Beli Mag

EL MOURADI CAP MAHDIA by Sunline

162 poruke u ovoj temi

posle puno obidjenih agencija i nakon saznanja da je vecina destinacija i ponuda koje sam ovde nasao i koje ste preporucili bili prodati, naisao sam na ponudu kod Sunline-a za gore pomenuti hotel... EL MOURADI CAP MAHDIA 3* za 430 AI za period od 15 dana.

da napomenem da 430 nije cena koju sam dobio vec kako sam izracunao.

uzeo bih porodican apartman - 2 spojene sobe sa jednim kupatilom, 2 odrasle osobe 490, 1. dete 290, 2. dete 440.

interesuje me kakav je hotel, plaza, osoblje, higijena, da li se ležaljke plaćaju (to me najviše nervira!), blizina nekog šoping centra ili kafića-restorana,...

koliko sam uspeo da vidim, to je malo dalje od centra, neko seoce...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

upravo se vracam iz agencije Sunline u kojoj sam trebao da uplatim pomenuti aranzman. zasto kazem trebao sam... kao sto sam napisao u prethodnom postu, ponudjena mi je family room, a po svemu receno, to su 2 sobe sa jednim kupatilom. upravo tako nam je i rekla devojka iz agencije. razgovor nije bio preko telefona vec face2face.

danas poneo novac i... pitali jos jednom, onako radi reda: da li su to 2 sobe sa kupatilom... momam iz agencije kaze da ne zna i obraca se crnopurastom momku na engleskom. momak kaze da je to jedna soba sa 4 kreveta?!

naravno nismo prihvatili iako su nas ubedjivali da je to najjeftinija kombinacija 499 po osobi, gde bi pored nas 2 odrasla tu cenu platila i cerka od 13g. to prevazilazi predvidjenu sumu novca za letovanje.

definitvno sam razocaran napustio njihove prostorije iako su mi uzeli telefon da me obaveste pred polazak za LastMinit kombinaciju, tj da mi smanje cenu za cerku. Mislim da su kod mene izgubili kredibilitet i da cu do tada naci nesto drugo... sta ne znam...

nadam se da sam ja usamljeni primer loseg poslovanja ove agencije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da znate da ste me malo pokolebali, ja sam planirala da preko ove agencije letujem u Yasmin Hammametu.......

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

onu su stvarno dobra agencija ali im se desavaju cudni propusti. ako kod njih nadjes odgovarajuci aranzman, prvo se dooobro raspitaj i istrazi ovde + postavi sva pitanja njima i onda uplati. verujem da nisu imali nameru da me zeznu ali da nisam postavljao pitanja, za par dana bih dobio ono što nisam tražio. znači samo pitaj da li dobijaš ono sto tražiš. tako neće biti nesporazuma i imaćeš 1000% lep, divan i izuzetni dobar odmor.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovaj hotel nam je ušao u uži izbor za ovogodišnje letovanje.

Ako je neko bio molila bih da napiše svoje utiske.

Hvala unapred... ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Suprug i ja smo bili proslog septembra preko agencije Sunline bas u ovom hotelu. To nam je bio prvi boravak u Tunisu. Nama se svidelo.Sve zavisi sta covek ocekuje od letovanja, hotela, agencije i sl. Hotel ima spoljasnji bazen, mali bazen za decu, decje igraliste, teren za odbojnu na pesku, teniske terene... Ima dva restorana za rucavanje, jedan je napolju, spoljasnji bar uz bazen, maorski kafe. Sobe su prostrane, spremacice su fine, malo se oseca na memlu kada se udje u sobu, ali se to vetrenjem brzo resava. Hrana je raznovrsna, izbor je stvarno dobar. Za svakoga se moze naci nesto. Hotel je u turistickoj zoni, na jedno 5 km od centra Mahdije. Plaza i more carobni. Takvu boju mora sam vidjala na nekim grckim ostrvima... Ima jos mnogo toga da se napise. Ako treba pomoc, tu sam. osmeh1.gif

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

DC79 mene zanima ako znaš da li krajem juna u mahdiji ima talasa?

a i zanima me kakva je all inclusive usluga u El mouradi Cap Mahdia, da li ima da se jede na plaži? i da li se plaćaju ležaljke i da li ih ima uvek dovoljno?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam za jun, ali u septembru ima talasa u popodnevnim casovma, mada ne remete mnogo kupanje. Koliko mi se cini, vetar manje duva nego severnije od Mahdije prema Susu, Portu i sl.

AI je solidan. Na plazi nema klope a pice mozes da doneses iz otvorenog sanka koji se nalazi pored bazena. Naravno, koliko hoces osmeh1.gif Lezaljke i suncobrani su besplatni, ima ih dosta, ali se mora poraniti. Dodjes ujutru, zauzmes lezaljke, tj. stavis peskire i ides na dorucak. Madraci se dodatno naplacuju, ali nisu neophodni. Mi smo svega tri puta iznajmljivali madrace, a posle smo shvatili da nam ne trebaju. Animatorski tim je sjajan. Animiraju ceo dan, tako da smo ucestvovali u raznim sportskim i zabavnim aktivnostima.

Sto se tice hrane, imas tri glavna obroka, kao kasni dorucak (uglavnom samo neko pecivo), popodnevnu uzinu (takodje pecivo i to nista posebno), sank u lobiju hotela radi do 23h, maorski kafe do 22h (koliko se ja secam) i sank pored bazena do 18h.

Eto, toliko osmeh1.gif

Ako jos nesto treba, tu sam osmeh1.gif

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala DC79! ko još ima info o vremenu u mahdiji krajem juna nek se javi pliz

jos jedno pitanje DC79 - da li se tamo dobijaju peškiri za plažu? hvala unapred! blush.gif

Izmenjeno (ljerka)
spojena dva uzastopna posta
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ćao!

Možeš da zadužiš peškire ujutru, a uveče ih vraćaš na recepciju i tako svaki dan. Mi smo imali svoje peškire, tako da nismo uzimali hotelske. Inače, sef ne postoji u sobi već kod recepcije. Mi smo ga uzimali. Mislim da je sigurnije držati vrednije stvari u sefu, mada nisam čula da je neko doživeo neku neprijatnost te vrste.

Nema na čemu osmeh1.gif

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li se još neko, osim nas, odlučio za ovaj hotel?

Lepo bi bilo kad bi još neko napisao svoje :zvizduk: utiske!....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Supruga i ja, sa malim detetom, se razmisljamo o ovoj varijanti. Svakako smo se odlucili za Mahdiju, samo se jos dvoumimo oko hotela: Cap Mahdia ili El Mouradi Mahdia. Iskreno DC79 je skoro sve rekla sto bi nas zanimalo. Jedino ako moze neko da mi kaze da li je povratak ona ranojutarnja zavrzlama od 2am, pa na dalje? To bi bas bilo veselo sa malim detetom :tuga:

Izmenjeno (UrosiAna)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obzirom da ćemo svi leteti istim avionom, bez obzira u koje mesto ili hotel idemo, sve nas čeka ista sudbina. U koliko sati idemo znaćemo dva dana pred put, a u koliko sati se vraćamo kazaće nam vodič dva dana pred put! :tuga: Čarteri su zato jeftiniji.

Jedini sigurni polasci su ako nadjete aranžman u kome se leti redovnim letovima Air Tunis. Mi smo tako išli davno preko Sunline-a.

Ista stvar sa čarterima se dešava i u Španiji, Turskoj i Egiptu. Nije za utehu, ali tako je.

Verujte, te neprijatnosti se brzo zaborave a ostaju samo lepe uspomene.

Deca lakše sve podnose nego mi. Ponesete im novu igračku i omiljeni slatkiš i brzo će zaspati. :klap:

Što se hotela tiče na Tripadvisoru je Cap Mahdia bolje ocenjen. U Tunisu, kao u ostalom svuda, komfor i raznolikost hrane se značajno razlikuju izmedju 5* i 3*. Iz iskustva mogu da kažem da punuda hotela sa 3* u Tunisu, sigurna sam, prevazilazi standard prosečne porodice kod nas. Higijena je dobra, kvaliret hrane vrlo dobar, a plaža i more u ova dva hotela u Mahdiji su praktično isti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prosle godine u septembru isli sa agencijom Sunline i to redovnom linijom Tunis air. Let iz Beograda je bio u 11h ujutru, ali posto se sletalo u Tunis, u Mahdiju smo stigli tek u 16h popodne. Povratak je u 7h iz Tunisa, pa smo u 1h po ponoci krenuli iz Mahdije ka Tunisu. To jeste mali problem, ali se sve, kao sto rece dujaspasa, brzo zaboravi. Takva je situacija bila u septebru, jer nije bilo ni mnogo putnika, posebno za Mahdiju. Cini mi se da je ove godine nesto drugacija situacija sto se tice Mahdije, kao da je vece interesovanje, pa ce biti i carter letova koji slecu na Enfidu koja je dosta bliza od grada Tunisa :)

EM Mahdija jeste lepsi hotel od Cap Mahdije, sto se i ocekuje s obzirom na broj zvezdica. Verovatno je raznovrsnija hrana, vece su sobe i sl. Sto se tice plaze, ona je ista, prelepa duz celih 7 km. Tu nema greske :) Cap Mahdija je bliza sigurno 1.5km centru grada. Animatorski tim je isti, tj. po potrebi jedni drugima uskacu, mnogo su simpaticni iveseli :) U Cap Mahdiji su gosti uglavnom Nemci, Italijani, Francuzi, Srba gotova da i nema, po koji Rus i to su stalni gosti. Upoznali smo jedan stariji par - Austrijanci, koji deset godina unazad odsedaju u junu i septembru po dve nedelje u ovom hotelu :)I mi smo gledali ocene na stranim sajtovima, i to nam je pomoglo u odabiru ovog hotela. Nismo uopste pogresili :))) Sve zavisi koliko ko ocekuje :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

iskustvo od 20.6 do 4. 7. u hotelu el mouradi cap mahdia u mahdiji:

plaža - lepa je, ali nije ništa toliko lepša voda nego recimo u hamametu ili susu. pesak je sivkast, kao dunavski (što se meni ne sviđa), nije zlatan kao u ham. i susu pa je zato plavlja voda, a i zato što je plića malo više dok se ne dođe do dubokog, ali ništa preterano. inače je prilično blizu obale ograđeno bovama i nema puno mesta za plivanje, ali nisu problem bove nego skuteri i čamci koji non stop voze tik uz bove. trave nema puno, standardno ko i svuda u tunisu, možda malo manje. meduza nije bilo. ja sam bila od 20. 6 do 4. 7. školjki ima puno, naročito na ulazu u more. vreme bilo super, vetar malo naporan, talasi ništa strašno. voda nije bila hladna, osim prvi dan, ali ni pretopla, tako...meni je odgovarala, u svakom slučaju toplija nego u septembru u hamametu pretprošle godine.

problem na plaži nisu ležaljke, ima ih dosta, mada je pomama za onim kojima se diže i spušta uzglavlje, jer ih ima puno manje nego onih na kojima samo može da se leži u potpunoj horizontali (klasika za tunis, uvek nešto mora da fali, ne daju ti sve full pa to ti je). plus ne daju ni dušeke, nego se oni plaćaju 2 td, ali može se i bez njih. samo su ih švabe uzimale. inače najviše ima švaba, a ima i malo francuza, italijana, hrvata...srba jako malo, bili samo mi i još jedna porodica. problem najveći je to što nema kafića na plaži, tj bara, pa morate po kafu ili sok i vodu da poteglite do bara na bazenu, a onda od pola mog odmora tamo odjednom nema više kafemata, pa smo morali do recepcije. onda smo odustali od kafe i pića na plaži, što im je verovatno bila i namera. mada videli smo da se gradi neka drvena kućica tik do plaže- gradili su je svih 13 dana - to će možda biti bar.

hotel - ok, nisam nešto oduševljena arhitekturom koja je najavljivana kao "tipično mavarska". od toga sam videla samo lukove na terasama soba. ali jako je uredan, buba nema nigde, posteljina se, bar čaršavi, menja svaki dan, peškiri kad bacite na pod kupatila kao i svuda. tople vode ima uvek, sobe su velike i lepe, imaju tv sa ok brojem kanala, za nas zanimljiv jedino bbc. na našem spratu je bila jedna dosadna čistačica koja je stalno žickala da joj donesemo kafu?! ja joj donela jednom, posle kad kad sam ukapirala da će stalno da mi traži izbegavala sam je, jer ako odbijem otkud znam dal će da mi pretura po stvarima. jesmo uzeli sef, al ne može tamo sve da stane. inače dvema hrvaticama je nestao ključ od sefa, one tvrde da je tetkica ukrala iz sobe, ali svejedno su morale da plate novu bravu na sefu (običan katanac od 100 dinara) 66 evra?!

hrana- stvarno je super, uvek dovoljno kad god da dođeš, jedino se u vanjskom restoranu pravila gužva ali ne prevelika, jer tamo su pravili roštilj i pomfrit, a u gornjem zatvorenom samo kuvana jela (to za ručak i večeru). inače izbor hrane prilično veliki, prave i omlete, pice, paste (to čak i za neke užine u restoranu u zgradi koje spadaju u all , ali negde oko 4 a mi tad uvek bili na plaži). ima čak i zečetine, izbor mesa ok, najbolje je neka njihova velika kokoška na roštilju, njeno meso je ko svinjsko - ding dong se zove. lubenice kolko voliš - mi se namlatili, dosta nam za celo leto. hleba raznog uvek ima kao i onih njihovih svaštarskih salata koje ja ne volim. budu i neke supe, kao potaži, nisu baš nešto, onda gulaši, kus kus, pečeni krompir uvek...i sladoled za večeru (dve vrste uvek, super je) i puno kolača, sve na isti fazon. ponekad nešto kao krem brule , to je bilo dobro jedino. sokovi klasika oni kao stepovi i gazirana pića, ali i neka njihova vina.

užine mimo obroka postavljaju se i na recepciji oko 4-5 ali na jednom poslužavniku i nema ih za tren. ali ja sam uvek tražila i oni bi doneli. na recepciji je bar all inkluziv i on radi do kasno, tu ima i nes kafe i koktela, a pored je aparat sa instant kafom, vodom za čaj, kesice čaja, mleko, kuler za vodu...i toga ima uvek

animacija - ajd sad ja ko englezi da pomenem i animatore :) ja inače mrzim da me neko animira ,ali ovi su bili baš ok momci, jadnici rade od jutra do mraka. prvo ceo dan na plaži i oko bazena vataju ko oće na aerobik, odbojku, pikado....a onda uveće imaju prave pravcate pozorišne predstave u kojima oni glume, kabaree i sl, čak dovedu i neku rusku baletsku trupu....trude se neviđeno, to još nisam videla u arapskim hotelima gde obično budu neke gluposti i izbori za mis. a inače sve se odvija u slatkom malom amfiteatru.

i inače, čak i ako ne volite animaciju, nemate puno izobra jer je u mahdiji dosadno.....

mahdia - mali grad koji ima stari i novi deo. novi, gde je i cap mahdia hotel, izgleda kao veliko gradilište i nema ničega osim puno prodavnica sa fiksnim cenama načičkanim pored hotela na jednoj dugoj promenadi sa prašnjavim putem. to je sve. krivo mi je što nismo otišli do medine, ali svi su rekli da uveče tamo ništa ne radi, a ja danju više volim da leškarim na plaži....ipak nakupovala sam se ovde, ima stvari koje nisam videla u ostatku tunisa, tipa super drvene životinjske maske koje se na netu prodaju i za 30-ak $ a ovde su 300 dinara. to su ručni radovi iz kenije....

put - traje dva sata od enfide, a po nas petoro došao čitav autobus i mi bili jedini u njemu i tamo i vamo :)

agencija odeon turs sasvim korektna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26993
    Ukupno tema
    905514
    Ukupno poruka