PEPEEEEE

Tunis u julu

24 poruke u ovoj temi

Zelela bih da idem 23.jula u Port ali se bojim velikih vrucina. Da li bi neko mogao da mi kaze kolike su temeprature krajem jula i pocetkom avgusta u Tunisu? Znam da je sredozemna klima u pitanju, ali postoji problem blizine Sahare i njenih uticaja na klimu Tunisa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za juli, iskreno, isao sam 11. septembra prosle god. Ali, s` obzirom kako je tada bilo, mozes zamisliti juli. Kada smo sleteli u Monastir, bilo je mozda oko 23h. Na aerodromu smo skapali od vlage i vrucine. Tako je jaka zapara bila da sam imao osecaj da sam kraj nekog vrelog termalnog bazena. Narednog dana nisam osecao takvu vlaznost vazduha, ali je bilo dosta vruce, preko 30. Tako je bilo skoro 14 dana, jedino je temp. pala na mozda 27, 28 C, kada sam se cuo sa mojima koji su tada u Zajecaru pustili grejanje jer je bilo oko 10 C. Generalno je bas vruce, a mozes da izgoris k`o cevap na Suncu, jer cesto duva uz obalu vetar te ne osecas kako goris. Uostalom, mozes pogledati na weather.com, ili na google earth-u.. Pozzzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za juli, iskreno, isao sam 11. septembra prosle god. Ali, s` obzirom kako je tada bilo, mozes zamisliti juli. Kada smo sleteli u Monastir, bilo je mozda oko 23h. Na aerodromu smo skapali od vlage i vrucine. Tako je jaka zapara bila da sam imao osecaj da sam kraj nekog vrelog termalnog bazena. Narednog dana nisam osecao takvu vlaznost vazduha, ali je bilo dosta vruce, preko 30. Tako je bilo skoro 14 dana, jedino je temp. pala na mozda 27, 28 C, kada sam se cuo sa mojima koji su tada u Zajecaru pustili grejanje jer je bilo oko 10 C. Generalno je bas vruce, a mozes da izgoris k`o cevap na Suncu, jer cesto duva uz obalu vetar te ne osecas kako goris. Uostalom, mozes pogledati na weather.com, ili na google earth-u.. Pozzzz

Da, da, ja bila tada u Tunisu. Stigla sam 06.11. i, stvarno, nikada nije bilo tako (inace, ja stalno idem tamo). Pouzdano znam da je tih dana bilo izmedju 42 i 44 stepena, a onog njihovog vetra... nigde. Jeste bilo grozno. A more...preko 30 stepeni... udjes i preznojis se, hahaha. Salim se, ali bilo je bas kao bara. Nije to uobicajeno. U septembru su obicno temperature go 35 stepeni. Krajem jula i u avgustu je najtoplije i moze biti oko 40. Ali, opet kazem, tamo uvek duva vetar, pa kad je mnogo vruce, bucnes se u more ili bazen, izadjes i super ti je na vetru.

Znam da nije neka uteha, ali u Egiptu je jos toplije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila prosle godine u julu,sta da ti kazem...kao u rerni :D Tunis mi se mnogo svideo,rado bih opet isla,ali nikako u letnjim mesecima,klima je grozna zbog velike vlage,sta da ti kazem kad sam ja 10 dana na 50 stepeni susila kosu fenom,nikako zbog te vlage nije mogla da se osusi.Tacno je da vetric duva i prijatno je kad si na plazi,ali uvece je bas nezgodno.Ako planiras da se sredjujes za izlaske,slobodno zaboravi,frizuru i sminku 10 dana neces imati.E sad,postoje ljudi kojima ne smeta takvo vreme(isla sam sa jednim takvim),pa ako si od njih,onda neces imati vecih problema...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,puno ste mi pomogli,...ODUSTALA SAM OD ODLASKA JULA ,...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Septembar je najbolja varijanta. Cene nize, nije guzva, temepratura vazduha je prihvatljivija, a more toplo... Krajem septembra vreme pocinje da biva "mutnjikavo", pocinje period kisa, ali je toplo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Septembar je najbolja varijanta. Cene nize, nije guzva, temepratura vazduha je prihvatljivija, a more toplo... Krajem septembra vreme pocinje da biva "mutnjikavo", pocinje period kisa, ali je toplo.

Definitivno, ona zapara i vlaznost vazduha je vec pocela da se smanjuje prosle godine od 13. septembra. 11-og sam hteo da overim jos na aerodromu, 12-og je bilo vlazno, ali manje. Noc izmedju 12. i 13. je bila kisna i vetrovita, te sam od 13-og lakse disao. Od vlage u vazduhu su cak i peskiri vlazni koje dobijas u hotelu, cinilo mi se da je i posteljina takva, a oko izduva centr. klima uredjaja u hotelu, hvata se budj u skoro svakoj sobi. Inace, septembar vrvi od penzionera iz EU. Mislim da bi svi oni pomrli u Julu, ipak je septembar za Tunis...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila polovinom oktobra, a i tada je vlaznost vazduha takva da npr. ne mozete da osusite peskir ili kupaci... Bez obzira na to, meni je taj odmor jako, jako prijao. Prelepo more i plaze, beli pesak, temperature nisu prelazile 30, predivno zaista!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U julu ja mislim da je manja vlaznost vazduha,nisam bila,ali mislim da od semptembra raste...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za veliko čudo, temperature nisu velike. Mislili smo da ćemo se pržiti na suncu kad ono beše i malo hladnjikavo jer stalno duva vetar.

Da mi je neko rekao da će u sred jula na severu Afrike da pada kiša i to u dva navrata, ne bih mu verovo.

Vlažnoist vazduha je prevelika tako da se kupaći i peškiri ne mogu osušiti preko noći. Novčanice koje smo držali u fiokama su bile vlažne... da ne poverujete...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi nismo imali taj problem sa vlagom . bilo lepse nego kod nas. suvo i toplo. nocu iskljucivali klimu (ha!) proslog cetvrtka u gradu Tunisu oko 4 posle podne, isto ko u gradu Beogradu sledeci dan...grozno toplo..Inace od desetog do dvadesetog jula tri dana duvao bas jak vetar, a veceri bile takve da nosili due rukave...mislim, totalno Mediteran

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada sam ja bila u juluod 29.06-13.07.2012.g ilo je toplo, ne preterano, izmedju 35-40 stepeni i duvao je vetric sa mora svaki dan, u prepodnevnim casovima slabije , u popodnevnim jace. Samo je 11.jula bilo toliko toplo, cak 46 stepeni, da nije moglo da se dise. razlog tome bio je taj sto je duvao vruc i slab vetar iz pravca Sahare. I to je imalo svoju prednost, more je bilo mirno, bisto, kao ogledalo, bez meduza, pa nismo ceo dan izlazili iz mora. Ni jedan dan nismo imali kisu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

boravili od 10.07. do 20.07. Prva dva dana je bilo bas toplo, 11.07. kada smo bili na izletu u glavnom gradu 46 stepeni, komotno se moglo uporediti sa Kairom i Luxorom u julu. Ta dva dana je bila I veca vlaznost, ali susile su nam se stvari i kosa za divno cudo sasvim ok. Ono sto je nas razocaralo je more. Kako smo saznali padala je kisa 9-og i naredna dva dana je izbila prljavstina i sitna trava. Tako nam je ostalo svih 11dana, s'tim da je poslednja dva dana bio bas jak vetar i ogromni talasi, koji su doneli jos vecu prljavstinu. Poslednjeg dana more se nije moglo prepoznati, cisto, bistro, sa malim talasima. :D izgleda da smo bas uboli period :smajl:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila pre par godina u prvoj polovini jula i uopšte nije bilo tako strašno toplo. A večeri su bile sveže. Nijednom nismo uključili klimu.

Izmenjeno (la dolce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bila u Tunisu,ali sam dva puta u Egiptu.

Temeratura u julu je bila visoka,ali pirkao je vetric,pa kada izadjes iz bazena ti cak hladnjikavo bude :)

Mislim da je najveza razlika izmedju Tunisa i Egipta u vlaznosti vazduha.Ne znam kakva je u julu u Tunisu,mada i mene jako zanima,ali znam da u Egiptu kako sam sletela na aerodrom bilo mi neobicno,sparina...a nocu lezaljke kraj mora budu lepljive vlazne...pa bih rekla da je veca vlaznost vazduha...

E sada predpostavljam da je tako i u Tunisu,ali tu sam cula da je vlaznost jos veca...ali ne znam da li se to misli za juli mesec

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka