cdr

Tragedija kod Luxor-a :(

192 poruke u ovoj temi

pa počev od toga da noću ne pale svetla, ne poštuju pešake, ne smanjuju brzinu u krivinama... takva vožnja ma ko da vozi je extra rizična.

išao sam pre 2 godine u Kairo iz Sharma, noćnom vožnjom... verujte mi da nisam mogao da zatvorim oči od načina vožnje. pored toga što su svremena na vreme delovi puta pod peskom. užas.

neznam šta reći... ovi naši putnici... vozači... vodič... tragedija. nemam reči.

:(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nadam se da ce porodice tuziti agenciju. pa da ne bude vise "ne znamo za cene izleta niti koji su u ponudi niti kako se izleti izvode, moracete da vidite na licu mesta"

mislim da im agencija koja je prodala aranžman nije kriva uopšte - gledajući sa pravno zakonske strane. jedina materijalna "uteha" im je ukoliko imaju pokriveno zdravstveo osiguranje.

eventualno da se tuži egiptska agencija čiji je vozač/autobus... :( ne znam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvanicno saopstenje Ministarstva spoljnih poslova povodom tragedije:

MSP: U Egiptu poginulo 11, a povrđeno 6 građana Srbije

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije zvanično je danas potvrdilo da je u teškoj saobraćajnoj nasreći koja se dogodila jutros u Egiptu, na putu od Hurgade ka Luksoru, poginulo je 11 građana Srbije, a da je šestoro povređeno

Povređeni se trenutno nalaze u Centralnoj bolnici u Hurgadi, navodi se u saopštenju Ministarstva.

Nastradali su boravili u Egiptu na godišnjem odmoru, a prema saznanjima ambasade Srbije u Kairu tamo su otputovali u aranžmanu turističke agencije „Perla turs" iz Novog Sada.

Prema još nepotvrđenim informacijama koje je ambasada dobila od egipatskih vlasti, do nesreće je došlo prilikom sudara autobusa u kojem su se nalazili turisti iz Srbije i teretnog kamiona, navedeno je u saopštenju.

Predstavnici ambasade otputovali su danas u Hurgadu kako bi našim građanima pružili svu neophodnu pomoć, a Ministarstvo spoljnih poslova je danas hitno uputilo specijalni konzularni tim koji će u narednim danima izvršiti sve neophodne konzularne radnje kako bi povređeni građani bili adekvatno zbrinuti, kao i da bi se u što kraćem roku omogućio prenos tela poginulih.

Ministarstvo je otvorilo dežurne telefone za svaku vrstu pomoći i asistencije.

Brojevi telefona su: +381 11 306 82 68 i 306 81 97 i biće otvoreni 24 časa svakim radnim danom, kao i vikendom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Katastrofa. Ne mogu da verujem, strašno tužno ... :tuzni:

Saučešće porodicama nastradalih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzas, kako nisam nista cula jutros ....?

Samo kad se setim sto kaze Cocili voze bez svetla,nema semafora, uzas.... sve nam se izdesavalo samo ovo nije, a sad.... :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nadam se da ce porodice tuziti agenciju. pa da ne bude vise "ne znamo za cene izleta niti koji su u ponudi niti kako se izleti izvode, moracete da vidite na licu mesta"

Ne branim Perlu ali ona definitivno nista nije kriva,jer na izlete voze Egipcani! Cene izleta nemaju veze sa ovim sto se desilo! :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, ljudi, ne mogu da verujem. Kao novosadjanki mi je još strašnije jer su navodno svi nastradali iz NS. Treba da putujem u Hurgadu početkom septembra i planirala sam Luxor, jer sam Kairo videla pre 3 godine. Ali da budem iskrena naš konvoj je zaista išao pristojnom brzinom i ne mogu da se požalim na vožnju do Kaira i nazad.

Najiskrenije saosećam s porodicama nastradalih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Strašno! :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dolores, ja ipak mislim da je bolje da se konvoji vrate. Kad ide konvoj sve se raskrsnice zatvaraju i konvoj slobodno prolazi bez zaustavljanja.

I ja mislim sda je bolje da se konvoji vrate bezbednije je iz vise razloga... ovo je strasno!!!

Samo mi nije jasno sta su oni radili nocu na putu iz Hurgade za Luksor, kad se za Luksor krece rano ujutru, tamo se provede caeo dan i onda popdne nazad za Hurgadu!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne branim Perlu ali ona definitivno nista nije kriva,jer na izlete voze Egipcani! Cene izleta nemaju veze sa ovim sto se desilo! :(

Kako Perla nije kriva?

Ciji predstavnik je ugovorio te izlete?

Tek sad vidim ovo, ne znam da li su to naknadno ubacili..... Ako jesu, po obicaju lepo su se ogradili

Dodatne informacije

PREDSTAVNIK

Organizator obezbeđuje stalno prisustvo predstavnika, koji je na usluzi gostima u okviru realizacije ovog programa. Sa gostima predstavnik komunicira preko info tabli postavljenim u smeštajnim objektima. Za hitne slučajeve predstavnik je danonoćno dostupan na mobilni telefon.

IZLETI

• Kairo • Luxor • Koralno ostrvo • Jeep safari • Moto safari • Aqua park • Ronjenje • Pecanje • Rajska ostrva • 1001 noć (tradicionalno veče) Odgovorni organizator izleta je lokalna turistička agencija, koja je ujedno i neposredni realizator izleta. Uplata izleta može se izvršiti u letovalištu kod predstavnika lokalne turističke agencije, a obaveštenje o izletima možete dobiti od predstavnika lokalne turističke agencije, kao i od našeg predstavnika u letovalištu.

Elem, licno mislim da je Perla kriva jer je Perla odvela ljude u Egipat, i Perla ih je uputil ana svog vodica koji je dalje organizovao izlete za nase turiste. Takoreci, treba procitati uslove putovanja i videti sta tamo pise.

Nase agencije se ionako sve ogradjuju kako stignu.

Izmenjeno (jovanche)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako mogu naši da voze, čijim autobusima...

Pa neka naprave ugovor sa njima,neka se potrude oko klijenata,a ne samo da gledaju kako da opelješe ljude i baš ih briga posle,patrola snađi se(čast malobrojnim izuzetcima),a ne da,kao što Jovancha reče-''nije to u njihovoj nadležnosti'',ma da. :besan:

Ovo će biti kao i uvek,tri dana uka-buka i život teče dalje i nikom ništa,važno da para vrti.

Nadam se od srca da se broj žrtava neće povećati,mada je i jedan izgubljen ljudski život mnogo  :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Strasno... saucesce porodicama... :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ograsih dusu.

Perla se ipak na vreme ogradila. Sad sam pogledala stari cenovnik koji sam skinula i pise ono o tome kako oni nisu ni za sta odgovorni.

Jbg.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Povređeni se trenutno nalaze u Centralnoj bolnici u Hurgadi, navodi se u saopštenju Ministarstva.

Dal je autor ovih redova video ikad Hurgadu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka