Miskomoj

Bodrum,opšta tema

354 poruke u ovoj temi

 

bodrum2007 je napisao:

.A putuje se oko sat i po. Vidis maximalnu brzinu i predjeni put... Jedino malo boli glava tj. uvo, mnogo je strmo poniranje aviona zbog planina. Beogradski aerodrom je mnogo prijateljskiji...

Slece se na Mugla aerodrom, tu cekas jedno pola sada prtljag, carinu i ostalo, a onda u autobus agencije i oko 20 minuta da prvog hotela, plus jos oko 20 minuta kreni stani do poslednjeg...

Izvini ne znam o kakvim planinama pričaš? Bodrumski aerodrom se zove Milat a za tu Muglu nisam čuo. Ne znam gde si ti sleteo..Oko Bodruma su samo pitomi brežuljci, nema naglog poniranja zbog planina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajd valjda ce biti ok....nesto se svi zale da je skupo mada ako je kao kod nas onda i nije toliko.Ma zakon supermarket...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvini ne znam o kakvim planinama pričaš? Bodrumski aerodrom se zove Milat a za tu Muglu nisam čuo. Ne znam gde si ti sleteo..Oko Bodruma su samo pitomi brežuljci, nema naglog poniranja zbog planina.

Ako ces vec da teras mak na konac, aerodrom se zove Milas a ne Milat.

Mugla je oblast u kojoj se nalazi Bodrum, zato sam rekao Mugla airport. Isto kao sto ce neko reci Beogradski aerodrom, iako se nalazi u surcinu (tj u Milasu).

Sto se ovog drugog tice, ne znam sta da ti kazem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajd valjda ce biti ok....nesto se svi zale da je skupo mada ako je kao kod nas onda i nije toliko.Ma zakon supermarket...

Cao, evo ti link na candid photos:

http://www.tripadvisor.com/LocationPhotos-...st.html#1333810

i na trip advisor stranu o tom hotelu:

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2...gean_Coast.html

Rekao bih da je to Jolly-jev aranzman, znaci polupansion. Tako da ces morati negde da rucas, ali takodje treba da znas da za te pare ne mozes da ocekujes ne znam kakvu hranu u hotelu, a i ljudi se zale na to. Klopa na ulici nije nista skuplja nego kod nas, realno, pogotovo ako se uzme u obzir da je to turisticka regija gde dolaze zapadno evropljani.

Super market (manji) imas malo iznad tog hotela, mada ces tesko da unosis bilo sta u sobu, tako da ti preostaju mozna neke konzerve na plazi. Ne znam kako si zamislila da se hranis u supermarketu, obzirom da to nije apartman.

Hrana zaista nije toliko skupa i ima gomila brze hrane, tako da nemoj da te plase, ali sto se zabave tice, za to ti svakako treba para...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

branko,

ja nisam rekao da je pivo 9 evra nego sam rekao da sam cuo da su na nekim fensi mestima ljudima naplacivali toliko.Koliko je u proseku po kaficima,to sam naveo.

E da makii,sto se tice hotela sami beach mislim da si napravio dobar izbor.U centru Gumbeta je a na plazi.Takodje je klopa po meni bas dobra,bolja nego i u nekim hotelima sa 4*.Preko koje agencije ides?

Hotel LIGHTHOUSE je veoma lep,u mestu YAHSI,oko pola sata dolmusem od Bodruma.

Ako neko ima jos neko pitanje vezano za ovu destinaciju,samo napred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tıce hotela LIGHTHOUSE vec sam rekao da je jako lep,na najlepsoj plazı,na recepcıjı radı devojka koja je sa nasıh prostora sto je od ne malog znacaja.Za provod je ıpak neophodno sestı na dolmus ı otıcı u Bodrum kojı je pola sata voznje udaljen.Inace ovaj hotel osım Kontıkıja radı ı ODEON.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je neko bio u joy clubu bodrum,kako mu se cini

Izmenjeno (nebobak)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretrazi malo forum, okacio sam par slika + Google Earth snimak.

http://www.putovanja.info/forum/index.php?...;hl=club+bodrum

Ja nisam bio jer nije bilo mesta, ali smo prvo njega izabrali, omiljen je medju nasim turistima. Ima jedno brdo uz koje se treba popeti, ali ko je iole mladji i nije kilav, nije strasno, mozes i peske do grada (Bodruma).

Naravno, ima i dolmus (shutle), onda si za 2 minuta do grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

interesuju me vasi utisci o bodrumu tj.gumbetu?kakve su plaze,da li se placaju lezajke,kakve su cene?unapred hvala. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam pre mesec dana postavila istu temu i dugo je bila bez odgovora :tuzni: . Pretpostavljam da ljude mrzi da pisu na temu o kojoj su vec pisali.

Moj ti je savet da pretrazis forum - pronaci ces skoro sve sto te zanima.

Pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bodrum je fenomenalan grad koji ima oko 30 000 mestana a leti tu dodje oko 300 000 turista. podseca recimo na herceg novi. sve zgrade i hoteli su uredjeni po zakonu tako da budu sa ravnim krovovima i u belij boji. ima samo dve dzamije koje su prakticno nevidljive a mestanke bodruma su ultar moderne devojke sa pirsinzima i nisu zabradjene.ovo vam pricam jer sam i ja imao predrasudu o turskoj obali ali akd sam bio prvi put u hotelu joy bodrum- odusevio sam se. grad koji nikada ne spava,sve radi non stop,pola evrope je tamo sa luksuznim jahtama,ma no coment.

skuteri,paraglajdinzi,kafici,diskoteke koje primaju po 5 000 ljudi,ma ludilo.treba videti i ne zaliti pare,jer cete proci finansijski kao u odvratnoj grckoj a proescete se pet puta bolje.

kad letujes u all inclusive varijanti nista zivio ne placas tako da je to najbolji izbor.

ja sam licno bio u joy clubu,fantastican hotel.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U nekoj od ranijih tema sam izneo svoje misljenje o Gumbetu i Bodrumu.U najkracem: Gumbet je na oko 3 km od Bodruma,mesto sklepano za poterebe turista gomila kafica,restorana,klubova koji rade do duboko u noc ali je provod tako koncipiran da u njemu najvise uzivaju englezi jer oni i irci cini ogromnu vecinu turista u ovom mestu.Gumbet ima plazu ali je realno ispod proseka.Hoteli su uglavnom sa 3*,a redji su sa 4* dok je par hotela sa 5* uglavnom malo dalja od centra mesta.

Ono sto je dobro je sto gradski prevoz funkcionise od 0-24h tako da u svako doba mozete otici do Bodruma a da ne bacate pare za taksi.Cena dolmusa je oko 1e u jednom pravcu.Cene po kaficima u Gumbetu su u celini uzev pristupacne,veliko toceno pivo 1-2.5e,kokteli od 3e pa navise.Naravno po klubovima su cene vise,tamo pivo po pravilu nije manje od 3e.Lezaljke na plazi su besplatne.

Daleko lepsi a sto se tice provoda i daleko sadrzajniji je svakako Bodrum.Zaista lep gradic koji odise kosmopolitskom atmosferom i koji je u vecernjim satima bukvalno krcat turistima iz svih zemalja sveta.Cene su,razume se svakako vise nego u Gumbetu.Veliko toceno pivo retko gde se moze popiti ispod 2.5e a ulaz u velike diskoteke je oko 15e sa jednim picem.Plaza u Bodrumu takodje nista specijalno a neretko i prljava.U samom Bodrumu nema hotela,samo nekoliko pansiona niske kategorije i paprenih cena.Ko zeli da kupi kozne jakne neka ima na umu da treba da plati 25-30% od prvobitno ponudjene cene.Ko menja vecu kolicinu deviza neka to ucini u nekoj od banaka jer je kurs povoljniji nego u ulicnim menjacnicama a za transakcije preko 500 ili 1000e nude i povoljniji kurs.Najbolja plaza je Camel beach do koga mozete stici dolmusem koje polazi sa pocetne stanice u centru Bodruma.Putuje se oko 20-tak minuta a karta u jednom pravcu mislim da je oko 2e.

Toliko za sada od mene.Ako vas zanima jos neka informacija ili konkretan hotel pitajte slobodno.

Pozz

Izmenjeno (deki011)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na informacijama.Interesuje me da li znas nesto o hotelu Club Flora nalazi se u Gumbetu,uzeli smo all inclusive.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

deki011 je napisao:

Toliko za sada od mene.Ako vas zanima jos neka informacija ili konkretan hotel pitajte slobodno.

Pozz

Hvala puno na informacijama,interesuje me da li znas nesto o hotelu Club Flora nalazi se u Gumbetu uzeli smo all inclusive.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu AZKA sa 5 zvezdica, to je jedan kilometar od Bodrume, da mi kaze kako je tamo more, plaze, hrana i provod?Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka