Hilary***

Ekvador

10 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio u ovoj zemlji?

Sta treba posetiti?

Gledala sam reportazu i zaista mi se dopala, pa me zanimaju utisci ljudi koji su bili.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u ovoj zemlji?

Sta treba posetiti?

Gledala sam reportazu i zaista mi se dopala, pa me zanimaju utisci ljudi koji su bili.

cao, ne znam dal je kasno za odgovor, ali tek sam sad postao clan foruma :kez:

bio sam dosta puta u ekvadoru, i to svaki put bar po mesec dana, jer imam mnogo dobrog druga iz kita, pa idem kod njega skoro svake godine..

ekvador je prelepa zemlja, ima more, galapagos, planine, dzunglu, stare kolonijalne gradove-jednom reci-sve sto treba za turizam...

i sto je bitno, ne treba nam viza za tamo, i nikad nam nije trebala, jer je bilo nekih pisanija da su nam bili uveli...

to su sve izmisljotine, ja idem tamo od 2003. i nikad nije pominjana nikakva viza na granici, dobijao sam 90 dana boravak..

od andskih gradova naravno kito je turisticki najpopularniji, i ima jos jedan interesantan grad, kuenka...na moru esmeraldas i gvajakil, a izmedju ima malih gradica sa prelepim plazama...

amazonska prasuma je kruna svake pustolovine, ja sam imao srecu da zadnji put(2008.) odem sa jednom ekspedicijom(sredio mi ortak), duboko u dzunglu, spavam u urodjenickim kolibama, i druzim se sa samanima..

godinu dana pre toga sam bio na turi koju organizuju agencije iz kita, sve je bilo stvarno dobro organizovano, leteli smo do grada zvanog lago agrio, odatle se vozili dzipom jedno 3-4 sata, pa jos dobrih 5-6 sati motornim camcem niz reku...aranzman je bio na 6 dana, i mislim da je kostao negde oko 300$, sve ukljuceno, zajedno sa avionskom kartom do tamo..u povratku sam isao busom od lago agrija..inace, andski deo zemlje je potpuno drugaciji od priobalnog, gde su ljudi mnogo brzi, bahatiji, i rekao bih, malo prostiji...odusevljava me uvek kako je razvijen kulturni zivot u kitu, stalno imaju neke festivale, filma, knjizevnosti, plesa...cene i nisu bas niske, kao u okolnim zemljama, jer je nacionalna valuta dolar :), ali je ponovo jedno 30% jeftinije nego u srbiji, prevashodno jer je dolar dosta dugo nizak u odnosu na evro...

na galapagos do sada nisamotisao, jer je stvarno preskupo, pogotovu avionski letovi, jer je extremno turisticka destinacija, i vecina ekvadoraca nikad nije krocila tamo...

sve u svemu, prelepa zemlja, a i dobra je kao polazna tacka za ubilazenje okolnih zemalja, jer je u sredini...jedne godine npr. odem na sever, do kolumbije i venecuele, sledece godine se spusim na jug, do perua, cilea, i bolivije...

pitajte ako ima nekih konkretnih pitanja..

Izmenjeno (bam-bam)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta treba posetiti?

Evo nekoliko preporucljivih destinacija po kojima je Ekvador poznat i koje bi trebalo posjetiti. Izdvojio bih dio Anda, planinu Cimborazo(6267m), zatim Cotopaxi najvisi zivi vulkan na svijetu.Najatraktivnija i naj exkluzivnija destinacija je definitivno Galapagos.To je skupina vulkanskih ostrva ima ih 30 (13 vecih,17 manjih) a udaljena su 1000 km od ekvadora.Od njih 30 samo su dva naseljena,Izabela i San Kristobal, i jedni su od exkluzivnih turistickih atrakcija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cao, ne znam dal je kasno za odgovor, ali tek sam sad postao clan foruma biggrin.gif

bio sam dosta puta u ekvadoru, i to svaki put bar po mesec dana, jer imam mnogo dobrog druga iz kita, pa idem kod njega skoro svake godine..

ekvador je prelepa zemlja, ima more, galapagos, planine, dzunglu, stare kolonijalne gradove-jednom reci-sve sto treba za turizam...

i sto je bitno, ne treba nam viza za tamo, i nikad nam nije trebala, jer je bilo nekih pisanija da su nam bili uveli...

to su sve izmisljotine, ja idem tamo od 2003. i nikad nije pominjana nikakva viza na granici, dobijao sam 90 dana boravak..

od andskih gradova naravno kito je turisticki najpopularniji, i ima jos jedan interesantan grad, kuenka...na moru esmeraldas i gvajakil, a izmedju ima malih gradica sa prelepim plazama...

amazonska prasuma je kruna svake pustolovine, ja sam imao srecu da zadnji put(2008.) odem sa jednom ekspedicijom(sredio mi ortak), duboko u dzunglu, spavam u urodjenickim kolibama, i druzim se sa samanima..

godinu dana pre toga sam bio na turi koju organizuju agencije iz kita, sve je bilo stvarno dobro organizovano, leteli smo do grada zvanog lago agrio, odatle se vozili dzipom jedno 3-4 sata, pa jos dobrih 5-6 sati motornim camcem niz reku...aranzman je bio na 6 dana, i mislim da je kostao negde oko 300$, sve ukljuceno, zajedno sa avionskom kartom do tamo..u povratku sam isao busom od lago agrija..inace, andski deo zemlje je potpuno drugaciji od priobalnog, gde su ljudi mnogo brzi, bahatiji, i rekao bih, malo prostiji...odusevljava me uvek kako je razvijen kulturni zivot u kitu, stalno imaju neke festivale, filma, knjizevnosti, plesa...cene i nisu bas niske, kao u okolnim zemljama, jer je nacionalna valuta dolar smajl.jpg, ali je ponovo jedno 30% jeftinije nego u srbiji, prevashodno jer je dolar dosta dugo nizak u odnosu na evro...

na galapagos do sada nisamotisao, jer je stvarno preskupo, pogotovu avionski letovi, jer je extremno turisticka destinacija, i vecina ekvadoraca nikad nije krocila tamo...

sve u svemu, prelepa zemlja, a i dobra je kao polazna tacka za ubilazenje okolnih zemalja, jer je u sredini...jedne godine npr. odem na sever, do kolumbije i venecuele, sledece godine se spusim na jug, do perua, cilea, i bolivije...

pitajte ako ima nekih konkretnih pitanja..

Bam Bam,planiram odlazak u ekvador uskoro, pa bih voleo da te kontaktiram i posavetujem se sa tobom..ako mozes ostavi neki kontakt ili me kontaktiraj na mail: lukakorolija@gmail.com. pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ceo zivot mastam o odmoru na ekvadoru... ostvarice se nadam se jednog dana!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Viza ne treba jer je ukalkulisana u cenu avio karte kao taksa. To je dobro jer nema bar jurnjave sa ambasadama kao za okolne zemlje. Let iz Evrope je teško naći za male pare. Madrid -Iberia ili Amsterdam-KLM. A iz Beograda???????? Galapagos skup i cilj je oterati što više turista u cilju očuvanja prirode. Vredi videti ukoliko pristajete na malo veće troškove puta. Za duži boravak ili Galapagos dobro je ako upadnete na neki volonterski posao. Bude džabe smeštaj i klopa a i neki transfer plate. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da oživimo temu...

20180602_090304.jpg

20180602_090723.jpg

20180601_154126.jpg

20180601_161231.jpg

20180601_172711.jpg

20180601_174140.jpg

20180601_181344.jpg

20180601_181355.jpg

20180601_181842.jpg

20180601_202124.jpg

20180602_075629.jpg

20180602_080442.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedna od retkih predsednickih palata na svetu koja ne samo sto nije ogradjena I pod velikim obezbedjenjem, vec u cijem su prizemlju radnje I prodavnice! I to ne neke fancy skupe radnje nego najobicnije ‘leb-mleko-pivo prodavnice.

Razlog tome je da se odrzi bliskost sa bazom, tj. sa stanovnistvom. Palata je okruzena parkom I ulicama, u pesackoj zoni.

Predsednicka palata.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Jedna od najlepših a svakako najbogatije ukrašena crkva u južnoj Americi - Crkva Isusovog društva, ako sam dobro preveo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Compa%C3%B1%C3%ADa_de_Jes%C3%BAs,_Quito

Čitava unutrašnjost je prekrivena pozlatom. Ulaz se plaća, slikanje je zabranjeno, ali sam ipak uspeo da napravim jednu fotku. 

20180601_170721.jpg

Spoljašnost je lepa, ali ne toliko impresivna kao unutrašnjost.

20180601_164655.jpg

Izgradnja tako skupe crkve je, naravno, izazvala bes kod stanovništva, posebno što je u tom periodu siromaštvo bilo veliko. Zanimljiv i originalan odgovor i poruka je došla sa zgrade prekoputa. Svaki od balkona na je ukrašen ornamentom sa anđelčićem. Ako se pogleda bolje, vidi se da je ovaj anđelčić uputio vrlo jasnu "poruku" crkvi i jezuitima :)

20180602_081720.jpg

Izmenjeno (Ginter)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cueritos - pržena svinjska kožica, ulična hrana 

Przene svinjske kozice.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25609
    Ukupno tema
    851520
    Ukupno poruka