gant

KOLIMA DO OHRIDA

43 poruke u ovoj temi

hvala.

da, to je onaj autoput koji sam i koristio pre par godina kada sam isao...

nego, kako idu putarine sada?

moze kartice (AMEX) ili mora samo kes i moze li EUR (tipa 1,2) ili samo MKD?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram sa porodicom na Ohrid za Uskrs, pa me zanima ako ima neko ko je išao ovih dana do Ohrida ili nazad za par informacija:

1. Kakvo je sada stanje na putevima što se tiče radova i u Srbiji i u Makedoniji?

2. Da li je bolje preko Tetova-Gostivara-Kičeva ili varijanta Gradsko-Bitolj?

3. Gde dobro jesti na Ohridu i gde ima uveče dobra kafanska živa muzika?

Hvala svima unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozdrav,

treba mi pomoć..uskoro idem za Ohrid,interesuje me dionica Skadar-Tirana-Elbasan da mi neko dobro pojasni.Ulazili se u Tiranu ili ide auto putem.

unaprijed hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put idem u Makedoniju na odmor, nazalost.

Planiram put za Ohrid za Uskrs. Zanima me kakvo je stanje na putevima sto se tice bezbednosti, bez ikakvih politickih konotacija ovo pitam, posto politicka situacija, bar po vestima nije sjajna.

Koja je cena benzina u Makedoniji? Gde je najbolje menjati evre u denare? Kolika guzva moze da me ocekuje na samom Ohridu, s obzirom na Uskrs? Kakve su cene generalno?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Miloše, što se tiče stanja na putevima, ono je kao i u svakoj drugoj državi, normalno. Ukoliko i ima nekih protesta, oni se ne dešavaju na glavnim putevima, već po gradovima na trgovima.

Cena dizela je trenutno 50,5 denara, a bezolovnog 62 denara.

EUR možeš menjati u bilo kojoj menjačnici u OH, kurs im je svuda isti, već dugi niz godina i okvirno je 1 EUR = 61 den. Ukoliko ti treba za putarine, iste možeš platiti i u EUR (recimo daš 5 EUR i oni ti vrate kusur u denarima) ili karticom.

Za Uskrs može da bude veća gužva. Generalno, OH je baš turistički grad i za sva dešavanja, čitaj praznike je generalno pun. Ipak najveća gužva, gotovo nesnosna je za Ilinden (2. avgust) jer im je taj svetac najveći praznik i cela Makedonija, pa i komšije su u Ohridu. Tada je problem otići do plaža ili u obilazak nekih znamenitosti na samom jezeru. Što se tiče parkinga, on je uvek problem. U bilo koje doba godine.

Cene su kao u Beogradu, gore-dole, zavisi opet šta kupuješ. Cene po restoranima nisu preskupe. Pijaca je skuplja. Mahom su cene slične našim.

Pozdrav i lep provod u Ohridu. :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 4/5/2017 at 16:25, jelenap. je rekao/la:

Ipak najveća gužva, gotovo nesnosna je za Ilinden (2. avgust) jer im je taj svetac najveći praznik i cela Makedonija,

Nije 2 avgust najveci praznik u Makedoniji zbog Sv. Ilije, nego zbog:

https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D0%A0%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0

ili drugim recima - pricina slavlja 2 avgusta nije religiozna.

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tacno , 2 avgust je dan Ilinden vostanije protiv osmanliske imperije i oslobodenje drzavu od strana muslimana ,i je najveci Makedonski nacionalni praznik , jeste ima i slavu Sv.Ilija ali praznik ima drugo znacenje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram put do Ohrida... Da li može pomoć oko puta. Da li je bolje ići delom: Tetova-Gostivara-Kičeva ili varijanta Gradsko-Bitolj?  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram put do Ohrida... Da li može pomoć oko puta. Da li je bolje ići delom: Tetova-Gostivara-Kičeva ili varijanta Gradsko-Bitolj?  

prva varijanta

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sve zavisi kako zelis da putujes, sta zelis da vidis usput, ili je cilj samo preci od tacke

A do B. Mi smo na tamo isli preko Bitolja zbog Stobi arheoloskog lokaliteta (ispod Velesa) a vracali se preko Tetova ali i u povratku smo napravili izmenu pa smo iz Kumanova skrenuli ka Staro Nagorichane pa na Prohor Pcinjski, 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam za prvu varijantu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uskoro ćemo i tu imati auto put od Skopja preko Tetova I Kičeva pa će tuda biti najbrže, mada je i sad to najkraći i najbrži put za sve koji dolaze iz pravca Srbije. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dok ne bude to uskoro a kad ce ne zna se :D ja sam i bih uvek isao rutom A.

Autoput je do Gostivara, nakon toga ima jos samo malo preko 100 km , doduse solidno gadnih, posebno deonica preko Bukova, izmedju Gostivara i Kiceva. 

Ako se ide preko Prilepa i Bitolja onda je ukupno duzi put, manje auto puta a vise magistrale koja je kazu u boljem stanju i laksa za voznju od magistrale Gost-Ohrid.

Sve u svemu, varijanta A je brza i kraca, ja ne bih mnogo razmisljao osim ako neko kao Dragan ima zelju, volju i vreme da vidi i nesto usput.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26380
    Ukupno tema
    881459
    Ukupno poruka