nikola

Trajekt za Krit

425 poruka u ovoj temi

Nema to veze. Generalno minoan ima jace cene od anek/blue.

Ako mozete da se smucate po brodu mozete da ustedite novce kao sto je napisao Rosbacher. Ako vam cena odg onda kabine (uzmite unutrasnju kabinu tj bez prozora jer nema apsolutno razlike a dosta je jeftinije).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa vama Rosbacher i nikolapfc89,iznos za deck je upola manji od iznosa za kabine.Ja sam isplanirao da se nakon  četrnaestočasovne vožnje autom do Atine ukrcamo u Feri koji polazi u 21h za Iraklion.Naspavamo se u kabini i onda odmorni pravac Retimno plaža.Tu bi sačekali vreme za prijavljivanje u smeštaj.Sada me cena odbija od tog plana,ali videćemo.Sačekaću i ponude aneka i blustara,pa onda odlučiti.Hvala obojici na sugestijam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo isli anekom iz pireja za hanju pre par godina. ja sam rezervisao za cerku i zenu kabinu a ja sam prenocio negde unutra samo sa ruksakom ispod glave. u povratku me zena ubedila da podelim sa cerkom krevet jer niko zivi ne kontrolise. tako sam i uradio, i to je bila greska. :)

mala se celu noc vrtila i gurala me, i jedva da sam malo zaspao. kad sam spavao unutra bilo super :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Kretanje cena trajekta za Krit koje sam rezervisao prethodne 3 godine:

Cabine 2 Adults     1 Children   Car 4.25-6m

2017   330Evra   Chania (175 / 155)  ANEK/Minoan (iz Herakliona)

2018   350Evra   Chania (175/175)   ANEK/ANEK

2019   292Evra Heraklion (150/142) ANEK/ANEK

Osim 2017 godine kada su sajtovi ANEK-a i Minoan-a bili haotični, sa puno grešaka i problema da se uradi rezervacija (tada sam prilikom pokušaja rezervacije sa razmakom od 5 minuta dobijao potpuno različite cene), prethodne dve godine postalo je iskustvo bez stresa.

Legende o različitim cenama više ne postoje. Pratio sam cene od izbacivanja cenovnika pa do samog polaska verujući da su moguće, ali sem poslednjih par dana ili nedelju-dve pre samog datuma puta kada cene počinju da rastu jer je već sve zauzeto, cena npr do Hanje je uvek bila 175Evra; ukoliko se uzme povratna karta (po navodima sa sajta, u slučaju povratne karte uračunat je popust od 30%).

Cenovnik su kompanije prethodnih godina objavljivale prve nedelje februara, a prošle godine je to bilo 15.januara kada sam i kupio veoma povoljnu kartu do Herakliona.

Iz nekog razloga, karte do Herakliona jesu jeftinije svake godine iako sam put i brodovi koji prevoze nemaju gotovo nikakve razlike.

Minoan je uvek bio skuplji i sem prve godine kada sam povratnu kartu kupio iz Herakliona preko njih jer ANEK nije tada nudio dnevni trajekt, ANEK ostaje povoljniji izbor. Sada imaju i dnevne i noćne trajekte iz Hanje i Herakliona (tako je bilo prošle godine).

Nažalost, ove godine ide neminovno povećanje cena morskog prevoza zbog regulativa koje obavezuju brodske prevoznike da koriste ekološki čistije, ali i skuplje gorivo za brodove. Pretpostavka je da će cene biti u proseku 10% veće nego prethodne godine što bi značilo da će povratna karta do Hanje biti oko 390Evra.

Videćemo...

Izmenjeno (eToza)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ako ostane razlika u ceni izmedju Hanje i Herakliona, onda nije lose ici u Heraklion pa kolima za Hanju. 140km vise nego dobrog puta, konstantna voznja tako da je potrosnja dobra ispasce jeftinije nego direkt u Hanju. Ako nekome znaci. Mada realno nema ustede. Sve je tu negde na isto.

Jedino se ubije vreme za ulazak u smestaj kad je vec dogovoren :D

Videcemo kako ce biti. Prosla je stvarno bila vrhunska cena.

Herakliom 4 odrasle (u jednom pravcu sa u drugom bez prozora kabina) + auto = 350 e.

I to jer je sistem izbagovao kada sam bukirao pa mi nije nudio opciju ka tamo bez prozora iako je naravno bilo i vec sutradan je bila opcija.

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26174
    Ukupno tema
    872767
    Ukupno poruka