1841sonja

Hotel Elea village *** Elia beach

67 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio u Elea Village hotelu u blizini Neos Marmarasa? Planiram da idem u septembru sa 2 bas male dece, pa me interesuje kakvi su smestaj i hrana. Hvala za sve informacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:unsure: Pa, nije valjda da niko, bas niko nije bio u tim bungalovima/hotelu? Pretrazila sam ceo net i nasla samo neke slike na nekom bugarskom sajtu.

POMOOOC!!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja planiram da idem tamo sa porodicom i prijateljima u drugoj polovini avgusta. Jos pre mesec dana sam probala na forumu da dobijem informacije ali ocigledno niko nije bio tamo. Nov je u ponudi od ove godine.

Posto prva idem podelicu utiske kad se vratim ako to nije isuvise kasno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D Vazi, super, jedva cekam! Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, jel moze u tom Marmarasu / ELEA vila / da se odmori covek i lepo okupa, diskoteka ima gde hoces samo se malo potrudis?I kakve su cene tamo?HVALA!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ti informacija od prijatelja mog prijatelja koji je trenutno u Elea bungalovima :)

Hotel : sobe solidne , hrana OK, plaza OCAJ (ni jednom se nije kupao na njoj vec bezao u Porto Caras ili Lagomandru), nekih desavanja u hotelu NEMA ...znaci mrtav vanpansionski program , i ima dosta komaraca nocu ...

Posto sam se i ja interesovao za ovaj hotel (prevashodno sto je hrana OK i sto je na nekih 1-2 km od Lagomandra plaze koja je extra i sto studiji imaju kuhinjicu iako je hotel)... dobio sam informaciju da mesta nema do nekog 9 septembra ...

Pa sam se odlucio za veoma slican hotel po lokaciji i ceni (mada gledajuci slike i slusajuci neke komentare i bolji ....prevanshodno zbog plaze) koji se zove POSEIDON i nalazi se na nekih 10 km posle N.Marmarasa ...

NAdam se da sam ti barem malo pomogao ...

p.s. Ako vec mozes da biras termin moj ti je savet definitivno Lagomndra ili Lagomandra beach hotel ! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grejpfut, hvala na opisu. Ovo su prve reci koje sam cula sa lica mesta.

Za utehu je da je bar nesto dobro. Ono kad vec placas hranu da je i iskoristis.

Sunjacemo se po drugim plazama sta nam drugo preostaje, mada smo drugacije zamislili koncept letovanja.

U svakom slucaju hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu ...

E da zaboravio sam da dodam da i bazen nije losh ali kapiram da ipak idete na more zbog mora :rolleyes: , pa vam je savet da skoknete do te Lagomandra plaze koja ko sto rekoh 1-2 km pored ...

p.s. Posto ja svojim ocima nisam video plazu vec samo prenosim utiske drugih mozda i nije tako crno ... (njegove zamerke :mala plaza ,nema suncuobrana i lezaljki , i dosta je prljava jer nocu se nanese mnogo trave iz mora koju niko ne cisti ...)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa krenimo od pretpostavke da covek koji nije video lezaljke i suncobrane na plazi i cisto more ipak ne halucinira :D

A naprosto obozavam likove po nasim agencijama koji na pitanje kakva je plaza ispred hotela odgovaraju "izuzetno lepa" :rolleyes:

U svakom slucaju to nam je sto nam je. Idemo kolima pa cemo istraziti plaze na Sitoniji. Prenosim utiske kad se vratim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam prosle godine na Tasosu pa mi nije bilo tesko sa kolima ili skuterom odleprshati na neku od susednih plaza, i to je dozivljaj zar ne?A da u Grchkoj na par km nema bar jedna super plaza , je za nepoverovati?!Bitno mi je da su smeshtaj i hrana koliko-toliko pristojni da kada vec placam PP imam i shta da pojedem.GREJPFRUT, znash li koji je termin doruchka i vechere?

I da ne zaboravim, da li ima u blizini Elea hotela- poshto je 9km od Marmarasa- iznajmljivanje kola ili skutera?

Izmenjeno (terzic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel Elea Village (ili Bungalows, kako ga prodaju neke agencije) nalazi se tacno na pola puta izmedju Nikitija i Neos Marmarasa (10 km). Prostire se na uzvisenju izmedju rta na kome se nalazi taverna sa decijim igralistem koja nije u sastavu hotela.

Sam hotel se sastoji iz 10-ak smestajnih objekata (prizemlje i prvi sprat) i glavne zgrade u kojoj se pored recepcije i restorana nalaze i sobe. Hotel raspolaze velikim i malim bazenom koji se redovno ciste i stolom za stoni tenis pored bazena. Tu je i bar cije su cene prosecne. Lezaljke se oko bazena naravno ne naplacuju. Teniski tereni se nalaze na samom ulasku u kompleks, i tokom 15 dnevnog boravka nisam videla nikog da je igrao tenis, da li zbog visokih temperatura ili blizine septicke jame nisam sigurna. Hrana je odlicna za hotel ove kategorije, ali kada ostajete 15 dana dolazi do ponavljanja menija.

U hotelu postoje tri vrste soba. Klasicna ½ soba je sto bi rekli dva sa dva i tu vise od dve osobe (eventualno sa jednim malim detetom) ne moze da se smesti. Studiji i family apartmani su prilicno isti, s tim sto im se razlikuje raspored. Kod studija se kuhinja nalazi u jednoj od soba u kojoj su dva kreveta na sprat, a u drugoj klasican bracni krevet, a kod family se cajna kuhinja nalazi izmedju dve sobe. Higijena je na zavidnom nivou.

Ono sto ovom hotelu predstavlja minus je nedostatak normalne plaze ispred hotela. Pred polazak su mi u agenciji rekli da se s jedne i druge strane rta na kome se nalazi taverna nalaze plaze jedna super a druga losija. U stvarnosti postoji samo jedna plaza koja je krs, a ovo "drugo" je nesto sirine 1 i duzine 10 m. Nemotorizovani gosti hotela su bili primorani da svakog dana (jednom ili dva puta) pesace po 10-15 min po makadamu do obliznjih plaza ispred Athena Palacei Anthemus Sea hotela (ispred kojih se lezaljke naplacuju). Mi iz auta nismo izlazili tj. obisli smo skoro sve plaze na prstu. Najcesce smo boravili na Lagomandri i Kalogrii, koje su najblize a nama i jedne od najlepsih. Uvece nema nikakvih desavanja u hotelu, pa je izbor ili setnja do gore pomenuta dva hotela ili odlazak u Neos Marmaras, koji me by the way uopste nije fascinirao. Ocekivala sam nesto poput Herceg Novog, ali ovaj grad je mnogo strmiji. Postoji glavna ulica koja je zakrcena automobilima, a plaza (koja je izuzetno cista) je “van” grada.

U svakom slucaju Eleu preporucujem ljudima koji planiraju aktivniji odmor jer ima odlican polozaj za obilazak celog prsta, a i ljudima kojima nije problem pesacenje do plaza. Sve u svemu, dobar odnos cena kvalitet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drage Marija.

zamolila bih za par informacija u vezi sa smestajem u Elea Village-u.

Naime, ti si jedna od retkih sa pozitivnim utiscima na forumu o pomenutom kao i o Sabri.

1-Prvo sto me zanima je prava slika o plazama u blizini hotela posto su opisane kao totalni krs. Da li makar pristojno i recimo poredjenje sa gradskom plazom u Marmarasu (bili prosle godine ukrajem avgusta). Ne mislim na velicinu, vec na cistocu same plaze i mora. Da li postoje lezaljke na plazi, ako ne da li je potrebno nositi sopstveni suncobran. Koliko su udaljene najblize plaze u okolini i sta preporucujes kao alternativu.

2-Posto sam tek posle uplate aranzmana obavestena da u dvokrevetnoj sobi ne postoji frizider, da li mislis da ce biti toliko ljubazni u hotelu da izadju u susret makar oko cuvanja mleka za dete (2god).

3-Kakva je veza sa Marmarasom i Nikitijem (mini bus ili rent a car)

4-Da li navedeni mini market u sklopu hotela zaista postoji i kave su cene i ponuda (sladoledi, stampa i sl..)

5-Kakvi su sadrzaji za decu, da li ima dnevnih animacija

6-Kakva je KLOPA (termini dorucka i vecere)

7-u kom terminu ste bili, kakvo vreme da ocekujem u prvoj polovini juna

Mislim da sam vec nepristojna, ali je najosnovnije sto me zanima.

Nadam se da ces mi odgovoriti bar na neka pitanja.

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ivasava, ajde ja da ti odgovorim:

1-Nije mi jasno zasto ovaj hotel prodaju sa dve plaze kad ne postoji ni jedna normalna. Znaci postoji jedna i to prema Anthemus Sea hotelu, tj. taj hotel se nalazi na istoj toj plazi - Elia s tim sto je ispred njega ta plaza kultivisana a ovde nije. Plaza je siroka 2 m i voda je super cista, ali na plazi ima dosta trave. Kada sam isla ove godine da uplatim aranzman dala sam kritiku na racun plaza i kako to tako mogu da prodaju, i rekli su mi (u drugoj agenciji a ne Sabri) da ove godine imaju Elea-u u ponudi samo zato sto je menadzment obecao da ce kultivisati tu plazu i postaviti lezaljke, a kao ako ih ispale nikad ga vise nece raditi. Koliko je to istina ne bih znala da ti kazem.

Plaza ispred Anthemusa je na nekih 500 m, tj. 10-ak minuta. 2 Lezaljke i suncobran se naplacuju 7 evra, a mozete slobodno i na bazen. Plaza je pescana i ides 100 m do dubine. Mi smo se uvece uvlacili na kids disco.

Plaza ispred Elea-e se ne moze porediti sa ovom u Marmarasu. Na ovoj se niko ali bas niko nije kupao, a Anthemusova je klasicna hotelska.

Po meni su najlepse plaze Lagomandra i Kalogria koje se nalaze levo i desno od Elea na 3-4 km. Obisli smo ceo prst i na kraju se najradije kupali na njima.

2-Dvokrevetne sobe su 2 sa 2. Mislim da zbog higijenskih propisa ne smeju da cuvaju tudju hranu (i oni i bilo koji drugi hotel), ali vrlo lako se moze desiti da dobijete vecu sobu kao mi i jos par ljudi koje znamo, jer mnogi placaju 1/2 sobu a takvih je najmanje u hotelu.

3- Busevi idu jakoooo retko. Od Athene Palace krece mini bus par puta dnevno do Marmarasa i staje ispred Elea-e. Da li se placa voznja ne znam, ali on tu staje jer su ova dva hotela u okviru istig lanca Acrotel-a.

Mislim da je suludo rentirati auto na veci broj dana jer je preskupo. Najbolje je ici svojim autom jer niti imate dobru plazu kod hotela niti neku zabavu uvece, ali ako niste u mogucnosti, onda bar rentirajte auto na par dana.

4-minimarket uopste nije radio kada smo mi bili tamo, i delovalo je kao da nije skoro radio. Nema stampe, vode, pica nicega u okviru kompleksa sem naravno za pool barom. Cene su sasvim ok.

5-sadrzaja za decu sem bazena nema. Ni animacije ni kids kluba, ali ama bas nista. Kao sto napisah ispred taverne se nalazi par zezalica za igru

6-klopa je super kao sto sam vec napisala samo dolazi do ponavljanja na 6-7 dana. Dorucak je uvek manje vise isti. Traje od 7.30 do 10, a vecera od 19 do 21. Naravno najveca guzva je pred kraj termina

7-bili smo u drugoj polovini avgusta i vreme je bilo fenomenalno. Za jun ne znam sta da ti kazem jer nikad u tom terminu nisam bila u Grckoj

Bila sam slobodna da ti odgovorim iako pitanja nisu bila namenjena meni. Slobodno pitaj ako te jos nesto zanima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel bio neko prosle ili ove godine u ovom hotelu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo smo se vratili sa Sitonije, i posetili smo prijatelje koji borave u ovom hotelu. Mozda mogu da ti pomognem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka