ljerka

JERUSALEM

186 poruka u ovoj temi

У праву сте. Јесте та пећина из Христовог времена, а прву цркву, тј. грађевину на том месту је подигла царица Јелена (њен син јесте био римски владар, али је подигао нову престоницу Константинопољ, тако да ја њих двоје већ некако сматрам византијским владарима, иако је Римско царство подељено крајем тог 4. века).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

И после дугог обиласка разних светиња на Маслинској гори, долазимо до видиковца, одакле пуца поглед на Јерусалим, Стари град. Ту је обавезан одмор, и фотографисање.

IMG-38f8a0e9e147eec3fd30d22df3d07279-V.jpg

20180526_132054.jpg

Fotografija1217.jpg

Izmenjeno (Lela 002)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Иначе, долина између Маслинске горе и Старог града Јерусалима се назива још и Јосафатова долина или Геенска долина. Ту постоји гробље још из старозаветног времена, где су сахрањени многи старозаветни пророци. И сада је то гробље активно и сматра се најскупљим гробљем на свету. 

Све три једнбожачке религије (јудаизам, хришћанство и ислам) сматрају да ће се баш ту одиграти страшни суд и последњи дан.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ima informaciju o tome da li je nakon posete Izraelu nemoguće ići u pojedine (ili sve) muslimanske zemlje? Nigde nisam našla zvaničnu informaciju već je sve na nivou pretpostavke ili nekih starih informacija, a i ne znam nikoga ko je bio u toj situaciji pa da dobijem konkretan odgovor. 

Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@sooky

Izvini sto kasnim ali evo odgovora.

Da, u pojedinim islamskim zemljama nije moguce uci ako imas Izraelski pecat u pasosu.. 

Na sajtu svake ambasade tih zemalja trebalo bi da to bude naglaseno .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ima informaciju o tome da li je nakon posete Izraelu nemoguće ići u pojedine (ili sve) muslimanske zemlje? Nigde nisam našla zvaničnu informaciju već je sve na nivou pretpostavke ili nekih starih informacija, a i ne znam nikoga ko je bio u toj situaciji pa da dobijem konkretan odgovor. 

Hvala unapred :)

Ne znam da li je jos pitanje aktuelno ali sam cuo da postoji poseban papir u obe zemlje na koje se uz pasos stavljaju vize tako da ne ostaju u pasosu. Svesni su i jedni i drugi da gube turiste.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25230
    Ukupno tema
    835417
    Ukupno poruka