

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav ljudi.Ja sam danas ulazila na Anekov sajt da proverim ima li jos slobodnih kabina za 6.08.Kada sam ukucala za nas 4 i auto izasla mi je cifra od 730eura pa ako moze pomoc.Ne znam gde sam pogresila ili je to cena za nas 4 za kabine i u odlasku i povratku i za auto.Evo ispod pise sve.Hvala.

20200522_143655.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Pozdrav ljudi.Ja sam danas ulazila na Anekov sajt da proverim ima li jos slobodnih kabina za 6.08.Kada sam ukucala za nas 4 i auto izasla mi je cifra od 730eura pa ako moze pomoc.Ne znam gde sam pogresila ili je to cena za nas 4 za kabine i u odlasku i povratku i za auto.Evo ispod pise sve.Hvala.

20200522_143655.jpg

Ne znam koje parametre ste unosili. Za pocetak, ukucajte inside cabin, to je svakako jeftinije, a prozor vam i ne znaci puno jer cete spavati. Drugi savet,pisite direktno Anek-u i navedite detalje o putnicima (godiste) i duzina auta. Trazite ponudu od njih. Nama su dali popust kada smo im pisali.

Ova cena koja vam je izasla je izuzetno visoka, ili je greska, ili su drasticno podigli cene. 

Sad sam ukucavao vase parametre i cena je 368 eura u oba pravca:

Screenshot_20200522-194556_Chrome.jpg

Izmenjeno (Masha i Urosh)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mora da se klikne "Get prices" ili next da sistem odradi kalkulaciju i popuste.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Probacemo ponovo ako ne pisacu im mail.Hvala puno na odgovorima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas drugi pokusaj i iznos je 435eura.Jedinu izmenu sto sam uradila ukucala sam godine i izaslo mi je da najmladji clan ne placa kartu i dodatni popust za karte u povratku al do cifre od 368 nisam dosla...hm....ipak cu morati da im pisem mail.

20200523_110753.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

@Mikko jesi ti bese imao ovaj problem vezano da sistem ima gresku za mladje putnike?
Pomagaj ovde. :)

E sad je pitanje da li je 435 prava cena zbog situacije tj da nema dodatnog popusta da izadje na 368. 

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Anek za liniju Pireus-Chania ima određeni broj karata na koje daje popust u pretprodaji, što znači, da ako se karte kupe 1-2 meseca ranije mogu se uzeti sa njim,

Cela unutrašnja kabina AB4, za 4-oro i auto , sa tim popustom - family pack, košta 193 eur u jednom pravcu, odnosno 386 povrata.

U slučaju bližeg datuma putovanja ili kupovine u kontejneru u luci cena će biti 50 eur veća po jednom pravcu za istu kabinu.

Ako imate Anekovu karticu, važi samo upis poena za Family pack , ali ne i povlačenje /redempcija poena.  Što znači da karta ,na primer,, za AB4 kabinu + auto nikada neće biti manja od 193 eur, bez obzira koliko poena imate.

Ako se uzima Deck, i razlika u ceni za 4-oro i auto u odnosu za AB4 i auto sa popustom  je vrlo mala oko 30 eur, što nije puno sobzirom koliko komfora se dobija.

ove cene su već godinama, ali ne znam da li se sada nešto menjalo zbog korone

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas drugi pokusaj i iznos je 435eura.Jedinu izmenu sto sam uradila ukucala sam godine i izaslo mi je da najmladji clan ne placa kartu i dodatni popust za karte u povratku al do cifre od 368 nisam dosla...hm....ipak cu morati da im pisem mail.

20200523_110753.jpg

Ja sam Vam unosio parametre kao da su sve cetriri osobe u kabini odrasle. Moja preporuka je da posaljete mail Aneku. Oni ce Vam u roku od 30 minuta odgovoriti i dati pravu cenu. Komentar o cenama karata u pretprodaji je tacan i na mestu, i treba imati u vidu da mozda ima neke razlike zbog situacije sa Korona virusom, tj moguce da imaju te neke regulative koje moraju ispostovati, tipa max kapacitet ljudi na brodu. A to onda podize i cenu karata. Javite kad Vam budu odgovorili na mail

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26320
    Ukupno tema
    877978
    Ukupno poruka