srdjan777

Smestaj na Kasandri bez agencije

168 poruka u ovoj temi

bio sam u pefkohoriju preko agencije prosle godine, ali sam se raspitivao kod vlasnika vila da li imaju slobodnih soba. generalno mozes naci, ali veoma tesko. cak i ako nadjes, to po krevetu nece biti jeftinije od 30 evra. tu cenu mi je rekao predstavnik nasih turistickih agencija, tamo, zaboravio sam kako se zove. ako vec zelis da odes u pefkohori, pogledaj ponude argusa i lui travela, oni imaju nesto jeftinije ponude od ostaolih agencija, a upravo je rasprodaja za spic sezone u argusu.

preko njih pefkohori kosta paket aranzman, prevoz, smestaj i osiguranje 230 e. Pefkohori je malo mesto, tako da ako si cak i u najudaljenijem delu pefkojorija, nece ti trebati vise od 5 minuta do plaze. ako ti je potrebno jos informacija o pefkohoriju, napisi :)

Ako ides na divlje budi spreman i na to da platis vise nego da ides preko agencije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala najlepse na informacijama :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji vec tema Smestaj na Halkidikiju samostalno , i vec smo pisali da preko agencije moze biti mnogo jeftinije( moj slucaj : preko agencije 27 e dnevno a kada sam zvao gazdaricu, nije moglo ispod 35e dnevno u junu, za druge mesece ne znam)

Mogu da ti preporucim 2 vile .

1. Partenis - na ulasku u Pefkohori odmah iza marketa Masutis tel 23740 63366

2. Katerina - isto na ulazu sa leve strane posle marketa Arvavitidis tel 23740 62080

Ne znam da li znaju srpski

Treba da znas da petkom dolaze Grci i tada je velika potraznja za apartmanima.

Prosle godine je u Partenisu bilo 35-40 e dnevno ( u junu) za 4krevetni apartman

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se javim i Ja! Provedoh 23 predivna dana u Pefkkohoriju kao nikad do sada.To kazem jer prvi put nisam isao preko agencije vec direktno nasao smestaj kod Grka.Svima preporučujem Katerina i Corale apartmane (isti je vlasnik samo su Katerina apartmani malo skuplji od Corala ali u ugodjaju nema razlike).Oba smestaja su predivna i svima ih preporucujem.Nikakvu kaparu za rezervaciju mi nisu trazili unapred vec sam smestaj platio kada sam stigao kod njih.Ja sam bio u četvorokrevetnom apartmanu(nas troje) u vili Corali.Svaki apartman se nalazi na po jednom spratu,zasebno.Jedan u prizemlju, jedan na visokom prizemlju i jedan na spratu.Mir i tisina su zagarantovani.Klima skoro da i nije potrebna jer je hladovina.Veoma je čisto a posteljina i peskiri se menjaju na svakih 5 dana.Domaćini Katerina i Tomas su predivni ljudi.Druzenje sa njima je neizbežno.Sta god vam zatreba,bez problema mozete zatraziti od njih i izaci ce vam u susret svaki put.Apartmani imaju potpuno opremljenu kuhinju sa svim potrebnim posudjem i aspiratorom,klima uredjaj,trpezarijski sto u apartmanu i posebnu garnituru na terasi.Ono sto je veoma bitno,frizider je ogroman,iz dva dela,a ne neki mali kakve sam do sada sretao.Terasa je ogromna sa pogledom na palme u dvoristu.Apartmani su udaljeni stotinak metara od plaze i stize se za minut,dva.Dva najveca marketa na magistrali su na pola minuta hoda. Toplo preporucujem svima koji bi da izbegnu agencije ovaj smestaj i svako ko resi da ide kod njih neka prenese pozdrave od mene i moje porodice(Srdjan,Sanja i Aleksa) i neka im kaze da sam im preporucio ovaj smestaj jer sam bio prezadovoljan niihovim gostoprimstvom a mozda i dobijete neki popust u ceni smestaja jer je po preporuci.

Za sve one koji su zainteresovani da pogledaju fotografije apartmana kao i da stupe u kontakt sa Katarinom, eno njihove adrese sajta:http://katerinaapartments.com/, a e-mail:katerina.apartments@ymail.com.

P.S. Preporucujem svima da se cenjkaju oko cene smestaja jer sam i ja tako uradio i dobro prosao.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Siviri - Furka - Posidi..?

U nedoumici sam koje mesto da odaberem. Posto mi deca nisu bas mala (9 i 15 godina) interesuje me koje je najveće tj. ima najvise sadržaja u pogledu kafica, picerija, prodavnica, igraonica... da li je svuda bas tako plitko more ( preko 50m od obale) ili ima delova obale sa dubljom vodom jer oni žele da gnjuraju i skupljaju školjke, da li ima u mestu lekarskih ordinacija a za nabavku velikih marketa tipa Masutis. Šta izabrati: Hotel Stathis - Siviri ili Vila Litsa - Furka ? Da li je neko letovao u navedenim vilama ? Molim za pomoć u izboru !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledajte forume za Nea Skioni, Siviri, najlepše plaže halkidikija, Furku. Na zapadnoj obali ima puno plaža na kojima nije plićak. Najbolja je na Posidiju, odnosno tamo možete birati šta Vam se sviđa. Ima mesta gde je razlika u temperaturi vode i više od 5 stepeni, a na 100m rastojanja su. Divna plaža. Što se tiče ronjenja treba ići do samog vrha i tamo ima puno divljih uvala za ronjenje.kod Svete Petke pogotovo i jugozapadno od Paljurija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, planiram oko 15 jula na odmor u Grcku, po prvi put :) Gledajuci ovaj forum vidim da oko smjestaja ima dosta polemika, pa me zanima kakvo je stanje za pronalazak smjestaja bez ikakvog posrednika, znaci dodjes vidis i iznajms (kao sto je slucaj sa CG i Hrvatskom). Ne bi mi bio problem prespavati ni u autu ali imamo sa sobom dete od 5 godina pa ...

Planiramo negdje u pefkohori, hanioti ili polihrono posto vidim da su dobro kotirani kod porodica sa djecom

Hvala unapred i pozdrav iz kisne Banja Luke

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@muzeka

U tom periodu počinje špic sezone, pa ćete pristojan smeštaj mnogo teško naći na licu mesta, pogotovu posle toliko dugog puta, plus malo dete.. Da je u pitanju septembar, u redu, ali ovako, pošto idete na Kasandru bolje pogledajte šta nude agencije, naročito za prvi odlazak. Cene preko agencija su iste ili povoljnije nego na licu mesta, tako da tu nemate nikakvu uštedu, samo natezanje sa Grcima i nerviranje, a ipak idete na odmor a ne u avanturu. Preporučujem vam Polihrono koje ima najbolju plažu sa blagim ulaskom u plićak, čisto more, a mesto je taman toliko koliko treba.

Pozdrav iz Niša.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

od sredine jula se tesko moze naci soba/studio za 2-3 ispod 50 eura, ali za celu sobu, ne po osobi.

Generalno, Grci nikad ne daju cenu po osobi kao nase agencije vec po sobi, tako da to sto ste Vi nasli za 35 eura u junu je po sobi, pa je verovatno nesporazum.

Pravilo je- u junu je sigurno 100 jeftinije preko agencija, i to prvih 20ak dana, kao i septembar. Tada agencije nude pakete od 70-15o eura navise sa prevozom, dok sobe pojedinacno na licu mesta tesko dapadaju ispod 35, anjvise 30 eura.

Period koji se najvise isplati na licu mesta je kraj juna/pocetak jula kada Grci jos ne racunaju full sezonu, a ovi nasi dizu tad cene takodje ovo vazi za period od posle 20og avgusta do 5 septembra. Sto znaci da postoji mogucnost da se nadju pristojni apartmani za 40 eura i za vise od 2 ljudi. Racunica je prosta.

Najvisa sezona se u Grckoj racuna os 15og ili 20og jula do 20og avgusta. Tada svi Grci uzimaju odmore i cene odmah skacu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suprug,ja i troje dece smo prosle godine letovali u Nea Vrasni.Mi stalno idemo na BUM pa smo tako za cetvorokrevetni smestaj,koji je bio nov,pocetkom avgusta platili 40 eura.Pritom smo bili na manje od 100m do plaze.

Posto smo uigrana ekipa jer godinama tako letujemo,vrlo brzo uvek nadjemo smestaj. :weee:

Nisam vam rekla da su nam deca jos uvek relativno mala,ali da to nama ne pretstavlja neki problem.

Tako cemo i ove godine,Boze zdravlja.

Samo jos ne znamo gde. :nempojma:

Svidjaju nam se Psakoudia,Kalamitsi( culi smo da ste strane duva vetar i da su uvek talasi,a mi zelimo da bude kao u Polihronu,jer idemo krajem avgusta) i Posidi.

Bilo bi lepo kada bi neko mogao da nam napise gde je najbolje krajem avgusta-mislim na talase,toplotu vode,meduze,trave u moru i sl. :alarm:

Mi znamo kakva su to mesta pa ce presuditi samo ove druge stavke oko izbora.

Hvala unapred :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@medolina

Mozes li da nam preporucis neki smestaj u Nea Vrasni?Isli bismo oko 10. jula sa dvoje dece.Ne znam da li da kreneno na bum, nikada nisam bila u tom mestu a cini mi se ok po komentarima.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Nenna N.

Nea Vrasna je malo slatko mestasce,ima nekih zezancija za decu,nista preterano,solidno.Sve je relativno blizu,tako da nema puno pesacenja.Svi super marketi su na glavnom putu,jedino ti za vece nabavke trebaju kola.Plaza je lepa i more takodje.Jedino sto su posle podne talasi,mada nam i to nije puno smetalo,cak je i nasa cerka od godinu ipo dana uzivala sa nama.

Mi nikada ne trazimo preko neta smestaj tako da i neznam ni jedan.Odemo pa sta se desi,malko snjuvamo,dok deca cekaju i nadjemo.

Fora je u tome da dodjete ujutru oko 7 ili 8 i da gledate gde se ljudi pakuju i gde vec Grci ciste.

Bum ti je nasa topla preporuka . :turista:

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@medolina

Hvala.Kako se krecu cene smestaja u tom periodu?

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Nenna N.

Ako se dobro cenkas mozes proci od 40 do 50 eura po smestaju,sto je po meni odlicno za taj period

Tamo postoje Nea Vrasna i Vrasna Beach,jedno do drugog su mesta,tako da moze svasta da se nadje.

A u suprotnom pravcu je Asprovalata,5 min. hoda od Nea Vrasne( spojeni su setalistem) tako da i ta varijanta moze da ti dodje u obzir.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@medolina

]Pa onda je bolje da rezervisem, meni nude od 30 do 40 evra a poslala sam desetak upita.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka