volodja

TRAJEKTI

180 poruka u ovoj temi

Hvala ti, smanjila si mi vreme potrage :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo najsvezijeg odgovora za Kefaloniju:

The timetable is the following on July:

From Vasiliki (South Lefkada) to Fiskardo (North Kefalonia) every day: 09.00- 12.00- 13.00- 18.00.

The trip is only 55 minutes.

The price for car is 33.00 euro, for person is 7.50 euro and the children<4 years old pay the half price.

Booking for car 15 days before travel day.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemate razloga za brigu oko trajekta za Kefaloniju, ima ih dosta tokom dana, cena je oko 45e za auto i dve osobe. Uz to i ne mora da se rezervise ranije, nije tolika guzva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo sam zbunjena rasporedom trajekta..... idemo na Kefaloniju u avgustu.

Citala sam o nekom putu do Lefkade, pa sa Lefkade na Kefaloniju???Da li taj trajekt ide direktno na Kefaloniju ili ide prvo na Itaku???

Da li je bolje ici iz Patre, vidim da je bas daleko ali on ide direktno na Kefaloniju?

Svi preporucuju ovaj put preko Lefkade ali mene bune linije trajekta.

Postoji li jos neka mogucnost dolaska do Kefalonije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo sam zbunjena rasporedom trajekta..... idemo na Kefaloniju u avgustu.

Citala sam o nekom putu do Lefkade, pa sa Lefkade na Kefaloniju???Da li taj trajekt ide direktno na Kefaloniju ili ide prvo na Itaku???

Da li je bolje ici iz Patre, vidim da je bas daleko ali on ide direktno na Kefaloniju?

Svi preporucuju ovaj put preko Lefkade ali mene bune linije trajekta.

Postoji li jos neka mogucnost dolaska do Kefalonije?

Da, taj put preko Lefkade je daleko najblizi i najjednostavniji. Imas sve u temi "Autoput ka Lefkadi". Sto se tice trajekta, u avgustu ide direktno na Kefaloniju u Fiskardo. Mesto iz koga krece sa Lefkade je Vasiliki, i jedan u toku dana iz Nidrija. Kasnije u septembru kada je manje turista ide preko Itake. Ima ih vise u toku dana i ne mora se unapred rezervisati. Treba samo doci na vreme, odnosno recimo dva sata pre polaska.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je bolje ici iz Patre, vidim da je bas daleko ali on ide direktno na Kefaloniju?

Svi preporucuju ovaj put preko Lefkade ali mene bune linije trajekta.

Postoji li jos neka mogucnost dolaska do Kefalonije?

Iz Patre idesh samo ako putujes iz nekog razloga autoputem ka Atini (E75) pa preko Lamie (E65) odnosno ako imash zelju plan da idesh tim putem u obilazak i da putujes vecim delom puta pored mora. Put je slicne duzine (u odnosu na put Egnatia Odosom na Lefkadu) ali je cena daleko veca sto zbog putarina (ako ih ne zaobilazis = dodatno duzi put) sto zbog trajekta. Koliko znam, ako nisu nista menjali, trajekt iz Patre je daleko skuplji nego iz Vasilikija (nesto reda velicine oko 90+ eur u jednom smeru) i putuje dosta duze.

sa Lefkade imas dosta polazaka (tacne polaske imas par postova iznad) pa ne bi trebalo da bude problema da se uklopis u neki od njih. Realno trebalo bi najkasnije da budes u Vasilikiju oko 16:30 (po Grckom vremenu) za onaj trajekt u 18:00 ili cekas sledeci dan prvi u 9:00

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvalaa puno, sad mi je sve jasno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam htela da rezervisem za juli i daje mi samo u 14:30h, ne moguce da nema nesto ranije, evo kako izgleda mozda sam negde pogresila ljutko.jpg

http://greekacom.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BO#RoutesTable

mislim da ovde ima vise boljih i detaljnijih podataka

http://www.bellavistahotel.gr/uk/corfu-greece-hotels-ferries-igoumenitsa-ferry.php

ili eventualno

http://www.terrakerkyra.gr/cgi-bin/terra/search_en.pl?search=8

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nece, isto je. a na ovaj drugi ni ne moze da se rezervise, samo red voznje.

na prvom linku imash brojeve telefona pa mozes zvati i raspitati se oko rezervacije. Sto se tice istih moguce da je jos rano jer kod njih je sve u poslednji minut pa ce verovatno oko sredine juna recimo biti tacno sve za jul.

Mada nisam siguran da ti uopste i treba rezervacija shodno tome da ima dosta polazaka koji se ce verovatno i pojacati u sezoni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi i naročito oni koje ću ove godine sresti na Kefaloniji !

Mi idemo svojim prevozom i naravno idemo preko lefkade, tj. iz Vasilikija. Elem, ja sam dobio savet da je potrebno da se rezervise mesto za auto na trajektu iz prostog razloga što ima malo polazaka tacnije evo njihovog odgovora na moj mail:

Good day Sir, the itineraries of Ferry Boat " Captain Aristides" are the following:

JuneEveryday From Vasiliki : 09.00 and 17.00Everyday from Fiskardo: 10.15 and 18.15

JulyEveryday from Vasiliki: 09.00, 12.00, 15.00, 18.00Everyday from Fiskardo: 10.30, 13.30, 16.30, 19.15

We make booking only for the car 10 days before your departure by phone to travel agency in Vasiliki SAMBA TOURS tel: 2645031520 and travel agency in Fiskardo NAUTILOS TRAVEL tel: 2674041440.Our website: www.westferry.gr Best Regards'Katopodi Anastasia

što bi reklo da je najbolje da rezervišete a naročito ako idete u junu osim ako ne želite da provedete neko vreme u Vasilikiju.... Pošaljete im faks i kasnije pozovete telefonom i to je to... Ovaj.... i pitate za cenu a ne da šaljete mail opet sa pitanjem za cenu, kao ja.... Inače čim mi budu odgovorili sa cenovnikom postovaću ovde...

Do skorog viđenja u Lasiju :)

Izmenjeno (Bogi_bre)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je u svakom slučaju bolje da se rezerviše za taj feri Vasiliki - Fiskardo, ali koliko sam ukapirao, ljudi koji su prošle godine išli nisu imali problema da nađu mesto ako dođu uveče jednog dana i uparkiraju se u luci (hvatajući mesto u redu) i sledećeg jutra odu prvim sledećim.

Još jedna stvar. Na sajtu Wesferrry stoji da su u periodu 01.07-15.07. polasci iz Vasilikija sledeći: 9,13,18h a u periodu 16.07-05.08. 9,12,13,18h. dakle, postoji raskorak u onome što objavljuju na sajtu i u onome što šalju mejlom. To za Grke nije ništa čudno, umeju oni i bolje da se"šale". Stoga, ako neko hoće da bude prilično siguran (da ne kažem 100%, jer kod takvih linija to nije moguće), najbolje je da ih kontaktira TELEFONOM dan pre dolaska u Vasiliki.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ tripco : hehehe to si skroz u pravu...

Inače evo i cene kao što sam i obećao, jutros je stigao mail:

Good day, The prices for one way are the following:Car<4.25m 33.50 euroPerson 7.50 euro Best RegardsKatopodi Anastasia

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka