gant

KOLIMA DO OHRIDA

51 poruka u ovoj temi

Pozdrav svim clanovima foruma!

Citajuci komentare i opise o lepotama Ohrida, odlucio sam da ove godine letujem bas tamo.

Izbor je pao na vilu Dislievski kao provereno resenje.

Planiram da idem automobilom, pa me zanima da li je neko koristio obilaznicu oko Skoplja ili su svi isli kroz grad?

Na forumu sam procitao da je najveci problem sa nedostatkom putokaza, pa me zanima kako je to reseno ove godine.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozz

mi smo još jesenas išli na Ohrid i nismo "ulazili" u grad.

Možda je u međuvremenu završeno nešto od obilaznice

ali, ni taj deo kuda smo mi prošli nije bio strašan, u smislu da se zaluta.

Prolazili smo kroz severni prigradski deo koji je imao par semafora i neke "otvorene pijace".

Ništa strašno, samo se držiš glavnog puta i

sve vreme ideš u istom pravcu (istok-zapad)

i gledaš da ostaneš na tom M4 putu.

Mislim da su putokazi bili ka Tetovu i/ili Želino.

Ako se dobro sećam, čak je u početku bio i smer za Prištinu

ali na jednoj raskrsnici za Prištinu se ide desno, a vi normalno biggrin.jpg idete levo.

Uglavnom, tek posle par km smo izašli na potpuno nov i širok autoput

koji skreće na jug...ka Ohridu.

Kuriozitet za taj put je, da nigde nisam naišao na češću naplatu "patarina" biggrin.jpg

Znači od Skoplja do Gostivara ih je bilo, ali na magistralnom putu

(na silasku s autoputa treba voditi računa, dugačka je nizbrdica, a radar je umeo da stoji na dnu, odmah pored naplatne rampe...i hvata te na 500m)

elem, bilo je 4-5 naplatnih rampi. Nije ništa strašno, svuda po par denara...ali mnogo bre često bez-zuba.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem se na iscrpnom odgovoru smajl.jpg

Video sam gmaps-u da se gradi obilaznica oko Skoplja, a i procitao sam negde na forumu da su neki promasili put za Ohrid i krenuli ka Kosovu pa su se vratil obilaznicom. Zato sam pomislio da je zavrsena.

Da, da, jasno mi je, kad se iskljucim sa autoputa ka Skoplju, drzim se puta M-4 i na cetvrtom semaforu skrenem levo(nikako pravo biggrin.jpg ) ka Tetovu i Gostivaru.

Dobro si mi rekao za radare, moracu posebno da pripazim, posto mi se ne placaju drakonske kazne.

Zanima me gde mogu da nabavim denare za placanje putarine, kontam da na granici ima neka menjacnica?

Poz!

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu, za takve stvari i služi forum wink.gif

Elem, menjačnica postoji na granici. Evo link-a wink.gif

http://www.putovanja...?showtopic=7263

pozz

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me gde mogu da nabavim denare za placanje putarine, kontam da na granici ima neka menjacnica?

Ja sam na prvoj patarini dao 5 evra, sto racunaju kao 300 denara (razlika je nekih 7-8 denara, tj 12-13 dinara u odnosu na zvanicni kurs) i dobio kusur od 250 denara sto je bilo vise nego dovoljno do Ohrida.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da vam ja odgovorim,iz prve ruke.Pre mesec dana je pustena obilaznica oko Skopja.Duga je oko 30 kilometara i nemate potrebe da uopste ulazite u Skopje(ako ne zelite).Necete imati problema da se snadjete jer je taj deo puta nov,a normalno ima i putokaza.Ustedicete bar 40 min jer cete izbeci gradske saobracajne guzve.

PS Na toj deonici tj obilaznici oko Skopja nema putarina.Srecan put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Од Хиподром до Сарај за 10 минути

Вкупната должина на обиколницата е 26,7 километри, изведена е како автопат, со по две коловозни ленти во двата правца. На неколку места покрај обиколницата се пос­та­ве­ни ѕидови за звучна изолација и девет клучки за влез и излез од Скопје

4B35D174C718054C9F65C51CDCD2CFFE.jpgСе­вер­на­та обиколница на Скопје, од Хиподром до Сарај, вчера свечено беше пуш­те­на во употреба. Со тоа на граѓаните ќе им требаат десетина минути за да стиг­нат од едниот до другиот крај на Скопје, бидејќи не ќе мора повеќе да влегуваат и да возат низ центарот на градот. Со пуштањето на оваа сообраќајница, веќе низ цен­та­рот на градот не ќе минуваат ни камиони кои пренесуваат тежок товар.

Вкуп­на­та должина на обиколницата е 26,7 километри, изведена е како автопат, со по две коловозни ленти во двата правца. На неколку места покрај обиколницата се пос­та­ве­ни ѕидови за звучна изолација и девет клучки за влез и излез од Скоп­је.

"Оваа обиколница е изведена според сите европски стандарди. Со неа ќе се овоз­мо­жи растоварување на сообраќајот, се намалува времетраењето на патувањето, ќе се подобри сообраќајната комуникација и ќе се зашти животната средина", ре­че премиерот Никола Груевски на свеченото отворање на обиколницата.

Се­вер­на­та скопска обиколница почна да се гради пред седум години. Во јули ми­на­та­та година беше пуштена во употреба делницата од Оризари до Сарај во должина од 11,8 километри. Во изградбата на скопската обиколница се вложени 150 ми­ли­о­ни евра. Парите се обезбедени од државниот Буџет, како и преку кредити од Ев­роп­ска­та банка за обнова и развој и од Европската инвестициска банка.

Се­вер­на­та скопска обиколница е дел од Коридорот 8 кој ја поврзува Македонија со Албанија и со Бугарија. (А.А.) ФО­ТО: Б.Грдановски

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo su lepe vesti!

Ja 1.8. krecem za Ohrid pa cu imati to zadovoljstvo da je isprobam.

Poz!

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice policajaca i radara kroz Makedoniju, nemojte se zavaravati ako vam neko kaze da pazite na tom ili tom mestu, sta ja znam posle tunela, pre petlje, jer nema veze, ja cesto prolazim i vidim da su uvek na razlicnom mestu, cak ista patrola 2-3 sata na jednom mestu, posle toga recimo malo dalje par kilometara, mozda na nekim mestima su cesce pa neki imaju utisak da uvek tamo "hvataju", ali ako ste "ispravni" nema razloga za brigu....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo su lepe vesti!

Ja 1.8. krecem za Ohrid pa cu imati to zadovoljstvo da je isprobam.

Poz!

Posto je 2 Avgusta(Nedelja) najveci nacionalni praznik Makedonije,velik broj vikendasa ce ici za OH,pa imaj na umu da ce tog dana kada ti kreces biti velike guzve na putevima.Mozda je najbolje da kroz Makedoniju vozis ili rano ujutru ili kasno popodne.Cisto informativno.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informaciji. Planiram da krenem u 4 ili 5 ujuto. Ako ne bude velikog zadrzavanja na carini, do podneva bi trebalo da sam u Ohridu.

Pozdrav!

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro si mi rekao za radare, moracu posebno da pripazim, posto mi se ne placaju drakonske kazne.

Poz!

Ti radari love ljude koji voze po 180-190 na sat.A takvih,veruj mi i nije bas malo.Ako vozis po pravilima ili recimo + 10,20 od ogranicenja,policija te nece zaustavljati.U tom pogledu su toleratni,ali prema budalama koji voze 200 na sat tamo gde je dozvoljeno 100 su prilicno strogi.A sa takvima,bar po meni i moraju biti strogi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosao sam novo otvorenom obilaznicom oko Skopja. Mogu sam da kazem da je fenomenalna:)

Makedonci su napravili odlican posao, na cemu Beograd moze samo da im zavidi.

Posto sam isao do Ohrida, sve do Tetova je bio autoput sa ogranicenjem brzine od 80- 120. Put je prava uzivancija:) Od granice do Ohrida se stigne za 3 sata.

Poz!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dve nedelje sam prolazio tim putem (Novi Sad- Ohrid 705 km). Do Ohrida se u principu stiže jednostavno. Posle ulaska u Mk. nekoliko km imate radove na putu( postojeći autoput spaja se sa graničnim prelazom). Dalje, skrenete desno prema Skoplju, pa samo pravo.Pred ulazom u Sk. autoput se odvaja desno, putokaz kaže "tranzit", njime posle samo pravo. Nova deonica je odlična, super urađena. Usput se odvaja put za Prištinu desno, Vi nastavljate samo pravo prema Tetovu i Ohridu. U Tetovo se ne ulazi, prolazi se pored grada, sve vreme autoputem (brzina je ograničena 80-120 km).Posle Tetova nastavlja se malo lošiji autoput ali vodi pravolinijski sve do Gostivara (na celoj deonici ograničenje je 80 i bilo je čak dva radara. Na celoj deonici od granice do Gostivara ima pet/šest naplatnih rampi, plaća se u proseku 30 den.Posle Gostivara do Kičeva i dalje do Ohrida put je običan, dve trake, ima nekoliko većih uspona , vijugav je zahteva sporiju i oprezniju vožnju ali generalno je u dobrom stanju i lako se prođe. Srećan put.

PS

Usput, mogu da preporučim i odličan *****

Izmenjeno (DraganV)
zabranjeno je reklamiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Здраво свима,

Скопска обиколница је завршена прошле године.

Пут је 25,5 км - нема патарине и представља део Македонских М4 националног пута.

На средини је, ту је раскрсница за Скопје - индустријска зона и за Приштину (север).

Најбоље од све, је да је све аутопут и да је много брже него возити низ Скопје.

Поздрав

Јован

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka